Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   

Jakiś miesiąc temu się zastanawiałem, czy aby nie lepiej kupić angielskojęzyczne wydanie, ale rozmawiałem z koleżanką i kazała mi kupić wersję Polską ;) Naprawdę bardzo dobre tłumaczenie. Chylę czoło przed tłumaczem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

"OSTATNIE WALKI WOJNY OBRONNEJ 1939 ROKU NA POŁUDNIOWEJ LUBELSZCZYŹNIE" A. Kołodziejczyka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Najnowsze dzieje Żydów w Polsce w zarysie (do 1950 r.) pod red. Jerzego Tomaszewskiego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

I skończyłem Besalę, zadowolony z lektury (dochodzę do wniosku, że nie ma złych książek tyczących się historii, są tylko źle przeczytane ;) ), choć niektóre teorie autora są dla mnie nie do przyjęcia, ale nie mają one większego związku z głównym tematem książki (czyli np. chęć tworzenia przez Radziwiłłów oddzielnego państwa na Litwie już w XVI wieku, co wykiełkuje w czasach Janusza Radziwiłła, czy też uważanie Zygmunta Starego za wielkiego człowieka). Czasami zdania wyglądają dość dziwnie składniowo, ale da się przeżyć.

Obecnie - Grunwald 1410, Andrzej Nadolski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Skończyłem Grunwald 1410. Może nie jest to książka szczególnie wybitna, ale jest to mistrzostwo jeśli chodzi o przerost treści nad formą :) Bodajże coś koło 30 stron i już jesteśmy w 1409 r. Bardzo dobre opracowanie. Wiele można dowiedzieć się o organizacji, uzbrojeniu i taktyce obydwu stron, przy okazji autor obalił kilka mitów narosłych wokół bitwy ("wilcze doły", wszyscy Krzyżacy zakuci od stóp do głów w zbroje płytowe). Kawał dobrej roboty.

Obecnie (może dzisiaj, prędzej jutro): Trzej kronikarze, Paweł Jasienica, Warszawa 2008.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Historia starożytna"- Maria Jaczynowska, Danuta Musiał, Marek Stępień. Potrzebowałam porządnej syntezy starożytności. Z reguły sięgałam po Wolskiego, ale jego podręcznik to "staruszek", choć ciekawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ja wałaśnie zacząłem konsumować „The 12th SS, History of the Hitler Youth Panzer Division: Volume One”, autorstwa byłego szefa sztabu (jak i dowódcy) dywizji Hitlerjugend Huberta Meyera.

Pozycja wydaje się być bardzo ciekawa. Jak na razie jestem na 134 stronie I tomu. Tom ten opisuje 4 bitwy o Caen, natomiast drugi i ostatni opisuje walki dywizji w Ardenach czy na Węgrzech w okolicach jeziora Balaton.

Każdy z tomów liczy ponad 500 stron, dużo szkiców sytuacyjnych, OdB, strat, opisów walk poszczególnych pododdziałów dywizji, itp.

Książka ma charakter opisu: wybitnie taktyczny…

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dżihad   

Ostatnio przeczytalem: 'Oktawian August. Ojciec chrzestny Europy'

Richard'a Holland'a oraz 'Neron - okrutny zbrodniarz rozgrzeszony' tego samego autora. Obie biografie bardzo dobre i napisane lekkim jezykiem.

Postanowilem sobie zrobic mala przerwe od historii, i zabralem sie za 'Obronca Ulicy' J. Grishama. Zaczaelm dzisiaj i dzisiaj skoncze, wciaga niesamowicie. Za kazda str staje sie interesujaca coraz bardziej. Jedna z lepszych jakie mialem przyjemnosc czytac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja znów może nie czytam a zapoznaję się z Małym rocznikiem statystycznym rok 1938 (nabytek na Allegro).

Czegóż tam nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja odpoczywam od poważnej lektury, kupiłem tuzin książek Pratchetta na wyprzedaży i wreszcie czytam w oryginale :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.