Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Polski rząd mógł zostać wprowadzony w błąd przez sojusznika lub przez samego Saddama, który sprawiał pozory, że taką broń ma. Ewentualnie ktoś w CIA mógłby odpowiadać, za to, ze dał się wodzić za nos, albo co gorsza za to, ze wprowadził administrację Busha w błąd. w najgorszym razie mogłoby się okazać, zę Bush wiedział, ale nie powiedział. Ale wtedy to i tak wina Busha, a nie Kwaśniewskiego i nasz Trybunał Stanu nie ma nic do tego.

Nie wiem w jaki sposób zwalnia to Kwaśniewskiego z odpowiedzialności.

Polska też ma wywiad.

Atakując obce państwo należy go użyć.

Zresztą nawet ewentualne posiadanie przez Sadama takiej broni to żaden powód do agresji. Nigdy Irak nie był naszym wrogiem.

A takie Niemcy czy Rosja mają broń masowego rażenia a ich nie atakujemy.

Tylko nie pisz o wojnie z terroryzmem, Polacy z AK w 2WŚ byli nazywani przez Niemców bandytami, teraz przy podobnej sytuacji zostaliby ochrzczeni terrorystami.

A skąd kolega ma informację iż powodem było euro?

Tak głosili zwolennicy euro w Szwecji, było to w gazetach wówczas.

Bo PiS i PO wtedy popierały atak na Irak. Ja też byłem za, ale nie w taki sposób. Od początku twierdziłem, że należało otwarcie wypowiedzieć wojnę, a społeczeństwu powiedzieć: wysyłamy żołnierzy do prawdziwej walki, a nie ekipę sanitarno-sprzątającą.

Skąd te krwiożercze zapędy wobec ludzi którzy nigdy nam nie zaszkodzili ?

Szkoda tylko że nadal za nasze pieniądze nasi żołnierze będą wspierać USA w różnych działaniach zbrojnych niezależnie od tego który kandydat wygra.

Wciąż jednak to Kaczyński jest mniejszym złem choćby z tego powodu że gdy dana partia nie ma w rządzeniu miażdżącej przewagi wówczas bardziej się spierają ze sobą i nie mają tyle czasu by nam szkodzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

STK:

A ja słyszałem, że Wam płacą po 5 zł. od każdego posta pro-PiS i macie takie instrukcje, by na wszelkich forach uprawiać czarny PR wymierzony w Komorowskiego, a swoje posty wcześniej konsultujecie ze Sztabem. Można to zweryfikować równie skutecznie jak insynuacja z powyższego cytatu

Nikt mi nie płaci, do żadnej partii nie należę. Do żadnej partii (ani przybudówki jak MD) nie należy tez nikt z mojej rodziny. Prezentuję własne opinie. teraz zapytaj jak jest u Jarpena, który jak widać unika zmierzenia się z argumentami. Ty zresztą też jakoś nie próbujesz. Ta sama sekcja ?

Myślącym proponuję przeczytać wszelkie posty Hauera i zestawić z moją opinią.

Nie mam nic przeciwko :D ale pokazujesz najlepsze wydanie "Szkoły strzelania we własną stopę im. Gajowego Komorowskiego".

cytat z początku to już mistrzostwo manipulacji i obrzucania błotem. Hauer Y zarzuca X i teraz jeśli Y zareaguje i zacznie się tłumaczyć i zaprzeczać to ktoś pomyśli, że jest coś na rzeczy, jeśli Y nie zareaguje to tak jakby milcząco się zgadzał. Hauer fantastycznie gra takimi brudnymi elementami.

Ubawiłeś mnie ;) nie dość, ze to co piszesz jest ledwo zrozumiałe, to przecież jest jeszcze jedna opcja: Y może po prostu odnieść się do wcześniejszych argumentów... tyle, że to może być sprzeczne z wewnętrznymi zaleceniami partii.

Zważcie na jeszcze jedno (moja opinia na temat postów Hauera) w Jego postach wszelkie wpadki Komorowskiego rozdmuchuje jak Wikipedia i z takiej wpadki hiperbolizuje i wysnuwa straszne wnioski o braku kompetencji kandydata.

Ja nie rozdmuchuję. Ty bagatelizujesz. Oto jak Komorowski osobiście się tłumaczył: "Wywołało to podobno lekką konsternację, jak można sięgać po tego rodzaju źródło wiedzy i informacji" - relacjonował w Katowicach marszałek Sejmu. "Należy sięgać do wszelkich źródeł wiedzy i informacji, szczególnie tych, które dają możliwość szybkiego uzyskiwania wiedzy, szybkiego także podejmowania decyzji i działania" - zaznaczył.

