Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
TyberiusClaudius

Tybcia wypociny prosto z jego mandoliny

Rekomendowane odpowiedzi

Furiusz   

No to polskia wiki źle podaje. Nerones to gałąź rodu Klaudiuszy tak jak Centhones, Marcelli, Caninae czy Aselli

A i jeszcze jedno Cezar z Pompejuszem (tyle, że młodszym) walczył jeszcze w 45 aC w Hiszpanii.

PS piszę z telefonu, jakbyś mógł to połączyć Secesjonisto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Tak się zastanawiam - Twój bohater ma być prostym człowiekiem, tak? Prosty lud niespecjalnie pragnął by Cezar się koronował, co zresztą najlepiej uwidoczniło się przy próbie koronacji jaką przedsięwziął Cezar z Markiem Antoniuszem. Zastanawia mnie jak wytłumaczysz jego pragnienie by Cezar został królem. No ale oczywiście to licencia poetica.

Jak rozumiem prawdziwa akcja rozpocznie się wraz z zabójstwem Cezara?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wyjątek potwierdza regułę.

http://mikolajbizon.historia.org.pl/2015/04/09/ku-rozpowszechnieniu-3/

Ja ogólnie poprzez historyjkę jakichś tam ludków :P chcę przekazywać ważne wydarzenia. Teraz zabójstwo cezara, potem zrobię przeskok do panowania Augusta i będzie tam nadmienione, jak to ścigał morderców, przy okazji jakaś postać powie coś o jego rządach. Na takiej zasadzie chcę to robić. Ogólnie to jest to trochę grubymi nićmi szyte, ale w laurce perypetii jakichś tam ludzi, które również mam zamiar wpleść. Na początek może być to torchę nudne, ale postaram się to rozkręcić.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie...

"drań" wydaje się niepotrzebnym wtrętem językowym wziętym ze współczesnej polszczyzny, a co do faktów: skąd niby ów Lucjusz wiedział, że zdarcie togi było umówionym sygnałem? Był spiskowcem czy owi spiskowcy o tym szeroko rozprawiali?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Ja tam radziłbym być bardzo ale to bardzo ostrożny w przypadku mów u Tacyta.Im wcześniejszych tym bardziej ostrożny. Czemu? Ano bo gdy już znamy zapis mowy jakiegoś cesarza np CIL 13 1668 i odszukujemy ją u Tacyta, Annales, 11.24 to bywa, że są mocno przepracowane na styl Tacyta. Część mów zwyczajnie jest fikcyjna - np mowy do wojska, pytanie kto je miał spisać?

I. Lewandowski, Historiografia rzymska, Poznań 2007, s.306-307. Oczywiście ciekawostką jest to, że mowę taką jak chce Tacyt wygłoszono, przez tego kogo Tacyt wskazuje i nawet argumentacja się w miarę zgadza, choć samą mowę Tacyt niewątpliwie przepracował na swój styl. N.P. Muller, The Claudian Tablet and Tacitus : A Reconsideration, "Rheinisches Museum für Philologie" t.99, z.4 (1956) s.304-315

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli mowa nie była tak pięknie ubrana w słowa, a Tyberiusz mniej więcej tak powiedział, to jest to godne pochwały. Poza tym w przypadku tej mowy jeśli się nie mylę Annales są jedynym dowodem, więc sorry Gregory...

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dowodem na co?

"Jego niesławę min. Graves(1) nam podsuwa, wystawiając mu opinię degenerata".

Cóż, choć Graves w swym życiu był m.in. oksfordzkim stypendystą czy redaktorem "Epilogu", to teki ministra nigdy nie dzierżył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Retoryka również nie była u niego zaniedbana. Oto i jej próbka...".

A co to ma do retoryki?

"Biorąc pod uwagę moje argumenty...".

Raptem: dwa.

"... a seksualne jego fanaberie na plan dalszy powinny być zepchnięte".

Dlaczego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Straszny chaos...

1. "Vickers – Amstrong, która wykupiła Carden – Loyd Tractor Company (stworzony przez firmy Vickers i Armstrong – Whitworth)".

Nie bardzo pojmuję co: "stworzony"???

2. "W 1927 r. naszą uwagę przyciągnął projekt Vickers Six Ton", po czym poniżej następują dane tankietki "VICKERSA CARDEN – LOYD MK VI".

Jaki jest tu związek?

3. Dwa dziwne i sprzeczne fragmenty:

"TANKIETKI TK-1 TK-2 DANE TAKTYCZNO – TECHNICZNE

masa: 1,75t

załoga: 2 – dowódca – strzelec, kierowca

wymiary: dł. całk 2360mm, szer. 1690mm"

i

"TANKIETKI TK-1 TK-2 DANE TAKTYCZNO – TECHNICZNE

masa: 2,43

załoga: 2 – dowódca – strzelec, kierowca

wymiary: dł. całk 2580mm, szer. 1780mm".

A tak ogólnie: jaki jest sens powtarzania ogólnie znanych i ogólnie dostępnych informacji (choćby na wiki)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim miało być TK-3...

Vickers i Amstrong whitworth stworzyły Vickers-Amstrong, a ta wykupiła Carden-Loyd Tractor Company. A o Vickers Six Ton napisałem z tego względu, że dzięki licencji powstał 7TP. Ot tak dodatkowo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.