Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Powoli kończę czytać "Dzieje Kartagińczyków". Mam nadzieje jutro skończyć. Następna pozycja w kolejce to klasyczne opracowanie, "Historia starożytnego Rzymu" profesor Marii Jaczynowskiej (aż boję się myśleć o Ziółku). Do tego "Metamorfozy albo Złoty Osioł" Apulejusza. Dzisiaj też miałem okazję zapoznać się z "Magią antyczną" Wypustka... prawdziwa męka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Powoli kończę czytać "Dzieje Kartagińczyków".

Jakie wrażenia? Pytam, bo nie wiem czy się za to brać :arrow:

Ja teraz czytam "Draculę" M. Cezacu i "Miłosne igraszki rosyjskich caryc" E. Watały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
"Miłosne igraszki rosyjskich caryc" E. Watały.

I jak? Miałem kupować, ale ostatecznie się nie zdecydowałem, bo po pierwsze nie interesuje mnie życie erotyczne innych ludzi :arrow: po drugie było kilka innych książek do kupienia, po trzecie są jeszcze inne i ważne inwestycje!!! :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jakie wrażenia? Pytam, bo nie wiem czy się za to brać :arrow:

Nie zastanawiaj sie, tylko bierz. Książka dość wysoko ceniona (egzaminatorzy u mnie biorą ją jako jedna z lektur dodatkowych), ma rekomendację samej profesor Wipszyckiej, a do tego jest napisana ciekawym językiem, tak że nie sposób się nią znudzić. Co prawda momentami można odnieść wrażenie, że Kęciek faworyzuje Kartaginczyków, ale ogólnie pozycja bardzo ciekawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja niedawno skończyłem "Bitwę Grunwaldzką" Długosza, "Elitarne jednostki Trzeciej Rzeszy" Tim'a Ripley'a oraz "Najdłuższy dzień" Cornelius'a Ryan'a. "Powstanie Warszawskie" Kirchmayera jak narazie odpuściłem. Teraz jestem w trakcie czytania "Armia Hitlera 1939-1945" Phillipe'a Masson'a.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Cóż historii II RP ciąg dalszy (monotonny się robię ;P)

Polska po przewrocie majowym : zarys dziejów politycznych Polski 1926-1939 - Andrzej Ajnenkiel.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
I jak? Miałem kupować, ale ostatecznie się nie zdecydowałem

Jeszcze jej nie przeczytałam, zdążyłam tylko tak z grubsza przejrzeć, więc póki co się wypowiadać nie będę :D Mam nadzieję, że dziś w nocy uda mi się ją przeczytać, więc rano zostawię Ci recenzję :D

nie interesuje mnie życie erotyczne innych ludzi :wink:

Hej, czy to jakaś sugestia, że mnie interesuje? :oops: Wzięłam tę książkę, bo była pierwsza z brzegu, a potrzebowałam jakiejś żeby wypożyczyć maksymalną dozwoloną liczbę książek, czyli pięć. Nie wiem dlaczego, ale tak zawsze mam, że jak coś wypożyczam to zawsze w ilości pięciu sztuk :wink:

[ Dodano: 2008-04-25, 10:28 ]

Ok, przeczytałam, więc mogę się wypowiedzieć - dobrze Tofik, że nie kupiłeś tej książki, bo choć tak całkiem beznadziejna to ona nie jest, to jednak zdecydowanie lepiej zakupić coś innego, a ją tylko wypożyczyć. Wbrew temu co mówi tytuł w książce nie ma ani słowa o metodach tych igraszek, jest za to przegląd faworytów caryc, sytuacji jaka panowała na ich dworach i w Rosji na przełomie XVII i XVIII wieku. Język jest prosty, czasem pojawiają się kolokwializmy i regionalizmy, co jednak nie wpływa na jakość czytania, bo książkę czyta się dobrze aż do postaci carycy Katarzyny Wielkiej, bo przedstawienie życiorysów co ważniejszych jej kochanków nieco mnie znużyło, ale to może moja subiektywna ocena podyktowana tym, że był to ostatni rodział książki i późna godzina :wink:

