Skocz do zawartości

Tomasz N

Użytkownicy
 • Zawartość

  7,561
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Tomasz N

 • Tytuł
  Ranga: Dziekan

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnie wizyty

4,238 wyświetleń profilu
 1. choć z Polską to nie ma nic wspólnego prócz nazwy, wystarczy porównać prawa, zwyczaje, moralność i mentalność Polski i Polaków przed rozbiorami z obecną. Nie ma tu prawie w ogóle punktów wspólnych. Fakt. Cyklistów wtedy nie było.
 2. Alkohol i jak się bronić przed jego skutkami

  Takie skutki można tolerować: Pani Anna obchodziła 100 lat. Zdradziła sekret długowieczności (...) Jej receptą na długie życie jest ciężka praca i życie w ciągłym ruchu. Mając 98 lat uprawiała jeszcze ogródek, a kondycji wtedy mógłby pozazdrościć jej niejeden 50-latek. Aby zachować dobre krążenie, co rano kąpie się w zimnej wodzie, a wieczorem pije kieliszek wódki przed snem W niedzielę, 4 lutego pani Anna Kokot obchodziła setne urodziny. Jubilatka wzięła...
 3. David Irving już w latach 50 tych z tego powodu zatrudnił się w stalowni w Zagłębiu Ruhry.
 4. Gmina Słupia Jędrzejowska (woj. Świętokrzyskie) - Leśne kurhany
 5. Zaraz przeniósł. Jeżeli to fikcja literacka, to nieważne gdzie się działa.
 6. Niekoniecznie. Nie wiemy kto to komu opowiedział. Świadek rodzinie czy rodzina świadkowi.
 7. To już kwestia wiary. Mnie do mej wersji przekonuje to: Po wywołaniu stawili się: Za wnioskodawczynię – nikt W tym zeznaniu ciekawsza jest fabuła. Tak (za ckm-em) miał zginąć Pelc pod Dąbrową.
 8. Przy nieznanych okolicznościach śmierci, podstawianie "naocznych" świadków po wojnie było praktykowane. Znam podobny przypadek w Pszczynie.
 9. Czego to wdowy w zawieszeniu nie zrobią, żeby być wdowami na serio.
 10. Jak to był pocisk chemiczny, to nie musiał być ciężki.
 11. Żeby mieć pewność, trzeba sprawdzić co zapisano w książce inwentarzowej pod tymi numerami. Do tego momentu to jest tylko hipoteza.
 12. Sądzisz że wypożyczono tygodnikowi trzy fotki I założę się że publikowano pięć zdjęć Przegrałeś. W artykule Gumkowskiego z 1956 r. są dokładnie trzy zdjęcia z Ciepielowa, a w tekście, że jest pięć. W piśmie PMW w Berlinie z 1950r. masz sygnatury trzech zdjęć Skąd wiesz czego to sygnatury ?
 13. Jeżeli pożyczasz komuś 3 zł, to z tego nie wynika, że nie masz więcej kasy. Gdyby tam pisało: "kwituję wszystkie posiadane przez GKBZHwP zdjęcia Ciepielowa" to moglibyśmy rozmawiać. Poza tym, jak napisałem, jeżeli nie znasz systemu archiwizowania z tamtego okresu, nic nie wiesz na pewno o ilości zdjęć. Bo te trzy numery na piśmie są dopisane innym charakterem pisma niż nr "205", zapewne przez inną osobę.
 14. Na co ? Na to że z faktu pokwitowania trzech nie wynika, że nie mogło być ich więcej ?
×