Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Nasz forumowy sondaż wyborczy przy okazji zbliżających się wyborów prezydenckich. 

Na kogo oddacie głos i dlaczego?

Temat jest raczej sondażowy niźli dyskusyjny, gdyż z własnego doświadczenia wiem, że i tak będą się wypowiadać już zdecydowani, a więc szanse na przekonanie kogokolwiek do swojego kandydata są minimalne ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Krotko - nie glosuje, zaden z kandydatow mi sie nie podoba.

[przepraszam za brak polskich znakow, pisze z pracy]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Bronisław Komorowski, bo wierzę, że razem z Donaldem Tuskiem będą wstanie reformować nasz kraj, w przypadku wyboru Jarosława Kaczyńskiego będziemy mieli powtórkę z ostatnich kilku lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Gdybym miał prawo głosu, oddałbym je na Jarosława Kaczyńskiego. Rząd i głowa państwa z jednej partii zbyt silnie przypominają autorytaryzm.

Pomijając to, że Komorowski wymknął się już z rąk Tuskowi. Przykro mi, Panie Premierze. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Andreasie możesz mi wyjaśnić "Komorowski wymknął się już z rąk Tuskowi. Przykro mi, Panie Premierze.", oprócz propagandowego wydźwięku tego zdania, ma on jakąś zawartość merytoryczną? Co oznacza zwrot "wymykać się z rąk"? W PiS rozumiem, że J.K. trzymał i Marcinkiewicza i brata "w rękach", ale dla PO ten zwrot jest obcy, w partii panuje pluralizm, co nawet często wykorzystuje opozycja lub media dla newsa.

Jeszcze na koniec uświadomiłem sobie, że w Twojej wypowiedź jest sprzeczność z jednej strony, nie chcesz rządów jednej partii z drugiej strony mówisz, że Komorowski się wymknął Tuskowi.

Edytowane przez Stanisław T. Kołodziej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreasie możesz mi wyjaśnić "Komorowski wymknął się już z rąk Tuskowi. Przykro mi, Panie Premierze.", oprócz propagandowego wydźwięku tego zdania, ma on jakąś zawartość merytoryczną? Co oznacza zwrot "wymykać się z rąk"? W PiS rozumiem, że J.K. trzymał i Marcinkiewicza i brata "w rękach", ale dla PO ten zwrot jest obcy, w partii panuje pluralizm, co nawet często wykorzystuje opozycja lub media dla newsa.

Jeszcze na koniec uświadomiłem sobie, że w Twojej wypowiedź jest sprzeczność z jednej strony, nie chcesz rządów jednej partii z drugiej strony mówisz, że Komorowski się wymknął Tuskowi.

ale dla PO ten zwrot jest obcy, w partii panuje pluralizm

W ramach tegoż pluralizmu pan Palikot zamilkł, nagle i w zupełnie nie swoim stylu, akurat w odpowiednim momencie... :P

Bądźmy rozsądni.

A opozycja i media raczej wyławiają odgłosy walk frakcyjnych, a nawet koterii, co zdarza się w każdej partii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mam dziwne wrażenie, że marsz. Komorowski powoli wymyka się spod kontroli premiera Tuska.

Poza tym, jednowładztwo PO nie będzie dobrym wyjściem - moim zdaniem powinna być jakaś przeciwwaga w postaci osoby Prezydenta(niekoniecznie musi być z PiS-u).

Co do wspomnianego przez secesjonistę osobnika się nie wypowiem, bo człowiek ten już niejednokrotnie dał przykład swojego braku kultury politycznej i zerowej odpowiedzialności za słowo. 10 kwietnia rozsyłał SMS-y obrażającego Kaczyńskiego, teraz atakuje jego brata.

Do tego człowieka nie mam żadnego szacunku i życzę mu oraz jemu podobnym by do końca życia prześladowały ich wyrzuty sumienia za to co robią. Z prof. Niesiołowskim na czele.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
10 kwietnia rozsyłał SMS-y obrażającego Kaczyńskiego, teraz atakuje jego brata.

A skąd ta wiadomość? Od czasu katastrofy Palikot praktycznie zamilkł. Dopiero w ostatnim tygodniu udzielił wywiadu Newsweek'owi, w którym stwierdził, że wydarzenia z 10 kwietnia zmieniły go całkowicie.

Poza tym, jednowładztwo PO nie będzie dobrym wyjściem

Jedynowładztwo? A koalicja z PSL?

Oddam głos na Komorowskiego. Dlaczego? Jak już wspomniał Stanisław T. Kołodziej razem z Tuskiem będą w stanie normalnie rządzić. Ponadto nie wierzę w przemianę J. Kaczyńskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
A skąd ta wiadomość? Od czasu katastrofy Palikot praktycznie zamilkł. Dopiero w ostatnim tygodniu udzielił wywiadu Newsweek'owi, w którym stwierdził, że wydarzenia z 10 kwietnia zmieniły go całkowicie.