Autorka przyłożyła się do pracy, spędzając długie lata w archiwach i bibliotekach moskiewskich, wpadła nawet na genialny pomysł włączenia do książki przykładów życia w starożytnym Rzymie, bo doszukała się wielu podobieństw ze stylem życia opisywanej przez nią Rosji. Pomysł świetny, ale wykonanie skopane, bowiem nie mam pojęcia czemu, być może w pogonii za tanią sensacją, autorka nie dokonuje analizy swych źródeł i dzięki temu po raz kolejny mogłam naczytać się o tym jakim to szaleńcem był Kaligula etc. Dostało się zresztą nie tylko jemu, ale i wielu innym, bo w książce znalazłam taką informację jakoby Napoleon sypiał z własną siostrą Pauliną, a której niestety nigdzie indziej nie udało mi się potwierdzić. Autorka podaje takie i inne rewelacje, ale nie podaje odnośników do źródeł przez co trudno ustalić z której książki pochodziły, bo bibliografia jest długa i szeroka. Podsumowując moje wypociny - czytać tak, ale jak się ma dużo czasu, bo książka poza masą ciekawostek i odmalowanego obrazu Rosji XVII i XVIII wieku za wiele nowego nie wnosi i nie kupować, bo szkoda pieniędzy, gdy na świecie są lepsze książki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Marc Bloch - Królowie Cudotwórcy

Czyli jedno ze sztandarowych dzieł modernizmu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie książkę niezbyt znanego autora , dziennikarza Głosu Wielkopolskiego -Leszka Adamczewskiego. Książka nosi tytuł ''Mroczny Labirynt '' i mówi o tajemnicach II wojny światowej :podziemnych fabrykach , skarbcach czy kwaterach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jeszcze odnośnie "Dziejów Kartagińczyków" Kęcieka. Książka na pewno napisana ciekawie, dość jasno, nawet największy dyletant bez większego problemu połapie się w datach, wydarzeniach i postaciach (co nie jest łatwe, zważywszy że wszyscy znaczący Kartagińczycy nazywali się podobnie, Hannibalów, Hamilkarów, Hannonów i Hazdrubalów trochę się przez ich historię przewija), niemniej mam jedno "ale". O ile przez sporą część książki można odnieść wrażenie, że autor jest kartaginofilem, który nie pała uczuciem do potomków Romulusa, o tyle ostatnie mniej więcej trzy rozdziały... to jak na moje oko pieść pochwalna ku Kartagińczykom. Trzeba przyznać, że autor potrafi wycisnąć z czytelnika ostatnie łzy, wylewane nad losem Miasta Dydony, ale jego wizje o świecie, który bez Rzymu rozwija się znacznie szybciej, są jak dla mnie już ciut naciągane. Niemniej z pozycją warto sie zapoznać. Dla mnie dyletanta, jak najbardziej dobra rzecz.

Ostatnio czytałem także "Apologie" Apulejusza i muszę przyznać, że czytało się całkiem nieźle. Można się momentami dobrze pośmiać. Absolutnie na drugim biegunie stoją "Enneady" Plotyna. Moja rada: nie musisz, nie sięgaj po to. Ostatnio miałem okazję zapoznać się z tym, i muszę przyznać, że w starciu Plotyn:moje zdolności pojmowania, ten pierwszy wygrywa zdecydowanie. Lektura dziwna i ciężka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Regulus   

Oj Kęciek to straszny romanofob. Jednak talentu pisarskiego i wiedzy odmówić mu nie można, oprócz "Dziejów Kartagińczyków" polecam także jego "Magnezje" i "Wojne Hannibala".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lach71   

"Prezydent, papież, premier" - Johna O'Sullivana. Ten opisu tutaj: http://www.ksiazka.net.pl/modules.php?name...e&sid=10806 powinien wystarczyć za recenzję merytoryczną.

Jako czytelnik mogę napisać, że jest dobrze zrobiona. Autor (lub tłumacz) posługuje się nieskomplikowanym językiem przy opisywaniu trudnych spraw.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się historią najnowszą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

"Za Honor i Ojczyznę" Juliusza Rómmla. Nie przepadam za nim, ale pragne poznac i jego punkt widzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.