Tomasz N

Użytkownicy
 • Zawartość

  7461
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Tomasz N

 • Tytuł
  Ranga: Dziekan
 • Urodziny

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnie wizyty

3957 wyświetleń profilu
 1. W kryminale M. Bussi "Mama kłamie" pojawiają się polscy górnicy we Francji, całe podupadłe osiedle. A jeden z bohaterów ma na ścianie plakat Solidarności i - wątek śląski - Bronka Buli. A jak autor opisuje pierwszy z nim kontakt: "Siwa głowa, sweter pod kolor, poza polskiego celnika na linii Odra - Nysa. Brakowało mu tylko strzelby ..."
 2. A zagląda. I jest zainteresowany. I bardzo się cieszy, że kogoś to zainteresowało. Wedle mej wiedzy współautor monografii 6 DP w ramach Wielkiej Księgi Piechoty dotarł do tych materiałów, ale pod kątem 20 pp.
 3. na przykład Łosie. Trudno go winić za to, co się działo po śmierci Zdaje się że nie miał zrozumienia dla problemów łączności Ależ miał. W końcu jest ten soczysty cytat z jego dekretu ( zaczynający się od: wojsko bez pracy nad łącznością ....)
 4. Granaty uzbrojone nosi się zasadniczo w chlebaku Czyli w starej zagadce wojskowej (do czego służy chlebak) było sporo prawdy.
 5. Wprawdzie mój znajomy ma prywatny śmigłowiec, ale to nie znaczy, że do OT się to nadaje.
 6. W ogóle podczas DWS jeżeli pancerniki pozostawały w portach to przede wszystkim z obawy przed lotnictwem i łodziami podwodnymi. Niekoniecznie. Taki "Gneisenau" pozostał w porcie gdyńskim dosłownie, by z portu nie mogli korzystać Rosjanie.
 7. A samemu poszukać nie łaska ?
 8. było Prewencyjny atak Polski na Niemcy
 9. Śląsk od dawna dawał dobrych żołnierzy "Stracone zwycięstwa"
 10. Wituwiusz -rzymski artylerzysta i inżynier wojskowy, twórca machin wojennych, Architekt. Wtedy architekt musiał umieć zbudować miasto, obronić je i zdobyć.
 11. Na Śląsku również. Moja babka miała buty wyjściowe do kościoła, ale jak szła na mszę (8 km przez las) to nosiła je w ręce, ubierając pod kościołem w Pszczynie.
 12. Nic na tym padole nie jest doskonałe . Więc jedno z drugim nie ma związku.
 13. Tenże sam. Jak tak, to L. Moczulski z czasem modyfikował swe poglądy. Początkowo, np w "Mieczu Nibelungów", Niemcy radzą sobie sami z nami. Potem zaczął akcentować znaczenie Paktu R-M i zaczęło mu wychodzić, że bez Sowietów by sobie nie poradzili. Czysta polityka historyczna.
 14. Czy pan Moczulski to ten od "Miecza Nibelungów" ?
 15. A było Stosowanie kostki drewnianej do budowy powierzchni ulic