Jump to content

Lach71

Użytkownicy
 • Content count

  183
 • Joined

 • Last visited

About Lach71

 • Rank
  Ranga: Wykładowca
 1. Quiz historyczny

  Brawo! Chodzi właśnie o piasek, który ścierał szkliwo zębów. Cukier zawarty w ubóstwianych przez Egipcjan (zwłaszcza tych wyżej postawionych w hierarchii społecznej) smakołyczach dopełniał dzieła zniszczenia wywołując głęboką próchnicę. Ta jak wiadomo - nie leczona - wywołuje powstawanie ropnia w okolicach chorego korzenia zęba. Nieleczony ropień rósł w wyniku rozmnażania się bakterii w torebce ropnej i po przekroczeniu masy krytycznej pękał uwalniając potężną falę bakteryjną do krwioobiegu. To najczęściej kończyło się katastrofą dla organizmu w wyniku ogólnego zakażenia typu sepsa. Wiele odkopanych w Egipcie mumii ma puste jamy w szczękach. To właśnie są ślady po torbieli ropnej. Biedny człowiek umierał w olbrzymich cierpieniach... Nazaa. Twoja kolej! Ja się już żegnam z konkursem i z forum z przyczyn oczywistych. Pa!
 2. Rok 1945 wyzwolenie czy zniewolenie?

  Znaczy się został namiestnikiem z łaski Moskwy, tak? No jeśli jest to atrybut niezależności to tylko pogratulować konceptu. Wbrew Moskwie i bez konsultowania się z nią? To mi przypomina dowcip; w jaki sposób skini uratowali życie staruszce - przestali ją kopać. W czerwcu 1962 r. ci dobrotliwi gomułkowcy utworzyli Departament IV MSW, którego pierwszym szefem został S. Morawski znany z akcji aresztowania prymasa Wyszyńskiego. Ta "odwilż" to zwyczajne ogłoszenie przez komunistów końca walki z "kontrrewolucją". Wszyscy, którzy mieli umrzeć już gnili, reszta siedziała za granicą, a niedobitki niepokornych można było wyłuskiwać innymi metodami. Ta "odwilż" zaowocowała olbrzymim upustem krwi w 1968 r. Bardzo wartościowi ludzie musieli opuścić Polskę w wyniku nagonki antyżydowskiej. Nawiasem pisząc bardzo aktywnie uczestniczył w niej Jaruzelski, który osobiście podpisywał rozkazy wyrzucania "skażonych" osób z wojska. "Odwilż" to propagandowa hucpa, bajeczka dla maluczkich. Fakt, wielu Polaków dało się na nią nabrać. Ale właśnie dlatego komuści są uważani za mistrzów propagandy.
 3. Rok 1945 wyzwolenie czy zniewolenie?

  Jakie były realne atrybuty tej "bardziej suwerennym"? Powtarzam: realne, a nie takie dla zmyłki. Dwa, trzy punkty dowodzące niezależności Warszawy od Moskwy przekonają wszystkich, że masz rację. Bach, bach, jedziemy z koksem.
 4. Homosovieticus po polsku...

  Jeśli napiszę książkę, że jestem Kosmitą, to też zostanie uznane to za prawdę? Poza tym czy ktokolwiek obwiniany przez jakąś część społeczeństwa o zdradę i zbrodnie przeciwko własnemu narodowi przyznawał się do tego? Jaruzelski nie odbiega od normy światowej. Gdyby Hitler wygrał wojnę, to pewnie znaczny odsetek ludzi uważałby jego pamiętniki za prawdę objawioną i udokumentowaną. No i za oczywisty dowód "niewinności", czy czegoś takiego. Ja polecam książkę "Generał ze skazą" L. Kowalskiego http://wysylkowa.pl/ks294551.html Dobrze napisana, z bogatą bazą naukową i krytyką źródłową. Nie ma tam zacietrzewienia zarzucanego przez chwalców generała "faszystom z IPN". Wracając do głównego wątku. Homosovieticus nie jest skomplikowaną osobowością. Wielu przedstawicielom tego gatunku wystarczało, że w PRL świeciło słońce i padał deszcz. To dla nich był wystarczjący symbol normalności. Homosovieticusowi nie da się przetłumaczyć, że Polacy byli często na skraju kryzysu żywnościowego, gdyż najważniejsze dla niego jest to, że kiedyś "lokomotywy potaniały" i Cegielski odnotował 0,0002 proc. wzrostu eksportu. Homosovieticus należy do gatunku minimalistów; byle było co zeżreć co jakiś czas, to już mu to wystarczyło. Po co się przejmować zadekretowanym okradaniem własnego kraju przy pomocy Rubla transferowego? Przecież to konieczność dziejowa. Bo jak dobrze homosovieticus wie, USA też okradał Europę Zachodnią przy pomocy swych zielonej, zdegenerowanej waluty burżujów, aby zaatakować w odpowiednim czasie "miłujący pokój naród radziecki" i jego sojuszników. Homosovieticus, ta struktura psychologiczna, znana jest ludzkości od zawsze. Jak myślicie, dlaczego Mojżesz prowadził swój lud przez 40 lat, zanim osiadł w Ziemi Obiecanej? Bo doskonale wiedział, że ciągnie za sobą "homosovietucusów", dla których bycie w niewoli to norma, więc ciężko będzie z nimi budować wolne państwo. Syndrom homosovieticusa to psychologiczna kula u nogi państw, które wydobyły się na wolność.
 5. Rok 1945 wyzwolenie czy zniewolenie?

