Jump to content

Alessandro

Użytkownicy
 • Content count

  368
 • Joined

 • Last visited

About Alessandro

 • Rank
  Ranga: Doktorant

Kontakt

 • AIM
  9068410

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Historia,Geografia
 1. Witam, Serdecznie zapraszam do dyskusji na temat "Burżuazja francuska ,a oświecenie", zachęcam do wymiany poglądów. Dlaczego burżuazja francuska była nosicielem haseł oświeceniowych ? A może ktoś uważa inaczej? Pozdrawiam: Alessandro
 2. Lech Kaczyński Prezydent RP

  Myślę , że poniekąd Lechowi Kaczyńskiemu chodziło o rozpowszechnienie wiedzy o zbrodni katyńskiej. Lech Kaczyński zrealizował ten cel, szkoda tylko , że w tak tragiczny sposób.
 3. Smoleńsk (SADZENIE DRZEW)

  Nie wiem skąd, w "democie" autor ( dla żartu zapewne) opisał zdjęcie jako sadzenie drzew w Smoleńsku.
 4. Lech Kaczyński Prezydent RP

  Qrosawa, Z drugiej jednak strony nie można aż do tego stopnia wywyższać jego dokonań, które nie były zbyt wielkie. To , że jest żałoba narodowa nie znaczy , że teraz mamy o nim mówić jak o bohaterze narodowym, człowieku bez skazy . Doceniam jego zaangażowanie w politykę historyczną Polski ,ale (z całym należnym Panu prezydentowi szacunkiem ) nie uważam go za najlepszego prezydneta RP po '89.
 5. Smoleńsk (SADZENIE DRZEW)

  Nie chciały rosnąć , ponieważ pod glebą znajdowały się gnijące ciała, które nie sprzyjały drzewom. Gdy Niemcy robli lotnicze zdjęcia( które rozróżniały jedynie kolor czarny i biały) ich uwagę zwróciły właśnie owe "plamy" na zdjęciach , które później okazały się zbiorowymi mogiłami polskich oficerów.
 6. Co dalej z polskim rządem?

  Państwo polskie zdało właśnie bardzo ważny egzamin. Tragedia nie wywarła absolutnie żadnego , negatywnego wpływu na nasze państwo. Zamieszanie może być wywołane jedynie zmianami personalnymi , które nastąpią wkrótce w wielu instytucjach. Na pytanie czy Pan Jarosław Kaczyński zdecyduje się wystartować w nadchodzącyh wyborach prezydenckich trudno jest mi odpowiedzieć. Nie wiem na ile będzię on w stanie otrząsnąć się po stracie tak bliskiej mu osoby -JEGO BRATA BRATOWEJ I WIELU PRZYJACIÓŁ.
 7. Smoleńsk (SADZENIE DRZEW)

  Co do tego byłbym ostrożny. Pamiętajmy , że Rosjanie próbowali zamaskować masowe mogiły polskich oficerów sadząc tam drzewa ale bez większego powodzenia, ponieważ rośliny na mogiłach zwyczajnie nie chciały rosnąć. Między innymi po tym Niemcy zorientowali się , że to właśnie tam nastąpił ten tragiczny mord.
 8. Czego teraz słuchasz?

  Ja się teraz zasłuchuję w nowej płycie Evory -Voz D' Amor, naprawdę świetna.Podobnie jak inne płyty Evory. Wypoczynek, relaks przy tej płycie-gwarantowany.
 9. Rozumiem, że każdy może mieć swoje zdanie, i rozumiem ludzi nastawionych do Unii Europejskiej sceptycznie, ale takich głosów, rzekłbym radykalnych znieść nie mogę. Przecież członkostwo w Unii nie zabrało nam suwerenności. Tu chodzi poprostu o lepszą organizację prac w Unii, a poza tym , czy tak trudno dostrzec korzyści plynące z naszego członkostwa? Duża część projektów została sfinansowana ze środków Unii , i bez jej dopłat te projekty nie mogłyby ujrzeć światła dziennego. Jest jeszcze innny aspekt: Polska po latach PRL-u , zmieniła się diametralnie pokazując swoją międzynarodową aktywność i chęć do zmian.
 10. SS

  Odświężę trochę temat... Otóż SS zaczęło w zasadzie istnieć , od kiedy zaczął istnieć ruch hitlerowski. To znaczy początki SS były takie: w składzie bojówek SA istniały dwa dość małe oddziały do zadań specjalnych , było to Stabswache, i Stosstrup "Hitler". Ta druga to dosłownie grupa uderzeniowa Hitler. W 1923 roku oba oddziały zniszczyły , ba one ZDEMOLOWAŁY redakcję pisma socjaldemokratycznego. Póżniej po wyjściu Hiltera z więzienia, reaktywowano SS, ale organizacja miała nieco inne zadania. SS miała strzec dygnitiarzy , czy chronić publiczne zgromadzenia. Organizacja ta nosiła nazwę Schutzstaffeln der NSDAP, czyli sztafety ochronne , a członkami organizacji byli głównie członkowie dwóch małych odziałów. Za przełomowy moment dla SS , uznaję się moment przejęcia dowództwa przez Heinricha Himmlera. Kiedy obejmował on dowództwo zastał 300 osób rozrzuconych po Niemczech , tworzacych 10 osobowe oddziały, a zostawił...maszynkę do mordu i torturowania...
 11. Euro 2012 - wybór miast

  Nigdy nie uda nam się zrobić tak, by wszyscy Polacy byli uszczęśliwieni. Kraków- Jarpenie , zabytki to jednak nie wszystko, a stadiony miały tu decydujace znaczenie. Stadion w Krakowie jest zwyczajnie za mały. Jeśli chodzi o Chorzów, to owszem stadion jest chociaż nie wiem co ludzie w nim takiego pięknego widzą, klasyczny europejski średniak. Poza tym Chorzów pięknem nie poraża, i dlatego prędzej widziałbym Kraków, jako organizatora.
 12. Prezydenci III RP

  Dosyć trudny wybór, ale postawiłem na Aleksandra Kwaśniewskiego, mimo mojej symatii do Pana Lecha Wałęsy. Oczywiście doceniam jego zasługi dla Polski, ale przecież prezydentem mógł zostać inny człowiek Solidarności ,a niekoniecznie on. Wybrałem Aleksandra Kwaśniewskiego, ze względu na jego zdolności dyplomatyczne, i dobre wrażenie(przyzwoity wygląd w porównaniu do Lecha Kaczyńskiego). Wbrew pozorom w polityce dbałość o wygląd jest bardzo ważna. Poza tym miał niepodważalny wkład w wejście Polski do NATO czy UE.
 13. Nie zgodziłbym się, to amator , a nie zawodowy historyk . Jego książki to nawet marna sensacja.
 14. Cały ten test to była jedna , wielka , i niepotrzebna demonstracja polityczna. Zbyt dużo tej całej otoczki , show(robionego i tak na siłę), a za mało pytań. Kabaret Neonówka w mojej ocenie był żałosny , a ciche śmiechy na sali , były tylko po to by nie zrobiło im się przykro. Oczywiście też rozwiązywałem test i na 24 pytania popełniłem 8 błędów , wynik słaby, ale wynika on poprostu z mojej niewiedzy , jeśli chodzi o ten okres.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.