Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Cesarz to wg mnie najlepsza książka Kapuścińskiego, najbardziej uniwersalna, aż sobie ją kolejny raz przeczytam w wakacje. Pewne symptomy zachowania Cesarza i jego świty widać u pewnych polityków i w pewnych partiach do dzisiaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Opracowaniem prof. Choińskiej już za mną (swoją drogą bardzo porządna rzecz, choć miejscami może znudzić to wyliczanie urzędników i funkcji które pełnili, dobrze że większość trafiła do aneksu). Teraz zabieram się za:

Anusik Z., Karol XII, Wrocław 2006, ss. 383.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

"Pepys's NAVY, Ships, Men & Warfare 1649-1689"

mniam... ;)

Jeszcze żeby dorwać opracowanie na podobnym poziomie dotyczące floty holenderskiej z okresu o 50 lat wcześniejszego... ale się rozmarzyłem :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Japonia daleka czy bliska..." Ewy Kamler to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy chcą poznać Japonię z tej drugiej praktycznej strony i dowiedzieć się jak się tam żyje. Polecam wszystkim zainteresowanym.

Ewa Kamler skończona, a teraz czytam "Byłem Kamikaze" Ryuji Nagatsuka-świetna jednym słowem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Łyzio napisał:

"Byłem Kamikaze" Ryuji Nagatsuka-świetna jednym słowem.

A nie powinno być raczej "Miałem być ..."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A ja zabieram się tymczasem za:

Hill Ch., Oliver Cromwell i Rewolucja Angielska, Warszawa 1988, ss. 295.

Jak na razie zapowiada się całkiem całkiem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Malewska opracowała fajny zbiór listów, szkoda, że nie zawsze podanych w całości albo tych, które są już ogólnodostępne (np. w korespondencji Chodkiewicza w opr. Chomętowskiego, "Pamiętnikach o Koniecpolskich", czy "Sprawach Krzysztofa Radziwiłła"), ale poza tym ok.

S. Kieniewicz, A. Zahorski, W. Zajewski, Trzy powstania narodowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Zaczynało się ciekawie, skończyło się niezgorzej, problem w tym, że środek miejscami męczący...

A teraz:

Mackenney R., Europa XVI wieku, Warszawa 1997, ss. 464.

Przyznać trzeba, że autor ma dość lekki styl pisania. Momentami dość mocno przypomina luźno prowadzony wykład...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

"Trzy powstania" to jak dla mnie świetna praca, dogłębnie opisująca trzy powstania, bardzo mi się podobało.

Od wczoraj - J. Feldman, Stanisław Leszczyński.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Feldmana przeczytałem, fajna, chyba najkrytyczniejsza jaką czytałem, choć boli brak przypisów, a także nieco szerszy, bardziej poukładany chronologicznie opis dziejów "rządów' Leszczyńskiego w Lotaryngii.

G. Labuda, Pierwsze państwo polskie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.