Skocz do zawartości

Zawartość z ostatnich 3 dni

Wyświetlanie całej zawartości: dodana w ciągu ostatnich 3 dni.

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Fikcyjni bohaterowie w literaturze - na ile fikcyjni?

  Jeśli chodzi londyńskiego detektywa, to Angel Buckley w swej książce "The Real Sherlock Holmes: The Hidden Story of Jerome Caminada" przekonuje, że miał nim być ów inspektor z Manchesteru. I jest to całkiem prawdopodobne, gdy już porównywanie Moriarty'ego ze zwykłym włamywaczem wydaje się być mocno naciągane. Co nieco zaczerpnąć mógł z metod prof. Josepha Bella: "As a student in the Edinburgh Infirmary, Doyle was on service in the wards of Dr. Joseph Bell, a famous clinical teacher of Surgery who taught that there were many advantages for the student in rapid but accurate recognition of the symptoms of disease, and how by observation of the patient the student could get much information regarding his history. Based on the observation of the methods of Bell, Doyle later tried to build up a scientific detection of crime, independent of errors made by the criminal. "Bell," said Doyle,2 "took a keen interest in my detective tales and even made suggestions which were not, I must say, very practical". /J.G. Wilson "Reminiscenses of DR. Joseph Bell. The prototype of Sherlock Holmes", "Quarterly Bulleton Northwest University Medical School", 1948 Summer; 22(2), s. 154; cyt. za: C. Doyle "Memories and Adventures", London, Hodder and Stoughton, 1924/ Również Francuz - Edmond Locard (nazywany potem "francuskim Sherlockiem Holmesem") i jego prace z kryminalistyki (teoretyczne jak i praktyka) mogły się stać elementami, na których Conan Doyle zbudował postać swego bohatera. Podczas pobytu Doyle'a we Francji obaj panowie się spotkali. /szerzej o ich relacjach W.V. Bogomoletz “Edmond Locard, le Sherlock Holmes français: Fondateur de la criminalistique et holmésien convaincu", w: "Sherlock Holmes et la France"/ O ewentualnych pierwowzorach antagonisty Holmesa: www.portalkryminalny.pl - "Profesor James Moriarty".
 3. Nasza twórczość historyczna

  Według Biblii, brak oddziaływań informacyjnych, to śmierć materii, czyli rodzajów informacji.
 4. Nasza twórczość historyczna

  Teoria próżni fizycznej, łączy ruch obrotowy elektronu z informacją z poziomu super świadomości, czyli Boga. Wskazując na jednolite pole informacji, obejmujące wszystko, stanowiąc jedną całość. Aaaa elektrony. Czyli Bóg kwarków nie kontroluje ? Za niski poziom dla Niego ? A swoją drogą elektron naprawdę się kręci ?
 5. Nasza twórczość historyczna

  Czyli fakir nie wie jak nazywają się naukowcy co badali wibracje podanego zdania, nie wie skąd się wzięła stała wartość i nie wie ile ona wynosiła. Czas może udać się na forum paranormalne?
 6. Nasza twórczość historyczna

  Teoria próżni fizycznej, łączy ruch obrotowy elektronu z informacją z poziomu super świadomości, czyli Boga. Wskazując na jednolite pole informacji, obejmujące wszystko, stanowiąc jedną całość.
 7. To czym jest materia bez źródła informacji?
 8. Nasza twórczość historyczna

  Na moje z kuferkiem nie otrzymałem. A pytałem w związku z wcześniejszym: Próżnia fizyczna, to źródło informacji bez materii. Wybacz ale nie istnieje niematerialna informacja. Jak dla mnie to jest bełkot, nieważne w jakiej książce opisany. Jak się już tak naukowo zająłeś tą Genesis, to może powiesz mi jak się ma do niej taka entropia. To taka wielkość fizyczna co ciągle rośnie od początku stworzenia świata, kiedy była najmniejsza, przestanie rosnąć u jego końca, gdy osiągnie maksimum. Rośnie też z każdą wymianą informacji.
 9. Fikcyjni bohaterowie w literaturze - na ile fikcyjni?

