Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

[Forum] historycy.org

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

A może jakieś zdanie niewywarnowanych czy też wybanowanych ? Bo tak to wygląda, że taki Apacz pisze tu, gdy nie może tam (i vice versa).

No właśnie! Uszczupliłeś dziedzictwo naszej cywilizacji! Piękna emocjonalna akcja, ale nie pomyślałeś o ludzkości!

A czegóż się spodziewać po kolekcjonerze ołówków ? (ciekawe jakie gumki zbiera ?)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A może jakieś zdanie niewywarnowanych czy też wybanowanych ? Bo tak to wygląda, że taki Apacz pisze tu, gdy nie może tam (i vice versa).

:lol: stan licznika zero , dzięki uprzejmości jednego z Szanownych Modów , który w momentach krytycznych mnie wspomaga , ale pisze dużo mniej i staram się omijać tematy ideologiczne , czasami sobie odpuszczam "polemiki " z osobami ktorych poglądy są tak irytujące ze aż głupie - by trolli nie karmić , BTW - Balto z dwa razy odpowiedziałem ( a pisze w podobnych tematach ) , kompletnie go ignoruje .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
A może jakieś zdanie niewywarnowanych czy też wybanowanych ?

A co taki niewywarnowany i niewybanowany osobnik ma ciekawego do napisania? Zwykle nic. Natomiast pozostałe opisy ociekają ludzką krzywda i traumą. Czasem można się wzruszyć a czasem zatrząść ze świętego oburzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Balto z dwa razy odpowiedziałem ( a pisze w podobnych tematach ) , kompletnie go ignoruje

Niedawno wypowiadał się w temacie o zajęciu Zaolzia. Nie jest lekko sympatykom Sanacji na historykach.org, ale znacznie ciężej jest na dws-ie: :)http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=128707

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Ja tam bana nie mam, ostrzeżenie owszem dostałem. Rzecz kuriozalna, napisałem sążnistego, merytorycznego posta, z którego wynikało, że obaj moderatorzy, z którymi miałem czelność dyskutować g... wiedzą o temacie w którym się mądrzą. Dostałem warna za ... pouczanie moderatora, a mój post wylądował w koszu. To mnie skutecznie zniechęciło do pisania na historykach. Ich piaskownica, ich zabawki i ich podwórkowy poziom moderacji.

Ale zaglądam tam. Tematów dużo, ale większość to gadanie marynistyczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Zawsze dziwiła mnie zasada, że modem danego działu powinien być ktoś kto jest żywo zainteresowany jego tematyką. Moim zdaniem to jest bzdet. Mod ma pilnować aby nie było offtopów i żeby ludzie się nie pozabijali. Do tego niepotrzebna jest wybitna znajomość tematu. Gdybym by modem na przykład "Pierwszych Piastów to mam wystarczająco dużo wiedzy aby stwierdzić, że pisanie o mieszku jest Ok a o Batorym to już offtop.

Jest też we mnie wystarczająco dużo taktu, że zorientowałbym się, że nie należy pisać do interlokutora w stylu "Bo jak cię palnę w ten głupi łeb..."

I wystarczy! mod nie jest arbitrem w sprawach merytorycznych a jeśli bierze żywy udział w dyskusji to zawsze może pojawić się pokusa aby "usadzić" upierdliwego dyskutanta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o sprawę Zaolzia, to na Historykach wspaniałą robotę wykonuje mozolnie Kolega Jur.

Zawsze dziwiła mnie zasada, że modem danego działu powinien być ktoś kto jest żywo zainteresowany jego tematyką. Moim zdaniem to jest bzdet. Mod ma pilnować aby nie było offtopów i żeby ludzie się nie pozabijali. Do tego niepotrzebna jest wybitna znajomość tematu. Gdybym by modem na przykład "Pierwszych Piastów to mam wystarczająco dużo wiedzy aby stwierdzić, że pisanie o mieszku jest Ok a o Batorym to już offtop.

Jest też we mnie wystarczająco dużo taktu, że zorientowałbym się, że nie należy pisać do interlokutora w stylu "Bo jak cię palnę w ten głupi łeb..."

I wystarczy! mod nie jest arbitrem w sprawach merytorycznych a jeśli bierze żywy udział w dyskusji to zawsze może pojawić się pokusa aby "usadzić" upierdliwego dyskutanta.

Abstrahując już od żałosnego poziomu wielu tamtejszych moderatorów (nie mówię, że wszystkich!), to masz rację. Pamiętam też projekt ustawy zakazującej modom uczestnictwa w dyskusjach na forum (w każdym razie w dziale, którym zawiadują), ale nic z tego nie wyszło. Mimo wszystko pomysł nader głupi. Sporo "gospodarzy działów" ma ogromną wiedzę na poszczególne tematy, a na takim zakazie cierpiałaby tylko warstwa merytoryczna forum.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rzecz kuriozalna, napisałem sążnistego, merytorycznego posta, z którego wynikało, że obaj moderatorzy, z którymi miałem czelność dyskutować g... wiedzą o temacie w którym się mądrzą.
A można wiedzieć czego dotyczył post i którzy moderatorzy ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Abstrahując już od żałosnego poziomu wielu tamtejszych moderatorów (nie mówię, że wszystkich!), to masz rację. Pamiętam też projekt ustawy zakazującej modom uczestnictwa w dyskusjach na forum (w każdym razie w dziale, którym zawiadują), ale nic z tego nie wyszło. Mimo wszystko pomysł nader głupi. Sporo "gospodarzy działów" ma ogromną wiedzę na poszczególne tematy, a na takim zakazie cierpiałaby tylko warstwa merytoryczna forum.

