Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Avaritia   

Aktualnie jest to "Piłat i Nazarejczyk" Elisabeth Dored. Całkiem przyjemna powieść historyczna, która ukazuje Poncjusza Piłata nie jako bezdusznego, zaślepionego człowieka, lecz jako osobę nieszczęśliwą i zagubioną. Bardzo dobra lektura. Podoba mi się, że łamie stereotyp zawarty w słowach modlitwy "Ukrzyżowany pod Poncjuszem Piłatem".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Dumas - hrabia Monte Christo. Bardzo mi się podoba - Polecam

Ale nie wiem co później Albo "Trzej muszkieterowie" albo "wspomnienia z afryki" ( Nie jestem pewien dokładnie tytułu). Potem chyba "Europa" Daviesa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja czytam kilka książek na raz (co nie jest najlepszym rozwiązaniem ale co poradzić).

Poza podręcznikami do egzaminu i biografią Becka (której jakoś nie mogę skoczyć :x ) zabrałem się w końcu za Trupi Korowód Jabłońskiego czyli ostatni, IV tom cyklu o mistrzu Witelonie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JJ   

Ja polecam Czarną Skrzynkę Amosa Oza, dość karkołomny przejaw sztuki epistolarnej osadzonej w czasach dzisiejszych. pikantne listy byłej żony do byłego męża, zagubiony dorastający izraelski nastolatek i mnóstwo fantastycznych politycznych aluzji w tle.

Jeśli lubisz seks a także wspaniałe bon moty, które możesz np. wykorzystać w smsach to jest to książka dla Ciebie.

;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Po dość długim czasie udało mi się w końcu ukończyć pozycję "Rzym mroczny, ponury i krwawy" Rupperta Metthewsa, czyli historię gladiatorów i krwawych imprez w Rzymie. Książka bardzo przypadła mi do gustu i tylko okropny brak czasu nie pozwolił mi cieszyć się tą pozycją tyle czasu ile bym chciał :wink:

Dzisiaj zaczynam pozycję "Imperium u progu zagłady. Najazd Cymbrów i Teutonów" Pawła Rochali, z serii wydawnictwa Bellona WIELKIE BITWY - WIELCY DOWÓDCY :wink:

Zapowiada się kolejna świetna przygoda z moimi ulubionymi czasami dominacji Rzymu nad światem 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Ja czytam... Harrego Pottera i Insygnia Śmierci :wink: Czytam to do snu więc za szybko mi nie idzie. Zresztą b. mało książek czytam ostatnio :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Czytam równolegle z "Tankistą", świetną książkę Janusza Piekałkiewicza "Wojna w Afryce 1940-43".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Czytam "Moby Dicka", ale coś skończyć nie mogę :P ... to już 6 miesięcy od kiedy zacząłem.. :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
zacząłem "pożegnanie z afryką"

I jak książka? Bo film był cudowny, żałuje, że najpierw jej nie przeczytałam...

Herodot- doskonale się czyta- coś niesamowitego. Wczoraj do 2 siedziałam z ogromną przyjemnością. Dopisze go do listy ulubionych książek ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Andrzej Ainenkiel "Od rządów ludowych do przewrotu majowego" (t.1), "Polska po Przewrocie majowym" (t.2).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A. Czubiński, W. Olszewski - Historia Powszechna 1939-1997

Podręcznik na dzień dobry zaskoczył mnie in minus, czytam i widzę na stronie dziewiątej, że jest F. T. Roosevelt no myślę coś jest nie tak, chcę sprawdzić jak jest w Indeksie, a tu dopiero czekało mnie zaskoczenie, Indeksu brak :/, no i to ma być podręcznik akademicki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.