  Ano właśnie... Nie da się znaleźć daty wypowiedzenia wojny, bo jej CCCP nie wypowiedział! W myśl jednostronnej deklaracji Kresy zostały "wzięte pod ochronę", a żołnierze, urzędnicy, policjanci itd. się tam znajdujący zostali internowani. Polscy politycy podeszli skandalicznie nieudolnie do swoich obowiązków i nie uznali się za zaatakowanych. Taka deklaracja bardzo utrudniłaby pole manewru Stalinowi podczas i po wojnie, a i dałaby jakikolwiek argument politykom alianckim w rozmowach z Unkle Joe. W 1945 r. dokonywało się tzw. wyzwolenie, więc gdyby był papier dokumentujący wojnę sześć lat wcześniej, to to "wyzwolenie" byłoby tak samo traktowane jak wyzwolenie przez zachłannych Sowietów z rąk Japończyków kilku wysp Kurylskich. Konsekwencje takiej konstelacji politycznej mogłyby być bardzo pozytywne. Wtedy to chyba jeszcze nie, ale nie będę się upierał. O tym, że CCCP był traktowany wrogo przez Aliantów zachodnich świadczą zaawansowane francusko-brytyjskie plany zbombardowania sowieckich urządzeń i pól naftowych Morza Kaspijskiego i rejonu Baku samolotami, które miały wystartować z lotnisk w Iranie. Plan przewidywał uderzenie w czerwcu 1940 r., ale atak Niemców na Francję zdezaktualizował te pomysły.
 6. ... czyli dlaczego w naszym kraju sierp i młot oraz czerwona gwiazda nie jest tak traktowana jak swastyka. Czy to nie jest fenomenalne? Z rąk Sowietów rosyjskojęzycznych a potem polskojęzycznych zginęło niemal tylu samo Polaków co z rąk nazistów. Sowietom i ich polskim towarzyszom zawdzięczamy zapaść gospodarczą, społeczną, naukową i każdą inną, której być może już nigdy nie odrobimy, bo wątpliwe, aby ci, których ścigamy cofnęli się w rozwoju. A jednak na tym forum i na wszystkich innych, które mają w swym zainteresowaniu historię, można przeczytać peany na część PRL i jej symboli, np. Jaruzelskiego. Ten renegat i zdrajca jest przez wielu Polaków traktowany jak zbawca ojczyzny. Na tym forum i na innych można dowiedzieć się, że PRL to właściwie wolny kraj, którego czepiają się tylko jacyś polityczni degeneraci z IPN, czy innych "faszystowskich" organizacji. Jak to się dzieje, że świnię chwalącą nazistów wykopuje się bezceremonialnie, a świnię relatywizującą komunizm traktuje się jak pełnoprawnego partnera do dyskusji? To dla mnie niepojęte...
 7. Rok 1945 wyzwolenie czy zniewolenie?

