Skocz do zawartości

Leoś

Użytkownicy
 • Zawartość

  86
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Leoś

 • Tytuł
  Ranga: Technik
 • Urodziny 01/26/1995

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Dolny Śląsk
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, piłka nożna, kobiety.

Ostatnie wizyty

410 wyświetleń profilu
 1. A ja myślałem, że sojusznicy stacjonują w Świętoszowie i Żaganiu. Nawet z jednym mam zdjęcie. Wyglądał bardzo pewnie.
 2. Żeby było jasne. Uwielbiam niektórych polityków i z radością opowiadam o ich sukcesach. Jeśli chodzi o politykę zagraniczną mój ulubieniec- Pan Prezydent, prowadzi ją bardzo efektywnie i to widać na całym świecie. Każdy ma do niego szacunek, z Donaldem Trumpem na czele. Nie ma tu miejsca na żaden trolling. Natomiast to, że kolega Bruno urządza sobie "podsmiechujki" z przedstawiciela demokratycznie wybranego rządu, Pana ministra Waszczykowskigo, to nie przystoi. Zamiast dawać przykład, naukę o szacunku to: "republika bananowa"? Komu chce Pan zaimponować? To forum historyczne. Forum jest przeznaczone do dyskusji. Wydaje mi się, że dyskutuje na poziomie, używając argumentów na poparcie mojego stanowiska. Każdy ma prawo do swoich poglądów. Nie żyjemy w Hiszpanii, żeby dostawać za to pałą. Nie życzę sobie, żeby moje wypowiedzi były nazywane trollingiem. Prędzej te banany kolegi Bruna zasługują na takie miano.
 3. Bzdura. Polska polityka zagraniczna jest niezwykle skutecznie i inteligentnie prowadzona. Minister W. Waszczykowski to świetny dyplomata, stonowany i z klasą, aczkolwiek stanowczy. Natomiast Pan Prezydent Andrzej Duda to bez wątpienia arcymistrz dyplomacji. Silny i stanowczy, mąż stanu, objażdżajacy cały świat pokazując siłę i potęgę Polski. Nawiązał szeroko zakrojoną współpracę gospodarczą z krajami dalekiego wschodu, jak i z etiopską gildią handlową. Obecnie jest na etapie negocjacji z Austrią. Idąc dalej- przed aneksją Krymu, Putin oficjalnie proponował nam rozbiór Ukrainy i jej zachodnią cześć na własność. Także taki powrót do dawnych granic jest jak najbardziej możliwy.
 4. Będą Niemcy bulić. Czy to się koledze jancetowi podoba czy nie. Odczuje to ichna gospodarka, oj odczuje.
 5. Tomaszu, gdzie Ty tu widzisz jakieś związki z inwestycjami. To tylko stwierdzenie faktu. Dodatkowy "sos" przyda się w inwestycjach, ale to przeciez dalsza część wypowiedzi- nie powiązana z wtrąceniem o stratach ludzkich.
 6. Spycimir Leliwita

  W niektórych szkolnych podręcznikach do historii są teksty źródłowe. Tam można znaleźć krótkie fragmenty o takich postaciach. Przy nowej podstawie programowej powinno być tego więcej.
 7. Spycimir Leliwita

