Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

mch90   

Dzisiaj doszedł do mnie "Snajper na froncie wschodnim", wspomnienia niemieckiego snajpera Seppa Allerbergera (drugiego na liście najlepszych strzelców wyborowych wojny, z licznikiem 257 zabitych). Zapowiada się fascynująca lektura.

A co do "Kesselringa" Mackseya- mile się zaskoczyłem, wbrew ostrzeżeniom Albinosa. Autor potrafi wskazać wady i zalety Kesselringa, jego sukcesy i porażki. Sporo ciekawych informacji na temat działań w Afryce, szeroko opisywany problem Malty i operacji "Herkules", oraz jego konfliktu z Rommlem. Książka choć nie fantastyczna, to jednak ciekawa i ogółem oceniam ją pozytywnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Dzisiaj doszedł do mnie "Snajper na froncie wschodnim"

Na dws-ie jak na razie dobrze ją oceniają, więc może i ja się za jakiś czas skuszę, tym bardziej że front wschodni ostatnio zaczyna mnie interesować coraz bardziej.

Do mnie na razie doszła książka Jędrzejewskiego "Od września do września". Autor będący absolwentem Szkoły Podchorążych Lotnictwa we wrześniu '39 pełnił m.in. funkcję oficera łącznikowego w sztabie Dywizji Kawalerii "Zaza". Potem służył m.in. w Centrali Zaopatrzenia Terenu, a w końcu walczył w Powstaniu Warszawskim jako dowódca jednego z plutonów. Ostatnie około 60 stron, to szlak bojowy "Czaty 49". Już teraz wiem, że jest to jedna z cenniejszych pozycji w mojej kolekcji:)

Ostatnio natomiast będąc w Empiku, miałem spory dylemat, gdyż ujrzałem "Wojnę w Afryce" Piekałkiewicza. Pozycja naprawdę obszerna, obfitująca w dużą ilość interesujących zdjęć, tekstu także wcale niemało... jednak to na razie nie dla mnie :cry: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Więcej o "Snajperze na froncie wschodnim" napisałem już w temacie "Literatura- front wschodni", i zresztą jest to bardzo pozytywna ocena. Książka naprawdę super.

A dzisiaj dostałem:

-"Tajna wojna Chruszczowa" Naftali/Fursenki

-"Bitwa o Ardeny" Danny S. Parker

Idą do mnie też wspomnienia Jeffa Strueckera "Droga do odwagi".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

"Opowieść wigilijną" Dickensa przeczytałem. Nawet fajna, choć dla mnie za krótki epilog, mógłby być znacznie dłuższy, wtedy akurat zachciało mi się czytać i aż się wkurzyłem, gdy zakończenie tak się zakończyło :mrgreen:

"Kircholm 1605" Wisnera przeczytałem - fajna, fajna, kilka stron o bitwie, ale nie było się o czym rozpisywać, bo bitwa była za krótka. Najbardziej podobały mi się chyba rysunki w książce - treść też obszerna.

I 3 książki z serii "Droga do ojczyzny" ("Słynne bitwy Polaków", "Polacy na frontach II wojny światowej", "Polskie powstania" - tytuły z pamięci) w ramach przygotowywania się do konkursu. Zalatuje skrajnym nieobiektywizmem, wszędzie tylko bohaterstwo i szlachetność Polaków np. o tym, że Krzyżacy polskich jeńców pod Płowcami wymordowali to się wspomina, ale o tym, że Polacy zrobili to wcześniej z krzyżackimi jeńcami już nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Przeczytałem już "Drogę do odwagi" Strueckera, a w kolejce znajdują się:

-"Black Hawk Down" Marka Bowdena

-"Somalia 1992-95" Piotra Kucharskiego

Wygrałem też licytację i czekam na przesyłkę z "Ardenami 1944-45" Norberta Bączyka z serii Historyczne Bitwy. Nie ukrywam, że w najbliższym czasie mam zamiar zaopatrzyć się w "Stalowe Piekło" Reynoldsa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Aktualnie jestem w trakcie czytania "Polski pod zaborami" P. Wandycza, niestety raz nie mam ostatnio na czytanie zbytnio czasu, a dwa, po przeczytaniu kilku stron usypiam. Wynika to nie tyle z faktu nieciekawości tejże książki (choć mogłaby być nieco inaczej napisana), a raczej mojego chronicznego niewyspania ostatnimi czasy.

Po jej skończeniu zabieram sie za kolejną lekturę związaną z okresem zaborów (w szczególności ostatnimi ich latami), zaś później "Narodziny Drugiej Rzeczypospolitej" H. Jabłońskiego. W międzyczasie planuję zerknąć takżę na niektóre rozdziały "Polskich orderów, odznaczeń i niektórych wyróżnień zaszczytnych" S. Oberleitnera.

Wszystko to w ramach przygotowań do konkursu, choć szczerze powiedziawszy jest to okres, o którym lubię się uczyć.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Dobra, zakupy się skończyły! Czas się wziąć do porządnej lektury!

