Skocz do zawartości

Jack Sparrow

Użytkownicy
 • Zawartość

  432
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Jack Sparrow

 • Tytuł
  Ranga: Asystent
 • Urodziny 09/02/1997

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Ziemię zakonu Krzyżackiego
 • Zainteresowania
  Historia, gry komputerowe, sztuka itp.

Ostatnie wizyty

604 wyświetleń profilu
 1. Jan Klemens Kazimierz Branicki

  Jest dzięki bardzo, zapiszę sobie te stronę. Wydaje się być bardzo pomocna i na pewno jeszcze się kiedyś przyda. Pozdrawiam
 2. No i znowu rzuciło mnie na forum zadanie zaliczeniowe. Moim zadaniem jest stworzenie drzewa genealogicznego tego magnata i o ile znalazłem informacje o jego żonach i rodzicach to problem zaczyna się przy rodzeństwie i przy jego dzieciach. Mógłby ktoś podać najlepiej stronę internetową gdzie znajdę informacje na ten temat? Z góry dziękuje j pozdrawiam
 3. Witam szanowne towarzystwo, piszę do was z prośbą ale najpierw kilka słów wstępu. Otóż semestr na którym obecnie walczę o zaliczenie zyskał przydomek semestru esejów. Aby zaliczyć ćwiczenia muszę napisać esej o tematyce dowolnej, jedyne ramy to praca ma poruszać temat średniowiecza w Polsce. Wybrałem temat powstania pierwszego w Polsce uniwersytetu i tutaj mam pytanie do was. Jakie artykułu i książki polecacie w tym temacie? Dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam.
 4. Protest Lekarzy Rezydentów

  Jakby ci to powiedzieli moi koledzy z partii Razem: "Protestuj walcz o swoje, zniszcz wyzysk" A ci z drugiej strony barykady: "Zdobądź umiejętności potrzebne na rynku pracy i doświadczenie w zawodzie"
 5. Protest Lekarzy Rezydentów

  Z tego co wiem to 2 tysiące z hakiem
 6. Protest Lekarzy Rezydentów

  Przepraszam moją niewiedzę ale czym jest tacho?
 7. Protest Lekarzy Rezydentów

  Secesjonista to dobre pytania. Ja osobiście nie mam zdefiniowanego poglądu w tej sprawie (bo jaki pogląd o świecie może mieć 20-latek). Wydaje mi się że bardziej chodzi o pielęgniarki, mianowicie o dość sporą dziurę w demografii (postaram się znaleźć taki wykres ale niczego nie obiecuje bo na fb panuje chaos), co do samobójstw dane czerpałem z rejestru WHO. Gregski/Tato to akurat wiem, że wysokość pensji jest zależna od twoich umiejętności praktycznych a nie tylko teoretycznych. Wklejam też popularny na portalach społecznościowych plakat hmm informacyjny?
 8. Od jakiegoś czasu przeglądając sobie fb lub inne media cały czas słyszę o strajku rezydentów i o tak zwanym proteście lekarzy. Zdarzyło mi się także na piwie z kolegami którzy mocno związani są partią Razem o tym słyszeć. Mają na to prostą receptę mianowicie zwiększyć im wynagrodzenie wpompować więcej PKB w służbę zdrowia i nie dopuścić do prywatyzacji bo doprowadzimy do strasznej sytuacji jak w USA. Z drugiej jednak strony inni koledzy bardziej związani z liberalną stroną barykady mają swoją receptę na ten problem mianowicie pełna prywatyzacja i pozwolenie na działanie prywatnym firmom ubezpieczeniowym a za sytuacje w USA obwinniają lobby i interwencjonizm. Popatrzmy jednak na fakty, Polska przeznacza na służbę zdrowia mniej niż zalecany poziom europejski (mniej niż 6,8% PKB), masowa imigracja lekarzy, pielęgniarek itd. jak tak dalej pójdzie nie będzie miał kto nas leczyć, lekarze pracujący po kilka dyżurów z rzędu (zdarzało się, że niektórzy po prostu umierali z przepracowania) jeśli chodzi o zdrowie psychicznie, wcale nie jest lepiej zarówno w formie leczenia jak i naszej mentalności. Wg. NIK, Ministerstwo Zdrowia nie radzi sobie z własnymi planami poprawiania opieki nad zdrowiem psychicznym Polaków, Polacy wciąż zbyt często traktują depresję jako urojone schorzenie, tymczasem z powodów zaburzeń psychicznych bierzemy prawie 20 milionów dni wolnych rocznie (co jest wzrostem o 70% w ciągu ostatnich 6 lat) to oczywiście wiąże się nie tylko z cierpieniem ludzi ale (tak, wiemy, okrutne i bezduszne) również z kosztami finansowymi. Dni wolne to tylko objaw głębszego problemu. Wg szacunków aż 7,5 miliona Polaków cierpi na jakąś formę zaburzeń psychicznych a niestety część z nich nie chce szukać pomocy - obawiając się oceny przez bliskich, ostracyzmu społecznego. Jest o co walczyć. Polska jest jednym z niechlubnych liderów w Europie pod względem samobójstw. Jestem ciekawy waszego zdania koledzy i koleżanki, jakie macie pomysły jak to rozwiązać, więc zapraszam do dyskusji.
 9. Sumeryjska vs Asyryjska Lista Królów

