Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

[Forum] historycy.org

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   

A ja na historykach uwielbiam takie love story:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=83430

Użytkownik #1, nowicjusz, szuka pomocy

Użytkownik #2, "ekspert" wpuszcza użytkownika #1 w kompletne maliny, w otchłań bez końca, ba: nigdzie, w jakiś swój wymyślony świat, ale ma dwa tysia postów na koncie = zna się :unsure:

Użytkownik #3, próbuje sprowadzić dyskusje na właściwy poziom

Użytkownik #2, tłumaczy się, że przeczytał tylko książkę Leśniewskiego, więc nie zna się :lol:

Użytkownik #4 w epilogu daje linki do dwu stron w tym temacie, bez sensu. Jedna to "mirrror" a druga dotyczy flag.

Takie "dyskusje" pozwalają mi utrzymać dobry humor przez większość dnia.

Prawdę powiedziawszy, to się nie znam. odpowiedź użytkownika #2 mnie osobiście by zadowoliła.

Ale że znam fachowość #3, to zacząłbym się zastanawiać. I drążyć temat pytaniami.

Gdyby mnie interesowało :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

RR pisze posta -> Krzysztof go komentuje w aluzyjny, lecz bezpośrednio do RR skierowany sposób -> RR aluzyjnie udaje, że nie wie, o kogo chodzi i zadaje pytanie Krzysztofowi

We need to go deeper

Nic z tego-odpiszę konkretnie:

1.

Tak, dział RON działa niezwykle prężnie. Jest tam zwłaszcza forumowicz, który krytykuje na prawo i lewo, powtarzając w kółko to samo,

Czy mógłbyś wskazać w którym miejscu bym na przyszłość nie popełniał tego błędu ? :rolleyes:

2.

gdy zaś zapytać o konkrety, okazuje się, że "nie wie", "nie pamięta", "tylko przeglądał i wydawało mu się", "nie zna tego źródła" itd itp.

To ciekawe, bo zwykle zapytany o źródło wskazuję je, a że jakiegoś czasem nie znam, zdarza się, przykładowo autor Żółtych Wód i Korsunia nie zna źródła które podaje straty krwawe pułku Zasławskiego pod Korsuniem-(35 zabitych)a przewertował naprawdę sporo i jego HB-ek jest z pewnością jednym z najlepszych.

3.

Forumowicz ten odgraża się, że opublikuje swoją własną książkę

Ciekawe sformułowanie-czapki z głów.

Jak widzę Krzysztof M. nie zrozumiał że wykorzytsuję forum do reklamy książki którą piszę.

Ciekaw też jestem w którym miejscu użyłem takich sformułowań:

będzie to najlepsze opracowanie na świecie, przy którym najtęższe głowy polskiej nauki będą mogły czyścić mu buty. Szaaaacun...

Oczywiście książka bezie mocno naładowana faktami i liczbami, nie wiem jak wypadnie pod względem literackim-mam tu pewne obawy i nadzieję że ewentualne braki na tym polu zrekompensują walory poznawcze.

Edytowane przez Albinos

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Z tego co piszecie to tam jest Sodomia i Gomoria (czy jakoś tak).

Aż sie boję tam zajrzeć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to tam jest Sodomia i Gomoria (czy jakoś tak).

Aż sie boję tam zajrzeć.

Bez przesady-tak jest na mównicy i we wszystkich działach dotyczących lat po II WŚ, w pozostałych działach moderatorzy nie tylko nie przeszkadzają a wręcz pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu dyskusji, jakby zamknąć wspomniane działy zabrakłoby spamerów zarówno wśród użytkowników jak i moderatorów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A mi naprawde zal tutejszej nieobecnosci kol.FSO.Jego polemiki z Secesjonista byly serio duza atrakcja tego forum. :(

Az zerkne zaraz na historykow,aby sie z dorobkiem tak zachwalanego tu Balto zapoznac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tematu o innym forum historycznym robi się wór dyskusji o wszystkim i niczym...

:(

Dla fanów i oponentów Sienkiewicza, wątek proponuję kontynuować w stosownym temacie:

Henryk Sienkiewicz: czy epatował sadyzmem i był rasistą?

Edytowane przez Albinos
Wszystkie posty z tego tematu związane z wątkiem założonym przez secejonistę zostały tam przeniesione.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wracając do naszych baranów: balum dostał ostro po duszy, i to od kogo? Nie zgadniecie... od Coobecka. Chyba zacznę gościa lubić!

Zdrajco :blink: a to ze mi wlepił Warna , to nic !!!

Ok, kończymy żarty , poważnie Historycy. to potęga ( truizm :( ) i multum ciekawych i ważnych tematów , choć na Mównicy zdarzają się tematy wprost kuriozalne vide :

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=84487&hl=

Ogólnie odradzam wszystkim i każdemu z osobna Mównice , chamstwo i prostactwo niektórych wypowiedzi razi , tematy zwykle ideologiczne , a i pole do łowów na nie lubianych userow ( niemal wszystko umownie można uznać za OT , a i trudno się ustrzec argumentów Ad Personam , lub na nie nie dać stanowczej riposty ) , IMHO najciekawszy dział to Czasy Przodków - z Marlonem w roli głównej , sam nic tam nie pisuje ( za mało wiem na te tematy ) ale czytam wszystko .

Podobnie z działem WWII - naprawdę warto przeglądać .

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie poczytalem wczoraj posty niejakiego Balto,za ktorym to, ma sie jakoby perfidnie ukrywac nasz kolega FSO.Znudzila mnie ta zabawa po kilkunastu minutach,a juz zupelnie nie rozumiem skad wniosek,ze to jedna i ta sama osoba. :huh:

Jak Wy do takich wnioskow dochodzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdrajco

o ho ho, a jak ty razem z balumem bronicie klanu Michników to niby co? :rolleyes:

Ze jak kogo bronie Michnika z jego klanem , <_< i to jeszcze z Balumem , chyba się ktoś pod mojego nica podszywa , a tak poważnie

robienie komuś wyrzutów ze przodkowie "koszerni "lub "nieprawomyślni "jest poniżej pasa .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Jak Wy do takich wnioskow dochodzicie?

Zarejestrował się w tym samym dniu, w którym opuścił to forum. W temacie o naszym forum na historykach kiedyś wypowiadał się (krótko po swoim odejściu stąd) w sposób, który wskazywałby, że odnosi się do pewnej rozmowy, która odbyła się swego czasu w dziale dla moderatorów. Wypowiada się tam na bardzo podobne tematy i stanowisko chyba zawsze ma identyczne jak tutaj (choć tam może nawet ciut bardziej radykalne). Ta sama maniera ignorowania pytań, które mu się zadaje. To samo powtarzanie pewnych haseł kilka postów pod rząd. To samo zamiłowanie do dziwnych porównań. Nick odnosi się do tematu, którym mocno się zaczął interesować w ostatnich miesiącach pobytu tutaj (Alaska). No i w końcu... to samo imię. Jak dla mnie za dużo na przypadek ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.