Jump to content

Jaś Puchatek

Użytkownicy
 • Content count

  79
 • Joined

 • Last visited

About Jaś Puchatek

 • Rank
  Ranga: Technik

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Rzeczpospolita Obojga Narodów
 1. Książka, którą właśnie czytam to...

  A ja teraz czytam: Powieść ,,Madame'' Antoniego Libery. Podhorodeckiego ,,Chanat Krymski w XV-XVIII w.''
 2. Książka, którą właśnie czytam to...

  Ja czytam teraz ,,Pamiętnik Wiktoryna Kuczyńskiego, kasztelana podlaskiego 1668 - 1737''.
 3. Franciszek Zubrzycki "Mały Franek"

  Samuelu! Mam wiadomość która będzie balsamem na Waszą… chciałem napisać duszę, ale Wy nie wierzycie w takie zabobony, więc napiszę: balsamem na wasze - szczere proletariackie, robotniczo – chłopskie serce. Wy towarzyszu, zapewnie nie wiecie, że w stolicy na Woli znajduje się ulica im Małego Franka! Otóż się znajduje, domki z ogródkami tam są i piękna tabliczka z wyrytym napisem: ,,Ulica im Małego Franka’’. Przesyłam szczere proletariackie pozdrowienia na Wasze Ręki! ( nie piszę dłonie, bo ręki, tak jakoś bardziej proletariacko brzmią ).
 4. Wasze ulubione cytaty i sentencje

  Czym się różni Polska Ludowa od Polski? Tym czym krzesło elektryczne od krzesła.
 5. Zamieszki w stolicy na Święto Niepodległości 2011 i 2012

  Trzeba było Niemcom zrobić drugą bitwę pod Jeną-Auerstedt
 6. Zamieszki w stolicy na Święto Niepodległości 2011 i 2012

  Ciekawa relacja http://wiktorinoc.blogspot.com/2011/11/marsz-niepodlegosci.html Mariuszu, co do ataku na grupę w mundurach napoleońskich: ,,Bojówkarze z Antify już kilka minut po południu w piątek napadli na członków grup rekonstrukcji historycznej ubranych w mundury wojsk napoleońskich i polskich z okresu Królestwa Polskiego. - Gdy ich mijaliśmy jeden z nich napluł na kolegę, który szedł w polskim mundurze z okresu napoleońskiego, z roku 1812. Celowo zaczął pluć na mundur! W tym momencie kolega odpowiedział, żeby się uspokoili. Oni coś zaczęli do nas krzyczeć po niemiecku. Doszło do szarpaniny. - mówił w rozmowie z portalem w polityce.pl Tomasz Ślesicki, członek Grupy Rekonstrukcyjnej I Pułku Legii Nadwiślańskiej.'' http://www.rp.pl/artykul/21,750702-Zamiesz...-z-importu.html
 7. Zamieszki w stolicy na Święto Niepodległości 2011 i 2012

  To, że nasze rodzime lewactwo ściągnęło Niemców, aby zakłócili Marsz Niepodległości świadczy o tym, że: - lewacy nie cofną się w walce z polskością przed żadną podłością, nie ma dla nich żadnej świętości, której by nie podeptali. - Jeżeli musieli ściągnąć Niemców, to znaczy, że w całym kraju nie dali rady znaleźć, kilkudziesięciu rodzimych drani, którzy ośmieliliby się zaszargać 11 listopada. Co jest pocieszające, bo mówi coś dobrego i o stanie naszego społeczeństwa i o mizernym zapleczu lewactwa wśród zwykłych obywateli.
 8. Zamieszki w stolicy na Święto Niepodległości 2011 i 2012

  Policja zapewne dostała rozkaz z góry, aby tych Niemiaszków łagodnie traktować. GW ma długie macki, a melinę miała ta banda w knajpce NoWy Wspaniały Świat, to miejsce ludzi z Krytyki Politycznej niejakiego Sierakowskiego.
 9. Właśnie się dowiedziałem, iż sprowadzone z Niemiec skrajnie lewicowe bojówki, napadły brutalnie na grupę rekonstrukcyjną w mundurach z epoki napoleońskiej i policję. Kilka osób jest rannych, bandyci zabarykadowali się w jakieś kafejce na Nowym Świecie. GW judziła, aż dopiekła swego, na ulicach Warszawy Niemcy, znowu rozlewają polską krew. Co o tym sądzicie?
 10. Moje uwagi do filmu: - Tytułowa bitwa, sprawia wrażenie, ataku batalionu czerwonej piechoty na kompanię Polaków w okopie, uratowanych przez szarżę plutonu ułanów, na tyły tego bolszewickiego batalionu. Brak właściwie, masowych scen, pokazujących, że to ogromna bitwa była. - Wcale nie czuć, że my tę bitwę wygraliśmy, gdybym nie znał historii to bym powiedział, że to bolszewicy wygrali, naszych koszą jak kaczki. Jedynie scena z Leninem na końcu mówi o zwycięstwie naszych, no i dialog między Marszałkiem a Wieniawą, a można było pokazać radość cywili i żołnierzy, a tutaj, szarża plutonu ułanów, rana głównego bohatera i okop wybitych Polaków na zakończenie. Zamiast pokazać stosy sowieckich trupów, kolumny jeńców, zdobyte armaty i sztandary, pokazali okop wybitych naszych, eh… Aktorzy, główna para kochanków, kto tych ludzi polecił do głównych ról? Toż ten Szyc powinien w telenowelach grać raczej, a dama jego serca, to co najwyżej teatrzyk osiedlowy okupywać, a nie w filmach grać. Nie ma już normalnych aktorów w tym kraju?
 11. Wojna grecko-turecka 1920-1922

  Trochę zdjęć kawalerii Grecji z tej wojny: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/bf/Greek_Cavalry_Asia_Minor_1921.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5b/Dorylaio.JPG Według Wikipedii Grecy mieli 1 dywizję kawalerii ( jak w czasie II wojny), a Turcy 5 dywizji. http://en.wikipedia.org/wiki/Greco-Turkish_War_(1919%E2%80%931922) Co ciekawe wojna z Grecją była dla Turków częścią wojny o Niepodległość http://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_War_of_Independence Tutaj OD.B z bitwy Dumlupınar http://en.wikipedia.org/wiki/Order_of_battle_for_the_Battle_of_Dumlup%C4%B1nar
 12. Wojna grecko-turecka 1920-1922

  A co wiadomo o udziale kawalerii w tej wojnie? Jak była liczna? Były jakieś szarże czy bitwy kawaleryjskie?
 13. Alfred Longin Schütz ur. w 1910 r. w Tarnopolu. Twórca melodii ,,Czerwonych maków na Monte Cassino''. Zmarł w 1999 roku.
 14. Adam Michnik

  Napisałem: Otóż, może jest to spojrzenie usprawiedliwione wobec pewnych dziennikarzy Wyborczej... Miałem na myśli Helenę Łuczywo, według wywiadu z Cichym, prezentowała taką postawę. Co do Michnika czy to goj czy Żyd? I jednych i drugich taktuje czysto instrumentalnie.
 15. Adam Michnik

  Przecież napisałem o tym, że twierdzenie, że jest nacjonalistą żydowskim jest nieprawdziwe.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.