Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
gregski

[Forum] historycy.org

Recommended Posts

Andreas   
Nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz i oszczędzaj ludziom oczy.

Jestem, że tak powiem, na swoim podwórku i robię, co mi się żywnie podoba. :)

A co do zasadności: właścicielem praw autorskich do Mein Kampf jest Bawaria i tylko ona może rozporządzać tym dobrem. I Bawaria za obrót książką może pozwać delikwenta z tytułu naruszenia praw autorskich.

Albinos   

Stwierdzając, że wątek prowadzi jedynie do sporów, sprzeczek i wymaga więcej uwagi niż zdecydowana większość działów razem wziętych, a dodatkowo moje kolejne prośby i groźby nie przynoszą skutku, temat zostaje definitywnie i nieodwołalnie zamknięty.

Tomasz N   

Założyciel tego tematu skarży się, że nie może wejść na to forum, więc może ja w zastępstwie. W istniejącym tam dziale o forach jest też temat o tym. A w nim ostatnio o zagrożeniach. Obok postów sugerujących olewanie zagrożenia pojawiają się posty je potwierdzające, jak chociażby vyssa czyli tutejszego Bavarczyka, który już 16 sierpnia wskazał na problem:

Wykorzystywanie danego URL do infekowania użytkowników poprzez złośliwe oprogramowanie do ataków typu DDOS jest tym czym został adres tego forum potraktowany.

O ile analiza wcześniejszych połączeń z portem 80 tj. SYN-ACK tcpdumpem nie wykazywała przekierowań do złośliwego oprogramowania, o tyle ostatnie logi które wykonałem na waszym hoście już na to wskazują.

Pomijając dyskusję aktualny stan nie uległ poprawie, na co dobitnie wskazał Wysoki:

Wszedłem sobie dzisiaj po południu bez problemu, nic mi się nie wyświetlało, ale byłem "chwilę" i wyszedłem. Niedawno chciałem wejść jeszcze raz i ponownie przywitał mnie komunikat o zagrożeniu.

Ataki się powtarzają i miałem szczęście za pierwszym razem trafić pomiędzy jeden a drugi czy cały czas trwa ten sam problem i po prostu nie wyświetliła mi się informacja?

I dalej:

Klikam zignoruj zagrożenie i jestem.

Oczywiście tak można, tylko nie każdy ma na kompie super zabezpieczenia a tam jak było wyżej pisane jakiś problem jest.

Najpierw jak rozumiem właściciel podał:

Problem informatyczny przerósł nas.

Potem fachowiec:

Wykorzystywanie danego URL do infekowania użytkowników poprzez złośliwe oprogramowanie do ataków typu DDOS jest tym czym został adres tego forum potraktowany.

O ile analiza wcześniejszych połączeń z portem 80 tj. SYN-ACK tcpdumpem nie wykazywała przekierowań do złośliwego oprogramowania, o tyle ostatnie logi które wykonałem na waszym hoście już na to wskazują.

I cały wic polega na tym, czy ten atak/ataki został odparty a informacja wisi, bo Google przykładowo nie został przekonany do zdjęcia, czy jednak nadal trwa i zagrożenie istnieje?

To ostatnie pytanie pozostaje ciągle bez odpowiedzi, co daję wchodzącym tutaj pod rozwagę. I jeszcze tę uwagę vyssa:

QUOTE(force @ 27/08/2016, 16:56)

Loguje się bez żadnego ostrzeżenia, zostawiłem im wiadomość( na SBx), by poinformowali Gregskiego o stanie łączności z Historia.org.pl

*

Jeżeli korzystasz z Linuxa tak może być. To samo dotyczy gdy loguję się z firmowego komputera [z systemem FreeBSD]. Ale... po jakimś czasie gdy przeglądarka zaktualizuje bazę danych "złośliwych stron" przesłaną jej przez google i na tym komputerze wyświetla się czerwony komunikat.

Rzecz w tym, że ty nie wiesz czy kod źródłowy strony padł ofiarą jakiegoś Malware. Dowiedzieć się tego może tylko osoba uprawniona do przeglądania kodu strony zapisanego na serwerze. Jeżeli logujesz się na forum.historia.org.pl i nieopatrznie masz takie samo hasło i login np. na swojej skrzynce, proponowałbym o zmianę tych danych.

Edited by Tomasz N

Tomasz N   

Przypominam "niezalogowanym" że forum historia org.pl może być obecnie nosicielem złośliwego oprogramowania, a administracja nic z tym nie robi.