Tu nie ma co wyolbrzymiać. On sam bezpośrednio stwierdza, ze Wikipedia to dla niego źródło wiedzy do podejmowania szybkich decyzji! Wkrótce później popisał się niewiedza nt. Marka Belki, a dokładnie był niedoinformowany w tym samym stopniu co Wikipedia. Po tej wypowiedzi i po tym zdarzeniu stwierdzam: nie chcę mieć prezydenta, który podejmuje decyzje w oparciu o takie "źródła wiedzy". Jakiś argument z Twojej strony ? Czy dalej puste oskarżenia ?

Do tego określenia typu WikiBronek mają dezawuować kandydata i ośmieszać.

No tak, to nie to samo co "Kaczor", "Kaczka" , "Kurdupel", "Zastrzelić Kaczyńskiego", "Psychopata", "dyplomatołek", "dewiant psychiczny" itp. inteligentny i pełen szacunku język Platformy. Przepraszam, ale to towarzystwo Bronka sprowadza język debaty politycznej na najniższe możliwe poziomy. zapewne gdybym pisął językiem Palikota, Niesiołowskiego albo Bartoszewskiego, to dostałbym bana...chyba, że o Kaczyńskich, to pewnie wolno? Sprawdzisz?

Manipulacja jak ta wyżej ma pokazać, że w tym przypadku Jarpen, co by nie powiedział, to nie dlatego, że tak myśli, ale dlatego, że mu tak partia powie.

Bzdura. Jeżeli Jarpen coś powie, to raczej to co myśli. z tego co ja napisałem wynika przecież, że partia nie mówi mu co ma pisać, tylko zaleca, aby nie wdawać się w dyskusję z przeciwnikami. Zauważ, ze na temat Kwaśniewskiego Jarpen przedstawił swoje zdanie, podjął dyskusję, argumentował. Za to w sprawach Bronek - Jarek z trudem się powstrzymuje.

Nie pisze, bo nie ma ochoty rozmawiać z krzykaczem, ale dlatego, że ma taką instrukcję.

A Ty skąd wiesz, dlaczego Jarpen nie pisze? Z tej samej młodzieżówki jesteś ;) ?

chce osiągnąć efekt, że posty Jarpena nie są na poważnie, bo to partyjne instrukcje

Ale przecież Jarpen nie argumentuje w tej dyskusji. To o czym mowa? Może raz się nie mógł powstrzymać i trochę zacytował i to i tak okazał się błąd, bo już bodaj następnego dnia znalazły się nagrania jak Komorowski tez mówi, że o Białorusi trzeba tez rozmawiać z Rosją (co za niebywały pomysł :D) . I teraz jak tu wybrnąć? Przyznać, że jednak Kaczyński nie taki głupi? ale jak to tak? Przecież to niby miał być ten moment w debacie, w którym Komorowski wygrał. Teraz wychodzi, że nie wygrał, tylko co najmniej sam nie pamięta co mówi.

o tego rzuca oskarżeniami (Trybunał Stanu), bo jak raz się rzuci błotem to zawsze coś zostanie (stara prawda).

LOL, a Ty czytasz w ogóle temat, czy tylko słowa zaczynające się od wielkich liter ? To akurat była dygresja o Kwaśniewskim i tu akurat Jarpen podjął się dyskusji, konkretnie argumentując. Moim zdaniem to było na całkiem przyzwoitym poziomie.

Właśnie dlatego nie chcę z Tobą rozmawiać, bo ja dobrze Wiem, co napiszesz w postach lub jak odpowiesz na jakiś zarzut, bo tutaj bronisz stanowiska jakie prezentuje PiS

Zmartwię Cię. Jest jeszcze gorzej. Ja tylko uważam PiS za mniejsze zło. Przez to prawdopodobnie nawet z połową zarzutów wobec PiS mogę się zgodzić. Tyle, ze to nie zmieni faktu, ze do tej pory Kaczyński jest dla mnie mniejszym złem. Regularnie utwierdza mnie w tym Wojciech Olejniczak, który dzień w dzień udowadnia, że nie będzie głosował na Kaczyńskiego, bo to liberał jeszcze większy niż Komorowski. Do ciszy wyborczej zostało mniej niż 3 dni. Wątpię by stało się coś, co sprawi, ze zmienię zdanie. Decydująca może być dzisiejsza debata.

