Skocz do zawartości

Jack Sparrow

Użytkownicy
 • Zawartość

  428
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Jack Sparrow

 • Tytuł
  Ranga: Asystent
 • Urodziny 09/02/1997

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Ziemię zakonu Krzyżackiego
 • Zainteresowania
  Historia, gry komputerowe, sztuka itp.

Ostatnie wizyty

566 wyświetleń profilu
 1. Protest Lekarzy Rezydentów

  Jakby ci to powiedzieli moi koledzy z partii Razem: "Protestuj walcz o swoje, zniszcz wyzysk" A ci z drugiej strony barykady: "Zdobądź umiejętności potrzebne na rynku pracy i doświadczenie w zawodzie"
 2. Protest Lekarzy Rezydentów

  Z tego co wiem to 2 tysiące z hakiem
 3. Protest Lekarzy Rezydentów

  Przepraszam moją niewiedzę ale czym jest tacho?
 4. Protest Lekarzy Rezydentów

  Secesjonista to dobre pytania. Ja osobiście nie mam zdefiniowanego poglądu w tej sprawie (bo jaki pogląd o świecie może mieć 20-latek). Wydaje mi się że bardziej chodzi o pielęgniarki, mianowicie o dość sporą dziurę w demografii (postaram się znaleźć taki wykres ale niczego nie obiecuje bo na fb panuje chaos), co do samobójstw dane czerpałem z rejestru WHO. Gregski/Tato to akurat wiem, że wysokość pensji jest zależna od twoich umiejętności praktycznych a nie tylko teoretycznych. Wklejam też popularny na portalach społecznościowych plakat hmm informacyjny?
 5. Od jakiegoś czasu przeglądając sobie fb lub inne media cały czas słyszę o strajku rezydentów i o tak zwanym proteście lekarzy. Zdarzyło mi się także na piwie z kolegami którzy mocno związani są partią Razem o tym słyszeć. Mają na to prostą receptę mianowicie zwiększyć im wynagrodzenie wpompować więcej PKB w służbę zdrowia i nie dopuścić do prywatyzacji bo doprowadzimy do strasznej sytuacji jak w USA. Z drugiej jednak strony inni koledzy bardziej związani z liberalną stroną barykady mają swoją receptę na ten problem mianowicie pełna prywatyzacja i pozwolenie na działanie prywatnym firmom ubezpieczeniowym a za sytuacje w USA obwinniają lobby i interwencjonizm. Popatrzmy jednak na fakty, Polska przeznacza na służbę zdrowia mniej niż zalecany poziom europejski (mniej niż 6,8% PKB), masowa imigracja lekarzy, pielęgniarek itd. jak tak dalej pójdzie nie będzie miał kto nas leczyć, lekarze pracujący po kilka dyżurów z rzędu (zdarzało się, że niektórzy po prostu umierali z przepracowania) jeśli chodzi o zdrowie psychicznie, wcale nie jest lepiej zarówno w formie leczenia jak i naszej mentalności. Wg. NIK, Ministerstwo Zdrowia nie radzi sobie z własnymi planami poprawiania opieki nad zdrowiem psychicznym Polaków, Polacy wciąż zbyt często traktują depresję jako urojone schorzenie, tymczasem z powodów zaburzeń psychicznych bierzemy prawie 20 milionów dni wolnych rocznie (co jest wzrostem o 70% w ciągu ostatnich 6 lat) to oczywiście wiąże się nie tylko z cierpieniem ludzi ale (tak, wiemy, okrutne i bezduszne) również z kosztami finansowymi. Dni wolne to tylko objaw głębszego problemu. Wg szacunków aż 7,5 miliona Polaków cierpi na jakąś formę zaburzeń psychicznych a niestety część z nich nie chce szukać pomocy - obawiając się oceny przez bliskich, ostracyzmu społecznego. Jest o co walczyć. Polska jest jednym z niechlubnych liderów w Europie pod względem samobójstw. Jestem ciekawy waszego zdania koledzy i koleżanki, jakie macie pomysły jak to rozwiązać, więc zapraszam do dyskusji.
 6. Sumeryjska vs Asyryjska Lista Królów

  Raczej wątpię, prędzej profesorowi chodziło o to czy Ziusudra tam występuje. Jutro zresztą się dowiem i dam znać jak poszło. Dobranoc
 7. Sumeryjska vs Asyryjska Lista Królów

