Jump to content

lancaster

Użytkownicy
 • Content count

  1,912
 • Joined

 • Last visited

About lancaster

 • Rank
  Ranga: Profesor

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,079 profile views
 1. Fajni ludzie tu kiedyś pisali, dobrze się ten czas wspomina
 2. " Jak ustalić prawno, polityczne podłoże GG(1939-45)." To jest clou tematu, nie ogólne dywagacje. kolejne miejsce gdzie zero informacji, jedynie wiki.
 3. Generalgouvernement für die besetzten polnischen Gebiete, twór posiadający pewne własne, odrębne "właściwości panstwowe", jak jednostka monetarna, Bank Centralny(emisyjny), odrębność celną, skarbową, policyjną . Twór daleko bardziej mniej autonomiczny niż Protektorat Böhmen und Mähren , a dużo więcej niż Reichskommissariaty na Wschodzie. Jak określić sytuacje prawną GG, terytorium okupowane( jedynie)? Terytorium o częściowej samorządności( oczywista przy zachowaniu terminu "okupowane"?) Do całego galimatiasu dochodzi Distrikt Galizien, jako terytorium de facto autonomiczne wobec Generalgouvernement für die besetzten polnischen Gebiete, z innymi założeniami administracyjno-policyjnymi, niż na terytoriach przed czerwcem 1941. Jak ustalić prawno, polityczne podłoże GG(1939-45).
 4. Kultowe rzeczy PRLu

  Taaaa, co do kultowych "Rzeczy " PRL bym Kasi Figury nie zaliczył, wszak u nas insza cywilizacja, niż w krajach islamu, a i kobieta pod kategorie "rzeczy"( tak zgodnie z tematem nie podlega), jednakże mam własnego tipa( dla mniej gramotnych , typ) woda po goleniu marki "Brutal"..... dla młodzieńca z roku 1973, strach w oczach po pierwszym goleniu, do czasu aż zachodnie Old Spice się na rynku pojawiło.
 5. Żydzi w Iranie za Achemenidów i Partów

  Wielkie dzięki Furiuszu Temat niezwykle fascynujący , jak sama diaspora Hebrajczyków w głąb Imperium Perskiego, a nawet dalej starożytne gminy żydowskie są znajdowane dużo dalej, niż zasięg państwa Sasanidzkiego . Afganistan, czy tez Indie ( zasadniczo tereny półwyspu, bo tez trudno nie zauważyć , iż "Indie " w antyku nie były jednością ) jest tu przykładem podstawowym, a niepodważalnym . Trudno jednocześnie opowiedzieć się jednoznacznie za teoriami , o żydowskiej diasporze jako wiekszosci gmin w głębi Azji, czy tez o raczej prozelitach jako podstawowym budulcu tych zgromadzeń , co daje pole do daleko idących "teorii"jak ta o micie zaginionych plemion Izraela w Afganistanie ..... Sorrki ze jedynie tyle , ale z przyczyn oczywistych dalej pisać tu nie mogę , o ile temat jest na Twoim blogu , tam rozwinę swoją wypowiedz . pzd Jacek
 6. Co prawda ja tu tylko czytam , ale zapewniam Świętosława , Gregskiego , czy specjalistę od Ślązaków z Kotliny Kłodzkiej Secesjonistę , iż ich opinie identyfikujące moich Krajan z Donerem czy innym Kebabem są dla nas Ślązaków krzywdzące , i po prostu obrzydliwe . Obrażają pamięć powstańców śląskich , śląskich żołnierzy i harcerzy poległych w 1939 roku , jak i tych co za Polskę polegli działając w ramach śląskiego Okręgu Armii Krajowej .
 7. Nieomylność papieska a starokatolicy

  Dubluj tematy na Historykach Furiuszu , to żaden wstyd , tak zupelnie pro publico bono
 8. Humor

  Zapewne i tyberiusz i secesjonista 30 typów gender rozróżniają , a mogą mieć wątpliwości co do swojego , mnie proszę nie mieszać w pedalstwo , i ty 16 latku jak, ty secesjonisto .
 9. Humor

  Za userem Varyag z bratniego forum : Przychodzi do KGB stary Izaak Mojsiejewicz i powiada że chce paszport, bo ma zamiar wyemigrować. Oficer pyta się go: - Co się stało? - Wytrzymaliście Stalina, Chruszczowa, Breżniewa, pierestrojkę i kryzys, a teraz, gdy nareszcie można odetchnąć, chcecie emigrować na stare lata? - To z powodu homoseksualizmu. - Przecież u was z tym wszystko w porządku! - U mnie w porządku, ale widzę co się dzieje. - Za Stalina homoseksualistów rozstrzeliwali. - Za Chruszczowa wsadzali do paki. - Za Breżniewa - przymusowo leczyli. - Za Gorbaczowa przestali się nimi zajmować, a potem homoseksualizm zrobił się modny. - To ja chcę wyjechać, póki jeszcze nie jest obowiązkowy.
 10. Humor

  Drogie dziecko ( pisze dziecko nie dlatego ze znalem twoja matkę , a z racji wieku ) bardzo ty [... ciach] jesteś . Odnosimy się do tekstów, a i to z umiarem emocjonalnym, a nie do osoby piszącej i jej stanów. secesjonista
 11. Wklej sobie ww opinie jako sygnaturkę , by się nie męczyć powtarzaniem tej samej opinii 5 raz
 12. Historia rozwoju systemów operacyjnych

  Całkowity OT , szczere wyrazy uznania wobec Bawarskygo ,ja nic z tego tematu nie rozumiem , i ciesze się ze w kwestiach techniki są ludzie dużo mądrzejsi niż ja , inaczej skończylibyśmy jako gatunek na epoce pary .
 13. Pochówki wojowników kultury przeworskiej

  Wiem jak śliską i wręcz faux pas kwestie poruszę , ale co wiemy w kwestii etnosu "kultury przeworskiej " ( sorry Furiuszu shame on me ) V wiek naszej ery , domniemywam Germanów ? Czy pochowki skromnego Lancastra domniemania potwierdzają ?
 14. Ukraińska rewolucja

  W ciężkich czasach następuje raczej konsolidacja społeczeństwa wokół władzy , Putin grający na nacjonalistycznej nucie obrony Rosjan zagrożonych przez ukraiński faszyzm , raczej umocni swoją pozycje . Problemem jest raczej powiązanie gospodarki krajów UE , z rosyjskim rynkiem zbytu , i to ile Europa może sobie pozwolić stracić ekonomicznie w sprawie ukraińskiej .
 15. Ukraińska rewolucja

  No dobrze , pomijając zagadnienie malezyjskiego samolotu . Postawie pytanie wobec uczestników dyskusji , co Polska może zyskać na tej całej awanturze na Wschodzie ? I jak się ma nasz bilans zysków , i strat w chwili obecnej ?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.