Jump to content

ciekawy

Moderator
 • Content count

  3,742
 • Joined

 • Last visited

About ciekawy

 • Rank
  Ranga: Profesor zwyczajny
 • Birthday 08/05/1966

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

2,594 profile views
 1. A szkoda. W 1932 roku Jan Szembek objął tekę podsekretarza stanu w MSZ RP. Był bliskim współpracownikiem min. Becka. Jego DIARIUSZ WRZESIEŃ - GRUDZIEŃ 1939 byłby ci niezwykle pomocny w dyskusji. Podobnie jak Ostatni Raport jego przełożonego.
 2. Kto zacz ? Bo brakuje mi tu tylko Stirlitza
 3. Nad Wisłą i większymi rzekami to normalka - bydło wypasane jest na łąkach łęgowych w sezonie całą dobę.
 4. Naprawdę ? Abwehra i OKW nic nie wiedziały o protokole Kasprzycki–Gamelin (podpisanym 19 V 1939 r. w Paryżu), czy o traktacie sojuszniczym zawartym 25 sierpnia 1939 r. pomiędzy II RP a Wielką Brytanią ? Teza ta jest tak trudną do obrony, jak Polska w 1939 r.
 5. Euklidesie - a jaki był związek pomiędzy monarchiami europejskimi, a polityką "równowagi" prowadzoną przez decydentów II RP ? Wszak Beck (zgodnie z wcześniejszymi instrukcjami Józefa Piłsudskiego) starał się realizować politykę równej odległości między Niemcami i Rosją.
 6. A może słówko o "zamorskich" Amerykanach ? Walczyło ich "tylko" jakieś 812 tys. żołnierzy ...
 7. Bardzo chciałbym się dowiedzieć, jakąż to politykę zagraniczną chciałby prowadzić Gryfon w latach 30-tych ub. wieku ? Jak, z kim, i przeciw komu ?
 8. Dokładnie. Przez współczesną Rosję.
 9. Znowu mamy dyskutować z tezami nieobecnego na forum Ziemkiewicza ?
 10. Z wieloma tezami RAZ-a, dotyczącymi spostrzeżeń i wniosków wyciąganych z obecnej polityki trudno się nie zgodzić. Jednak jeżeli idzie o lata 1937 - 1937 to bliżej mu do P. Zychowicza, niż do T. Jurgi, W. Rezmera, J. Wróblewskiego czy R. Daleckiego.
 11. Trzeba odróżnić fakty od mitów i "chciejstwa" historycznego. Czy to tak wiele ?
 12. No tak .... 6 stron dyskusji, dlaczego nie można było pokonać III Rzeszy w 1939 r., ale po co czytać, skoro wie się lepiej ?
 13. W latach 1772, 1793, i 1795 też nikt nie pytał, i co z tego ?
 14. Jakimi siłami ? Pomówień, kłamstw i konfabulacji w tym wywiadzie jest sporo. Przykład pierwszy z brzegu: 33 min 10 sek. A tak było naprawdę (Armia "Kraków"):
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.