Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Tybcia wypociny prosto z jego mandoliny

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba będą potrzebne kolejne edycje edytowanego już tekstu...

Mam pewne wątpliwości co do konstrukcji zdania:

"Z kolei inny myśliwiec poniósł śmierć przy lądowaniu na lotnisku w Aleksandrowicach".

Czy armata lub czołg może ponieść śmierć?

"Dodam, że w ’39 hitlerowcy zrównali z ziemią jedyną cieszyńską synagogę".

Smutne, ale Tyberiusz nie przyłożył się do poznania przeszłości swego miasta.

To nie była jedyna synagoga w Cieszynie.

Na zdjęciu mamy synagogę gminną oddaną do użytku w 1838 r., nad której budową czuwał Karol Jilg i rzeczywiście została ona spalona trzynastego września.

Atoli wcześniej bo drugiego września hitlerowcy spalili synagogę stowarzyszenia "Machsike Hadas" (front od ul. Benedyktyńskiej), wybudowaną przez Carla Friedricha.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

No akurat tutaj Tyberiusz może mieć rację - też się kiedyś z tym spotkałem. Inna sprawa, że to diablo nieprecyzyjne bo myśliwiec spotyka się też w odniesieniu do ludzi polujących.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja te objaśnienia rozumiem, tylko mam pewne podejrzenia z racji doświadczenia praktycznego, że Tyberiusz niezbyt nad językiem panuje i był to raczej po prostu błąd, który po wytknięciu został sprytnie objaśniony.

W sumie to przecież względem ilości synagog w Cieszynie też Tyberiusz może się bronić... jak trochę poszpera. Wtedy nam napisze, że fraza: "o jedynej synagodze" tyczyła się tak zwanej synagogi większej czyli kahałowej.

Ale Tyberiusz jest sprytniejszym i zręcznie fałszuje swe wpisy, oto na jego blogu nie ma już informacji, że Niemcy zniszczyli jedyną synagogę, pojawiła się informacja: "Dodam, że w ’39 hitlerowcy zrównali z ziemią jedyne dwie cieszyńskie synagogi".

A ja znowuż zmartwię Tyberiusza - W Cieszynie było więcej synagog - niźli dwie, ale - nauczony jednak doświadczeniem nie podam o jakie mi chodzi i co z nimi się stało.

Tak czy inaczej wpisy Tyberiusza obrazują jego uczciwość względem jego czytelników, dodam że pod wpisem na blogu wciąż widnieje informacja: "Informacje pochodzą z wikipiedii". Co jest całkowitą nieprawdą, wpis został zmodyfikowany po krytycznej uwadze na naszym forum. Zatem informacje zostały wzięte też z innego medium internetowego.

Czy nie jest prostszym i uczciwszym, pod starym wpisem dodać edycję w postaci erraty typu: "Dzięki uwagom XXXX z YYYY chciałbym poprawić pewną informację, okazuje się, że w Cieszynie były dwie zniszczone synagogi, a nie jak wcześniej podałem - jedna". No ale do tego trzeba mieć minimum kultury. Wielu naukowców wydaje ponownie swe prace by zawrzeć w nich krytyczne uwagi i korekty błędów merytorycznych, potrafią nawet podziękować Panu XY za zwrócenie uwagi na owe błędy.

Tyberiusz ma inną metodę - kolejny raz po krytycznych uwagach na forum, zmienia swój wpis na blogu, nie podając informacji iż to uczynił, dlaczego i skąd źródła zmian. Co sprawia, że nie chce mi się komentować jego wpisów na tym blogu, raz - wytnie komentarz, dwa - ja poczynię komentarz do kwestii X, a za kilka godzin okaże się, że we wpisie na blogu w ogóle nie ma takiej kwestii.

A w sumie nie wiem jaki jest sens podawania nader szczątkowych informacji z wiki niezbyt okraszonych własnym komentarzem i bez odwołania się do żadnej literatury przedmiotu. Nie wystarczy wkleić na swym blogu łącza do wikipedii? Prostsze i treściwsze.

Miłego fałszowania kolejnych wpisów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolejna edycja jest "martwa", ktoś opatrzył to komentarzem:

"TREŚĆ WPISU ZOSTAŁA USUNIĘTA ZE WZGLĘDU NA NIEDOSTATEK WIEDZY AUTORA I W TROSCE, ABY NIKT NEI ZOSTAŁ WPROWADZONY W BŁĄD. SAM WPIS ZOSTANIE USUNIĘTY POJUTRZE".

Autorowi tego wpisu poradziłbym zwracanie uwagi na: "nie" i na: "nei" - wciąż się powtarzające.

A wpisu bym nie kasował - raczej uzupełnił, to żaden wstyd.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Nie należałoby teraz zamienić tytułowej mandoliny na lutnię ? (rym sam wymyślisz).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Przeczytałem wpis o Kiszczaku. Dramat. A co jeżeli nie jestem chrześcijaninem, mogę pluć na tą trumnę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się dowiedzieć czemu to chrześcijaninie mają "pluć"?

Bo ja chrześcijaninem nie jestem, a pana Kiszczaka - nie widzę w poświęconej ziemi na Powązkach.

Jakieś wskazówki panie Tyberiuszu?

Tyberiusz szybciej zaniesie kwiaty na grób Kiszczaka czy Przemyka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedną propozycję-aby do tematu o blogu dodać ankietę do oceny tegoż - taka jest w tematach o moim blogu, o blogu Kadrinaziego i zapewne w innych, czemu więc nie tutaj ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.