Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy   

"X Pawilon - wspomnienia AK-owca ze śledztwa na Rakowieckiej" Krupy. Rzecz traktuje o żołnierzu harcerskiego baonu "Zośka" (ps. "Nita"), wchodzącego w skład dywersyjnego zgrupowania "Radosław". Opisane jest aresztowanie i pobut w więzieniu UB na Rakowieckiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Rzecz traktuje o żołnierzu harcerskiego baonu "Zośka" (ps. "Nita"), wchodzącego w skład dywersyjnego zgrupowania "Radosław".

Ja w kwestii formalnej. Ciężko mówić o dywersyjnym zgrupowaniu "Radosław", jako że to był oddział walczący już w Powstaniu Warszawskim, a w przypadku powstania ciężko mówić o dywersji. Co prawda zgrupowanie powstało na bazie dywersyjnych oddziałów KeDywu, ale samo Zgrupowanie "Radosław" jako takie z dywersją miało niewiele wspólnego.

A u mnie w dalszym ciągu Ziółek, Rowecki i Mazurkiewicz. Książka generała Roweckiego, o walkach w mieście, z każdą chwilą zaskakuje mnie coraz bardziej. Pozycja ze wszech miar genialna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Ciężko mówić o dywersyjnym zgrupowaniu "Radosław", jako że to był oddział walczący już w Powstaniu Warszawskim, a w przypadku powstania ciężko mówić o dywersji

Zapewnie tak - ja jeno zacytowałem samego "Nitę". Jest też wzmianka o innym, sławnym żołnierzu tego ugrupowania - "Anodzie", oraz o motywie (znanym z niedawnego teatru TV) ukrycia przez ocalalych żołnierzy broni ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dżihad   

W ostatnim czasie pekly u mnie takie pozycje jak 'Cezar - zycie giganta' A. Goldsworthy'ego. Polecam ta ksiazke kazdemu. Jest kapitalna, czyta sie ja jak dobry kryminal.

'Grecki ogien, zatrute strzaly, bomby skorpionow' A. Mayor . Temat niezwykle ciekawy, ale autorka zepsula calkowicie moja ciekawosc. Kiepsko napisane, a niektore fakty sa mocno przesadzone badz naciagane. Nie polecam.

Od dzis zabieram sie za 'Oktawian August. Ojciec chrzestny Europy'

Richard'a Holland'a

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Postanowiłam, że odpocznę od starożytności chociaż przez dwa dni: "1812. Wojna z Rosją"- Adam Zamoyski. Nie wiem czy uda mi się przeczytać całą ze względów czasowych, ale będę próbować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Tak, książka Adama Zamoyskiego to majstersztyk.

Erudycja autora jest na najwyższym poziomie.

Natomiast ja dorwałem rozprawę doktorską Patrycjusza Malickiego „Wielka Armia Napoleona na Śląsku 1806-1808”

Coś wspaniałego! Autor pisze bardzo klarownie i omawia oblężenia twierdz śląskich jak Głogów, Wrocław, Brzeg, Świndnica, Nysa czy Koźle, omawia kilka znaczących potyczek, oraz wszystkie aspekty wojny toczonej we Śląsku.

Książka liczy sobie 400 stron, ma pełne Ordre de bataille za omawiane lata, obu walczących stron, wiele ciekawych map i szkiców, a całość dopełnia bardzo wyszukana bibliografia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

L. Sowa - Od Drugiej do Trzeciej Rzeczypospolitej

Małe przetarcie szlaków przed V rockiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Anusika skończyłem, wrażenia pod każdym względem jak najbardziej dobre.

Aktualnie czytam Barbara Radziwiłłówna i Zygmunt August Jerzego Besali, Warszawa 2007.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
iiks   

Dziś wziąłem do ręki Kleopatrę Ernle'a Bradforda, Warszawa 2001.

Zacząłem czytać i nawet szybko wciąga.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Wlodzimierz Odojewski, Zasypie wszystko, zawieje...

Powiesc, nie opracowanie. Autor najwyrazniej uwielbia Zeromskiego, bo jak on niemal pisze. Co potworne jest.

Mimo to polecam. A Zeromskiego nienawidze i gardze jego proza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

W ramach przypomnienia: Leszek Podhorecki - "Hetman Stanisław Koniecpolski"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

„Paragraf 22” Josepha Hellera. Już ją przeczytałem z siedem razy, teraz będzie ósmy ;)

Polecam, kopalnia absurdów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

"Inwazja na Norwegię 1940" M. Tamelander, N. Zetterling. Niezwykle ciekawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Powoli kończę czytać „W imię Rzymu” Adriana Goldsworthy’ego, następna w kolejności czeka książka tegoż samego autora „Cezar”.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Powoli kończę czytać „W imię Rzymu” Adriana Goldsworthy’ego

Nie wiem jak tłumaczenie, ale oryginał jest świetny- jak wszystkie książki Goldsworthyego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.