Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

A ja w ramach poszerzania horyzontów (choć dalej ma to ścisły związek z klimatami okołopowstańczymi):

Chirurgia. Podręcznik dla studentów medycyny, pod red. Łapiński Z., Warszawa 1977, ss. 760.

Do tego ostatnio powracam do opracowań Podlewskiego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ostatnimi czasy przeczytałem tylko "Ogniem i Mieczem" (lektura przednia, ale nie wybitna) i habek Zieleńce Derdeja.

Aktualnie zacząłem "Cecorę 1620" Śledzińskiego, ale kupiłem ją zakładając, że dostanę książkę o Cecorze, a rozpisywanie się na najbliższych stronach na temat sytuacji Węgier przed i po śmierci Ludwika Jagiellończyka nie nastraja optymistycznie, więc tego gniota mogę pomęczyć trochę dłużej niż inne habeki, zwłaszcza, że nie mam zbyt dużo czasu na czytanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Skworoda Hammerstein 1627.

Raczej 'Gniew 1626 i Hammerstein 1627' :(

Lubię tego HBka chociaż błędów tam sporo, przede wszystkim przy opisie armii szwedzkiej w obydwu bitwach pod Gniewem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
J. Centek, Verdun 1916.

Ja jestem akurat w połowie tej książki.

Gdyby nie to, że często jesteśmy w portach i jestem zajęty wypisywaniem głupot na forach historycznych to pojutrze bym ja skończył. A tak zajmieto trochę więcej czasu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Lubię tego HBka chociaż błędów tam sporo, przede wszystkim przy opisie armii szwedzkiej w obydwu bitwach pod Gniewem.

Że o pominięciu najnowszych badań (Sikora) nie wspomnę - z czego poniekąd wynikają owe błędy. Wprawdzie to książka popularnonaukowa, ale Sikora wydał swoją pierwszą książkę 3 lata przed Hammerstein, a dobra książka popularnonaukowa to taka, która przedstawia dokonania nauki, tyle, że najnowsze. Wydaje mi się, że potraktowanie Fenomenu (wskazanie recenzji nie w żadnym KH, nie w żadnych SMHW, tylko w Mówią Wieki...) jest nieco niepoważne.

Redbaron raczej nieprędko, bo nie mam zbyt wiele czasu, mam nadzieję, że w tym tygodniu się z tym uwinę. Zresztą, za treść i tak nie będę Cię krytykował, bo się nie znam :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Że o pominięciu najnowszych badań (Sikora) nie wspomnę - z czego poniekąd wynikają owe błędy. Wprawdzie to książka popularnonaukowa, ale Sikora wydał swoją pierwszą książkę 3 lata przed Hammerstein, a dobra książka popularnonaukowa to taka, która przedstawia dokonania nauki, tyle, że najnowsze.

Tofiku, tu przede wszystkim boli brak szwedzkich źródeł i opracowań :( Akurat p. Sikora w swoich pracach nie pisze o strukturze armii szwedzkiej, rozprawia się 'tylko' z tezami p. Teodorczyka dotyczącymi bitwy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   
Lubię tego HBka chociaż błędów tam sporo, przede wszystkim przy opisie armii szwedzkiej w obydwu bitwach pod Gniewem.

Jakich konkretnie z wyjątkiem problemów z nazewnictwem jazdy szwedzkiej i zignorowaniem pracy Sikory?

Skworoda słusznie nazwał książkę Sikory kontrowersyjną, ponieważ opieranie strat polskich na polskich pamiętnikach jest mało wiarygodnym źródłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.