Jedynowładztwo? A koalicja z PSL?

Oddam głos na Komorowskiego. Dlaczego? Jak już wspomniał Stanisław T. Kołodziej razem z Tuskiem będą w stanie normalnie rządzić. Ponadto nie wierzę w przemianę J. Kaczyńskiego.

Jesteś pewien, Pedrosie?

Oto słowa tego człowieczka(tak, tak - człowieczka), zacytowane w ''Rz'' bieżącego weekendu, które wypowiedział w wywiadzie dla ''Polska The Times'':

Zachowania Jarosława Kaczyńskiego przed 10 kwietnia na pewno były dziełem szatana. zniszczył zaufanie do ludzi (...), ma w sobie gen agresji. (...) Rydzyk cały czas jest największym szatanem.

Dodatkowo podkreślał, że to wina Kaczyńskiego, że był ''stary Palikot'', że Kaczyński i inni kandydaci powinni przedstawić zaświadczenie o stanie zdrowia.

Jego przemiana znaczy tyle dla mnie, co zeszłoroczny śnieg. Cham chamem być nie przestanie.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/palikot_j...z_jest_chrystus

Jego porównywanie się do Chrystusa jest dla mnie wyjątkowo niesmaczne.

Co do jedynowładztwa: akurat rząd z Premierem z PO i Prezydent z PO nie brzmi dobrze. Gdy całą władzę w Polsce miał PiS, też dobrze nie było. Siły powinny być rozłożone równomiernie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Oto słowa tego człowieczka(tak, tak - człowieczka), zacytowane w ''Rz'' bieżącego weekendu, które wypowiedział w wywiadzie dla ''Polska The Times'':

Zachowania Jarosława Kaczyńskiego przed 10 kwietnia na pewno były dziełem szatana. zniszczył zaufanie do ludzi (...), ma w sobie gen agresji. (...) Rydzyk cały czas jest największym szatanem.

Ja pytałem o te sms-y obrażające Kaczyńskiego, które Palikot miał wysyłać 10 kwietnia, czyli w dzień katastrofy, o których ty wspomniałeś.

Jego przemiana znaczy tyle dla mnie, co zeszłoroczny śnieg. Cham chamem być nie przestanie.

Też mam duże wątpliwości co do tego, ale czas pokaże. Teraz mamy trend na przemiany: Palikot, Kaczyński.

Co do jedynowładztwa: akurat rząd z Premierem z PO i Prezydent z PO nie brzmi dobrze. Gdy całą władzę w Polsce miał PiS, też dobrze nie było.

Gdzie Rzym a gdzie Krym? :P PiS rządziło z innymi ludźmi, PiS jest inną partią z innym programem i to porównanie ma się nijak do siebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Ja pytałem o te sms-y obrażające Kaczyńskiego, które Palikot miał wysyłać 10 kwietnia, czyli w dzień katastrofy, o których ty wspomniałeś.

Otworzyłeś link, który przysłałem? I przeczytałeś uważnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Otworzyłeś link, który przysłałem? I przeczytałeś uważnie?

Mea culpa. Zwracam honor.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Jarpenie, a mogę zapytać, gdzie ujrzałeś moją wypowiedź, w której napisałem, że wierzę Kaczyńskiemu?

Naprawdę zaczynam się bać, że mam jakieś omamy. Ostatnio dokucza mi to ciągle na Historykach.Org.

Napisałem wyłącznie, że ''poseł'' Palikot(tak, tak - bo dla mnie zachowuje się gorzej niż najgorszy cham małorolny i traktowanie go na równi z porządnymi posłami, jakimi są - nie przymierzając - Gowin, Mężydło czy - z innej nieco bajki - Pawlak albo Kalisz(czy ś.p. Szmajdziński albo Putra), jest obraźliwe dla tych ostatnich) jest osobą kłamliwą, cyniczną, bezczelną - i w żadną jego przemianę nie wierzę. Jest to prostak, który nikogo nie szanuje. I proszę mi teraz nie wyjeżdżać z nikim z PiS-u, bo o nich nie mówię i bardzo nie lubię taktyki: 'A u Was murzynów biją!''.

Kaczyński jest jaki jest i każdy to wie.

Ale nigdy nie słyszałem, by wytknął Kwaśniewskiemu podczas jego kadencji, że jest alkoholikiem i że kompromituje Polskę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Oddałem głos na Andrzeja Olechowskiego gdyż uważam, że jako prezydent byłby bardzo wyważony i stonowany. Poza tym jest obywatelskim i niezależnym (SD tylko go popiera) kandydatem. B. Komorowski ma TYLKO jedną wadę. Jest zbyt partyjny. Gdyby nie to, pewnie bym oddał na niego głos. Poza tym nie wyciągnął z zamrażarki ustawy o parytetach i celowo ją tam mrozi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.