Znam te argumenty i się z nimi nie zgadzam jednak nie uważam, by forum historyczne było miejscem do uprawiania politycznej propagandy.

Ależ to jest historia najnowsza. Połowa argumentów jest na zasadzie co kto kiedy zrobił, albo powiedział (na przestrzeni ostatnich co najmniej 20 lat, bo przed drugą turą nagle nieroztropnie jest sięgać dalej).

A, że się nie zgadzasz to się domyślam. A nie mówili czasem, żebyś jeszcze zaznaczył, że "szanujesz moje zdanie" albo, że "Komorowski o to walczył z komuną, żebyśmy mogli się różnic" ? Wiesz, jakieś takie łagodzące hasło na zgodę, żeby trochę zatrzeć u przeciwnika złe wrażenie ?

Roman Różyński:

Zresztą nawet ewentualne posiadanie przez Sadama takiej broni to żaden powód do agresji. Nigdy Irak nie był naszym wrogiem.

To juz kwestia sojuszniczych zobowiązań. Wróg naszego sojusznika jest naszym wrogiem - mniej więcej do tego sprowadza się NATO. W momencie ataku na Irak chyba tylko Roman G. przewidział, że USA nas "wydymają". Politycy PO, SLD, PiS liczyli na korzyści z wojny.

A takie Niemcy czy Rosja mają broń masowego rażenia a ich nie atakujemy

Rosja ma jej za dużo, żeby atakować. ale jesteśmy w NATO na wypadek gdyby oni zaatakowali. A Niemcy...oni chyba nie mają. Zresztą chodziło nie o samą broń.

Tylko nie pisz o wojnie z terroryzmem, Polacy z AK w 2WŚ byli nazywani przez Niemców bandytami, teraz przy podobnej sytuacji zostaliby ochrzczeni terrorystami.

Proszę, nie porównuj żołnierzy AK walczących z Hitlerowcami do islamskich fanatyków atakujących USA.

Skąd te krwiożercze zapędy wobec ludzi którzy nigdy nam nie zaszkodzili ?

Nic krwiożerczego. Konflikt przecież przebiegł w miarę humanitarnie, a ja liczyłem na poprawę losu Kurdów i Szyitów znajdujących się w szponach krwawego dyktatora. Niestety amerykanie zawiedli, całkowicie marnując sytuację w pierwszym roku okupacji. Skutki się ciągną do dziś.

Szkoda tylko że nadal za nasze pieniądze nasi żołnierze będą wspierać USA w różnych działaniach zbrojnych niezależnie od tego który kandydat wygra.

Niestety. Byłem za interwencją w Iraku i Afganistanie. Byłem za bazami USA w Polsce. Byłem też za uzawodowieniem armii (nie będę udawał, że nie, i tak by mi ktoś wyciągnął jak Bronkowi). ...tylko to wszystko nie na takich warunkach. w takiej sytuacji już lepiej było tam nie jechać (nie godzić się na takie czy niedopowiedziane warunki), albo się jak najszybciej wycofać :/

EDIT:

No i po debacie. Wygrał Jarosław... Gugała. Szkoda, ze on nie kandyduje. Z dwojga złego zostaje mi JarKacz.

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

odniosę się do kilku zarzutów.

1. Więzienie ma nie służyć do tego by wsadzać ludzi jak leci, za wszystko, lecz ma być miejscem ułatwiającym resocjalizację. Ja nie uważam, by idealnym rozwiązaniem było wsadzenie alimenciarza, pijaczka, drobnego złodziejaszka do więzienia, choć każda taka osoba powinna być skazana. Są to dwie różne sprawy: kara i jej nieuchronność, oraz więzienie. To pierwsze spowoduje, to - że przestępca będzie się bał schwytania i osądzenia. Jaka może być kara, mogą być to tzw. "zawiasy" plus ileś godzin pracy "dla społeczeństwa" w miesiącu, wspomożone tzw. bransoletką, mówiącą gdzie dany osobnik jest. Jest przecież multum robót do których się nikt nie garnie, a miasto ma obowiązek je robić, urząd wykonywać, lub trzeba je zrobić. Zagonić takich - niech odpracowywują to co powinni. Więzienia tylko dla przestępców i to tych najgroźniejszych. Secesjonista: pytałeś się o tivi sat. A gdzieś kiedyś niedawno otwarli zakład karny - był reportaż. Powiem Ci tak - dla mnie to co tam dawali dla więźniów - niejeden hotel tego nie ma. Albo to ma być kara i to dolegliwa, albo wywczasy. Stąd - i takich gonić do roboty. Niech pracuje na swoje utrzymanie.

