Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

A ja postanowiłem zapoznać się lepiej z teoriami P. Wieczorkiewicza i czytam obecnie jego Historię polityczną Polski 1935-1945.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

wreszcie i troszkę na raty: Prowincja noc. Życie i zagłada Żydów w dystrykcie warszawskim. Widziana z różnych stron, także od relacji polsko żydowskich, także tego jak wyglądały sprawy majątkowe. Bardzo ciekawy przyczynek do wyjaśniania stereotypów, do naświetlenia realnych zachowań. Ciekawe opisy życia Sądów na Lesznie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
latomeri   

Ja obecnie czytam biografię nieśmiertelnego generała Pattona. Ciekawe, zaskakujące i niesamowicie zabawne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja czytam a raczej pochłaniam książkę Beevora o D-Day, naprawdę świetnie się to czyta, tylko znów namieszali z tłumaczeniem stopni, niemieckich tłumaczka z zasady nie dostosowuje do polskiej terminologii (tak więc mamy Obersta zamiast pułkownika), co do anglo-saskich wojsk to tyczy się to generalicji, tłumaczem znów jest kobieta ;).

Będę musiał napisać do Znaku z pytaniem czy oni by nie mogli jednak dopracować tego, bo tak było w Walce o Hiszpanię... (zresztą tam było znacznie gorzej), w Zbrodniach Wehrmachtu... Bohlera, no i teraz tu (nie czytałem pozostałych dwóch książek Beevora więc nie wiem jak tam).

Jednak nie zmienia to tego, że książkę czyta się niemal jak powieść.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Pochwalę się - LD Reynolds NG Wilson, Skrybowie i uczeni. O tym, w jaki sposób antyczne teksty literackie przetrwały do naszych czasów, Warszawa 2008

naprawdę mnie wciągnęło, fascynująca podróż po dziejach i losach tekstów literackich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Aktualnie na tapecie:

Wójcicki L. J., Życie na stos. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego 1944 r., Londyn 1985, ss. 152 [według wielu jedne z lepiej napisanych wspomnień z Powstania; autor w trakcie walk był żołnierzem baonu "Czata 49", dla mnie ta pozycja ma więc szczególną wartość];

Walczak M., Działalność oświatowa i martyrologia nauczycielstwa polskiego 1939-1945, Wrocław 1987, ss. 532 [przeglądam głównie pod kątem losów nauczycieli w Warszawie, wszystko rzecz jasna z myślą o jak najpełniejszym poznaniu losów T. Wiwatowskiego ;) ];

Zawodny J. K., Uczestnicy i świadkowie Powstania Warszawskiego. Wywiady, Warszawa 2004, ss. 428 [zbiór kilkudziesięciu wywiadów z osobami, które brały udział w Powstaniu na najróżniejsze sposoby, od KG AK, przez d-ców dzielnic po szeregowych Powstańców].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podręcznik do "Technologii informacyjnej" Ewy Gurbiel et consortes - życie dziwnymi meandrami mnie prowadzi.

"Wolność i prawo w staropolskiej koncepcji państwa" Anna Sucheni-Grabowska - kolejny raz wracam do tej pozycji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Anna Świderkówna " Siedem Kleopatr"

Jurgen Thorwald "Dawna Medycyna jej tajemnice i potęga"

"Odkrywcy i rabusie starożytności."

"Jawiszowitz podobóz Auschwitz"( moja perełka).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie czytam 'An Unofficial Alliance. Scotland and Sweden 1569-1654' pióra jednej z najlepszych specjalistek od relacjo szkocko-szwedzkich w tym okresie czyli Alexi Grosjean. Coś co tygrysy lubią najbardziej ;) bardzo wciągając lektura, mnóstwo interesujących informacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Maciej Jońca „Głośne rzymskie procesy karne”

W sumie nie bardzo moja bajka ale świetnie się czyta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

To ja będę chyba oryginalny, Tadeusz Dołęga-Mostowicz "Znachor".

Nic nie związane z historią, ale ja dziwny jestem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tatar   

"Wojna i pokój" Lwa Tołstoja - jak na Rosjanina to ta książka jest świetna, polecam ;).

Autor świetnie opisał tamtejsze obyczaje, tradycje i nastawienie ludzi do Napoleona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.