Jump to content

master86

Użytkownicy
 • Content count

  91
 • Joined

 • Last visited

About master86

 • Rank
  Ranga: Technik

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Czyli z biegiem czasu ten temat będzie coraz bardziej tracić na znaczeniu. Tyle dobrego, bo i ci, których to dotyczy będą się wykruszać P.S. Ewentualnie temat będzie stanowił amunicje w przepychankach politycznych/światopoglądowych.
 2. Jedyną rzeczą, która sugerowała by "wzrost popularności teorii spiskowych", to... internet i łatwość w ich szerzeniu. Z kolei ludzi, którzy je szerzą lub w nie wierzą, nie nazwałbym od razu głupcami. Postrzegam wiarę innych w teorię spiskowe, jako sposób interpretowania otaczającego świata, na który wpływ mają sympatie bądź antypatie, światopogląd, czy zdolność pojmowania zjawisk, posiadanej wiedzy. Forma "kamuflowania" się: zamiast przyznać, że nie mogę się z czymś pogodzić, tworzę "swój świat" za pomocą takiej teorii spiskowej, w ramach której funkcjonuje. A, że w USA jest duża popularność wszelkich teorii spiskowych? Cóż, kraj duży, to i takich ludzi dużo. W spisek 11 września to - z tego, co oglądałem w TV - wierzą ci, co też wierzą w sterowanie społeczeństwem przez CIA czy posiadanie przez armię/rząd USA dowodów na kontakty z UFO Z naszego podwórka sztandarowym przykładem teorii spiskowych jest temat Smoleńska, gdzie w zamach wierzą - mówiąc najprościej - ci, którzy nie cierpią PO i obecnego rządu. Tak samo z Żydami: kto Wam napisze, że światem rządzą Żydzi: ludzie z pokończonymi kilkoma kierunkami studiów, tytułami doktorskimi/profesorskimi, czy prości ludzie, którzy swoje frustracje wylewają np. na takiej "niezależnej.pl" :thumbup: Takich ludzi nigdy nie brakowało. Dzięki internetowi stali się tylko bardziej widoczni P.S. Teorie spiskowe mają to do siebie, że nie trzymają się kupy i wierzą w nie ci, co (z różnych względów) "nie ogarniają tematu"...
 3. W nawiązaniu do książki Montefiore, polecam trzyczęściowy dokument BBC "Jerozolima. Narodziny świętego miasta" (film powstał w oparciu o książkę; Montefiore jest prowadzącym).
 4. Błędy zawodowych historyków

  Nie piłeczkę... Logo z płyty Behemoth "Demonica" :thumbup: O rany... piłeczka. Padłem
 5. Błędy zawodowych historyków

  Odniosłem się do tego: Nie do tego: I odniosłem wrażenie, że w temacie o błędach historyków robicie "wielkie halo" z powodu literówki, która z koboety robi mężczyznę... To ma być temat o błędach historyków czy literówkach? Polecam się. (co masz na myśli pisząc "kibolu")?
 6. Błędy zawodowych historyków

  Będę uszczypliwy: co ma wspólnego błąd tłumacza/redakcji do tytułu wątku: "Błędy zawodowych historyków"? Tym sposobem można tu mnożyć przykłady literówek.
 7. Sprzedam bądź kupię - wydawnictwa, starocie itp.

  Wyprzedaję książki z braku miejsca. Poza tym planuję sięgnąć po pozycje z okresów, którymi na co dzień się nie interesuję, więc grosz by się przydał. Zakres tematyczny: III Rzesza, ZSRR, PRL, II WŚ: lista książek
 8. Błędy zawodowych historyków

  I nie zobaczysz... chyba, że mi przyślesz do domu takowe zbiory dokumentów. Pozdrawiam.
 9. Błędy zawodowych historyków