2. Im mniej państwa w państwie, im mniejsza władza urzędników i ich większa odpowiedzialność, tym mniejsza dowolność w stosowaniu przepisów. Tutaj ukłony dla J K-M. Filozofia państwa według Kaczorów dwóch, to tak naprawdę ryplej z tego co już było. Powtórka z rozrywki. Państwo wie lepiej, państwo rządzi, państwo rozdziela. Takie Państwo produkuje dwie gruby ludzi i jednych idealistów. Pierwsza - to Ci którym się nie chce. Wielbią takie państwo. Druga - to ci z pomysłem - zwiewają w świat. Trzecia - to idealiści czy narwańcy - próbują się realizować na rodzimym podwórku.

3. Ani Kaczyński ani Komorowski omnibusami nie są, nawet alfą do gamy. Na becie się kończą. Problem w tym, że Komorowski potrafi zmienić zdanie przyznać się do błędu. Kaczyński zaś uważa , że owa alfa i beta to do omegi włącznie wszystkim jest. O ile nawet obecnie z Ameryką nie gadamy na zasadzie biznes is biznes [sorry Winnetou] to Kaczyński i jego polityka była "zum Befehl". Nie ważne słuszna czy nie, ważne że my wedle rozkazu.

4. Kaczyński nie potrafi lub nie umie przyjąć do wiadomości, że Polacy to nie li tylko katolicy, którzy co niedzielę, a gejów to by najchętniej za kratki i broń cię Panie Boże parad im się zachciewa. Komorowski w tej sprawie też nie należy do super lewicowców, ale w porównaniu z Kaczorkami [oboma] tak naprawdę jest skrajną niemal lewicą.

Kilka innych kwestii też by się znalazło.

secesjonista: a ma, ma. Sprawa pierwsza: robienie fuch szpitalnych, na sprzęcie szpitalnym - sprawia, że nijak nie idzie się dogadać ile wynosi koszt rzeczywisty zabiegu, brak racjonalnej polityki ekonomicznej w szpitalu [zatrudnienie, wykorzystanie itd] oznacza niemożność ustalenia jakie są koszty ponoszone przez szpital [takie naprawdę realne] niezależnie czy działa czy stoi [tzw. koszty stałe]. Szpitale [przynajmniej te nie działające na zasadach komercyjnych] tkwią w głębokim PRL-u. Nikt nie potrafi przedstawić rachunku ekonomicznego z jednej strony [tylko krzyczy że z takimi przerostami się nie opłaca], z drugiej zaś NFZ musi wycenić pewne usługi właśnie zgodnie z rachunkiem ekonomicznym. Z historii: kto na to nie urobi? I odpowiedź prosta jak drut: szpitale - i to głównie te które nie są skomercjalizowane.

pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

FSO:

ad 1) Oczywiście masz trochę racji. Jednak od czegoś trzeba zacząć. I jak za Kwasia przestępcy na wielokrotnych z"zawiasach" biegali sobie bezkarnie (albo ich ułaskawiano) to od czasów LK jak min. sprawiedliwości coś się ruszyło. Za czasów rządów JarKacza przestępczość też spadła, a policja była konkretnie dofinansowana. Polityka PiS w tym temacie nie jest ideałem , ale to i tak mniejsze zło przy PełO.

ad 2) A nie wiem czy Ty słuchasz czasem co JarKacz mówi? Np. dziś co mówił? Albo czytasz blog Olejniczaka ;) ? albo zwróciłeś uwagę kogo JarKacz wytypował na doradcę ekonomicznego? Panie, ta polityczna bestia potrafi forsować małymi kroczkami liberalne reformy, jednocześnie zachowując socjalną retorykę i dbając by żadna z grup uprzywilejowanych czasem nie doznała za dużego szoku. Możliwe, ze to co on robi i proponuje to jest maksymalny wymiar ograniczania udziału państwa w gospodarce, jaki jest w stanie przyjąć nasze roszczeniowe społeczeństwo. JKM tez lubię, ale chłop mówi wszystko wprost i radykalnie, w efekcie dostaje 3%. Tusk z Komorowskim wycierają sobie liberalizmem gębę, ale niewiele z tego wynika.

ad 3) nie zauważyłem, żeby Komorowski się przyznał np. do błędu co do Białorusi. W końcu albo można prowadzić politykę zagraniczną wobec Łukaszenki z udziałem Rosji, albo jest to "niebywały pomysł". Niech się zdecyduje. Facet zmienia zdanie dość dowolnie, w zależności od sondaży.

ad 4) Myślałem, że o poważnych sprawach gadamy... Nie słyszałem też, żeby JarKacz chciał homosiów zamykać za samo homosiowanie? Raczej wyrażał dość liberalne poglądy na ich temat, nie było nic o karaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1. Więzienie ma nie służyć do tego by wsadzać ludzi jak leci, za wszystko, lecz ma być miejscem ułatwiającym resocjalizację.

