Jump to content

Jack Sparrow

Użytkownicy
 • Content count

  442
 • Joined

 • Last visited

About Jack Sparrow

 • Rank
  Ranga: Asystent
 • Birthday 09/02/1997

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Ziemię zakonu Krzyżackiego
 • Zainteresowania
  Historia, gry komputerowe, sztuka itp.

Recent Profile Visitors

1,975 profile views
 1. Czyli praca Koweckiego może być w sumie pomocna.
 2. https://historia.org.pl/2009/10/27/uniwersal-polaniecki-7-maja-1794-r/ Jak widać z tym nie będzie problemu
 3. Na widelec jako tekst źródłowy dostalem właśnie Uniwersał Połaniecki.
 4. To jeszcze zapytam się o prace tego samego autora pt. „Uniwersał Połaniecki i Sprawa Jego Realizacji”. Warto wykorzystać?
 5. Pytam się po prostu... mam już trochę materiałów (np. artykuł Jerzego Koweckiego pt. Chłopi czynszowi w reformach insurekcji 1794 roku, jak ktoś doradzi czy to dobry lub zły wybór chętnie posłucham argumentacji). Temat nie ukrywam jest też dla mnie nieco problematyczny, dlatego poprosiłem o pomoc.
 6. Witam serdecznie Nowy semestr, nowe wyzwania a stary Ja. W ramach zaliczenia mam napisać referat wykorzystujący tekst źródłowy, na temat wpływu Uniwersału Połanieckiego na Powstanie Kościuszkowskie. I tutaj zwracam się do was koledzy. Czy ktoś mógłby polecić jakieś opracowania, artykuły, książki na wspomniany temat? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
 7. Mam jeszcze pytanie. Bo to wszystko co mi podałeś, na pewno mi się przyda, zakwalifikuje się jednak do opracowań. Potrzebuje jeszcze źródeł i tutaj chodzi mi głównie o podręczniki z tego okresu. Mógłbyś przytoczyć jakiś autorów lub miejsce gdzie takowe mogę znaleźć?
 8. Dziękuje za pomoc, pozdrawiam
 9. Obecny semestr na uczelni otrzymuje przydomek „esejowy”. Na warsztaty z historii średniowiecza wybrałem temat „przedstawienie chrztu Polski w podręcznikach do historii z PRLu”. I tutaj mam do was prośbę. Mógłby ktoś przytoczyć nazwiska autorów, nazwy podręczników, wydawnictwa takowych? Nie pogardzę też poleceniem jakiś źródeł z epoki na temat chrztu Mieszka I. Pozdrawiam
 10. Jan Klemens Kazimierz Branicki

  Jest dzięki bardzo, zapiszę sobie te stronę. Wydaje się być bardzo pomocna i na pewno jeszcze się kiedyś przyda. Pozdrawiam
 11. No i znowu rzuciło mnie na forum zadanie zaliczeniowe. Moim zadaniem jest stworzenie drzewa genealogicznego tego magnata i o ile znalazłem informacje o jego żonach i rodzicach to problem zaczyna się przy rodzeństwie i przy jego dzieciach. Mógłby ktoś podać najlepiej stronę internetową gdzie znajdę informacje na ten temat? Z góry dziękuje j pozdrawiam
 12. Witam szanowne towarzystwo, piszę do was z prośbą ale najpierw kilka słów wstępu. Otóż semestr na którym obecnie walczę o zaliczenie zyskał przydomek semestru esejów. Aby zaliczyć ćwiczenia muszę napisać esej o tematyce dowolnej, jedyne ramy to praca ma poruszać temat średniowiecza w Polsce. Wybrałem temat powstania pierwszego w Polsce uniwersytetu i tutaj mam pytanie do was. Jakie artykułu i książki polecacie w tym temacie? Dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam.
 13. Protest Lekarzy Rezydentów

  Jakby ci to powiedzieli moi koledzy z partii Razem: "Protestuj walcz o swoje, zniszcz wyzysk" A ci z drugiej strony barykady: "Zdobądź umiejętności potrzebne na rynku pracy i doświadczenie w zawodzie"
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.