Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

Hauer: po kolei i po drodze... Koleją: NFZ ustala liczbę kontraktów [wykonań etc] za które placi, za które szpital dostanie z ubezpieczenia zdrowotnego. Reszta czasu to możliwość wykorzystania owych urządzen w celach tzw. czysto komercyjnych, możliwość uczestniczenia w programie takim czy śmakim. To możliwość pójścia i zamówienia uslugi. Jak w mięsnym. Jeden z ciekawych argumentów J K-M w którym jest dużo racji. Jakoś weterynaria się sprawdza i o ile mnie pamięć nie myli nikt nie przejmuje się losem weterynarzy którym się nie udalo. C'est la vie...

Dworcem: za takie slowa "ten Pan nikogo już nie zabije" minister powinien przestać być ministrem, premier premierem. Kilka podobnych powiedzial. Powinienem tak naprawdę znaleźć teraz przemówienie R. Giertycha które bylo majstersztykiem. Za nie zyskal u mnie troszkę punktów. Warto. Z jednej strony prezydent "spieprzaj dziadu"- i wolno, z drugiej szacunek, z jednej "jak ja będę to brat nie będzie", z drugiej trwanie na urzędzie do bólu. Z jednej na kolanach do Częstochowy, z drugiej traktowanie przez poslów owego pana Prezesa policji jako osób które po zatrzymaniu szarżującego polityka powinni trzasnąć "zum Befehl" i eskortować go "na bombach" do garażu.

Taksówką: gloszenie zero tolerancji do niczego nie prowadzi. Co z tego, że będziemy aresztowali alimenciarzy, drobnych przestępców i sadzali ich do więzień gdzie uczą się dalej, gdzie kosztują krocie i gdzie siedzą i nie robią nic. Co z tego, że będzie zero tolerancji jak będą istnieć areszty wydobywcze, a tak naprawdę po wyjściu nie ma alternatywy, zaś więzienia powoli stają się hotelami" wikt, opierunek i telewizja. Zero tolerancji - nie jest metodą, metodą jest branie takich panów do roboty: kopanie rowów, kamieniolom i tak dalej. Jak już zlamali prawo, niech to odrobią. Przynajmniej będzie taniej. Kilka innych pomyslów także się kolata po świecie.

Drogą: Śmierć B. Blidy, to tak naprawdę jest wydarzenie medialne które nie zaistnialo. Kamery, telewizja i fonia. Proszę mamy na widelcu. Z drugiej funkcjonariusze którzy tak naprawdę powinni chronić piaskownicę przed szczającymi psami, a i to nie jest pewne. Jako oskarżająca osoba, która lamala się kilka lat by to zrobić, lamala i to doslownie. Zlamala się jak prokuratura wyskoczyla z wysoką karą. Jak dla mnie średnio przekonujące. Dzialania zaś - to już paranoja. Lewica nią nie tyle gra, co chce się dowiedziec czemu wyglądalo to tak że aż można się zalamać. Gra to pan Kaczyński, swoim bratem i żalobą, o czym pisalem. Gra rodziną, Wawelem i tym co się stalo.

Poboczem: Korupcja jest z kilku powodów: durnego prawa, braku w nim zapisanej odpowiedzialności urzedników i ogromnej ilości państwa w państwie wyliczającego olbrzymie masy rzeczy gdzie jest potrzebny glejt i zezwolenie na różne bzdury.

pozdr

PS. Przy okazji jeśli mozesz zacytuj calą wypowiedź Komorowskiego, a nie tylko fragment i powiedz do ilu osób to mówil.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

Hauer: po kolei i po drodze... Koleją: NFZ ustala liczbę kontraktów [wykonań etc] za które placi, za które szpital dostanie z ubezpieczenia zdrowotnego. Reszta czasu to możliwość wykorzystania owych urządzen w celach tzw. czysto komercyjnych, możliwość uczestniczenia w programie takim czy śmakim. To możliwość pójścia i zamówienia uslugi. Jak w mięsnym. Jeden z ciekawych argumentów J K-M w którym jest dużo racji. Jakoś weterynaria się sprawdza i o ile mnie pamięć nie myli nikt nie przejmuje się losem weterynarzy którym się nie udalo. C'est la vie...