Chyba tylko Ty w to wierzysz. Resocjalizacja byłaby możliwa w więzieniu pełnym wody i szczurów a nie w takich luksusach jakie mają skazańcy, za nasze pieniądze w dodatku, bo nikt ich nie zmusza do pracy.

To juz kwestia sojuszniczych zobowiązań. Wróg naszego sojusznika jest naszym wrogiem - mniej więcej do tego sprowadza się NATO. W momencie ataku na Irak chyba tylko Roman G. przewidział, że USA nas "wydymają". Politycy PO, SLD, PiS liczyli na korzyści z wojny.

Ja też to przewidziałem nie chwaląc się.

Zresztą nie do końca masz rację bo nie wszyscy członkowie NATO wysłali siły, można było się też wykręcić 10 saperami lub biedą w kraju.

Zmartwię Cię. Jest jeszcze gorzej. Ja tylko uważam PiS za mniejsze zło. Przez to prawdopodobnie nawet z połową zarzutów wobec PiS mogę się zgodzić. Tyle, ze to nie zmieni faktu, ze do tej pory Kaczyński jest dla mnie mniejszym złem. Regularnie utwierdza mnie w tym Wojciech Olejniczak, który dzień w dzień udowadnia, że nie będzie głosował na Kaczyńskiego, bo to liberał jeszcze większy niż Komorowski.

Warto dodać że Komorowskiego popiera też chory na zapalenie goleni prawej Kwaśniewski i [ciach] Jaruzelski, a Komorowski zamiast pokazać że wstydzi się poparcia takich [ciach] nic z tym nie robi.

4. Kaczyński nie potrafi lub nie umie przyjąć do wiadomości, że Polacy to nie li tylko katolicy, którzy co niedzielę, a gejów to by najchętniej za kratki i broń cię Panie Boże parad im się zachciewa.

To nie pogląd Kaczyńskiego tylko mój(co do [ciach]), coś Ci się pomyliło.

Edytowane przez Bruno Wątpliwy
Niektórych określeń możemy ewentualnie użyć po odpowiednim, prawomocnym wyroku sądu. Jeżeli takowego nie ma - jest to obraźliwe. A pewna terminologia jest obraźliwa "z natury". Radzę na to uważać, bo będą ostrzeżenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Ja też to przewidziałem nie chwaląc się. 
Zresztą nie do końca masz rację bo nie wszyscy członkowie NATO wysłali siły, można było się też wykręcić 10 saperami lub biedą w kraju.

Wykręcając się nie można było oczekiwać jakichkolwiek korzyści. Inna rzecz, że "nasi" powinni ustalić konkretne warunki, a nie posyłać wojsko "na piekne oczy". Przydałaby się choćby konkretna pomoc w modernizacji naszej armii. A tu nic. Ponieśliśmy ofiary w ludziach, koszty finansowe i polityczne, a Komor się cieszy, że jak się wycofaliśmy "to nikt nie ma do nas pretensji" i to otrąbił jako sukces. Żenada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Accepted   

@ Hauer

Jasne. To taki, który się z wami zgadza

Ależ skąd to taki który nie kieruje się niczym tylko bierze pod uwagę prawdę...

wypowiedź była nieporadna, zatem stała się celem ataku podobnym jak "Irasiad". Jak wspomniałem takich słownych potknięć nie uważam za problem.

e tam, czepianie się, czymże to jest od tego że prezes nie wie kto uchwalał obniżkę PIT, może mu przypomnieć co obniżyła Zyta hihi:)

Bzdura. Podkreślam: nie chodzi o "kartkę" tylko o późniejsze tłumaczenia sztabu i SAMEGO Komorowkiego dlaczego to korzysta z wikipedii.

A co mieli powiedzieć? Walczymy o głosy studentów i internautów dlatego zastosowaliśmy na spodkaniu z studentami taki chwyt... Bądz poważny:)

I dlatego zagłosujesz na Bronka, który pruł ze 140 km/h przez Warszawę i jak się dowiedzieliśmy: jemu wolno, bo "śpieszył się na spotkanie Platformy" ?

