Jump to content

gregski

Użytkownicy
 • Content count

  7,299
 • Joined

 • Last visited

About gregski

 • Rank
  Ranga: Dziekan
 • Birthday 03/09/1965

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Prosto z morza
 • Zainteresowania
  szerokie

Recent Profile Visitors

6,033 profile views
 1. No właśnie czytałem, że neandertalczycy przegrali rywalizacje gdyż ich grupy były mniej liczne. Oscylowały około 10 osobników podczas gdy w przypadku homo sapiens to było kilkanaście osobników, czasem około 20. W starciu bezpośrednim mimo że neandertalczycy byli zasadniczo silniejsi to jednak przewaga liczebna robiła swoje. Poza tym jeśli w grupie 20 osobowej giną dwa dorosłe osobniki to sytuacja robi się trudna ale nie tragiczna. Jeśli dzieje się to w grupie 10 osobowej to może mieć to skutki katastrofalne dla egzystencji grupy. Oczywiście nie można wykluczyć sytuacji w których takie grupy współdziałały i wtedy dochodziło do mieszania genów, ale wtedy trzeba by było założyć, że potrafiły się ze sobą komunikować i ustalać jakieś ramy współdziałania. O wiele łatwiej jednak jest mi sobie wyobrazić sytuację którą kiedyś po wsiach dosyć przaśnie opisywano stwierdzeniem "jak przyjdzie ochota to i pies kota wychrobota".
 2. Wywaleni z Facebooka

  A co to jest ta qura?
 3. Wywaleni z Facebooka

  Co to jest Qwore?
 4. Wywaleni z Facebooka

  oraz To na czym ta wygrana polega?
 5. No właśnie zdroworozsądkowe wydaje się być wyeliminowanie konkurencji. To byli koczownicy. Zajmowali jakiś teren i go eksploatowali. Okazało się, że taka grupa może ten teren wyeksploatować i musi się przenieść na nowy "świeży" obszar. Tak to wtedy działało. Czyli inna grupa na tym samym terenie to zdecydowani konkurenci i niebezpieczeństwo dla egzystencji grupy. I to dwojakie niebezpieczeństwo. Bezpośredniej eksterminacji przez obcych lub śmierci głodowej z powodu wyczerpania się zasobów. W tej sytuacji można tylko przenieść się na dziewiczy teren lub wygnać konkurentów.
 6. Dobre strony ZSRR

  Danych nie znam, ale jeśli uwzględniono dorobek eksperymentalny ZSRR to na pewno normy są mocno wyśrubowane.
 7. Broń czarnoprochowa

  Czytałem gdzieś, że w fortach Twierdzy Przemyśl nadal były zainstalowane armaty czarnoprochowe i były używane. Były to armaty 150mm 120mm i 90mm. Każde miało oznaczenie M-61
 8. No właśnie ciekaw jestem jak to się odbywało. Czy były to przygodne kontakty w których kobieta homo sapiens napataoczyła się na hordę neandertalczyków i zamiast zostać skonsumowana kulinarnie została skonsumowana erotycznie? Czy zdarzała się koegzystencja dwóch grup i wymiana "międzygatunkowa"? (Osobiście nie sądzę gdyż chyba była zbyt duża rywalizacja o w sumie niezbyt wielkie zasoby.) A może zdarzało się, że jakiś samotny neandertalczyk został dokooptowany do grupy homo sapiens? Z jednej strony silny i doświadczony myśliwy mógł być atrakcyjny. No ale to znaczyłoby, że homo sapiens i neandertalczycy byli w stanie komunikować się i porozumiewać w stopniu umożliwiającym nie tylko koegzystencję ale i współpracę.
 9. No właśnie pamiętam jak kiedyś czytałem, że takie pary były bezpłodne. Teraz zaś ustalono, że jednak te gatunki się mieszały i że mamy nieco neandertalskich genów.
 10. New world order

  Z tego co kojarzę to Chiny są krajem w którym elektroniczna kontrola obywateli jest posunięta najbardziej na świecie. Z co do robotów sprzątających to zauważyłem, że moje Lenowo jakoś tak długo spogląda w stronę barku... . Zaczynam być podejrzliwy.
 11. Kryzys wywołali fizycy

  Pogooglałem sobie trochę o tym "Bezwarunkowym Dochodzie Podstawowym". No i mam pytanie. Dlaczego taki dochód podstawowy ma być remedium na biedę i wykluczenie a program 500+ to jest wspieranie patologii? Czym się te pomysły różnią oprócz tego, że drugi ma wspierać osoby wychowujące dzieci a pierwszy ma po prostu dawać kasę każdemu jak leci?
 12. Sojusz Polski z Niemcami

  No właśnie.
 13. Stan wojenny

  Popularny youtuber wstawił klip o stanie wojennym. W klipie tym padło zdanie które idealnie w najbardziej syntetyczny sposób podsumowuje ten czas. "Ekonomii nie dało się spałować" Aż się skręcam z zazdrości, że to nie ja na to wpadłem...
 14. Nowomowa w III RP

  Ostatnio dosyć często słyszę o osobach "nieheteronormatywnych" albo nawet i "niebinarnych". Parę dni temu w Radio Nowy Świat z zapartym tchem słuchałem audycji o szkolnictwie i tam dyskutowano o "osobonauczycielach" i "osobouczniach". Parę kwadransów zajęło zanim doszedłem do siebie po tej audycji...
 15. Wywaleni z Facebooka

  Jancet, chyba nasz kolega Ci "gula rozhuśtał" Luzik, niech chłop włanczy co morze i niech walczy bochatersko z Fejsbukiem. Przynajmniej będzie miał zajęcie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.