Dworcem: za takie slowa "ten Pan nikogo już nie zabije" minister powinien przestać być ministrem, premier premierem. Kilka podobnych powiedzial. Powinienem tak naprawdę znaleźć teraz przemówienie R. Giertycha które bylo majstersztykiem. Za nie zyskal u mnie troszkę punktów. Warto. Z jednej strony prezydent "spieprzaj dziadu"- i wolno, z drugiej szacunek, z jednej "jak ja będę to brat nie będzie", z drugiej trwanie na urzędzie do bólu. Z jednej na kolanach do Częstochowy, z drugiej traktowanie przez poslów owego pana Prezesa policji jako osób które po zatrzymaniu szarżującego polityka powinni trzasnąć "zum Befehl" i eskortować go "na bombach" do garażu.

Taksówką: gloszenie zero tolerancji do niczego nie prowadzi. Co z tego, że będziemy aresztowali alimenciarzy, drobnych przestępców i sadzali ich do więzień gdzie uczą się dalej, gdzie kosztują krocie i gdzie siedzą i nie robią nic. Co z tego, że będzie zero tolerancji jak będą istnieć areszty wydobywcze, a tak naprawdę po wyjściu nie ma alternatywy, zaś więzienia powoli stają się hotelami" wikt, opierunek i telewizja. Zero tolerancji - nie jest metodą, metodą jest branie takich panów do roboty: kopanie rowów, kamieniolom i tak dalej. Jak już zlamali prawo, niech to odrobią. Przynajmniej będzie taniej. Kilka innych pomyslów także się kolata po świecie.

Drogą: Śmierć B. Blidy, to tak naprawdę jest wydarzenie medialne które nie zaistnialo. Kamery, telewizja i fonia. Proszę mamy na widelcu. Z drugiej funkcjonariusze którzy tak naprawdę powinni chronić piaskownicę przed szczającymi psami, a i to nie jest pewne. Jako oskarżająca osoba, która lamala się kilka lat by to zrobić, lamala i to doslownie. Zlamala się jak prokuratura wyskoczyla z wysoką karą. Jak dla mnie średnio przekonujące. Dzialania zaś - to już paranoja. Lewica nią nie tyle gra, co chce się dowiedziec czemu wyglądalo to tak że aż można się zalamać. Gra to pan Kaczyński, swoim bratem i żalobą, o czym pisalem. Gra rodziną, Wawelem i tym co się stalo.

Poboczem: Korupcja jest z kilku powodów: durnego prawa, braku w nim zapisanej odpowiedzialności urzedników i ogromnej ilości państwa w państwie wyliczającego olbrzymie masy rzeczy gdzie jest potrzebny glejt i zezwolenie na różne bzdury.

pozdr

PS. Przy okazji jeśli mozesz zacytuj calą wypowiedź Komorowskiego, a nie tylko fragment i powiedz do ilu osób to mówil.

Zupełnie nie masz racji FSO.

NFZ ustala liczbę kontraktów [wykonań etc] za które placi, za które szpital dostanie z ubezpieczenia zdrowotnego. Reszta czasu to możliwość wykorzystania owych urządzen w celach tzw. czysto komercyjnych, możliwość uczestniczenia w programie takim czy śmakim. To możliwość pójścia i zamówienia uslugi

Po pierwsze NFZ ustala to z sufitu.

Przyszła powódź konieczność dodatkowych zabiegów i nie ma za to kto płacić.

Dwa NFZ powinien płacić za wszelkie procedury ratujące życie, a jednostki onkologiczne nie dostają pieniędzy na preparaty i konieczne zabiegi, wiem coś o tym z racji regularnego uczęszczania w takie miejsca.

Kłopot jest wtedy kiedy szpital nawet nie zdąży wykorzystać swych zasobów w celach czystko komercyjnych, a przekracza limity ustanowione przez urzędnika NFZ.

Zupełnie, zupełnie nie znasz tej rzeczywistości, chyba tylko z mediów. :)

gloszenie zero tolerancji do niczego nie prowadzi. Co z tego, że będziemy aresztowali alimenciarzy, drobnych przestępców i sadzali ich do więzień gdzie uczą się dalej, gdzie kosztują krocie i gdzie siedzą i nie robią nic. Co z tego, że będzie zero tolerancji jak będą istnieć areszty wydobywcze, a tak naprawdę po wyjściu nie ma alternatywy, zaś więzienia powoli stają się hotelami"

Zero tolerancji nie implikuje siedzenia i zbijania bąków w więzieniu.

Jest tylko jeden problem, którego kolega FSO w swym ferworze nie zauważa.

