Jump to content

mer

Użytkownicy
 • Content count

  281
 • Joined

 • Last visited

About mer

 • Rank
  Ranga: Starszy wykładowca

Kontakt

 • AIM
  7275093
 • Strona WWW
  http://www.mer.mylog.pl

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Szkocja
 • Zainteresowania
  II WŚ, piękno kobiety, rysowanie, modelarstwo, dobra książka

Recent Profile Visitors

1,765 profile views
 1. Co możesz powiedzieć o Hitlerze?

  Oczywiscie, zachowaly sie nie tylko pocztowki, ale takze jakis obraz(ek), przedstawiajacy droge gdzies w Belgii, chyba niedaleko Verdun - w kazdym razie przedstawia zwykla, zniszczona wojna droge z IWS, gdzie podobno uratowal swojego oficera. Widzialam 4 jego pocztowki, sa...hmm... jego gust uzycia koloru kojarzy mi sie ze slowem "straszne".
 2. Temat banalny, i prosty, a jednocześnie bardzo rozbudowany. Proszę też, aby nie wklejać wykopanych z internetu treści o Hitlerze i Stalinie. Aby zachęcić, napiszę ciekawostkę, który może być argumentem do słów "Hitler był chory psychicznie". -Na wieść, że 6 czerwa 1944 roku, Alianci wylądowali w Normandii, Hitler dostał ataku serca. Lekarz, gdy chciał go zbadać [lub zapisać leki], Hitler wpadł w szał i powiedział: -Jestem zdrowy! Zapomina pan, że jestem niezniszczalny! - Hitler, w swojej nazistowskiej ideologi, lud karmił wizją "szerokich ziem dla ludu niemieckiego". Pod koniec swojego życia, w rozmowie z Albertem Speerem, dał do zrozumienia, że chce po prostu zdobyć cały świat. Jeśli jednak ten zacznie przegrywać wojnę [w tamtej chwili było to oczywiste], nie ocali swojego ludu przed śmiercią. Był przekonany, że skoro jego rodacy przegrywają wojnę - to znaczy, że nie nadają się "do niczego". Lepiej, aby wszyscy zgineli, niżeli mieli by służyć "Czerwonym bestiom"* *Armia Czerwona. Żeby nie było trudno startować, zadam standardowe pytanie - kto był "gorszy" - Hitler czy Stalin? Zachęcam do pisania Smile
 3. Popieram admina - czytałam już gdzieś te słowa. Andrzeju, Kaczyński zrobi nam bardziej "policyjne" panstwo - na pierwszy ogień to lepiej - może przestaną tak kraść, z drugiej strony, na dłuższą metę - źle. Na Kaczyńskiego głosowali Ci, co budkę z piwem podbierają, lenie itd. którym marzy się socjal. Tylko skąd ten socjal? Znowu pracujący będzie pracował na śmierdzącego lenia, któremu nawet szukać pracy się nie chce. Więc pracujący albo sam zrezygnuje, albo da się "zarżnąć" [gdzie w szpitalu go dobiją] albo...wyjedzie za granicę. Zysk dla panstwa żaden, wręcz strata.
 4. Owszem, nas młodych - głównie od 18 do 25 roku życia [mowie o tych, co glosowac mogą]. Ale ilu jest od - dajmy na to - 30 roku zycia do góra 70 roku życia. Zdecydowanie więcej...
 5. Jak na razie, czekam na OFICJALNE wyniki głosowania. Jednakże jeśli Kaczyński istotnie wygrał - nie będę wiązac większych nadzieji z Polską tak długo, aż nie nastanie inny prezydent.
 6. Kaiser

  Hmm... czyżby Kaiser miał coś nie w porządku z lewą jego dłonią? Oglądając zdjęcia, widzę, że uparcie ma zasłoniętą dłoń. ps. W książce od historii zdjęcie Kaisera w mundurze zostało podpisane tak: "Kaiser w swoim ulubionym stroju". Ciekawe :smile: ps2. Andrzej dzięki za informacje.
 7. Wielka Wojna na fotografiach

  Nie, nie czytałam. Jest chyba za to film na jego postawie, pod takim samym tytułem. Myślę, że niedługo sięgnę po nią. Proponuję innym wstawiać zdjęcia. Może jakieś ulubione? A może zagadkowe?
 8. Czego nie lubisz w historii?

  Nazewnictw zagranicznych...bywają trudne to przeczytania, szczególnie to wymówienia
 9. Nie na długo. Rywalizowali głównie Himmler przeciwko Goringowi - i gdy Bitwa o Anglie została przegrana - Goring stracił wiele w oczach Hitlera. Wtedy Himmler zajął wymarzoną pozycję - nr 2 w III Rzeszy.
 10. Dziękuję uprzejmie. W ładnej biografii, którą czytałam o Hitlerze, nie było wspomniane właśnie o Hessie, jako o redaktorze książki. Widać, co biografia o A.H., to każdy autor zwraca uwage na inne szczegóły. Ale...powinien być skazany na śmierć? Za redagowanie książki? Gdyby ten ksiądz nie został przez przypadek zabity podczas Nimieckiej Nocy Długich Noży, też powinien być skazany na śmierć?
 11. II tura wyborów

  Zagłosowałabym na Tuska - gdybym tylko mogła. Przedstawia się ładnie "w TV" - nie oceniam go po twarzy, tylko po jego zachowaniu - uśmiecha się, rusza. Jest żywy. Kaczyński, sztywny, jak gdyby połknął kij od szczotki, gdyby tylko było możliwe, kostki lodu leciały by mu z ust... Strasznie sztuczny, sztywny i zimny. Mam wrazenie, że gdyby na czymś zacisnął pięść - nie popuściłby -czy to w zły, czy też dobrym znaczeniu.
 12. Tak? I co z tego? Hitler ideologię sam stworzył, a inni się z nia zgadzali, a gdy im przeszkadzała - sami ją łamali. Ale jak rany, co ma Hess do Mein Kampf? Pierwsze słyszę...
 13. Co masz na myśli mówiąc, że Rudolf Hess był "min. twórcą Mein Kampf"? Ja wiem tyle, że jeden ze współwieźniów nie mogacy słuchać już "gadania" Hitlera, poradził mu, aby napisał książkę. Książkę napisał, a przed wydaniem jakiś ksiądz poprawił tylko rażące błędy językowe. Więc? Masz na myśli zawarte tam ideologie?
 14. Gdyby nie ta bitwa...

  Bitwa może i nie, ale gdyby nie kampania "Overlord" na pewno Armia Czerwona dotarłabym do Oceanu Atlantyckiego.
 15. "Specnaz" Wiktor Suworow "Pianista" Władysław Szpilman "Lot nad kukułczym gniazdem" Ken Kesey "Anatomia dla artystów"
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.