Jump to content

gregski

Użytkownicy
 • Content count

  7,273
 • Joined

 • Last visited

About gregski

 • Rank
  Ranga: Dziekan
 • Birthday 03/09/1965

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Prosto z morza
 • Zainteresowania
  szerokie

Recent Profile Visitors

5,562 profile views
 1. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Na początek mój osobisty rekord północnego zasięgu. Migawka z Morza Barentsa (Nigdy nie wiem czy powinno się pisać "Morze Barentsa czy morze Barentsa). Potem z Morza Karskiego (podobny dylemat). Niedźwiedzie się pojawiły sprawdzić kto utknął w lodzie. W końcu przyszła odsiecz.
 2. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Od czerwca do stycznia już te lodołamacze-gazowce regularnie do Chin chodzą. Na razie jest ich chyba 15. Kilka następnych w budowie. W tym roku ciężka zima brutalnie pokazała, że góruje nad nowoczesną technologią. Jeden z tych statków uszkodził sobie azipod. A inny przeszedł trasę ale w eskorcie lodołamacza. My na Morzu Karskim też utknęliśmy.
 3. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  No i co ja mogę biedny miś, że we wszystkich papierach jakie mamy stoi " Sabetta"?
 4. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Terminal Sabetta w zimowej szacie. Nawet bliźniaczy statek spotkaliśmy.
 5. Transliteracja

  Jejku, ja ten "Yamal" napisałem bo tak miał na burtach namalowane.
 6. Wasze zdjęcia

  Sorry, ale tak ma napisane na burcie. Nie będę mu więc zmieniać nazwy.
 7. Wasze zdjęcia

  No co Ty? Zdjęcia przez szybę. Trudno zrobić bo jak wspominałem nie dosyć że szyba brudna to jeszcze grzana więc ma wtopione druciki. Aparat upiera się by fokusować na tej szybie. Trzeba przejść na ręczną ostrość. Jakbym wyszedł na pokład gazowca z urządzeniem elektronicznym które nie jest w klasie Ex to by mnie chyba na miejscu zastrzelili. Mam trochę zdjęć, mogę je wstawić ale ostrzegam że nie są idealnej jakości.
 8. Wasze zdjęcia

  Yamal. Tu go lepiej widać.
 9. Wasze zdjęcia

  Na morzu Karskim tak nam ciężko szło, że rosyjski lodołamacz atomowy musiał przyjść nam w sukurs. (zdjęcie robione przez oszronioną i zasoloną szybę więc proszę nie marudzić.
 10. Lektury szkolne - czy jest sens czytać je?

  Pewnie nie będą, ale głównie dlatego, że chcą obejrzeć tego Batmana czy Kapitan Ameryka. Natomiast chęcią przeczytania Mrożka raczej nie pałają więc maja to w nosie. Niestety, na ten temat to ja mam smutne przemyślenia. Z resztą w ogóle na starość wyłazi ze mnie zrezygnowany pesymista...
 11. Odeszli...

  Papcio Chmiel nie żyje. https://ksiazki.wp.pl/nie-zyje-henryk-jerzy-chmielewski-papcio-chmiel-tata-tytusa-romka-i-atomka-mial-97-lat-6343717796300929a
 12. Wymieniłeś kilka możliwości i każda równie prawdopodobna. Dołożyłbym jeszcze jakąś prywatną wendettę rodziny któregoś z zamordowanych jeńców. Też prawdopodobne.
 13. Ten sam cytat (niemal) ale dwóch autorów. "Kanalie, chcecie żyć wiecznie!" tak Fryderyk II zachęcał swoich żołnierzy do większego wysiłku. "Go on sons of the bitches, do you want to live forever?" - to sierżant Daniel J. Daly czasie bitwy pod Belleau Wood
 14. Może nie była to sytuacja w której żołnierze panikowali ale okrzyk miał zachęcić do wysiłku: „Żołnierze! Pamiętajcie, że czterdzieści wieków patrzy na was z wysokości tych pomników” Chociaż mnie osobiście bardziej w pamięć zapadł rozkaz: "Osły i uczeni do środka!" (z tej samej kampanii).
 15. Koronawirus

  Poważnie? Myślałem, że już wirus się mnie nie ima.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.