  Postać wybitna. Wielki patriota, aczkolwiek dość "zapomniany".
 8. Jak to skąd? Rząd jasno mówi, że w świetle prawa międzynarodowego odszkodowania/reparacje/zadośćuczynienia Polsce przysługują. Jeśli przysługują, to próbujemy załatwić to drogą dyplomatyczną. Jeśli Niemcy się nie godzą to idziemy dalej i szukamy sprawiedliwości w Europie. I nie ma wyjścia bo jeśli się należy to mają wypłacić i już. Ponadto możemy liczyć na poparcie naszego sojusznika- USA. Jeżeli rząd niemiecki nie będzie chciał się narażać USA, to przelew pójdzie jeszcze szybciej.
 9. Niech kolega Tomasz jeszcze raz dokładnie przeczyta całość a zrozumie, o co chodziło z inteligencją. Optymizm? Zwykły realizm. A może raczej zadośćuczynienia za krzywdę?
 10. Kolega bavarsky niech lepiej pisze na temat. Nie uważasz, że reparacje wojenne po prostu się nam należą?
 11. Niemcy będą nam płacić i to jest fakt. Gdy dokonamy dokładnych wyliczeń i przyjdzie do ich zapłaty to inaczej będą się wypowiadać o Polsce. Skończą się "polskie obozy śmierci". ARD i RTL będą co tydzień przeprosiny przesyłać. Już czekam aż Pan redaktor Rachoń przeczyta na żywo pierwsze z takich oświadczeń. Choć na dobrą sprawę nie specjalnie potrzebujemy tych pieniędzy albowiem Polska gospodarka rozwija się najszybciej w Europie i dobrobyt w naszym kraju zwiększa się z dnia na dzień. Plan Morawieckiego okazał się sukcesem na skalę światową i uważam że Pan Premier zasłużył na nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Niemniej jednak darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda. Reparacje po prostu się nam należą. Skutki wojny odczuwamy do dziś. Szczególnie chodzi tu o straty wśród inteligencji. Dodatkowy zastrzyk pieniędzy do budżetu pozwoli na absolutnie rekordowy rozwój, szczególnie jeśli idzie o inwestycje w nowoczesne technologie.
 12. Protest Lekarzy Rezydentów

  Ale wczoraj, w programie u M. Rachonia mówili, że lekarze dobrze zarabiają. Ba, emerytki sondowane na ulicy potwierdzały, że nie znają biednego lekrza.
 13. Zdana obrona. Co na prezent?

  A wycieczka zagraniczna? W sam raz po obronie. Seszele, Nowa Zelandia, Bora Bora czy nawet Kreta, Sycylia. Po sezonie jak raz.
 14. Design meble

  To bardzo proste. Generalnie rozchodzi się o "Pierca czy Pierc'a"? Musimy zdać sobie sprawę z kilku kluczowych kwestii odnoście spolszczeń. Jak sama nazwa wskazuje, dokonujemy przemiany zagranicznego imienia na polską wersję. Są tutaj oczywiście różne szkoły. Ja rekomenduję całkowitą przemianę na wersję polską. Przykłady? Friedrich der Große- Fryderyk Wielki, a nie Friedrich der Grosse. George Cooper- Jerzy Bednarz. Dlaczego tak? To proste. Rozmawiając o kimś w Polsce- ten ktoś z zagranicy , niejako "przybywa" (w naszej rozmowie) do Polski i staje się gościem. Jak wiadomo, szanujące się kraje świata wymagają, aby na ich terenie posługiwać się obowiązującym językiem narodowym. Gdy niemiecka policja zatrzymuje mnie do kontroli to nie proszą o dokumenty, a o "ausweis" lub "papiere". Gdy podczas spaceru wrocławskim rynkiem zagaduje mnie Niemka z pytaniem o drogę odpowiadam jej po Polsku- jeśli tego nie rozumie to jej problem. Jeśli chodzi o sprawę, którą poruszył kolega secesjonista- Pierca czy Pierc'a? Gdy chcemy pozostać przy pisowni angielskiej, możemy stosować dwie szkoły. Albo próbujemy napisać to np. z użyciem apostrofu, albo na tak zwanego "chama"- byle jak. Obie formy są poprawne, natomiast tylko jedna wydaje się legalna. Otóż, starając się pisać "po angielsku"- jak rekomendował secesjonista, działamy niezgodnie z prawem. Jest to naruszenie konstytucyjnej zasady suwerenności narodu oraz niepodległości i wolności RP. W Polsce, obce kulturowo zasady zapisu imion są niedopuszczalne, albowiem posiadamy swój porządek językowy i w myśl zasady "wolność Tomku w swoim domku" piszemy w sposób najbliższy ojczystemu językowi, a najlepiej- jak już pisałem wcześniej- dokonać całkowitego spolszczenia. Niestety, ciężko o dobry polski odpowiednik imienia Pierce. Dlatego odmieniamy na tak zwanego "chama"- Pierca. Najlepszym wyborem, wydaje się polski zapis Pirs- Pirsa- tak jak przyjęło się przy nadawaniu innych zagranicznych imion- jak Brajan czy Marlin.
 15. Design meble

  I na tym można zakończyć. Krzesło w Bondowskim stylu i koniec. Pierce Brosnan godnie siedział na podobnym sprzęcie.
×