  Właśnie w tym rzecz: Weale pisze, że Himmler przykładał do czystości rasowej dużą wagę, a to się jednak gryzie z wciąganiem do Waffen-SS Ukraińców, Litwinów, Łotyszy, Estończyków czy nawet muzułmanów (13 Dywizja Górska SS Handschar). Więc jak? Przykładał wagę do czystości rasowej w SS, czy brał kogo popadnie, bo brakowało mu mięsa armatniego? Fakt, przyznaję: na stronie 38 Sterkowicz pisze, że Lebensborn miał przejmować te dzieci i się zająć opieką nad nimi. Porywaniem zajmował się kto inny. Jasne... Myślisz, że ludzie trzymają w domu zbiory dokumentów na każdy temat? Jaja sobie robisz?
 10. Bez problemu na goglach... Wpisujesz imię i nazwisko delikwenta, dopisujesz death i bez problemu coś wyskoczy (sprawdzałem).
 11. Od siebie dodam: Czesław Madajczyk, Polityka III Rzeszy w okupowanej Polsce, t.1-2, Warszawa 1970 Jak to mówią: książka stara, ale jara. Chyba jedna z ciekawszych (i ważniejszych) prac dotyczących niemieckiej polityki okupacyjnej w Polsce... Trochę się zdziwiłem, że nikt jej tu nie podał.
 12. Książka, którą właśnie czytam to...

  Stefan Korboński, Polacy, Żydzi i Holocaust. Ciekawa i sprawnie napisana książka. Pomimo niewielkiej objętości zawiera sporo ciekawych informacji (i drobnych błędów). Halik Kochanski, Orzeł niezłomny. Polska i Polacy podczas II wojny światowej. Mając doświadczenie z książkami Daviesa, miałem obawy co do zawartości książki. Ale jest dobrze Lektura jak najbardziej ok, może nie odkrywcza, ale dobrze się czyta i ciekawa. Autorka przedstawia całokształt historii Polski i Polaków podczas II wojny światowej, a więc mamy obie okupacje, deportacje do ZSRR, rząd londyński, Armię Andersa itp.
 13. Czy ktoś z Was miał styczność z pracą Polska na przestrzeni wieków? Spis treści wygląda tak... Zdaje się, że to taka przekrojówka, ale nie wiem jak pobieżna i czy narracja nie jest zbyt... "sucha".
 14. Zdecydowanie laptop. Po pierwsze mobilność, po drugie mobilność, po trzecie... wygoda Prawda jest taka, że obecnie laptopy spokojnie dorównują wydajnością pecetom. Wymiana podzespołów? Kto teraz wymienia podzespoły? Sprzęt tak szybko tanieje, że zanim aktualnie posiadany laptop odmówi posłuszeństwa, to cena mocniejszego sprzętu sporo spadnie. Z pecetem to samo: jeśli mówimy o gruntownej wymianie podzespołów, to już taniej będzie kupić laptopa. Gry? Też nie widzę problemu (choć znam ludzi, którzy na słowo "gry" odpowiadają: konsola). Z grzaniem się laptopa w łóżku to też lekka przesada, bo to zależy od samej konstrukcji lapka, np. mój (Lenovo G580) wogóle się nie grzeję, a wieczorami często oglądam filmy w łóżku. Z drugiej strony miałem kiedyś laptop Acera, którzy grzał się od... stania na biurku, więc - jak napisałem - to kwestia konstrukcji. A tablet? Dla mnie są niewygodne, nie lubię ich i uważam za zbędny "gadżet".
 15. III Rzesza - mity i legendy

  Kilka tygodni temu oglądałem film na temat śmierci Hitlera i teorii o jego ucieczce (tytułu niestety nie pamiętam, ale czy to dziwi? Tyle o tym filmów powstało. Gdy na niego znowu trafię, to dam znać). Za rządów Gorbaczowa, do ZSRR udali się niemieccy naukowcy, którzy mieli zbadać, będący w archiwum fragment szczęki Hitlera (oficjalnie szczątki Hitlera będące w posiadaniu Sowietów, zostały zniszczeone w latach 70. przez KGB). Otóż zbadano fragment szczęki i porównano ją ze zdjęciami rentgenowskimi uzębienia Hitlera. Wynik był pozytywny. Co do fragmentu czaszki, który również był w posiadaniu Rosjan, to była to czaszka kobiety w wieku 20-40 lat (Ewa Braun miała 33 lata) (gazeta.pl).
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.