  Raczej wątpię, prędzej profesorowi chodziło o to czy Ziusudra tam występuje. Jutro zresztą się dowiem i dam znać jak poszło. Dobranoc
 10. Sumeryjska vs Asyryjska Lista Królów

  Mieliśmy to porównać do mitu o potopie i przyrównać do tych list. Tylko na sumeryjskiej liście nie ma wzmianki o tym, że pierwszym władcą Eridu był Ziusudra tylko Alluim nie wiem jak jest z asyryjską listą bo nie mogę się połapać z imionami tych władców.
 11. Dawno mnie tu nie było, a w związku ze studiami historycznymi będę zapewne cześciej tutaj zaglądał ale do rzeczy. Obecnie na zajęciach ze źródłami z bliskiego wschodu los rzucił mnie do grupy kierowanej przez mniej lub bardziej (ale raczej bardziej) znanego Profesora Zawadzkiego, który podobno słynie z motywowania studentów do pracy. Na jutrzejsze zajęcia kazał nam przeczytać fragment Mitów Sumeryjskich co nie sprawiło mi zbyt dużych problemów. Niestety gorzej jest z drugim zagadnieniem, mianowicie mam porównać sumeryjską i asyryjską listę królów i mimo moich szczerych chęci nic nie wychwytuje a od imion na tych listach dostaje szału. Prosiłbym o pomoc w wyjaśnieniu czym się te listy różnią, może jakieś fakty i ciekawostki na ich temat. Przyjmę każdą pomoc. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 12. To chyba leży w naszej mentalności. Chociaż zdarzało się nam atakować i to z powodzeniem. 1. Czechy, ale moim zdaniem to było coś w rodzaju świniobicia. 2. Atak na Moskwę, zdobyliśmy to miasto i trochę tam siedzieliśmy, to wielki sukces Hitler nie dał rady, Napoleon co prawda dał ale szybko się z Moskwy zabrał. 3. Powstanie Chmielnickiego, atakowaliśmy kozaków parę razy ale źle to się dla nas kończyło.
 13. Ramy czasowe - średniowiecze

  Tutaj się nie zgodzę po odkryciu Ameryki przez Kolumba trzeba było czekać dobrą dekadę aby kolonizacja tych ziem zaczęła się na poważnie. Trzeba przypomnieć, że szaleństwo z kolonizowaniem zaczęło się kiedy udowodniono, że to nie żadne Indie tylko nowy świat.
 14. Ramy czasowe - średniowiecze

  W sumie to ciężko powiedzieć, wszyscy biją się pomiędzy upadkiem Konstantynopola i odkryciem Ameryki. Jednak ja uważam, że bardziej pierwsza opcja. Po samym upadku Konstantynopola. wszystkie stare ideologie, teorie itp. zostały wyrzucone do kosza.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.