  Takie postacie jak James Bond czy Sherlock Holmes mają swoje pierwowzory? Zwłaszcza James Moriarty ?
 10. Nasza twórczość historyczna

  Odpowiedzi udzielono na wszystkie pytania, i oczekuję następnych pytań.
 11. "Potem rzekł Bóg:" Czyli słowo, dźwięk, wibracja - nośnik informacji zamieszczony w formie energetycznej" Niech powstaną światła" Czyli nośniki rodzajów informacji zamieszczone w formie energetycznej o różnych częstotliwościach wibracji "na sklepieniu niebios" Czyli powierzchnia kryjąca przestrzeń, "aby oddzielały dzień" Czyli informacja dla całości i o całości - wszechinformacja "od nocy" Czyli wirowa forma energii bez zamieszczonej informacji "i były znakami" Czyli liczby "dla oznaczania pór" Czyli wieczór, noc, poranek, dzień, "dni"-od wieczora do wieczora-dzień pierwszy, "i lat" Czyli cykliczność pór, dni i świateł - nośników informacji oddzielających dzień-informacja dla całości i o całości- wszechinformacja od nocy- wirowa forma energii bez zamieszczonej informacji. "Niech będą światłami" Czyli nośnikami rodzajów informacji "nad sklepieniem niebios, aby świecić" Czyli były nośnikami rodzajów informacji "nad ziemią !" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji. "I tak się stało jak powiedział Bóg. I uczynił" Czyli słowem "Bóg dwa wielkie światła: większe światło" Czyli nośnik rodzaju informacji, "aby rządziło dniem" Czyli było nośnikiem rodzaju informacji dla dnia "i mniejsze światło" Czyli nośnik rodzaju informacji "aby rządziło nocą Czyli było nośnikiem rodzaju informacji dla nocy - wirowa forma energii bez zamieszczonej informacji "oraz gwiazdy" Czyli nośnik rodzaju informacji. "I umieścił je Bóg na sklepieniu niebios aby świeciły" Czyli były nośnikami rodzaju informacji "nad ziemią" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji." I rządziły" Czyli były nośnikami rodzajów informacji dla "dniem i nocą" oraz aby oddzielały światłość" Czyli informacja dla całości i o całości - wszechinformacja "od ciemności" Czyli wirowa forma energii bez zamieszczonej informacji. "I widział Bóg , że to było dobre" Czyli jedna forma energii o stałej częstotliwości wibracji - nośnik informacji dla całości i o całości - wszechinformacja dla jednej formy energii o wielu częstotliwościach wibracji - nośników rodzajów informacji w czasoprzestrzeni. Zamieszczone w jednej formie energii o stałej częstotliwości wibracji - nośnika informacji dla całości i o całości- wszechinformacja, w której bez zakłóceń odbywają się wzajemne oddziaływania informacyjne nośników rodzajów informacji o wielu częstotliwościach wibracji z wszechinformacją. Zamieszczone w jednej formie energii o stałej częstotliwości wibracji - nośnika informacji dla całości i o całości, w której bez zakłóceń odbywają się wzajemne oddziaływania informacyjne,nośników rodzajów informacji o wielu częstotliwości wibracji w czasoprzestrzeni z wszechinformacją. "I nastał wieczór, i nastał poranek dzień - czwarty" Czyli i nastał wieczór i nastała noc, i nastał poranek - dzień czwarty. ( Rdz.1, 14-19)
 12. Nasza twórczość historyczna

  Jaki zatem problem by odpowiedzeć na me pytania?
 13. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  Tyberiusz nie postulował i sam nie jest komunistą i do komunizmu nie dąży. Nigdzie tak nie napisałem.
 14. Ostatni tydzień
 15. Jako ekspert ds. wywiadu wojskowego, myślę że w 2019 roku administracja nowej ukraińskiej pani prezydent Julii Tymoszenko zwróci się do strony polskiej z proźbą o pomoc wojskową w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa publicznego na obszarze zachodniej Ukrainy, a szczególnie w mieście Lwów.

  Na Ukrainę zostaną wysłani żołnierze tzw. Wojsk Obrony Terytorialnej, którym przyjdzie walczyć z bojówkami ukraińskich ultranacjonalistów. Będą to brudne, barbarzyńskie walki o niewiadomo co.