  Możesz dokładniej określić kiedy w latach 1939-45 CCCP był w stanie wojny z Polską? Sowieci mordowali i prześladowali ludność kresową, bo byli w stanie wojny z RP. Hmm... Ciekawe. Informacje o tym "stanie wojny" mogą być nie tylko po polsku, ale też po angielsku, niemiecku lub rosyjsku. Czekamy zatem. Nie mam oczywiście wątpliwości, że było to zniewolenie. Zabranie suwerenności. Jednym z atrybutów niepodległości jest swobodne kształtowanie własnej polityki zagranicznej i gospodarczej. Obie te kwestie decydowane były 1170 km na wschód od Warszawy. PRL, jeśli szukać jakichś odpowiedników w historii, to było coś takiego jak Królestwo Polskie - niby istniał polski zarząd lokalny, niby istniało polskie wojsko, ale dziś już nikt nie ma wątpliwości, że było to władztwo rosyjskie. Tak samo zostanie oceniony PRL, gdy zejdzie z tego świata pokolenie o zniewolonym umyśle, któremu propaganda sowiecka wmówiła, że było to normalne państwo, ale w bloku wschodnim, tak jak np. Belgia w zachodnim. Sowieci bardzo inteligentnie, trzeba im to przyznać, podeszli do zniewolenia Polski. Programowo możnaby rzec. Wiedzieli bowiem, że Polacy nienawidzą komunizmu i są wrogo - z powodów historycznych - nastawieni do władzy w Moskwie. Komunistów nienawidzili nawet polscy robotnicy przed wojną. Co więc zrobili? Ano wymordowali na spółkę z Niemcami tych, którzy byli elitą. Gdy brakło elit mianowano przewodników Polaków, oczywiście spośród miernych jednostek, ćwierć inteligentów, ale za to wiernych; prokuratorem wojskowym mógł zostać półpiśmienny syn chłopa po trzymiesięcznym kursie. Wiadomo, że po takim awansie ten prymityw będzie do końca swych dni lizał buty protektorów. Resztę Polaków Sowieci wraz ze swymi polskimi towarzyszami zastraszyli i odpowiednio wyedukowali, tak aby szczerze wierzyli, że ze wschodu przyszła w 1945 r. wolność.
 8. Zera vs. Spitfirey nad Darwin.

  Mam pytanie. SKąd wzięły się nad Port Darwin A6M3? Startowały z lotniskowców? Najbliższe lądowe lotnisko znajdowało się w Buna na Nowej Gwinei. To od Darwin w linii prostej ponad 1900 kilometrów, a więc poza zasięgiem tych myśliwców, nawet z dodatkowym zbiornikiem.
 9. Quiz historyczny

  Nie to nie to. Podpowiem więc, że na ten czynnik przyrodniczy w połączeniu zamiłowaniem starożytnych Egipcjan do słodyczy prowadził do katastrofy. Wiele mumii ważnych osobistości, włącznie z faraonami, nosi ślady ciężkiej choroby. Co takiego zabójczego dla zdrowia ludzi było w klimacie Egiptu? Teraz powinno pójść już górki. :clap:
 10. Kilka lat temu przez polskie media przetoczyła się burzliwa dyskusja na temat kolaboracji wykładowców i pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy wstąpili do Niemieckiego Instytutu Pracy Wschodniej. Powstała na ten temat praca doktorska. Sprawa jest bardzo tajemnicza, a oburzony UJ ostro zaatakował doktoranta oraz piszące o tym media. Jednak wydaje się, że już sama zgoda polskich naukowców na współpracę z okupantem po słynnym aresztowaniu przez Niemców profesorów UJ, nosi znamiona zdrady lub kolaboracji. Wydaje mi się, że sprawa IDO (Institut der Deutsche Ostarbeit) może zostać za jakiś czas uznana przez historyków za główny przejaw polskiej kolaboracji z nazistami.
 11. Quiz historyczny

  Już nie pamiętam, gdzie o tych nieszczęsnych kamykach czytałem. Ale zwyczajnie wyłapuję takie ciekawostki, bo również interesuję się historią medycyny. :clap: Ok, to idźmy za medycznym "ciosem". Jaki czynnik przyrodniczy sprawiał, że starożytni Egipcjanie tak często umierali na choroby związane z masowymi zakażeniami bakteryjnymi typu sepsa?
 12. Po pierwsze głód na Ukrainie wybuchł cztery lata po zakończeniu nepowskiego eksperymentu. Po drugie był wynikiem czegoś odwrotnego niż NEP, a więc przymusowej KOLEKTYWIZACJI oraz masowej akcji zabierania chłopom ziarna na przyszłoroczne zasiewy.
 13. Quiz historyczny

  W pęcherzyku żółciowym znaleziono dwa kamienie. Ale król za życia nie skarżył się na dolegliwości z nimi związane. Chodzi o to? Batory zmarł prawdopodbnie w wyniku uremii będącej pochodną zapalenia nerek.
 14. Quiz historyczny

  Oczywiście! Twoja kolej.
 15. Quiz co to za miejsce?

  Aaaaa! Point du Hoc? No way! No pewnie, że Iwo-Jima! Ta górka to nieczynny wulkan Suribachi.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.