To prawda, ale moderator biorący żywy udział w dyskusji, musi mieć odrobinę przyzwoitości w sprawiedliwym traktowaniu użytkowników i umieć zdusić w sobie potrzebę, jak to ładnie ujął gregski: "usadzenia" upierdliwego dyskutanta.

A można wiedzieć czego dotyczył post i którzy moderatorzy ?

Obaj panowie są nieobecni, o ile wiem na tym forum i nie mogą przedstawiać swoich racji, zatem zatrzymam szczegóły dla siebie. To miał być tylko przykład, a nie chęć wypłakania się. Żadna krzywda mi się nie stała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Za to dział RON(a szczególnie sztuka wojenna)posiada mocną obsadę, użytkownicy powołujący się tylko na opracowania(te słabe) zostają od razu sprowadzeni do parteru a jak się rzucają moderacja działa bez zarzutu, zawsze jest z kim podyskutować o interesujących bitwach(trochę gorzej jak ktoś woli dyskusję o czymś mniej intersującym ale i tu nie brakuje chętnych).

Tak, dział RON działa niezwykle prężnie. Jest tam zwłaszcza forumowicz, który krytykuje na prawo i lewo, powtarzając w kółko to samo, gdy zaś zapytać o konkrety, okazuje się, że "nie wie", "nie pamięta", "tylko przeglądał i wydawało mu się", "nie zna tego źródła" itd itp. Forumowicz ten odgraża się, że opublikuje swoją własną książkę i będzie to najlepsze opracowanie na świecie, przy którym najtęższe głowy polskiej nauki będą mogły czyścić mu buty. Szaaaacun...

użytkownicy powołujący się tylko na opracowania(te słabe) zostają od razu sprowadzeni do parteru

Uchhhh, aż strach tam zagladać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

Oczywiście normą jest ściganie niebłagonadiożnych poglądów, czyli innych od wyznawanych przez paru modów.

Tu też zresztą się to zdarza:

https://forum.historia.org.pl/topic/13551-tajemnicze-mierci-w-iii-rp/page__pid__201592__st__30#entry201592

Ale muszę się pochwalić, że na skutek mojej obywatelskiej denuncjacji Balto ma kłopoty

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=3121&st=210

Edytowane przez godfrydl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jest tam zwłaszcza forumowicz, który krytykuje na prawo i lewo, powtarzając w kółko to samo, gdy zaś zapytać o konkrety, okazuje się, że "nie wie", "nie pamięta", "tylko przeglądał i wydawało mu się", "nie zna tego źródła" itd itp. Forumowicz ten odgraża się, że opublikuje swoją własną książkę i będzie to najlepsze opracowanie na świecie, przy którym najtęższe głowy polskiej nauki będą mogły czyścić mu buty.

A można wiedzieć o kogo chodzi ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
adam1234   
A można wiedzieć o kogo chodzi ?

RR pisze posta -> Krzysztof go komentuje w aluzyjny, lecz bezpośrednio do RR skierowany sposób -> RR aluzyjnie udaje, że nie wie, o kogo chodzi i zadaje pytanie Krzysztofowi

We need to go deeper :D

A co do forum historyków to też mi się wydaje, że FSO to Balto... Czy wie ktoś dlaczego przestał sie tu udzielać jako FSO?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Czy wie ktoś dlaczego przestał sie tu udzielać jako FSO?

Wie :rolleyes: Ale mimo mojej "sympatii" do niego wolałbym nie rozgłaszać wszem i wobec przyczyn tego stanu rzeczy. Jeśli jednak ktoś czuje nieodpartą potrzebę posiadania tej wiedzy, zapraszam na PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

A ja na historykach uwielbiam takie love story:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=83430

Użytkownik #1, nowicjusz, szuka pomocy

Użytkownik #2, "ekspert" wpuszcza użytkownika #1 w kompletne maliny, w otchłań bez końca, ba: nigdzie, w jakiś swój wymyślony świat, ale ma dwa tysia postów na koncie = zna się :unsure:

Użytkownik #3, próbuje sprowadzić dyskusje na właściwy poziom

Użytkownik #2, tłumaczy się, że przeczytał tylko książkę Leśniewskiego, więc nie zna się :lol:

Użytkownik #4 w epilogu daje linki do dwu stron w tym temacie, bez sensu. Jedna to "mirrror" a druga dotyczy flag.

Takie "dyskusje" pozwalają mi utrzymać dobry humor przez większość dnia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.