Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Avaritia   

"Świńskim truchtem" Joanny Fabickiej. Książka jest drugą z trzech z cyklu o Rudolfie Gąbczaku, warszawskim nastolatku, którego życie jak najbardziej odbiega od norm etycznych, moralnych i społecznych. Czytałam to pierwszy raz jak miałam 13 lat, ale teraz chwyciłam ją po raz drugi i zrozumiałam wiele rzeczy. których wcześniej nie zauważałam. Poza tym książka jest absolutnie śmieszna i kilka razy zdarzyło mi się tarzać po podłodze ze śmiechu. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No i skończyłem czytać tą Agresję.... Czytało się średnio, raz ciekawiło, raz nudziło. Autor skorzystał jednak z, jak na własne możliwości, z dość dużej ilości źródeł. Na pewno swoją wiedzę powiększyłem, choć z kilkoma opiniami Łojka się całkowicie nie zgadzam (np. służalczość Stalina wobec Hitlera, ucieczka Rydza - Śmigłego jako zła decyzja, czy sojusz polsko - niemiecki z korzyściami dla nas).

Gdzieś około wieczora, zacznę czytać Dzieje Greków i Rzymian Zygmunta Kubiaka, Warszawa 2003. Czytałem straszliwie dawno, chyba nawet w 2003 r. :roll: Czas sobie to wszystko odświeżyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Melchior Wańkowicz - Hubalczycy

Mała i cienka książeczka, ale co Wańkowicz to Wańkowicz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Mała i cienka książeczka, ale co Wańkowicz to Wańkowicz

Grałam kiedyś córkę Wańkowicza w przedstawieniu ;)

Czytam biografię Napoleona, której autorem jest Tarle. Robi wrażenie. Ocenie jednak jak przeczytam- zrobię to dość dokładnie u mnie w dziale w stosownym temacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Polska Walcząca- Jerzy Ślaski

Edit:

Już poprawiłem Albinosie, przepraszam za błąd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Polska Walcząca- Jerzy Śląski

Jak już to Ślaski, bez "ą".

Ja natomiast powoli będę sie zabierał za "Filipa Macedońskiego" Hammonda, miałem czytać już jakiś czas temu, ale czasu nie starczyło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

"Generał Wacław Stachiewicz wspomnienie" Bogdan Stachiewicz RYTM 2004

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lach71   

"Winston Churchill" Andrzeja Kastory. Wydawnictwo Ossolineum. To mój łup z Międzynarodowych Targów Książki.

Polecam gorąco. Napisana dobrym, przystępnym językiem. Cieszę się, że chyba bezpowrotnie minęły czasy pisania dzieł dla samego pisania, które dzięki dotacjom państwowym i tak zostały wydane, jeśli były poprawne politycznie. Zaczyna się dziać podobnie jak na Zachodzie, gdzie nie wystarczy już być dobrym historykiem, ale trzeba też umieć spisać na papier swoją wiedzą tak, aby rzeczywiście trafiła "pod strzechy", a nie do czytelni uniwersyteckich. :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

"Zaginione złoto Rzymu" D. Costa - książka o skarbach Alaryka których dorobił się na Rzymie. Książka w sam raz do poczytania przy obiedzie albo w autobusie.

"Aurelian i Zenobia" - T. Kotula. Dzięki temu, że objętość niewielka, jakoś tę książkę wmęczyłam :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Andrzej Ajnenkiel - Od rządów ludowych do przewrotu majowego : zarys dziejów politycznych Polski 1918-1926

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A jako, że ostatnimi czasy czytam po dwie trzy książki na raz tak więc kolejny tytuł:

F.S. Składkowski - Moja służba w brygadzie T.1 i T.2.

Czyli wspomnienia Składkowskiego z okresu służby w Legionach (wydane po raz pierwszy jeszcze w II RP, lektura ciekawa i wciągająca).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja jeszcze zapomniałam dodać: Stanisław Broniewski [stefan Orsza]- Całym życiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

"Spartanie. Świat wojowników" P. Cartledge

"Ostatnie lata Henryka VIII" R. Hutchinson

"Przebudzony" A. Szostkiewicz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dżihad   

B. Zientara 'Historia powszechna średniowiecze' - przeczytane

'Historia zycia prywatnego I tom' - przeczytane

od dzisiaj zabieram sie za biografie -"Attyla - barbarzynca, ktory rzucil wyzwanie Rzymowi' John'a Man'a oraz za 'Potop' Sienkiewicza...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.