Niezłe, a więc ty na Jarka nie zagłosujesz bo pędził na wiec i pewnie też coś koło tego miał na liczniku jego kierowca?

Nie, to są fakty. Przestępcy boja się JarKacza. Przestępcy chcą wesołego Bronka.

A co jakiś sondaż zrobiłeś? Czego niby mają się bać, bo skuteczność zwalczania przestępczości wzrosła w ostatnich 2 latach.

ale, ze sondaże to demagogiczna bzdura to chyba nie mamy wątpliwości

Ciekawe, to czemu na sondażu się opierasz, wybierasz lepsze i gorsze sondaże?

Bo PiS i PO wtedy popierały atak na Irak. Ja też byłem za, ale nie w taki sposób. Od początku twierdziłem, że należało otwarcie wypowiedzieć wojnę, a społeczeństwu powiedzieć: wysyłamy żołnierzy do prawdziwej walki, a nie ekipę sanitarno-sprzątającą.

Dziwne bo dokładnie pamiętam, że oficjalnie było wiadomo, że GROM też został wysłany, a nie tylko ekipa sanitarna, inne formacje bojowe raczej się nie nadawały do tej misji.

Tymczasem Kaczyński nie powiedział, ze sprawę trzeba załatwić tylko między Polska i Rosją,

To w czasie wizyty Miedwiediewa na której ten temat chce JK poruszyć ktoś jeszcze będzie???

Nie. Po prostu doskonale pamiętam wypowiedzi, co do których udajesz, że ich nie było.

Doprawdy, nic nie udaję, były wypowiedzi i coś z nich specjalnie wynika?

Pisaj zdrów. Takim pustosłowiem to sobie możesz. co do Białorusi to niegłupi pomysł, żeby dogadywać się z tym kto ma tam realne wpływy. I prosze daruj sobie slogany, że to nie przystoi rozmawiac "z panstwem trzecim". Komorowskiego gadanie o "wpływaniu na stanowisko Unii" jest dokałdnie tego samego typu pomysłem!

Jak rozmawianie UE z Rosją o Białorusi jest dla Ciebie tym samym co rozmawianie Polski z Rosją o Białorusi... hihi wybacz, to nie mam żadnych pytań w tej materii:) W tym kontekście wypowiedzi bardziej rozumiałem by Rosja wraz z UE wspólnie rozmawiała z Białorusią, a nie by z Rosją Unia rozmawiała o Białorusi, Litwie, Ukrainie...

Prawda. Mowa była o propagandowej agitce Tuska. Pozbawionej konkretów.

Ciekawe, pewnie dlatego ta agitka zaczynała się od zwrotu: Jeśli Pan Jarosław mówi .... to przypominam...

Ta agitka to odpieranie ataków na rząd, ale rozumiem, że mało strawna była ta wypowiedz dla ciebie, bo wypunktował równo Jarka:)

Co innego Komorowski. Niby "Szacunek dla wszystkich", a Platforma dosłownie pluje jadem na każdego kto ma inne poglądy niż PO. Im bliżej wyborów tym robi sie gorzej.

Jakieś przykłady tego plucia jadem?

Ja tamz dwojga złego wole mniejsze zło i głosuje na JarKAcza.

Ja oczywiście za Bronisława Komorowskiego i jak dla mnie na prezydenta pasuje jak ulał choć przyznam szczerze w prawyborach byłem bardziej za Sikorskim, ale trudny był wybór:) Podobają mi się inicjatywy BK jak RBN, wybór prezesa, oparcie się o szersze doradztwo z różnych środowisk... Jest bardziej otwarty i mam wrażenie naturalny.

I teraz wracając do obiektywizmu, przyznaję, że od strony obiektywnej bardziej przemawia do mnie przekaz PO i Bronisława Komorowskiego niż PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Szczytem obłudy było przekręcania wyroku sądu, który ogłosił kłamstwo Kaczyńskiego...

Pozdro, Michał

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jaruzelski kazał strzelać do rodaków, nie znam bardziej dobitnego okazania zdrady.

A jak brzmiał ten rozkaz wydany przez Jaruzelskiego?

Witos też wydał taki rozkaz...

I kilku piłsudczyków...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Accepted:

Ależ skąd to taki który nie kieruje się niczym tylko bierze pod uwagę prawdę...

Masz na myśli "Prawdę" ;) ?

