Skocz do zawartości

TyberiusClaudius

Użytkownicy
 • Zawartość

  2,110
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O TyberiusClaudius

 • Tytuł
  Ranga: Profesor wizytujący
 • Urodziny 06/29/2000

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Cieszyn
 • Zainteresowania
  Archeologia, rekonstrukcja historyczna

Ostatnie wizyty

2,364 wyświetleń profilu
 1. kszyrztoff ma niesamowity dar nadinterpretacji. Jancecie - konserwatysta, to nie prawicowiec? Jeżeli PiS to komuniści, to są ich najdziwniejszym odłamem. Pierwszy raz widzę skrajnie prawicowych komunistów.
 2. Powinniśmy się wstydzić swojej głupoty, której emanacją jest ta afera. Przypominam, że zrzekliśmy się reparacji. Nie skąd te cytaty i czy przedstawiają prawdziwy obraz, bo to z tymi Żydami, to już gdzieś widziałem. Zdaje się to ulubiony punkt zaczepienia prawicowców w tej sprawie. Żaden normalny kraj tak się nie zachowuje. Jesteśmy jak dziecko, które tupie nogą. Dostało już czekoladę, prawie wymiotuje, ale chce jeszcze tylko po to by mieć.
 3. Kuriozalność tego wszystkiego sięga gwiazd. Tyle lat po wojnie, odszkodowań się zrzekliśmy, dostaliśmy miliony z Unii, także od Niemiec, ale nie! Trzeba się kompromitować w Europie, pomachać szabelką i pokazać „Niemcowi" i „Ruskowi", jak to Polak bić się umie. Szkoda tylko, że to wszystko wyjdzie nam na szkodę i to nie tylko wizerunkową. Leoś jest albo naiwnym głupcem i Januszem - patriotą albo sobie robi żarty, tudzież lubi się kompromitować.
 4. A skoro jesteśmy przy odszkodowaniach - skoro tak, to kiedy ww. otrzymają potomkowie chłopów pańszczyźnianych, którzy zostali zmuszani do niewolniczej pracy?
 5. Kto poprze Polskę, zarządzaną przez skrajną prawicę, która to ciągle popełnia gafy i zachowuje się na arenie międzynarodowej jak słoń w składzie porcelany? Prawda jest taka, że reparacje to bzdura, która służy podsycaniu polaczkowatych reminiscencji podstarzałych Januszy - patriotów.
 6. Ale nigdy bym się nie ważył (i tego nie zrobiłem) nazwać nieukiem kogoś z tytułem naukowym.
 7. Ale po co się spierać? I tak nic nie wskóramy - to za A, B - popsujemy sobie stosunki i wyjdziemy (już wyszliśmy) na buraków z szabelką i C - wszelkich reparacji się i tak już zrzekliśmy, więc patrz pkt. A i B.
 8. A po co nam odszkodowanie po 70 latach? Przecież dostaliśmy Szczecin, Jelenią Górę itd. Dlaczego mielibyśmy się domagać czegokolwiek od zupełnie innych ludzi i innego państwa? Parafrazując klasykę „wiń prostego, że miał dziadka krzywego".
 9. Przepraszam, a jaki HorusX posiada tytuł naukowy, by nazywać janceta nieukiem? Bo z tego co wiem, to ten takowy posiada... Paradoks dzisiejszych czasów.
 10. Witam

  Witamy
 11. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  No, niektórzy z turbolechitów mówią wprost, że Hitler był w porządku facet, bo przecież mordował tylko Żydów, a Polaków szanował. Ja się obawiam, że jak zajrzę podręcznika z historii, napisanego na nowej podstawie programowej, to się dowiem, że to "wyklęci" odbudowali Warszawę, a Kaczyński był przywódcą Solidarności.
 12. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Którzy mordowali Żydów i kolaborowali z Niemcami
 13. Więc jeszcze raz: A skoro kolega tak uparł się na dłubanki i ziemianki, tak jakby to była cała kultura materialna jednych i drugich, to proszę mi odpowiedzieć, dlaczego w ośrodkach Słowiańskich brak kolistego układu budynków, czy wydzielenie części produkcyjnej? Poza tym przeworskie domostwa były o wiele bardziej różnorodne. A możemy poznać inne podobieństwa w kulturze materialnej? Czy kolega odnajduje jakieś podobieństwa między zdjęciem tego garnka (znalezione w interencie), a naczyniami np. typu praskiego?
 14. Przecież już od dawna odchodzi się od tzw. pustki osadniczej, więc to nic nowego.
 15. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  No ja nie miałem tych 8 lat. Czyli nie prawda historyczna i obiektywizm jest najważniejszy, tylko propaganda mająca pokazać, jacy to Polacy są zaje... ?
×