  Mieliśmy to porównać do mitu o potopie i przyrównać do tych list. Tylko na sumeryjskiej liście nie ma wzmianki o tym, że pierwszym władcą Eridu był Ziusudra tylko Alluim nie wiem jak jest z asyryjską listą bo nie mogę się połapać z imionami tych władców.
 8. Dawno mnie tu nie było, a w związku ze studiami historycznymi będę zapewne cześciej tutaj zaglądał ale do rzeczy. Obecnie na zajęciach ze źródłami z bliskiego wschodu los rzucił mnie do grupy kierowanej przez mniej lub bardziej (ale raczej bardziej) znanego Profesora Zawadzkiego, który podobno słynie z motywowania studentów do pracy. Na jutrzejsze zajęcia kazał nam przeczytać fragment Mitów Sumeryjskich co nie sprawiło mi zbyt dużych problemów. Niestety gorzej jest z drugim zagadnieniem, mianowicie mam porównać sumeryjską i asyryjską listę królów i mimo moich szczerych chęci nic nie wychwytuje a od imion na tych listach dostaje szału. Prosiłbym o pomoc w wyjaśnieniu czym się te listy różnią, może jakieś fakty i ciekawostki na ich temat. Przyjmę każdą pomoc. Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 9. To chyba leży w naszej mentalności. Chociaż zdarzało się nam atakować i to z powodzeniem. 1. Czechy, ale moim zdaniem to było coś w rodzaju świniobicia. 2. Atak na Moskwę, zdobyliśmy to miasto i trochę tam siedzieliśmy, to wielki sukces Hitler nie dał rady, Napoleon co prawda dał ale szybko się z Moskwy zabrał. 3. Powstanie Chmielnickiego, atakowaliśmy kozaków parę razy ale źle to się dla nas kończyło.
 10. Ramy czasowe - średniowiecze

  Tutaj się nie zgodzę po odkryciu Ameryki przez Kolumba trzeba było czekać dobrą dekadę aby kolonizacja tych ziem zaczęła się na poważnie. Trzeba przypomnieć, że szaleństwo z kolonizowaniem zaczęło się kiedy udowodniono, że to nie żadne Indie tylko nowy świat.
 11. Ramy czasowe - średniowiecze

  W sumie to ciężko powiedzieć, wszyscy biją się pomiędzy upadkiem Konstantynopola i odkryciem Ameryki. Jednak ja uważam, że bardziej pierwsza opcja. Po samym upadku Konstantynopola. wszystkie stare ideologie, teorie itp. zostały wyrzucone do kosza.
 12. Gry o wszelakiej tematyce

  Polecam Skyrim, a jeśli wolisz strategie Tropico 3.
 13. Depesza Emska

  Dziękuje bardzo za odpowiedź. Wygląda na to, że Napoleon III miał po prostu bzika na punkcie swojego ego.
 14. Depesza Emska

  Witam ostatnio na historii omawialiśmy powstanie Niemiec a także wojny z Francją, nasz nauczyciel powiedział nam, że wojna wybuchła, ponieważ kanclerz Niemiec sfałszował pewną depeszę. Niestety nie powiedział co w tej depeszy było napisane i dlaczego tak wkurzyła ona Napoleona III, że zaczął wojnę. Było by miło jakby panowie wytłumaczyli mi te sprawę. Zapraszam do dyskusji.
 15. Che Guevara - gorąca dyskusja

  Che Guevara jest dosyć ciekawą postacią historyczną moim zdaniem. Przerywa studia medyczne aby wraz z przyjacielem jeździć motocyklem po Ameryce Południowej, gdzie widzi nędze i biedę mieszkańców Ameryki Południowej. Zmieniło to poglądy Guevary, i po krótkim czasie dołącza do powstańców, którzy chcą "wyzwolić" Kubę spod władzy ciemiężców. Jednak podczas lądowania powstańcy dostają się pod ogień i tutaj Che z lekarza zmienia się w żołnierza ( i myślę, że to jest ważne w jego wizerunku). Po wyzwoleniu Kuby na wzór swojego idola Stalina tworzy sieć obozów dla więźniów politycznych. Urządza również wiele egzekucji. Po bałaganie jaki urządził na Kubie wyjeżdża do Boliwii, gdzie odziały rządowe pacyfikują jego odział sam zostaje zabity zastrzelony przez boliwijskiego ochotnika ( i ta śmierć go nieźle wykreowała).
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.