Jump to content

Tomasz N

Użytkownicy
 • Content count

  7,809
 • Joined

 • Last visited

About Tomasz N

 • Rank
  Ranga: Dziekan

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląsk

Recent Profile Visitors

5,970 profile views
 1. O wprowadzaniu (i usuwaniu) gatunków.

  Aaa to w Żorach. Ale jej już tam nie ma, tam jest teraz wielgachny market. Co do rdestowca, który jest bliżej, bo w Czechowicach to jego sadzono na Śląsku w korytach rzek celowo. On - niecięty - znakomicie chroni wały przed rozmyciem podczas powodzi.
 2. O wprowadzaniu (i usuwaniu) gatunków.

  Wy tylko o zwierzątkach. A ile roślinek się do nas wepchało !! Nie chodzi już o taki barszcz, ale np i zwykły rdest. Nie mówiąc już o takiej paulowni, którą ostatnio też zalicza się do inwazyjnych. U mnie w ogródku taka śliczna werbena patagońska mnoży się bez problemów. Sama się wysiewa, zimuje i wyrasta w kolejnych latach dwójnasób (co najmniej). Ciekawe kiedy będzie uznana za inwazyjną.
 3. 6 Dywizja Piechoty

  Mamy jeszcze żyjących dwóch uczestników bitwy pszczyńskiej. Jednym z nich jest płk Zdzisław Baszak, wtedy podchorąży, dowódca plutonu ckm w 16 pp. W tym roku obchodzi sto lat. Drugiej setki!!! Płk Zdzisław Baszak, żołnierz bitwy pod Pszczyną skończył 100 lat
 4. Koronawirus

  W sumie to nieistotne przy Covidzie bezobjawowym (w większości). Ciekawszy jest wątek Olimpiady Wojskowej 2019 w Wuhan. Może poszperasz w znajomościach i sprawdzisz ten wątek Jancecie?
 5. Skądinąd wiadomym jest, że Walter Nicolai w kwietniu 1917 r. nie był pułkownikiem tylko podpułkownikiem, Nie wiem, ale nikt do podpułkownika nie powie "podpułkowniku" a jedynie "pułkowniku". Ot taka specyfika zawodu.
 6. Dzieła Lenina

  Dzieła dziełami, ale tu mu Niemcy pomniczek śliczny ufundowali i postawili. I nieśmiertelna glaca znów błyszczy.
 7. Koronawirus

  A widzę, drobne różnice. Takie procenty usłyszałem w radiu. Widać ktoś minimalnie pozaokrąglał do pół procent. Aaa widzę!!! Już poprawiam Jak podała PGG 97,5 % jej zarażonych górników przeszło Covid bezobjawowo
 8. Koronawirus

  Masowe badania przesiewowe dają zupełnie inny obraz epidemii. Jak podała PGG 97,5 % jej górników przeszło Covid bezobjawowo. Hospitalizacji wymagało jedynie 1,5 %. Czyli nie co piąty a co czterdziesty miał objawy, co sześćdziesiąty na tyle poważne, że był hospitalizowany. Ale ciekawsza jest zaraźliwość. Tylko 12 % (czyli co ósmy) zaraziło swych domowników.
 9. Koronawirus

  Pojawiły się sugestie, że epidemia w Wuhan była dużo wcześniej. Mam pytanie czy ktoś ma kontakt z uczestnikiem olimpiady wojskowej z października 2019 r. w Wuhan? Tam podobno były duże zachorowania i dziwne zachowanie ekipy amerykańskiej.
 10. Zgadza się. Tylko drzwi w Sonderzugu były verplombt, okna były verhängt.
 11. Według niemieckich źródeł zaplombowany pociąg z 33 pasażerami wyruszył z Zurichu. Wieczorem 09 kwietnia przekroczył granicę niemiecką w Gottmadingen i przez Mannheim, Berlin dotarł do Sassnitz.
 12. Koronawirus

  Jednak martwi mnie inny wskaźnik, mianowicie liczba aktywnych przypadków (z grubsza - chorych) na milion. W tej klasyfikacji znaleźliśmy się na II miejscu w naszej grupie, czyli w państwach UE położonych na wschód od 15 południka. Nie rozumiem jak ten wskaźnik ma obciążać władze ? Ma to niewątpliwie jakiś związek z zasadami testowania, o większej "ciemnej masie", ale też z odpornością szeroko rozumianej lokalnej populacji, na co władza nie ma wpływu. Władze może obciążać moim zdaniem jedynie procent przypadków śmiertelnych do hospitalizowanych.
 13. Koronawirus

  Dziś osiągnęliśmy poziom XI wg metodyki Janceta.
 14. Koronawirus

  Dzisiaj tylko na "Pniówku" przybyło 341 zarażonych, a na Śląsku tylko 275. Nic z tego nie rozumiem
 15. Koronawirus

  Coś te meldunki dzienne zaczynają się rozjeżdżać. Według ministerstwa dziś na Śląsku były 263 nowe przypadki (rano 150). Ale JSW rano podała, że na samym "Pniówku" przybyło od wczoraj 306 nowych przypadków. Czyżby dowozili pracowników z Małopolski ? Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku we wtorek 306 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kopalni Pniówek
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.