Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Pancerny   

Każdy autor pisząc o kimś książkę np.o Batorym ma i zna fakty historyczne o których musi napisać,a jak on te wydarzenia zinterpretuje to już zależy od autora czy lubi postać opisywaną czy nie.Owszem są autorzy którzy podchodzą z dystansem do swoich opisów,ale ja wolę gdy czuć w książce trochę emocji.Dlatego lubię czytać książki o różnych spojrzeniach na ten sam temat.

Przykład-Wojna o tron Rosyjski-Rozmówcy-Tofik-Xlucass-Jak byście mieli napisać książkę w tym temacie,jeden temat dwa spojrzenia.

P.S.A tu autor chyba lubi Batorego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Byłem Adiutantem Napoleona"- Philippe-Paul hr. de Segur - cóż za znakomita książka! Fascynujący tekst źródłowy. To jest to czego szukałam! Dzięki tej książce dowiem się wiele o stanie psychiki Napoleona oraz wiele o kampanii rosyjskiej. Książkę czyta się bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Władca Pierścieni II chyba wszystkim dobrze znana. Opowiada o dalszych losach podzielonej już drużyny. Jedna z niewielu książek fantasy , które przeczytałem , a raczej CZYTAM.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Kolejne pozycje, czyli wraca czytanie książek hurtem (inaczej nie dałbym rady wyrobić się ze wszystkim):

"Dzieje Kartagińczyków" Krzysztofa Kęcieka, kolejna pozycja do egzaminu. Nie za długa, czyta się naprawdę dobrze, może nie będę cierpiał zbytnio.

"Filip Macedoński" Nicholasa Hammonda, jeszcze jedna książka do egzaminu. Jej atutem także jest fakt, iż nie jest za długa (a przy moim egzaminatorze może to być dość ważne).

"Powstanie Warszawskie" Jerzego Kirchmayera, czyli jedna z podstawowych pozycji jeśli chodzi o przebieg walk w Warszawie. Już niedługo ma do mnie przyjść, więc będę miał możliwość znacznego pogłębienia swojej wiedzy w tym zakresie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Wincenty Witos - Dzieła wybrane ; Moje wspomnienia. T.1, cz.1

Ciekawa lektura, ale zastawiające jest to, że w sądeckiej bibliotece publicznej nie ma T.2, cz.2 (cóż czasami tak to już jest).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Ja dziś byłam w BUL-e i przytargałam z niej tylko trzy książki o dość pokaźnej objętości:

Nicholas J. Saunders - "Tajemnica grobowca Aleksandra Wielkiego"

ks. Krzysztof Kościelniak - "Złe duchy w Biblii i Koranie"

Douglas Boyd - "Eleonora Akwitańska"

Interesująco zapowiadają się zwłaszcza dwie pierwsze, więc kilka kolejnych nocy zapowiada się bezsennie :D Poza tym czytem teraz podręczniki i powtarzam wiadomości, bo przygotowuję się do olimpiady historyczno-prawnej. Czy nasz Admin może też?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem z poczty Jerzy Kirchmayer "Powstanie Warszawskie". Od razu się za nie biore :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Wypożyczyłem z miejskiej (i wojewódzkiej) biblioteki publicznej książeczkę "Słowiańszczyzna pierwotna" T. Manteuffela z 1946 roku! Co ciekawe na stronie tytułowej pisze "Dr. Tadeusz Manteuffel". :D

Wiecie jaka fajna sprawa jest trafić na ślad gdzie pisze, że nasi profesorowie (nasi lub nie-nasi) na papierze byli magistrami, doktorami czy doktorami habilitowanymi? 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Nie zrozumiałem, mozesz to rozwinąc?

Naryi (nie pamiętam jak się odmienia, sorry), chodzi zapewne o to, że na okładce jest napisane "Dr Tadeusz Manteuffel". A Tadeusz Manteuffel był profesorem, czyli była to jedna z jego wcześniejszych pozycji naukowych, napisana kiedy jeszcze był doktorem.

Dziś odebrałem z poczty Jerzy Kirchmayer "Powstanie Warszawskie". Od razu się za nie biore :D

Radzę uważać. Dla nieprzygotowanego czytelnika nie jest to pozycja łatwa ze względu na dużą ilość danych do ogarnięcia. Jeśli dotąd nie czytałeś jakiejś porządnej syntezy powstania, możesz mieć problem ze zrozumiem wszystkiego (tym bardziej, że Kirchmayer podaje jednak niektóre informacje, które dzisiaj są już nieaktualne, wiadomo że było inaczej). Osobiście proponowałbym na początek jednak zapoznać się z pracą profesora Komorowskiego "Bitwa o Warszawę '44: Militarne aspekty Powstania Warszawskiego", znacznie łatwiejsza w odbiorze bo mniej szczegółowa. A i dane są znacznie bardziej aktualne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
profesora Komorowskiego "Bitwa o Warszawę '44: Militarne aspekty Powstania Warszawskiego",

O tym nawet nie słyszałem. Wniosek, muszę w przyszłym tygodniu przeprosić się z Centralną Biblioteką Wojskową. Koniecznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A ja czytam Stefan Bryła, Ludomir Suwalski "Beton i żelbet" wydanie I Warszawa 1948 Książka jak najbardziej historyczna (i wojenna).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
O tym nawet nie słyszałem. Wniosek, muszę w przyszłym tygodniu przeprosić się z Centralną Biblioteką Wojskową. Koniecznie.

Jest to chyb ostatnia synteza przebiegu powstania jaka ukazała się na rynku. Wydana w 2006 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.