Jump to content

montezuma1985

Użytkownicy
 • Content count

  309
 • Joined

 • Last visited

About montezuma1985

 • Rank
  Ranga: Doktorant
 • Birthday 09/11/1985

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Rzeczpospolita Obojga Narodów

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Jakim aparatem fotografujecie?

  Sony alfa 300- przyzwoity sprzęt za rozsądne pieniądze. W miare rozwoju swojego "rzemiosła" wystarczy mi inwestować w nowy obiektyw.
 2. Kupię książkę "Jezus Żyd ewangelia w oczach historyka". Zapłacę każdą cenę (no prawie każdą)
 3. Książka, którą właśnie czytam to...

  Bannockburn 1314, J. Wojtczak czyli William Wallace, Edward Długonogi, Edward II i Robert de Bruce :)czyta się jak powieść
 4. Tuchaczewski pojawia się chyba tylko raz w końcowej scenie (dość zabawnej). Gdy zagłuszamy bolszewickie meldunki pyta co tam słychać. Gdy odpowiadają mu, że Polacy czytają Pismo Święte mówi sam do siebie coś w rodzaju: ot Jezuity! Może wersja telewizyjna będzie bardziej rozbudowana. W broszurce promującej film widziałem np. Pszoniaka i Zborowskiego w roli Weyganda i de Gauelle, natomiast na ekranie ich nie wyłapałem...
 5. Ciężko coś powiedzieć o roli Lindy bo pojawia się kilka razy i na krótko. Spodziewałem się, że postać "pierwszego ułana II Rzeczypospolitej" będzie trochę bardziej rozbudowana i charakterystyczna.
 6. Jestem na gorąco po premierze i: Przewodni wątek miłosny bardzo tandetny. Muzyka przy zamknięciu oczu sprawia, że czujesz się jak na Ogniem i mieczem. Podobnie jak przy początkowej scenie, gdy Szyc łapie pijanego Bończaka niczym Skrzetuski Czaplińskiego. Bardzo dobre zdjęcia Idziaka, niezła scenografia, ciekawe ujęcia batalistyczne. Kilka dobrych ról (Ferency, Balabanov), kilka gorszych (Urbańska) i masa nic nie wnoszących znanych nazwisk w kilku sekundowych bądź minutowych ujęciach. Świetne poczucie humoru Hoffmana w wielu scenach. Wątek historyczny potraktowany podręcznikowo wręcz pompatycznie. Wypada ten film zobaczyć na spokojnie jeszcze raz bo mam mieszane uczucia (głównie dla tego, że spodziewałem się rewelacji) i bez 3D bo przy tego typu filmie przeszkadzało mi...
 7. Czy te książki się nadadzą?

  W zupełności. Opracowane przez najlepszych jak: Samsonowicz czy Wyczański... można polecić nawet jako książki akademickie.
 8. Jena i Auerstaedt 1806 - S. Leśniewski

  Również Hetmani Rzeczpospolitej i Jan Zamoyski. Hetman i polityk. Do tej pory autor raczej niezłych pozycji.
 9. Książka, którą właśnie czytam to...

  Zabieram się właśnie za Drogi cichociemnych wydanej przez Bellone. Wyrywkowo przeczytałem rozdział: Wykonanie wyroku ("Mira"- Jerzy Sokołowski) i zapowiada się ciekawie.
 10. Książka, którą właśnie czytam to...

  Sz. Hołownia Ludzie na walizkach Sz. Hołownia Ludzie na walizkach. Nowe historie Polecam- niesamowite wywiady
 11. Książka, którą właśnie czytam to...

  S. Leśniewski, Jan Zamoyski. Hetman i Polityk
 12. Może jeszcze trochę za wcześnie na ten temat, jednakże od września rusza kolejny sezon serialu. Pod koniec tematu o serii III zastanawialiśmy się co pokażą nam w IV. No to teraz coś tam już wiadomo i proponuję kontynuować domysły i dzielić się wiadomościami w tym temacie. Akcja ma rozpocząć się w kwietniu roku 1944 (nie jak myśleliśmy, że już po wojnie). Bohaterowie mają powrócić do kraju zrzutem z Włoch i wygląda na to, że Bronek nie zginął, bo Zakościelny jest w czołówce serii. No i pojawi się sporo nowych postaci, co nie dziwi, bo większość uprzednio zginęła...
 13. Książka, którą właśnie czytam to...

  A. Tarczyński, Podbój imperiów Inków i Azteków
 14. Czy pożyczacie swoje książki?

  Już nie! Trzy są nadal za "wielką kałużą" i już raczej ich nie zobaczę, inna wróciła z podartą okładką, a po następne dwie musiałem się fatygować do byłej dziewczyny 80 km. Nie! Nie! I jeszcze raz Nie!
 15. Powstanie Warszawskie w powieściach

  Młodego warszawiaka zapiski z urodzin
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.