Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Smardz   

A u mnie "Complete idiot's guide to learn French"

Przekładać tytułu zapewne nie muszę :)

Edytowane przez Smardz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

Ja zacząłem wczoraj Wielka wojna z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411 Stefana Kuczyńskiego. Ciekawa książka, napisana lekkim stylem :) Bardzo szybko się czyta.

Edytowane przez master86

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Dokańczam właśnie czytać historię lejb-gwardyjskiego ułańskiego pułku, autorstwa Bobrowskija, tj. Bobrowskij P. O., Historia lejb-gwardyjskiego Ułańskiego Jej Imperatorskiej Mości Monarchini Cesarzowej Aleksandry Fiodorowny pułku, t. I-II, St. Petersburg 1903.

Niezwykle ciekawe rozdziały tj. IV i V dotyczą kampanii 1812 roku [około 70 stron], gdzie opisano dokładne marszruty, straty, chwalebne momenty [np. Tarutino] itp.

Pozdr.

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja zacząłem wczoraj Wielka wojna z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411 Stefana Kuczyńskiego. Ciekawa książka, napisana lekkim stylem :) Bardzo szybko się czyta.

Ja też niedługo zacznę tą cegiełkę :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

No to widzę, że doszło. miłej lektury życzę.

Ja właśnie zacząłem "Pęk kluczy" Składkowskiego, kolejna recenzja się szykuje :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Ja zacząłem wczoraj Wielka wojna z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411 Stefana Kuczyńskiego. Ciekawa książka, napisana lekkim stylem :) Bardzo szybko się czyta.

Odnośnie tej cegiełki pamiętam jedną historię z życia wziętą - nie anegdotkę :)

W pewnym domu, na wysokiej półce stała sobie właśnie owa gruba książka. Musiała być baaaardzo poczytna, bo ktoś z posiadaczy uznał ją za bezpieczny schowek.

Bezpieczny schowek dla środków używanych w takich czynnościach, co pokazują w tv po 22.00.

Z tym że wszędobylskim bandom dzieci nigdy nie można ufać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A ja sobie podczytuję wybrane fragmenty (bo na więcej nie bardzo mam czas) z mojego nowego nabytku:

Z dziejów polonistyki warszawskiej. Profesorowi doktorowi Julianowi Krzyżanowskiemu w dwudziestą piątą rocznicę objęcia Katedry Historii Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim 1934-1959, red. Kulczycka-Saloni J. [i in.], Warszawa 1964, ss. 355 [niezwykle ciekawe sylwetki wybranych postaci związanych ze wspomnianą w tytule polonistyką warszawską, na czele z Gabrielem Korbutem i Wacławem Borowym, a i tekst o polonistyce w okresie 1939-44 z racji moich zainteresowań pewną postacią nader przydatny].

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

Zacząłem właśnie książkę Edwarda Radzińskiego Stalin. Wydawnictwo Magnum 1996, 632 strony.

Ekscytująca biografia napisana na podstawie nie znanych dotąd dokumentów z tajnych archiwów rosyjskich, a także wspomnień i rozmów ze świadkami tamtych czasów. Autor dotarł m.in. do jednego ze specjalnych ochroniarzy, który po czterdziestu latach zdecydował się ujawnić posiadane informacje i dostarczył najpoważniejszych dowodów na istnienie spisku związanego ze śmiercią Stalina. Książka ujawniająca wiele zaskakujących faktów z życia Generalissimusa, jest czymś więcej niż tylko biografią radzieckiego tyrana. Jest jednocześnie fascynującym freskiem epoki, przez całe dziesięciolecia spowitej zasłoną mitów i kłamstw.

Właśnie jestem przy rozdziałach opowiadających o młodości Dżugaszwilego. Póki co czyta się bardzo dobrze. Oprócz tekstu autora są też liczne fragmenty listów i pamiętników ludzi, którzy mieli styczność ze Stalinem w różnych etapach życia.

Edytowane przez master86

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja zabrałem się po raz drugi za "Pamiętniki" Ciano- narobiono mi smaku przy temacie różnice między nazizmem a faszyzmem, gdzie pisano głównie o ZUSie i KRUSie ;) zobaczę co hrabia Galeazzo na to...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie pracę Stuarta Reida 1745 - A military history of the last Jacobite Rising. Bardzo interesująca, autor cytuje wiele źródeł z epoki i to z obydwu stron barykady. Godna polecenia!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Dzisiaj przyszło i już prawie przeczytałem Piotr Łossowski Ultimatum Polskie do Litwy 17 marca 1938.

Jak zwykle w wypadku prof. Łossowskiego erudycja w połączeniu z lekkim stylem, tylko nie ma bibliografii, mimo że są przypisy i indeks osób :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.