A co mieli powiedzieć? Walczymy o głosy studentów i internautów dlatego zastosowaliśmy na spodkaniu z studentami taki chwyt... Bądz poważny:)

Po pierwsze to wolałbym, żeby kandydat na prezydenta był poważny. Po drugie to ponownie bagatelizujesz: Bronek wykazał przypadkiem, że jego wiedza nie wybiega poza Wikipedię. Myślę, że on akurat na tym spotkaniu ze studentami nie kłamał.

Niezłe, a więc ty na Jarka nie zagłosujesz bo pędził na wiec i pewnie też coś koło tego miał na liczniku jego kierowca?

Niezła próba. Ale wypadałoby czytać temat, w którym się wypowiadamy. a było to tak, ze pewien user wolał Bronka bo jakiś poseł PiS za szybko jechał i łamał przepisy. Chybione, bo limuzyna Bronka też (i te piękne tłumaczenia do tego). Musicie poszukać innego kija.

A co jakiś sondaż zrobiłeś?

Nie. Zobaczyłem WYNIKI WYBORÓW na www.pkw.gov.pl.

Ciekawe, to czemu na sondażu się opierasz, wybierasz lepsze i gorsze sondaże?

Jak widać, to nie sondaże, tylko WYNIKI. Nie udawaj, że nie zrozumiałeś o czym pisałem.

Dziwne bo dokładnie pamiętam, że oficjalnie było wiadomo, że GROM też został wysłany, a nie tylko ekipa sanitarna, inne formacje bojowe raczej się nie nadawały do tej misji.

GROM był wysłany wcześniej, do innych zadań. O bezpośrednim udziale w ataku nie było mowy.

To w czasie wizyty Miedwiediewa na której ten temat chce JK poruszyć ktoś jeszcze będzie???

Żałosne. to nie da się rozmawiać o tym z przedstawicielami różnych państw bez organizowania zjazdów? Nie można poruszać tej sprawy z różnymi przywódcami podczas kolejnych spotkań? Moza. Można także z Rosją? Pewnie. Nawet Bronek tak myslał, dopóki mu coś nie odbiło. Już się może nie błaźnij.

Doprawdy, nic nie udaję, były wypowiedzi i coś z nich specjalnie wynika?

niestety nic nie wynika. PO obiecała przed wyborami, że po wyborach nie weźmie pieniędzy z budżetu, a po wyborach wzięła pieniądze z budżetu. A to była jedna z prostszych do spełnienia obietnic...

Jak rozmawianie UE z Rosją o Białorusi jest dla Ciebie tym samym co rozmawianie Polski z Rosją o Białorusi... hihi wybacz, to nie mam żadnych pytań w tej materii:)

Nie musisz mieć pytań. wystarczyłoby, żebyś uważniej czytał i nie przekręcał wypowiedzi.

Ta agitka to odpieranie ataków na rząd, ale rozumiem, że mało strawna była ta wypowiedz dla ciebie, bo wypunktował równo Jarka:)

??? Wypunktował ??? Konkret proszę... emocjonalne ogólniki to były.

Jakieś przykłady tego plucia jadem?

Najdrastyczniejszych nie mogę. Na forum nie wolno przeklinać. Z tego co bardzie mnie dotknęło to wypowiedź pana Komorowskiego o tym, ze nie powinno mnie byc w Polsce i, że trzeba się przyglądać by takich jak ja nie było. Wobec tego obawiam się czy jak pójdą na polowanie z Palikotem, to mnie nie będą chcieli zastrzelić i wypatroszyć.

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Accepted   
Po pierwsze to wolałbym, żeby kandydat na prezydenta był poważny. Po drugie to ponownie bagatelizujesz: Bronek wykazał przypadkiem, że jego wiedza nie wybiega poza Wikipedię. Myślę, że on akurat na tym spotkaniu ze studentami nie kłamał.

A kto mówił o kłamaniu, IMO to był zabieg sztabu- nietrafiony...

Żałosne. to nie da się rozmawiać o tym z przedstawicielami różnych państw bez organizowania zjazdów? Nie można poruszać tej sprawy z różnymi przywódcami podczas kolejnych spotkań? Moza. Można także z Rosją? Pewnie. Nawet Bronek tak myslał, dopóki mu coś nie odbiło. Już się może nie błaźnij.

Co ty pleciesz, z Miedwiediewem o Białorusi... takie pomysły to ma Jarek...

niestety nic nie wynika. PO obiecała przed wyborami, że po wyborach nie weźmie pieniędzy z budżetu, a po wyborach wzięła pieniądze z budżetu. A to była jedna z prostszych do spełnienia obietnic...

