Skocz do zawartości

Tomasz N

Użytkownicy
  • Zawartość

    7,686
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Tomasz N

  • Tytuł
    Ranga: Dziekan

Poprzednie pola

  • Specjalizacja
    II wojna światowa - Polska

Kontakt

  • Strona WWW
    http://

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Śląsk

Ostatnie wizyty

4,878 wyświetleń profilu
  1. Koła dyliżansów

    Mógł wypiąć jeden z "silników" i jechać do najbliższej stacji po pomoc.
  2. Wojna Krążownicza na oceanach

    W puszkach z blachy spędzam pół życia! Z gołej blachy, czy z jakąś choćby minimalną izolacją ? Jakoś mi się tuła po głowie, że dawano na blachę cienki korek, żeby się nie kondensowała para.
  3. Wojna Krążownicza na oceanach

    Czy tą adaptację ładowni na cele mieszkalne dałoby się wykonać "w metalu"? Pewnie tak. Ale moim zdaniem w kabinach - puszkach z blachy, byłoby wilgotno.
  4. PZPR

    Czuję się przywołany. Ty to widzisz z centrali, ja z prowincji. Z powodów prestiżowych na poziomie centrali takie posiadające wysoki autorytet osoby mogły się trzymać na takich stołkach. Pytanie ile miały realnej władzy (czyli na ile był to z ich strony zgniły kompromis, bo gdzieś w tle tułał się taki patrzący na ręce). Na poziomie prowincji prestiż nie grał roli i było jak piszę.
  5. Jak możesz zadzwoń do mnie. Mam ciekawe informacje.

    Pzdr

  6. Kupujesz czy chcesz kogoś zainteresować kupnem ? Jeśli to ostatnie to daj dokładniejszy namiar na licytację.
  7. Historia, polityka i alfabet.

    Nie wiem czy alfabet, ale czy pismo gotyckie pod to podchodzi ? Zlikwidował je Niemcom niejaki Adolf H.
  8. Numizmatyka

    A może on tak wyglądał, a nie jak go odbudował Zachwatowicz ?
  9. Ulubiony sportowiec

    Cóż. Widać kiedy idole uważają, że znają się na wszystkim, tracą autorytet.
  10. Bata i projekt miasta fabrycznego

    Nie wiedziałem,że tyle "Baty" powstało po wojnie. A tu coś o Chełmku: Bata dał wsi Chełmek sławę | Dziwny ten świat blogi.dziennikzachodni.pl/dziwnytenswiat/2015/05/17/bata-dal-wsi-chelmek-slawe/ Ale nie tylko w Chełmku, bo i na Dolnym Śląsku coś zostało: Bata w Polsce to nie tylko fabryka w Chełmku › Przelom.pl - portal ... https://przelom.pl/22462-bata-w-polsce-to-nie-tylko-fabryka-w-chelmku.html
  11. przyroda stanowi ogólnie, ale także w tym aspekcie system o wiele bardziej skomplikowany, złożony, wieloelementowy i wielowektorowy, niż prawdopodobnie zakładasz. Biedni humaniści
  12. Produkty spożywcze, dania i ich nazwy

    Waćpan nie doceniasz potencjału makówek. Mak, bakalie na 6 metrowe da się załatwić, mleczarnia na miejscu, nawet co najmniej 7 osłów do ciągnięcia też się bez problemu znajdzie
  13. Cudzoziemcy w Wehrmachcie

    Pod koniec wojny nie trzeba było mieć nawet VL by służyć w WH. Zetknąłem się z jednym przypadkiem etnicznego Polaka, Ślązaka, którego matka urodziła podczas saksów na zachodzie Niemiec. Z racji miejsca urodzenia wcielono go do WH i wysłano na front zachodni. Ale jednostka była taka tyłowa czyli bano się go dawać na pierwszą linię.
  14. Wiesz Secesjonisto mnie bardziej ciekawi inny aspekt, tak w nawiązaniu do szopów praczy z innego tematu. Jak to działa, że wąska pula genetyczna w ich przypadku działa osłabiająco, a takie szopy pracze od pojedynczej pary przywiezionej do Berlina mają się dobrze ?
  15. Produkty spożywcze, dania i ich nazwy

    Robię na święta makówki bo to męskie zajęcie, więc jest ok.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.