Jump to content

Roman Różyński

Użytkownicy
 • Content count

  1,520
 • Joined

 • Last visited

About Roman Różyński

 • Rank
  Ranga: Profesor

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Rzeczpospolita Obojga Narodów

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,953 profile views
 1. Kościół katolicki vs neokościół

  Chodzi o słowa samego Jezusa "kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie". Reszty nie chce mi się komentować
 2. Kościół katolicki vs neokościół

  Aż tak trudno zrozumieć prosty przekaz ? Przecież chyba nawet Tyberiusz nie miałby problemu ze zrozumieniem że jestem sedewakantystą. Secesjonista ma olbrzymie braki. Nie wie że chrześcijanie są Nowym Izraelem, że owszem część Żydów (już zmarłych, zwłaszcza proroków ) było naszymi starszymi braćmi w wierze ale nie dotyczy to obecnych Żydów, których religia powstała w opozycji do chrześcijaństwa i jest młodsza od niej (tak jak Talmud jest młodszy od Nowego Testamentu). Oczywiście że Żydzi nie są żadnymi starszymi braćmi w wierze, a mordercami Jezusa. Secesjonista nie zrozumiał, że jestem za brakiem jakiejkolwiek tolerancji w tym przypadku? Najodpowiedniejsza byłaby aktualnie legalna (zniesienie praw przedrozbiorowych odbyło się z pogwałceniem prawa podobnie jak i rozbiory) kara śmierci. Czyli jesteś wrogiem chrześcijaństwa. To dlatego udajesz, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem całkowicie jasnego przekazu ?
 3. Kościół katolicki vs neokościół

  Nie chodziło o to że jest byłym papieżem ale o to że wczoraj był "papieżem", dzisiaj oczywiście też jest ale dokonałem skrótu myślowego.
 4. Kościół katolicki vs neokościół

  Niech ten mój post będzie zaczynem tematu: http://romanrozynski...raj-i-dzis.html
 5. Józef Piłsudski pierwzowzorem Nikodema Dyzmy?

  Secesjonista był w podstawówce za PRL-u kiedy samodzielne myślenie było zabronione, trudno mu zatem zauważyć że demokracja nie ma nic wspólnego z ustrojem jaki panował w II i panuje w III RP. Przypomnę że zarówno w starożytnej Grecji jak i nowożytnej Wenecji i RPtey demokracja była władzą nie każdego kto przekroczył 21 czy 18 lat ale obowiązywały także inne cenzusy, które skutecznie zapobiegały takim patologiom jakie przeżywa obecna "demokracja"
 6. Józef Piłsudski pierwzowzorem Nikodema Dyzmy?

  Nie wiem jaki sens bronić zdrajcy który: 1. wprowadził w Polsce ordynację wyborczą promującą mniejszości, dopuszczającą ze względu jedynie na wiek, a bez uwzględnienia innych cenzusów, 2. po zamachu majowym oddał prawo kreacji pieniądza w ręce banku doprowadzając tym Polskę do sterowanego ogólnoświatowego kryzysu 3. pozwolił na mordowanie dzieci (tzw. aborcję) do czego nie posunęli się nawet zaborcy
 7. Kawaleria Armii Francuskiej

  W kawalerii było jednak więcej szlachty, nawet w początkach XIX w. , część z nich pradopodobnie miała jakąś służbę czy to z jucznymi końmi czy wozami dla własnej wygody. Jeśli chcesz jednak wiedzieć jak to dokładnie wyglądało w tych czasach to ja nie pomogę bo nie wiem.
 8. Kawaleria Armii Francuskiej

  To że taki kawalerzysta może mieć pewne problemy z walką i może to wszystko pogubić w boju, o wiele praktyczniejsze było składowanie wszystkich rzeczy nie służących do walki na wozach taborowych lub przy zagonach przewożenie tego na jucznych koniach
 9. Kawaleria Armii Francuskiej

  Naprawdę , dość to zabawne Pewnie na wozie taborowym.
 10. Światowe Dni Młodzieży