A więc tak, jestem obecnie w trakcie czytania:

-"Tajnej wojny Chruszczowa" Fursenki i Naftali (została mi jeszcze połowa),

-"Stalowe piekło: I Korpus Pancerny SS w Normandii" Michaela Reynoldsa- dziś zacząłem, bo i dziś kupiłem i jak na razie jestem zachwycony tą książką. W kolejce czekają natomiast:

-"Arnhem" Witolda Biegańskiego,

-"Bitwa o Ardeny" Danny'ego S. Parkera,

-"Black Hawk Down" Marka Bowdena,

-"Somalia 1992-95" Piotra Kucharskiego.

Idzie natomiast do mnie HB-ek Norberta Bączyka "Ardeny 1944-45".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Skończyłem HB-ka "Wyprawa Sycylijcka 415-413 p.n.e."

Po dłuższej przygodzie z historią, postanowiłem zrobić sobie rpzerwę i sięgnąć po jakąś pozycję z szeroko rozumianej fantastyki i w tym celu wybrałem się do biblioteki. Na półce wypatrzyłem książkę "Elantris" Brandona Sandersona. Zapowiada się ciekawie.

"Elantris ? gigantyczne, piękne, dosłownie promienne miasto, zamieszkałe przez dobrotliwe istoty, wykorzystujące swoje potężne zdolności magiczne, aby pomagać ludowi Arelonu. Każda z tych boskich istot była jednak kiedyś zwykłym człowiekiem, dopóki nie dotknęła jej tajemnicza, odmieniająca moc Shaod. A potem, dziesięć lat temu, magia zawiodła. Elantrianie stali się zniszczonymi, słabymi, podobnymi do trędowatych istotami, a sam Elantris okrył się mrokiem, brudem i popadł w ruinę. Shaod stała się przekleństwem.

Nowa stolica Arelonu, Kae, przycupnęła w cieniu Elantris, a jej mieszkańcy starali się jak mogli, aby je ignorować. Księżniczka Sarene z Ted przybywa do Kae, aby zawrzeć polityczne małżeństwo z księciem korony Raodenem. Sądząc z korespondencji, mogła spodziewać się również, że odnajdzie miłość. Dowiaduje się jednak, że Raoden nie żyje, a ona uważana jest za wdowę po nim.

Zarówno Teod, jak i Arelon są pod presją zagrożenia jako ostatnie pozostałe bastiony sprzeciwiające się imperialnym zakusom fanatyków religijnych z Fjordell. Sarene postanawia wykorzystać jak najlepiej swoją smutną sytuację i użyć wpływów, aby ukrócić machinacje Hrathena, fjordelskiego kapłana, który przybył do Arelonu, aby go nawrócić i podporządkować swemu panu i swemu bogu. Ani Sarene, ani Hrathen nie podejrzewali nawet prawdy o zniknięciu księcia Raodena, który padł ofiarą dziwnej choroby, uderzającej upadłych bogów Elantris i został zamknięty w mrocznym mieście. Jego próby stworzenia z nędzników zamkniętych wraz z nim rozpoczęło serię zdarzeń, które przyniosą nadzieję Arelonowi i być może nawet odkryją sekret samego Elantris"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

"Cierpienia młodego Wertera"- interesujące, aczkolwiek "Faust" może być ciekawszy sądząc po fragmentach.

Oczywiście dochodzą do tego lektury do olimpiady i książki, które mają mi pomóc w przygotowaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
"Cierpienia młodego Wertera"- interesujące, aczkolwiek "Faust" może być ciekawszy sądząc po fragmentach.

Od "Cierpień młodego Wertera" jest od groma znaaaacznie ciekawszych książek, przynajmniej w moim odczuciu. Pamiętam jak strasznie się męczyłem czytając ową pozycję. A "Faust" istotnie jest bardzo ciekawy.

Sam natomiast powoli kończę Lengauera (czego strasznie żałuję, czyta się naprawdę świetnie, a zabieram się za Tykidydesa i Hammonda:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   

"Zabić Rasputina. Prawdziwi zabójcy szalonego mnicha" - Andrew Cook'a. Przeczytałem ledwo kilka stron, bo książkę kupiłem późnym wieczorem, więc nie miałem dużo czasu :wink: Ale wreszcie znalazłem książkę o interesującej mnie tematyce. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Skończyłem "Elantris" Brandona Sandersona", czyli moją drugą od marca 2007 książkę beletrystyczną. Cóż mogę o niej powiedzieć? Ano tylko tyle, że to wspaniała ksiażka, która "zabrała" mnie w drugi dzień świąt i sprawiła, że w ogóle nie chciało mi się siadać do kompa! Takie zjawisko bardzo rzadko się zdarza, więc książka naprawdę musi być wyjątkowa. Pochłonęła mnie całkowicie, zabierając do pieknej krainy Arelonu i mrocznych przedmieść Elantris pokrytych lepkim szlamem... Około 400 stron przeczytałem w jeden tylko dzień, to mi się nie zdarzyło od kilku lat 8)

A teraz zabieram się za książkę "Ocalić cara Mikołaja II". Ale że musze kończyć magisterkę i uczyć się do zaliczeń i egzaminów, bede miał o wiele mniej czasu, więc to będzie dłuuuuga lektura :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.