Jump to content

gregski

Użytkownicy
 • Content count

  7,093
 • Joined

 • Last visited

About gregski

 • Rank
  Ranga: Dziekan
 • Birthday 03/09/1965

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Prosto z morza
 • Zainteresowania
  szerokie

Recent Profile Visitors

3,628 profile views
 1. Moim zdaniem i bez debaty to widać. Jeśli "korki" są zjawiskiem powszechnym to moim zdaniem znaczy, że lekcje nie przygotowują należycie do przechodzenia następnych etapów edukacji. No chyba, że złe wnioski wyciągam, wtedy wyprowadźcie mnie z błędu. Też pamiętam jak protestowano przeciw wprowadzeniu gimnazjów. Potem protestowano przeciw ich likwidacji. W sumie to rozumiem. Człowiek czasem musi sobie poprotestować. Co do godzin pracy to ponoć olbrzymią część zajmuje sprawdzanie prac i przygotowywanie się do do zajęć. Ze starczą złośliwością proponuje wprowadzić ośmiogodzinny dzień pracy dla nauczycieli. 18 godzin dydaktycznych a potem do czytelni i tam sprawdzać prace i przygotowywać się. Tak by do domu wracać w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Tragedią jest to, że pensje zależą od stanowiska a nie od jakości wykonywanej pracy. Wspaniały, zaangażowany nauczyciel zarabia tyle co nadęty buc traktujący swą pracę "po łebkach".
 2. Najlepszy ciężki bombowiec II wś

  Dokładnie to miałem na myśli. W sumie ja też. Ot, po prostu numerki mi się pomyliły. Owszem ale długodystansowym myśliwcem była wersja z silnikami Merlin. O ile wiem to ta wersja weszła do szerokiej eksploatacji pod koniec 1943 roku ale musiałbym sprawdzić bo dokładnie nie pamiętam.
 3. Najlepszy ciężki bombowiec II wś

  Nieco przypadkowo natknąłem się na artykuł o YB-40 Flying Fortress "gunship". https://b17flyingfortress.de/en/versionen/yb40-gunship/ Pomysł nieco desperacki ale wymuszony ówczesna sytuacją. Alianci nie mieli jeszcze myśliwca długodystansowego więc zrobili coś pośredniego pomiędzy "bombowcem eskortowym" a takim latającym "Q-ship". Niestety dodatkowe uzbrojenie, załoga i ekwipunek sprawiły, że osiągi tych maszyn mocno odstawały o osiągów B-17 których formacje miały osłaniać. Cały projekt poszedł do kosza w momencie pojawienia się P-50 Mustang. Pytanie, czy te dodatkowe lufy stanowiłyby naprawdę znaczącą różnicę w sile obronnej "combat box'u".
 4. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  No wiesz, te Tigery to projekt i produkcja wojenna. Tyle, ze budowa się tak ciągnęła. Pan przewodnik poprosił by "druzja iz Polszy" wskoczyli na pelotkę 37mm i nią pokręcili. Gdy pomyślałem, że miałbym tak celować do odrzutowców to mi się miło nie zrobiło.
 5. A morze sprawdzałem, ostatnio przez trzy miesiące... głównie Śródziemne... ... ale już w domu jestem...
 6. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  No wiesz, co innego mieć okręty z czasów przedwojennych i modyfikując je eksploatować jeszcze kilkanascie lat po wojnie, a co innego zbudować po wojnie okręt według założeń z lat 30-stych. Na koniec elementy wystroju przytulnej mesy oficerskiej.
 7. AK kontra GL

  To ja jeszcze raz przytoczę fragment wokół którego ta dyskusja się kręci. Gdyby była mowa o jakimś osiemnastolatku który nawiał z domu bo chciał bić Niemca to nie miałbym wątpliwości, że mógł nie wiedzieć o co chodzi. Poszedł do lasu i trafił na GL. Równie dobrze mógłby trafić na AK albo NSZ. Jednak mówimy o przedwojennym działaczu komunistycznym a później o politruku w oddziale GL. Jeśli ten facet nie wiedział o co chodzi w tej grze to kto miał się orientować? Idąc tym tropem zaraz się okaże że biedny Adolf też nie miał pojęcia co w praktyce oznacza nazizm.
 8. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Moim zdaniem to on był "moralnie zestarzały" w momencie wejścia do służby. Fotka ze szpitala. I dwie fotki z pomieszczeń załogi.
 9. AK kontra GL

  No myślę, że ten odstrzelony koleś wspomniany przez Komara jakiś czas temu miał wystarczająco dobre rozeznanie. Jego życiorys oraz sprawowana funkcja to sugeruje.
 10. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Strasznie zaniedbany. On jest w takim stanie, że wstyd go ludziom pokazywać!
 11. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  To w zasadzie wszystko co udało mi się zobaczyć. Teraz coś z innej beczki i z drugiego końca świata. Okręt który odwiedziłem 3 dni temu. Niestety zasięg zwiedzania mocno ograniczony. Nie dało się zobaczyć na przykład maszynowni.
 12. Habsburgowie nowymi wieszatielami?

  Z tego co wiem to w Serbii już na samym początku wojny armia habsburska zamordowała kilka tysięcy przypadkowych cywilów jako odwet za działania partyzanckie.
 13. Współczesne pistolety

  Rozumiem ale przecież ta broń jest z definicji zaprojektowana do użycia na dystansach kilku kroków. Wydaje mi się, że 9mm Para z takiej odległości powinno wystarczyć. Tym bardziej, że to i tak jak napisałeś broń "ostatniej szansy". A taki Glock 43 przy podobnych wymiarach ma do dyspozycji 6 strzałów i jest lżejszy. No ale tak czy owak muszę przyznać, ze miałbym ochotę strzelić z tego dziwadła.
 14. Współczesne pistolety

  Po co w dzisiejszych czasach robi się czterolufowy pistolet, taki jak COP .357 Derringer? Jak dla mnie nie ma to sensu.
 15. AK kontra GL

  Pewnie, że akceptowała. A co miała robić? Przecież sam Stalin stworzył tą ekipę ze swoich marionetek. Jakby się któraś wyłamała to poszłaby do piachu z dziurką z tyłu głowy. Czyli o czym rozmawiali? O naszej kuchni i pięknie krajobrazu? No przynajmniej wiadomo kto był winny. Imperialiści z Waszyngtonu i odwetowcy z Bonn!
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.