  Jestem zwyczajnym prostym katolikiem, który ostatnio trochę się zainteresował i przeraził zmianami jakie zaszły w ciągu ostatnich lat w Kościele (szczególnie po soborze watykańskim II), w efekcie faktycznie skłaniam się ku sedewakantystom. A wtopy papieży posoborowych trudno zliczyć. Ot choćby te Jana Pawła II: http://wolna-polska....y-katza-2014-01 (gdyby nie jego zdrada dotycząca poparcia wepchnięcia Polski do bezbożnej UE, którą to zdradę obserwowałem osobiście może bym nie potraktował tego poważnie, jednak sam byłem świadkiem tej zdrady tuż przed referendum akcesyjnym) Franciszek z kolei w krótkim czasie prześcignął nawet Jana Pawła: https://franciszekfa...kach/#more-2651 https://franciszekfa...ogii/#more-3979 https://franciszekfa...awda/#more-3513 https://franciszekfa...enie/#more-3304 https://franciszekfa...wsow/#more-3218 w zasadzie więc nie jest już formalnie papieżem i swój urząd sprawuje bezprawnie: https://franciszekfa...tyka/#more-3834 Niestety Franciszek nie jest jedynym fałszywym prorokiem: http://www.pch24.pl/...pa,44316,i.html Podobno o herezji na szczytach hierarchii kościelnej mówiła III tajemnica fatimska: https://objawieniapr...-iii-tajemnicy/ https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2014/11/22/kard-ciappi-trzecia-tajemnica-fatimska-wskazuje-ze-odstepstwo-w-kosciele-rozpocznie-sie-od-szczytu/
 11. Światowe Dni Młodzieży

  Nie wiem, pewnie raczej z tym, że w Warszawie, podobnie jak w reszcie kraju rządzi ta sama banda oszołomów. Ale pewnie mieszkańcy będą wiedzieli lepiej czy na czas ŚDM-ów nie było także lekkiego wzrostu cen.
 12. Światowe Dni Młodzieży

  Byłem też wtedy w Wa-wie na wycieczce (20-26 lipca), faktycznie było kolorowo (czarni, żółci i odcienie pośrednie także z białym), głośno, drogo(negatywne zaskoczenie po wizycie 5 lat temu-nie ma już biletów tygodniowych za 16 zł ulgowy, tyle teraz kosztują dwa dobowe), ale czy radośniej niż zwykle w wakacje to nie wiem, bo pierwszy raz byłem w tym czasie w Wa-wie.
 13. Światowe Dni Młodzieży

  [ciach]
 14. Co z tymi uchodźcami?

  [... ciach - proponuję stonować swe krwiożercze pomysły i nie ocierać się o granice odpowiedzialności prawnej] A że są gorsi , zwłaszcza w ilościach hurtowych, to widać dobrze w mediach. Pierwsze rozsądne zdanie Tyberiusza jakie miałem okazję przeczytać,osłupiałem Ciekawe że wszyscy administratorzy czy supermoderatorzy i gros moderatorów forów historycznych gdzie odbywają się dysputy polityczne są wściekle proamerykańscy i prożydowscy z tendencją do tropienia wszelkich fobii. Przekonywanie takich osób że Amerykanie popełniali wielkie zbrodnie (choćby na własnych obywatelach 11.09.2001) by wywołać wojny czy że byli agresorami wobec krajów które nic im nie zawiniły to oczywiście obrzydliwe pomówienia i ...(tu wpisz: oszołomstwo, debilizm, spiskowa teoria dziejów itd)
 15. Dragoni

  Lepszy jeden przykład od żadnego Tylko jeśli walna bitwa musi koniecznie toczyć się w otwartym polu. Zresztą część walk toczyła się w polu-10 lipca nawet wszystkie. Walczyli tam zwyczajnie jak piechota- "przed wał w pole wyszedłszy z dragany bez koni" można przeczytać w jednym z poematów o dowódcy regimentu dragańskiego (6 kompanii, 550 koni) Rozrażewskim. Kompanie regimentu Rorażewskiego brały też udział w zagonach polskich na Wołyniu w czasie których w I połowie czerwca 1649 roku rozgromiono tabor kozacki pod Sulżyńcami (3 kompanie + regiment Oborskiego złożony z 3 kompanii) czy zniesiono buntowników pod Chłapotyniem i wyparto wroga ze Zwiahla. Dragania odegrała w tych bitwach bardzo ważną rolę walcząc pieszo po zejściu z koni. Podobnie pod Kumejkami w 1637 gros polskiej piechoty stanowiła dragania która także odegrała bardzo poważną rolę w odniesieniu sukcesu w walce z taborem kozackim.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.