Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Skończyłem "Manicheizm średniowieczny". Książeczka całkiem fajna, ciekawa, bibliografia (czyt. jej skład i ilość) robi wrażenie.

Biorę się za "Nieszpory sycylijskie", ale muszę jakoś zrównoważyć czytanie "Krzyżaków" z czytaniem "Nieszporów..." (jeszcze nie przeczytałem dzieła Sienkiewicza :oops: ale nie wynika to z tego, że książka jest IMHO nieciekawa, ale raczej z tego, że wolę książki, które mają jaką wartość w historii jako takiej :roll: ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Radzę uważać. Dla nieprzygotowanego czytelnika nie jest to pozycja łatwa ze względu na dużą ilość danych do ogarnięcia. Jeśli dotąd nie czytałeś jakiejś porządnej syntezy powstania, możesz mieć problem ze zrozumiem wszystkiego (tym bardziej, że Kirchmayer podaje jednak niektóre informacje, które dzisiaj są już nieaktualne, wiadomo że było inaczej). Osobiście proponowałbym na początek jednak zapoznać się z pracą profesora Komorowskiego "Bitwa o Warszawę '44: Militarne aspekty Powstania Warszawskiego", znacznie łatwiejsza w odbiorze bo mniej szczegółowa. A i dane są znacznie bardziej aktualne.

Wiem Albinosie, sam rok wydania książki mówi o tym, że wiele informacji może być nieaktualnych. Przedmowa też dementuje pare informacji z książki. Co do "Bitwy o Warszawę 44"- jak tylko dostanę wypłate z klubu zapewne kupie tą książke. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Niemniej czekam na ciekawe dyskusje odnośnie powstania Pedrosso;)

Ostatnio poczytałem sobie troszkę komentarzy do Tukidydesa autorstwa Gomme'a i Andrewsa. Całkiem przyjemna lektura, chociaż na pewno niezbyt łatwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niemniej czekam na ciekawe dyskusje odnośnie powstania Pedrosso;)

Jeśli tylko dotrzymam Ci kroku to bardzo chętnie :D

Żeby nie było off'a to dopisze, że równolegle z "Powstaniem Warszawskim" Kirchmayera będe kończył czytać "O jeden most za daleko".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Kupiłem dzisiaj książkę Martina van Crevelda, jednego z najbardziej uznanych ekspertów wojskowości "Zmienne oblicza wojny", wydaną nakładem Rebisu. Zapowiada się niezwykle smakowicie- to szczegółowa analiza ewolucji wojen od I wojny światowej po dziś czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Cha w końcu mam w swych rękach biografię Wieniawy :mrgreen:

Ulubieniec Cezara. Bolesław Wieniawa-Długoszowski - Jacek Majchrowski

Obaliłem kilkadziesiąt stron i bardzo fajnie się to czyta (a miałem pewne wątpliwości co do talentów pisarskich prof. Majchrowskiego po przeczytaniu Silni, zwarci, gotowi. Myśl polityczna Obozu Zjednoczenia Narodowego, ale to może wina mało wdzięcznego tematu pracy).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Ja przygotowując się do konkursu przeczytałem ostatnimo następujące książki:

- znakomitą książkę dr Pruszyńskiego - "Dramat Piłsudskiego. Wojna 1920"

- bardzo dokładną i ciekawie pisaną książkę p. Wróbla "Listopadowe dni"

- A. Garlickiego "Drugiej Rzeczypospolitej Początki"

- J. Krasnskiego "Między wojnami"

Co prawda niewiele mi z tego przyszło jeśli o konkurs chodzi, ale za to książki naprawdę warte polecenia. przede wszystkim 2 pierwsze :P

Aktualnie sobie odpoczywam od wszelkich lektur, zaś po egzaminach, czyli w maju, biorę się znowu za zabory. Najprawdopodobniej zacznę opracowywać swoją własną biografię Prądzyńskiego i może jakieś drobne prace o powstaniu listopadowym (już dawno chciałem to zrobić :mrgreen: ).

Pozdrawiam :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Gnomie, nie mam najmniejszego zamiaru się wymigiwać. Szczególnie jeśli chodzi o 1920 rok ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Sylwetki polityków Drugiej Rzeczypospolitej - Czajkowski J., Majchrowski J.M.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Prawo Konstytucyjne prof. Sarneckiego i drugą o tym samym tytule prof. Skrzydło.

Fajna lekturka :wink:

To jak tak trochę na temat:

Stanisław Car - Polska koncepcja autorytaryzmu / Stanisław Car ; wstęp, wybór i oprac. Jacek M. Majchrowski.

Ostatecznie Car to twórca Konstytucji Kwietniowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Skończyłem i "Krzyżaków" i "Nieszpory". Biorę się za Wyprawy Wikingów Farleya Mowata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Wczoraj skończyłem czytać Strzępy meldunków Składkowskiego i zacząłem Kwiatuszki administracyjne i inne tegoż samego autora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.