Jump to content

Zawartość z ostatnich 3 dni

Showing all content posted in for the last 3 days.

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Wał Tuska

  Był wał atlantycki i wał wschodni. Niemieckie to oczywiście było. Nie sprawdziły się oba wały. Czuję iż Pan Donald Tusk po raz kolejny usiłuje wyborców zrobić "w wała". Obym się mylił.
 3. CPK

  Zgoda. Wajcha została ustawiona, a inwestycja nie jest kontynuowana. Poldas widzi dywersję. Zaryzykuje również tezę iż Donald Tusk jest niemieckim agentem. Jednak cóż w tym złego, skoro żyjemy w zjednoczonej UE ? Natomiast widzę że każdy garnie pod siebie. Mam taką wizję, co by Polska była bogatsza od Reichu. Mamy nadal jakiś kompleks w tej materii?
 4. CPK

  Pytam o dowody nie o podejrzenia. Jakie są dowody? Odróżnia forumowicz jedne od drugich? Naiwnością jest doszukiwanie się winy Niemców w każdym projekcie który nie został zrealizowany. Nie mamy elektrowni atomowej to wina Niemców? Co jest jeszcze ich winą? To że Nowak plany budowy "ygreka" odłożył do szuflady chyba w 2013 to też ich wina? To że Niemcy kiedyś coś blokowali nie jest dowodem na blokadę budowy lotniska. To można rozumieć bądź nie. Ale jeśli się tego nie rozumie to zostawiam was w tym temacie samych.
 5. CPK

  Co to znaczy "Polacy są zgodni"? 100% społeczeństwa ma poprzeć tą budowę? Co do podejrzeń to nie są takie bezpodstawne. Jeśli strona niemiecka stara się blokować rozwój terminalu kontenerowego pod Świnoujściem (który będzie ewidentną konkurencją dla niemieckich portów) pod pretekstem ochrony środowiska a jednocześnie budują u siebie jedną z większych odkrywek węgla brunatnego, to jak dla mnie jest to jednoznaczne. Jeśli jest oczywiste że Okęcie doszło do ściany to znaczy że coś trzeba zrobić. Albo krajowe centralne lotnisko które z czasem może stać się naszym hubem. Albo rozbudowa Modlina która nie posuwa nas do przodu i skazuje na dalsze korzystanie z niemieckich lotnisk. Gdy patrzę na ten chocholi taniec wokół tego tematu to przychodzi mi na myśl, że ktoś wsadza kij w nomen omen szprychy. Twierdzenie zaś, że w tak ważnych sprawach gospodarczych jest niemożliwe by strony zainteresowanie nie wywierały zakulisowych nacisków jest daleko posuniętą naiwnością. Tym bardziej, że jak wcześniej pisałem nawet do niemieckiej prasy przedostały się echa ich obaw.
 6. CPK

  Poldas nie zakładaj nowych tematów jak masz takie pierdoły w nich pisać. Udowodniłeś że Polacy są zgodni co do tego aby takie lotnisko powstało? No bo jeśli nie to robisz z siebie pośmiewisko wysuwając podejrzenia że inny kraj blokuje to co chcą budować Polacy podczas gdy oni sami mogą nie być tym projektem zainteresowani.
 7. CPK

  Dbałość o swój interes nie można nazwać winą. Będąc niemieckim podatnikiem, dbałbym o to, aby obcą konkurencję (w ramach UE) blokować. Jednak tak wyszło iż podatki płacę w Polsce. Dlatego chciałbym aby nie były one zmarnowane. Tym samym wychodzę na nacjonalistę, a nie rasowego Europejczyka.
 8. Yesterday
 9. CPK

  To że "były artykuły" nie dowodzi że blokują.
 10. CPK

  Czy blokują, czy wywierają wpływ na polityków? Tego nie wiem. Oczywiste jest natomiast, że taki hub byłby konkurencją dla Frankfurtu, Monachium czy nowo zbudowanego Berlina. Niekoniecznie musi się im to podobać. Z resztą były już artykuły o w niemieckiej prasie. Nic nowego. Nowy terminal kontenerowy pod Świnoujściem też im się nie podoba.
 11. CPK

  Nie widzę powodu by widzieć tu winę Niemców. Dla mnie to wręcz prymitywna teoria jest.
 12. CPK

  My To wiemy, a władza aktualna udaje że nie wie. Zaryzykuję pewną tezę; Niemcy blokują. Próbuję odpowiedzieć na pytanie, dlaczego się nie da.
 13. Last week
 14. CPK

  Już dawno wiadomo, że Okęcie doszło do ściany. Przepustowości już się nie zwiększy. To że trzeba budować nowy perspektywiczny port lotniczy wiedziano od dawna. Nawet śp Lech Kaczyński o tym mówił gdy był jeszcze prezydentem Warszawy. Będzie niemal dwie dekady temu.
 15. CPK

  O hubie nie ma co na razie mówić. Na razie niech jakieś lotnisko powstanie i niech dociągną do niego "ygreka". Potem się to rozbuduje.
 16. CPK

  Sorry Panowie; Płot służy utrudnieniu komunikacji. Tu winniśmy dyskutować nad jej udrożnieniem. Hub lotniczo kolejowy pod Baranowem by spowodował odciążenie Okęcia, a w dalszej perspektywie... zwolnienie terenu pod budowę domów.
 17. CPK

  Bo teraz to jest demokratyczny i europejski płot. Jakby go jeszcze na tęczowo pomalować to pani Holland nakręciłaby film o bohaterskich pogranicznikach strzegących naszego kraju.
 18. CPK

  Zawsze jest jakiś przeciwnik ale moim zdaniem jest on słaby.
 19. CPK

  Bo został premierem jeszcze suwerennego państwa. To konkretna władza jest i może z tej pozycji Brukseli, a w domyśle Berlinowi fikać. Już widać iż w kwestii płotu z Białorusią i programu zbrojeniowego, to on ćwierka nawet bardziej niż PISiory. Inaczej by go Suweren - czyli My, zmiótł ze sceny politycznej. Natomiast odnośnie CPK; Czuję że jest lobby na Okęciu. które nie chce zmian.
 20. CPK

  Myślę że Tusk jest teraz mniej sterowalny niż za czasów Merkel. Stawiam że projekt będzie kontynuowany lecz z pewnymi zmianami "bo to co PiS wymyślił nie może być dobre". Zmiany to choćby wspomniane szprychy.
 21. CPK

  Jak pamiętam to z Reichu już wyszły pomruki, że Polacy konkurencję im chcą robić.
 22. CPK

  Bo jest przewodniczącą Unii Europejskiej. Mnie tu zastanawia pewna zasadnicza kwestia; Na ile Reich pozwoli Nam się rozwijać.
 23. CPK

  Na zabawki do zabijania trza zarobić i ku temu by się przyczynił ów hub lotniczy. Pani Salciu, kto tu mówi o pieniądzach ! NATO istnieje na garnuszku USA, jedynego wiarygodnego gwaranta, kwestią jest czy ich siły szybkiego reagowania wylądują na prawym czy lewym brzegu Odry i tyle. Ja wolę na prawym.
 1. Load more activity
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.