W Polsce nie można wysłać osadzonego do pracy przymusowo, a jakoś nie widzę by odpowiednie regulacje próbowała wprowadzić którakolwiek z partii.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W Polsce nie można wysłać osadzonego do pracy przymusowo, a jakoś nie widzę by odpowiednie regulacje próbowała wprowadzić którakolwiek z partii.

Praca nie może być przymusowa, nawet prawo międzynarodowe to reguluje. Taka ustawa nawet jakby przeszła to albo TK, by to odrzucił albo jakiś Międzynarodowy Sąd, by nakazał wypłaty dodatkowych odszkodowań dla pracujących.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Praca nie może być przymusowa, nawet prawo międzynarodowe to reguluje. Taka ustawa nawet jakby przeszła to albo TK, by to odrzucił albo jakiś Międzynarodowy Sąd, by nakazał wypłaty dodatkowych odszkodowań dla pracujących.

Jarpenie a jak to jest w USA?

Choćby w tzw. prywatnych więzieniach.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

USA zapewne nie jest stroną żadnej umowy międzynarodowej to sankcjonującej. Wreszcie USA nie ma zwyczaju poddawać się pod jurysdykcję międzynarodowych sądów i trybunałów. W dodatku Polska wstępując do UE przyjęła w całości jej dorobek prawny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

FSO, na połowę odpowiedział ci secesjonista. Szkoda dublować.

teraz reszta:

za takie slowa "ten Pan nikogo już nie zabije" minister powinien przestać być ministrem, premier premierem.

O ile pamiętam to były inne słowa. Po drugie to absolutną normą prokuratury i policji (a za nimi i w mediach!) w Polsce jest traktowanie oskarżonych jako sprawców. Tak było przed wypowiedzią Ziobry i tak jest do dziś. Mogę zrozumieć postulaty by te realia zmienić, ale wybiórcze oskarżanie akurat Ziobry to jest nic więcej jak walka polityczna. Po trzecie, to co wyczyniały media sugerując, ze wredny pisior czepia się niewinnego lekarza to już był skandal.

traktowanie przez poslów owego pana Prezesa policji jako osób które po zatrzymaniu szarżującego polityka powinni trzasnąć "zum Befehl" i eskortować go "na bombach" do garażu.

I dlatego zagłosujesz na Bronka, który pruł ze 140 km/h przez Warszawę i jak się dowiedzieliśmy: jemu wolno, bo "śpieszył się na spotkanie Platformy" :) ?

 Co z tego, że będziemy aresztowali alimenciarzy, drobnych przestępców i sadzali ich do więzień gdzie uczą się dalej, gdzie kosztują krocie i gdzie siedzą i nie robią nic.

Przecież ja wiem, ze to jest problem. Dlatego lubię UPR. Jednak tolerancja dla drobnych przestępców do niczego dobrego nie prowadzi.

Lewica nią nie tyle gra, co chce się dowiedziec czemu wyglądalo to tak że aż można się zalamać. Gra to pan Kaczyński, swoim bratem i żalobą, o czym pisalem.

..pan Kaczyński nie gra, on tylko chce się dowiedzieć jak to się stało...

Korupcja jest z kilku powodów: durnego prawa, braku w nim zapisanej odpowiedzialności urzedników i ogromnej ilości państwa w państwie wyliczającego olbrzymie masy rzeczy gdzie jest potrzebny glejt i zezwolenie na różne bzdury.

Ależ oczywiście. Dlatego nieraz głosowałem na UPR (no może teraz na WiP). Nie zmienia to faktu, że wolę ściganie łapówkarzy i przestępców od tolerancji dla przestępców, łapówkarzy i "kręcących lody".

secesjonista:

Jest tylko jeden problem, którego kolega FSO w swym ferworze nie zauważa.
W Polsce nie można wysłać osadzonego do pracy przymusowo, a jakoś nie widzę by odpowiednie regulacje próbowała wprowadzić którakolwiek z partii.

Ja widzę. To jeden z powodów dla których głosowałem na UPR.

Jarpen:

Praca nie może być przymusowa, nawet prawo międzynarodowe to reguluje.

1) Może być dobrowolna. Na zasadzie: krótszy wyrok+praca albo dłuższy wyrok.

2) Gdyby się tak przejmować Prawem Międzynarodowym to Bronek powinien zapowiedzieć postawienie Kwaśniewskiego przed sądem, zamiast cieszyć się z jego poparcia.

