Skocz do zawartości

TyberiusClaudius

Użytkownicy
 • Zawartość

  2,115
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O TyberiusClaudius

 • Tytuł
  Ranga: Profesor wizytujący
 • Urodziny 06/29/2000

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Cieszyn
 • Zainteresowania
  Archeologia, rekonstrukcja historyczna

Ostatnie wizyty

2,404 wyświetleń profilu
 1. Narodowe Siły Zbrojne

  Apeluję, by secesjonista zapoznał się ze znaczeniem terminu „lewak", którego używa, nie znając jego znaczenia.
 2. Narodowe Siły Zbrojne

  Ja nie rozumiem po co polemizować z ziejącym nienawiścią, konserwatywnym entuzjastą NSZ-owskich faszystów?
 3. Narodowe Siły Zbrojne

  A wujek, czy kto tam od mojego dziadka był WiN-owcem. Powiesili go. I słusznie, bo był bandytą. Ideowcy? No, prawda. Z faszyzmem byli bardzo mocno związani. Do tego stopnia, że kolaborowali z Niemcami i mordowali Żydów, i są na to dowody. Te patriotyczno - bogoojczyźniane pokrzykiwania są śmieszne. NSZ nie było w AK. Samo AK potępiało NSZ i nazywało ich wprost faszystami. Pozdrawiam Lewak (od niedawna w pewnym stopniu sformalizowany)
 4. Czytam sobie teraz „Dzieje Śląska Cieszyńskiego" i dowiedziałem się, że chaty w Kocobędziu (Podoborze) miały konstrukcję plecionkową. Z tego co mi podpowiada prof. Buko: tego typu konstrukcje są charakterystyczne dla German, a podobne budynki znaleziono jedynie na Wolinie. Czyżby był to lokalna „pozostałość" po ludach germańskich?
 5. kszyrztoff ma niesamowity dar nadinterpretacji. Jancecie - konserwatysta, to nie prawicowiec? Jeżeli PiS to komuniści, to są ich najdziwniejszym odłamem. Pierwszy raz widzę skrajnie prawicowych komunistów.
 6. Powinniśmy się wstydzić swojej głupoty, której emanacją jest ta afera. Przypominam, że zrzekliśmy się reparacji. Nie skąd te cytaty i czy przedstawiają prawdziwy obraz, bo to z tymi Żydami, to już gdzieś widziałem. Zdaje się to ulubiony punkt zaczepienia prawicowców w tej sprawie. Żaden normalny kraj tak się nie zachowuje. Jesteśmy jak dziecko, które tupie nogą. Dostało już czekoladę, prawie wymiotuje, ale chce jeszcze tylko po to by mieć.
 7. Kuriozalność tego wszystkiego sięga gwiazd. Tyle lat po wojnie, odszkodowań się zrzekliśmy, dostaliśmy miliony z Unii, także od Niemiec, ale nie! Trzeba się kompromitować w Europie, pomachać szabelką i pokazać „Niemcowi" i „Ruskowi", jak to Polak bić się umie. Szkoda tylko, że to wszystko wyjdzie nam na szkodę i to nie tylko wizerunkową. Leoś jest albo naiwnym głupcem i Januszem - patriotą albo sobie robi żarty, tudzież lubi się kompromitować.
 8. A skoro jesteśmy przy odszkodowaniach - skoro tak, to kiedy ww. otrzymają potomkowie chłopów pańszczyźnianych, którzy zostali zmuszani do niewolniczej pracy?
 9. Kto poprze Polskę, zarządzaną przez skrajną prawicę, która to ciągle popełnia gafy i zachowuje się na arenie międzynarodowej jak słoń w składzie porcelany? Prawda jest taka, że reparacje to bzdura, która służy podsycaniu polaczkowatych reminiscencji podstarzałych Januszy - patriotów.
 10. Ale nigdy bym się nie ważył (i tego nie zrobiłem) nazwać nieukiem kogoś z tytułem naukowym.
 11. Ale po co się spierać? I tak nic nie wskóramy - to za A, B - popsujemy sobie stosunki i wyjdziemy (już wyszliśmy) na buraków z szabelką i C - wszelkich reparacji się i tak już zrzekliśmy, więc patrz pkt. A i B.
 12. A po co nam odszkodowanie po 70 latach? Przecież dostaliśmy Szczecin, Jelenią Górę itd. Dlaczego mielibyśmy się domagać czegokolwiek od zupełnie innych ludzi i innego państwa? Parafrazując klasykę „wiń prostego, że miał dziadka krzywego".
 13. Przepraszam, a jaki HorusX posiada tytuł naukowy, by nazywać janceta nieukiem? Bo z tego co wiem, to ten takowy posiada... Paradoks dzisiejszych czasów.
 14. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  No, niektórzy z turbolechitów mówią wprost, że Hitler był w porządku facet, bo przecież mordował tylko Żydów, a Polaków szanował. Ja się obawiam, że jak zajrzę podręcznika z historii, napisanego na nowej podstawie programowej, to się dowiem, że to "wyklęci" odbudowali Warszawę, a Kaczyński był przywódcą Solidarności.
 15. Nowy spot IPN ("Niezwyciężeni")

  Którzy mordowali Żydów i kolaborowali z Niemcami
×