 16. Nasza twórczość historyczna

  Czyli taki kuferek z napisem NFR ?
 17. Mieszko I - ocena

  Ten, który napisał tekst, który dziś znamy. Lub ten, który go podyktował. Mógł to być sam kardynał Deusdedit, mógł być kopista. Tego nie wiem, może badacze tego dokumentu mają w tym zakresie dokładniejsze i pewniejsze przypuszczenia. Czy kardynał sam dyktował, czy może sam pisał, jak skrócił oryginalny dokument, jak go przerobił itp. itd. Z pewnością "autorem" był człowiek jak na owe czasy dosyć wykształcony. O państwie Mieszka jednak nie wiedział nic, natomiast znał ustrój Sardynii. I tam ulokował naszego Dagome: "nescio cuius gentis homines, puto autem Sardos fuisse, quoniam ipsi a IIII iudicibus reguntur". Można zatem wnioskować, że uznał sardyński system judicados za specyficzny.
 18. Nasza twórczość historyczna

  Próżnia fizyczna, to źródło informacji bez materii.
 19. Nasza twórczość historyczna

  Czyli tam jest aż taka próżnia, że z obiektów zostały tylko parametry.
 20. Nasza twórczość historyczna

  Eksperyment opisany jest w książce "Teoria próżni fizycznej"
 21. Nasza twórczość historyczna

  Wybacz, ale jak na częstotliwość, która jest parametrem można nałożyć obiekt ?
 22. Nasza twórczość historyczna

  Według eksperymentu, na częstotliwość wibracji wyznaczonego obiektu nałożono obiekt o stłałej częstotliwości wibracji.
 23. Nasza twórczość historyczna

  Współczesna nauka dysponuje nie tylko urządzeniem do mierzenia różnych częstotliwości wibracji ale również może każdą częstotliwość wibracji odtworzyć i dowolnie przenieś na wyznaczony obiekt. Pytanie czy ten wyznaczony obiekt zechce wibrować z tą częstotliwością.
 24. Nasza twórczość historyczna

  Dowody naukowe znajdziesz w książce "Teoria próżni fizycznej"
 25. Nasza twórczość historyczna

  To jacy to badacze zmierzyli i odtworzyli tę częstotliwość i jakie miała ona wartości?
 26. Mieszko I - ocena

  A kto lokował?
 27. "Potem rzekł Bóg: Niech się zazieleni ziemia" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji dla zieleni "zieloną trawą," Czyli rodzaj informacji o jednej częstotliwości wibracji w formie energetycznej, "wydająca nasienie" Czyli wiedza o całości rodzaju zamieszczonej informacji " i drzewem owocowym" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji z produktem rodzaju zamieszczonej informacji," rodzącym według rodzaju" Czyli zamieszczonej informacji swojej "owoc," Czyli produkt rodzaju zamieszczonej informacji, "w którym jest jego nasienie" Czyli wiedza o całości rodzaju zamieszczonej informacji "na ziemi " Czyli rodzaj zamieszczonej informacji! "I tak się stało" jak powiedział Bóg. "I wydała ziemia" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji "zieleń" Czyli jedna częstotliwość wibracji - nośnik informacji dla zieleni,"ziele" Czyli rodzaj zamieszczonej informacji "wydające nasienie" Czyli wiedza o całości rodzaju zamieszczonej informacji według rodzaju zamieszczonej informacji jego,"i drzewo owocowe," Czyli rodzaj zamieszczonej informacji z produktem rodzaju zamieszczonej informacji," w którym jest nasienie" Czyli wiedza o całości rodzaju zamieszczonej informacji. "I widział Bóg, że to było dobre" Czyli jedna forma energii o stałej częstotliwości wibracji - nośnik informacji dla całości i o całości- wszechinformacja dla jednej formy energii o wszelkiej i jednej częstotliwości wibracji - nośników wszelkich rodzajów informacji. Zamieszczonych w jednej formie energii o stałej częstotliwości wibracji - nośnika informacji dla całości o całości- wszechinformacja, w której bez zakłóceń odbywają się wzajemne oddziaływania informacyjne- nośników rodzajów informacji w formie energetycznej o wszelkiej i jednej częstotliwości wibracji, ze stałą częstotliwością wibracji - nośnika informacji dla całości i o całości- wszechinformacja. "I nastał wieczór, i nastał poranek, dzień - trzeci." Czyli i nastał wieczór i nastała noc, i nastał poranek - dzień trzeci. ( Rdz.1, 11-13)
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.