W dodatku Polska wstępując do UE przyjęła w całości jej dorobek prawny.

To nie błąd. To wielbłąd!

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nie ma, o co się sprzeczać.

Mam kumpla, który pracuje w więziennictwie. Według jego opowieści praca jest tam przywilejem a nie karą, Problemem jest nie nadmiar a raczej brak pracy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
....

2) Gdyby się tak przejmować Prawem Międzynarodowym to Bronek powinien zapowiedzieć postawienie Kwaśniewskiego przed sądem, zamiast cieszyć się z jego poparcia.

W dodatku Polska wstępując do UE przyjęła w całości jej dorobek prawny.

To nie błąd. To wielbłąd!

A Kaczyński nie powinien, Twym zdaniem, tegoż zapowiedzieć i zrobić za swego premierostwa?

Dziwne, od jednych wymagamy, innym popuszczamy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Ale to było spotkanie Platformy...

secesjonista:

A Kaczyński nie powinien, Twym zdaniem, tegoż zapowiedzieć i zrobić za swego premierostwa?

Może powinien. Niestety PiS, PO i SLD były wtedy za bardzo prowojenne, żeby się przejmować takimi drobnostkami jak prawo. Dziś PiS, PO i SLD prześcigają się w tym kto jest bardziej antywojenny i kiedy skąd wyprowadzi wojska. A ludzka pamięć taka krótka... Niestety teraz będzie II tura i tylko mogę wybrać mniejsze zło, albo zostać w domu.

Dziwne, od jednych wymagamy, innym popuszczamy.

Nie popuszczamy. Gdyby Kwaśniewski poparł Kaczyńskiego to myślisz, że bym odpuścił ?

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedykomorek

Nidy nie przekroczyłeś prędkości? Ja się przyznaję przekraczałem ; )

To nie błąd. To wielbłąd!

To warunek przystąpienia do UE.

1) Może być dobrowolna. Na zasadzie: krótszy wyrok+praca albo dłuższy wyrok.

Tego typu opcja daje wybór skazanemu, godzi się na to, więc nie jest dobrowolna. Mógłby siedzieć dłużej jeśli nie chce pracować.

2) Gdyby się tak przejmować Prawem Międzynarodowym to Bronek powinien zapowiedzieć postawienie Kwaśniewskiego przed sądem, zamiast cieszyć się z jego poparcia.

W jakim trybie i na jakich przesłankach prawnych nie politycznych. Przed jakim sądem i z jakiego art.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Jarpen:

Nidy nie przekroczyłeś prędkości? Ja się przyznaję przekraczałem; )

Ale przynajmniej nie mówisz, ze głosujesz na Komorowskiego, bo poseł PiS jechał za szybko...

To warunek przystąpienia do UE.

Mój stosunek do unijnych bzdur nie jest tajemnicą.

W jakim trybie i na jakich przesłankach prawnych nie politycznych. Przed jakim sądem i z jakiego art.

Np. przed Trybunałem Stanu z Art. 117 Kodeksu Karnego.

Przesłanki: udział Wojska Polskiego w napaści na inne państwo bez wypowiedzenia wojny ze strony Polski.

Dodatkowo w kraju mówiono, ze wysyłamy wojska chemiczne do usuwania skutków użycia broni C ("na wszelki wypadek") podczas gdy w bezpośrednich walkach brał udział GROM.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Homoseksualiści to nie ubecy, czy przestępcy a im też raczej nie okazuje szacunku jako obywatelom.

To akurat dobrze świadczy o Kaczyńskim.

Wracając do sprawy Blidy można ją wyjaśnić stosując zasadę "qui bono".

Kto więc zyskał na jej śmierci.

Przypominam że wydarzenie to miała miejsce tuż przed wyborami parlamentarnymi.

PiS zbijała kapitał polityczny ścigając za aferę węglową.

SLD-owcom to było nie w smak bo oni głównie byli umoczeni, a PO niepokoiła się o wynik wyborów.

Przez zabicie Blidy obie organizacje zyskały. SLD zapobiegła dalszemu drążeniu w tej sprawie, a PO mogła zaatakować PiS za wpadkę.

Tym sposobem upieczono 2 pieczenie przy jednym ogniu.

Muszę przyznać że byłem pod wrażeniem gdy zrozumiałem że właśnie o to chodziło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.