A konkretnie, jakie pieniądze nie chciała a wzięła?

??? Wypunktował ??? Konkret proszę... emocjonalne ogólniki to były.

No konkretnie odnosił się do kłamstw JK. Któremu się najwyraźniej wybory parlamentarne z prezydenckimi pomyliły, gdyby on choć wiedział kto zmniejszył PIT, gdyby wiedział co zmniejszyła Zyta, gdyby sobie zdał sprawę że koniunktura w Europie od końca 2003 zaczęła się poprawiać, w 2004 już dość silna i 2005-2007 najlepsza, gdyby wiedział że od lipca 2006 miał monopol władzy, oj gdyby... To może by tak nie pinokiował...

Najdrastyczniejszych nie mogę. Na forum nie wolno przeklinać. Z tego co bardzie mnie dotknęło to wypowiedź pana Komorowskiego o tym, ze nie powinno mnie byc w Polsce i, że trzeba się przyglądać by takich jak ja nie było. Wobec tego obawiam się czy jak pójdą na polowanie z Palikotem, to mnie nie będą chcieli zastrzelić i wypatroszyć

Co ty pleciesz?

Pozdro, Michał

Edytowane przez Accepted

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Accepted:

A kto mówił o kłamaniu, IMO to był zabieg sztabu- nietrafiony...

No jak kto? Albo korzysta z tych "szybkich źródeł informacji jak Wikipedia" , albo nie. Jak tak (na co wskazują fakty) to fatalnie. Jak nie...to kłamie, bo mówił, że korzysta. Wpadka straszna.

Co ty pleciesz, z Miedwiediewem o Białorusi... takie pomysły to ma Jarek.

No tak, Klich czy Komorowski nie wymieniali nazwiska Miedwiediewa jak mówili o udziale Rosji w polskiej polityce zagranicznej wobec Mińska. Tylko, czy to coś zmienia ?

A konkretnie, jakie pieniądze nie chciała a wzięła?

Nie żartuj, że aż taki niedoinformowany jesteś ??

No konkretnie odnosił się do kłamstw JK.

Konkretnie to powtarzasz ogólniki.

Co ty pleciesz?

To ja się pytam, co Komorowski plótł w Olsztynie tuz przed I turą ?? Już tu o tym było...

Najpierw przydługi, nudny wywód Bronka, w którym pokazał się jako żeglarski dyletant. Za to w poetyckich porównaniach zarzucał swoim przeciwnikom wszystko co najgorsze, wręcz celowe niszczenie (tak "na zgodę") Polski przyrównanej do łodzi. Na koniec podał tylko jedną wyraźną wskazówkę co do tego, na kogo trzeba uważać, by przypadkiem z nami nie płynął tą łodzią. Ano na tych co mówią, że pieniądze mogą być bardziej potrzebne na zniszczonym południu Polski. Czyli co? Wygna mnie? Zastrzeli ? Chciałbym go o to zapytać, gdyby się zjawił w tych stronach. Przypuszczam, jednak, ze przy swoim talencie do pływania "na motyla" Bronek na południu będzie mówił, że pieniądze znajdą się np. na odbudowę dróg, choćby trzeba je było przesunąć z innych regionów kraju.

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A jak brzmiał ten rozkaz wydany przez Jaruzelskiego?

To nieistotne. W każdym razie miał miejsce-żołnierze nie strzelają bez rozkazu do rodaków.

Było to w dodatku w ramach wysługiwania się Rosji, Piłsudski walczył zaś o władzę w kraju a nie o to by ten pozostał czyjąś kolonią.

Skoro taki 'autorytet' jak Jaruzelski popiera bronka a ten nie reaguje na to oburzeniem źle to o nim świadczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To nieistotne. W każdym razie miał miejsce-żołnierze nie strzelają bez rozkazu do rodaków.

Było to w dodatku w ramach wysługiwania się Rosji, Piłsudski walczył zaś o władzę w kraju a nie o to by ten pozostał czyjąś kolonią.

Skoro taki 'autorytet' jak Jaruzelski popiera bronka a ten nie reaguje na to oburzeniem źle to o nim świadczy.

Zasadniczo w dyskusji to jest bardzo istotne, bo kolega nie pisał o odpowiedzialności Jaruzelskiego, a o wydanym przezeń poleceniu.

Innymi słowy, albo się pisze o faktach, albo o swych mniemaniach i podejrzeniach.

żołnierze nie strzelają bez rozkazu do rodaków.

Poważnie?

To z kolegi marzeń, czy wzięte z rzeczywistości?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.