Skocz do zawartości

Leoś

Użytkownicy
 • Zawartość

  198
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Leoś

 • Tytuł
  Ranga: Wykładowca
 • Urodziny 01/26/1995

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Dolny Śląsk
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, piłka nożna, kobiety.

Ostatnie wizyty

571 wyświetleń profilu
 1. Język angielski (geneza i charakter)

  Tosz to Rzymianie tłukli się z Brytami, więc angielski to pochodna włoskiego.
 2. Spotkania weteranów

  Według Sienkiewicza parę lat po bitwie pod Grunwaldem spotkali się Maćko i Zbyszko z Bogdańca w celach nazwijmy to towarzyskich.
 3. Spotkania weteranów

  Otto Carius pisał, że tuż po wojnie zaczęli się regularnie spotykać z niemieckimi pancerniakami. Zdaje się, że co roku lub co kilka lat.
 4. Prośba o identyfikację bagnetu

  Pan gizmo1967 mógłby przeczytać fragmenty regulaminu [ciach - proszę nie wchodzić w moje kompetencje] Ponadto zalecam powstrzymanie się od osądów Pana secesjonisty, albowiem skoro zadał on pytanie w konkretnym celu, to tylko i wyłącznie po to, by Panu pomóc. Udzielanie wymaganych informacji to klucz do tego, by ktoś mądrzejszy w danej dziedzinie mógł nam pomóc.
 5. Świetne zestawienie, dziękuję! Niemniej jednak nie chodził mi tylko o kraje gdzie wykonuje się karę śmierci, ale również: gdzie odsiadki są najcięższe, lub najbardziej "ciekawe" - np. wspomniane więzienie namiotowe. Czy ma Pan jakąś wiedzę na ten temat? Chciałbym przygotować wystąpienie o konkretnym "pierdlu".
 6. Hello-hello Jakie systemy więzienne, a najlpiej jakie konkretne wiezienia uważacie Panowie za najciekawsze/najcięższe w obecnych czasach? Niegdyś słynna była wyspa Alcatraz, a także namiotowe więzienie bodaj w Arizonie. Niemniej jednak: czy ktoś zna jakiś "ciekawy" zakład karny? Gdzie wykonuje się karę śmierci najczęściej? Gdzie szukać? Chiny, Meksyk, RPA, Wenezuela a może Białoruś?
 7. Byłem w Rio, byłem w Bajo

  Piękna sprawa, niemniej jednak fauna bardzo niebezpieczna w okolicy.
 8. Lament Świętokrzyski

  Szanowny Panie, w czasach liceum nie udało mi się zdobyć 5 z chemii. Znaczy bywały oceny cząstkowe, lecz było to za mało na ocenę końcową. Co ciekawe jako jedyny z klasy uzyskałem ocenę 4, dzięki zaliczeniu najważniejszego z egzaminów. Otóż egzamin ten zaliczyłem na tejemniczą ocenę "dwa z kropką". Owa kropka okazała się znaczyć znacznie więcej niż np. zwyczajna "trójka" i w konsekwensji pozwoliła mi otrzymać ocenę dobrą. Wiele osób do tej pory podziwia moje zdolności (klasa humanistyczna) i zastanwia się skąd ta "kropka". Na studiach z kolei bywały tak "trójki" jak i "czwórki"- np. z prawa zamówień publicznych (3.5), czy też z nauki organizacji i zarządzania (4). Niemniej jednak na studiach nigdy nie otrzymałem "dwójki". Należy się również zastanowić, czy utwór ten stanowi swoisty początek literatury "maryjnej" w Polsce- niejako zaznaczając główną pozycję teocentryzmu w literaturze.
 9. Lament Świętokrzyski

  Tak przeprowadzona analiza i interpretacja tekstu to 0 punktów. Za moich czasów to się analizy robiło. Mam gdzieś jeszcze ten utwór świetnie opracowany, co przynosiło mi ocenę bardzo dobrą.
 10. Sport a Wy?

  Oczywiście. Podczas moich epizodów z unihokejem miałem między 14 a 16 lat a przy wzroście wówczas w granicach +180cm i masie powiedzmy 70kg szło takim kijem mocno przypierniczyć. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że chłopaki po 16 lat szybko się podpalają i mogą swoje konflikty próbować wyjaśnić np. podczas gier zespołowych.
 11. Sport a Wy?

  Jesli chodzi o unihokej to miałem epizody w latach 2008-2011. Piłka nożna przez całe życie, a futsal w latach 2012-2015.
 12. Mumią być

  Ja to bym chciał, żeby Jan R. upadł i sobie.. a nie, to nie takie marzenia.
 13. Sport a Wy?

  Myślę jednak, że moja teza: unihokej jest sportem niebezpiecznym- okazała się słuszna. Amatorskie rozgrywki pełne są nieczystych zagrań, a ochraniaczy brak. Miałem okazję rozegrać trzy sezony ligi futsalowej, na dość wysokim jak na polskie realia poziomie i uważam ten sport za dalece bezpieczniejszy, mimo że byłem bramkarzem, a jedyne dostępne ochraniacze to tejpy na palcach i nadgarstku.
 14. Sport a Wy?

  Panie gregski, kolega-amator szkolnego unihokeja, wspominał o wspólnych walkach na kije, a cymbergaj nie wymaga użycia takich przedmiotów.
 15. Sport a Wy?

  Kobiety i kickboksing... Przerabiałem ten temat. Generalnie jestem na nie.
×