Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

No i skończyłem Kubiaka. Autor z pewnością chciał być oryginalny w stylu, jednak wyszło mu to średnio. Niektórym może się podobać, innym mniej, ja należę do tych drugich. Wojny diadochów opisał tak, że nic z tego nie rozumiem. Cesarstwo po Oktawianie potraktował - mówiąc delikatnie - nieładnie. Opis dziejów rzymskich od Sulli do Akcjum zajął 100 stron, a opis lat od rządów Oktawiana do Romulusa Augustulusa... też 100 stron. Momentami książka na serio wciągała, nawet swoim opisem lat Cesarstwa potrafił zaciekawić. Ciekawie wypada opisanie wypraw Aleksandra Wielkiego - autor jest zdania, że Aleksander był jednym z najwybitniejszych wodzów w dziejach, mimo tego, że na początku ruszał od razu do boju :tongue: Jakieś plusy? Korzystanie w zdecydowanej większości ze źródeł (a nie z opracowań), momentami fajny styl i potrafiło człowieka wciągnąć, do tego niezłe streszczenie dziejów greckich i rzymskich. Minusy? Momentami fatalny styl, który odpychał człowieka od książki i zanudzał, czasami wręcz za krótkie streszczanie (vide Cesarstwo). Do tego czasami brak wyjaśnienia dlaczego stało się tak, a nie inaczej (czyli - brak opisania przyczyn wydarzenia, od razu przejście do opisywania wydarzenia).

Chciałem już zacząć czytać o nowożytności, jednak dostałem biografię Krzywoustego autorstwa Zdzisława Pietrasa, więc zacznę ją czytać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Ignacy Mościcki - Prezydent RP -Autobiografia-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Miedwiediew, Chruszczow. Biografia polityczna.

Jaczyński, Zbigniew Berling. Między sławą a potępieniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dżihad   

No i skonczylem...-"Attyla - barbarzynca, ktory rzucil wyzwanie Rzymowi' John'a Man'a. Ksiazka podobala mi sie naprawde wybitnie. Jedna z lepszych biografii, ktore mialem przyjemnosc czytac. Man fajnie opisuje barwne zycie Attylii i momentami czytalo sie ja jak dobry kryminal, a nie ksiazke historyczna. Naprawde dobra ksiazka, napisana niezlym jezykiem. Polecam!

Przyszedl czas na... 'Cezar - zycie giganta' A. Goodsworthy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Nie-Boska komedia" Krasińskiego- bardzo podoba mi się ta lektura. Daje dużo do myślenia. Interesujące nawiązania do "Boskiej Komedii". Fobia Krasińskiego przed rewolucją została ciekawie pokazana, kiedy to Przechrzta oprowadzał Hrabiego Henryka po obozie rewolucjonistów. Poza tym, każda z części dramatu poprzedzona jest pięknym wstępem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

"1000 słów o inżynierii i fortyfikacjach"- Ryszard Henryk Bochenek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

James Holland "Piekło Italii. Kampania włoska 1944-1945: Od Monte Cassino do kapitulacji". Jak na razie to istna rewelacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jestem na wykończeniu "Filipa Macedońskiego" Hammonda. Muszę przyznać, że czyta się naprawdę świetnie. Świetne pióro, dokładny opis życia i działalności Filipa. To co w tym wszystkim jest najlepsze, to świetnie opracowane przypisy, i ogromna ilość odniesień do źródeł.

Powoli zabieram się także za "Dzieje Rzymu" Ziółkowskiego. Mam także nadzieję upchnąć gdzieś między biografię "Żmudzina" autorstwa Witolda Paska, ale to też tylko jeśli znajdę czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

A ja będę oryginlny.

Właśnie skończyłem "Boso ale w ostrogach" Grzesiuka.

To był chyba ostatni warszawiak. Niestety

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Skończyłem "Bolesława Krzywoustego" Pietrasa. Wrażenia bardzo dobre, styl dobry, większych błędów raczej trudno się doszukać (choć autor ma nieco lekceważący stosunek do Galla Anonima, do tego czasami brakuje mi większych rozmyślań autora nad niektórymi twierdzeniami kronikarza lub "kronikarza", np. w kwestii grodu, o którym w danym momencie pisze Anonim).

Przy okazji czytam sobie Hetmana Stanisława Koniecpolskiego ok. 1592 - 1646 Leszka Podhorodeckiego, Warszawa 1978. Czyta się nieźle (ale czytam wtedy kiedy mam czas lub chcę, a to bardzo rzadko), ale z niektórymi teoriami autora zdecydowanie się nie zgadzam.

"Oficjalnie" czytam Tajemnice XX wieku Guido Knoppa, Warszawa 2008.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Sławoj Składkowski - Nie ostanie słowo oskarżonego

Jak wszystkie jego książki dobrze się czyta, no i jest to oryginalne londyńskie wydanie ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Thomas R. Martin "Starożytna Grecja". Kiedyś zaczęłam, ale z powodu brak czasu musiałam odłożyć lekturę. Dziś do niej wracam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.