Jump to content

Vienne

Użytkownicy
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

About Vienne

 • Rank
  Ranga: Licealista
 • Birthday 11/16/1993

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa - Polska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Zainteresowania
  Odi et amo.

Recent Profile Visitors

325 profile views
 1. Wasza ulubiona lektura szkolna

  Ach... A moja ulubiona lektura jest zupełnie niehistoryczna ;D "Mały Książę". Jest w niej tak wiele słów, które ujęły mnie właśnie w ten czuły punkt, że trudno mi o niej zapomnieć. Naprawdę piękna. I oczywiście "Kamienie na Szaniec". To tytuł, który powinien być znany przez wszystkich. Ona pokazuje co tak naprawdę powinno być ważne i jaką wartość ma honor i patriotyzm, przywiązanie.
 2. Ulubione teksty

  Closterkeller - Desperado Ona już daleka jak zimne słońce które widzisz we mgle Nie usłyszy więcej nikt tej melodii którą oddałeś jej Rozstrojonej struny dźwięk w samotności cichy płacz Coraz głośniej jednak gra niepokorna ,wiecznie głodna dusza twa I do biegu zrywasz się choć z ran jeszcze płynie gorąca krew Gdy z gitary ścierasz kurz pierwszy uśmiech wolno rodzi się Nie ma jej, nie wróci tu nowy głód do przodu pcha Dzień jak świeca topi się krzyczy zmarnowany czas Nie pytaj mnie co robić biegnij, ratuj siebie Nie pytaj mnie gdzie sens bo ja także tego nie wiem Nie pytaj, biegnij szybciej by serce twe nie spało, nie Już coraz więcej wiesz lecz ciągle czegoś mało jest Jak pijany chodzisz tym co przynosi każdy nowy dzień Tyle smaków, tyle barw pośród nich jej obraz blednie jak sen Choć to niebezpieczne jest idziesz coraz głębiej w las Coraz szybciej kręci się szpula z filmem, w którym grasz Piękne, nadal głęboko siedzące we mnie słowa. i Closterkeller - Cyan Coraz bliżej moment gdy nie poznam już siebie może jestem szalona może jestem, nie wiem Ten krzew już nie zakwitnie więcej i będzie tak stał cichy i ciągle zielony tym krzewem jestem ja Wspomnienia powracają kiedy chcę być sama by zatruć myśl i ciało w półmroku zasypiania Coraz mniej już czuję Coraz więcej wiem W moich oczach kamienie a w ramionach cień Zrobię co tylko każesz zrobię co tylko chcesz W moich oczach kamienie a w ramionach cień Zabierasz mnie, gdzie żyje noc na dno, na dno, na dno, na dno Za siódmy krąg, ze światła w mrok na dno, na dno, na dno Gdy w ramionach mych umierasz i gdy widzę co nas czeka w tym półmroku tonę bo myśli jak rzeka I wiem, już nie zakwitnę więcej jak ten krzew pod oknem czasami czyjeś ręce kwiat sztuczny przypną do mnie Gdy nie mam już na nic siły ostatni płomień to ja Kiedy idę za Tobą Coraz bliżej do dna Robię co tylko każesz Robię co tylko chcesz Na mym ciele stygmaty w oczach kamienny sen Tylko jedno już czuję Tylko jedno wiem że cokolwiek się stanie nie opuszczę Cię Dlatego idę wciąż za Tobą w noc na dno, na dno, na dno, na dno Za siódmy krąg, w trujący mrok na dno, na dno, na dno Coraz mniej już czuję Coraz więcej wiem... Na krzewie obok kolorowy ptak gniazdo buduje skrzydlaty patrząc na niego wspominam jak Zabrałeś mi moje kwiaty Zabrałeś mi moje kwiaty
 3. Mój ulubiony zespół to...

  Zdecydowanie Closterkeller i odmiennie Dżem. Zespoły, których piosenek nie zapomnę nigdy. Następnie - The Doors - The XX - Elysian Fields - Tristania - Black Sabbath - AC/DC - Within Temptation - Aerosmith To moja przodująca ulubiona dziesiątka.
 4. Z całą pewnością podpowiedź będzie z wielkim opóźnieniem... Ale szczerze mogę polecić książkę "Noc" - autor Elie Wiesel. Książka bardzo ujmująca i bardzo wiarygodnie i jasno malująca obraz holocaustu.
 5. Książka, którą właśnie czytam to...

  Katyń - Allen Paul.
 6. Sabaton

  "Primo Victoria".. Tak, piękna... Tak jak i "Talvisota" czy "In the name of God", prawda? Ja też chciałam, ale niestety z powodu braku czasu, nie udało mi się.
 7. Ulubieni artyści

  Paolo Veronese. Uwielbiam wgłębiać się i interpretować piękno Jego obrazów.
 8. Sabaton

  Zespół cudowny, nie potrafię wyjść z zachwytu. To naprawdę wspaniałe, ze można budzić uczucie patriotyzmu w taki sposób. Wokalista posiada niezmiernie barwny głos.
 9. Czego teraz słuchasz?

  Adam Aston - Zakochany Złodziej...
 10. Ulubiony gatunek muzyki?

  Słuchałam sobie dzisiaj i słucham nadal... "Jedynie serce matkiiii, uczuciem zawsze tchnie"... Oj, piękne. Najprawdziwsza muzyka, przepiękna.
 11. Ulubiony gatunek muzyki?

  Staram się nie ograniczać zupełnie, ale najbardziej gustuję w piosenkach zawierających teksty głębokie i poetyckie, szczególnie jeśli chodzi o muzykę gotycką, czy tez metalową. Uwielbiam również piosenki przedwojenne, operowe, tak więc muzyka klasyczna również trafia w moje upodobania. Ale najbardziej delektuję się muzyką z duszą, tą która ma coś w sobie, nie zważając na jej gatunek.
 12. "Życie jest piękne"

  Wspaniały, wyjątkowy film. Z całą pewnością jest to dzieło ukazujące problem holocaustu w zupełnie innym świetle, niż pozostałe dzieła o podobnej tematyce, jednak jest w pełni do zrozumienia i budzi wielkie emocje, na pewno skłania też do głębokiej refleksji. Zwiera w sobie wiele humoru, ale właśnie ten humor połączony z tak ogromnym cierpieniem zawiera w sobie coś wyjątkowego, innego. Na pewno warto go zobaczyć i głębiej zinterpretować.
 13. Mój ulubiony okres historyczny to

  Zdecydowanie okres wojenny i międzywojenny. Mam świadomość, że jeszcze wiele faktów jest przeze mnie nie poznanych, dlatego tu jestem. Również nie mam zamiaru się ograniczać, więc postanowiłam wgłębiać się w historię zaczynając od początku.
 14. Zwierzaki

  Ach, taki już urok Naszych zwierzątek. Na szczęście takie zabawy są bardziej zabawne dla Nas samych, niz szkodliwe... Moja mała też miewa różne dziwne zachowania, ale to typowe dla Jej rasy. Już nie raz przybiegła do mnie zadowolona z nowej zdobyczy takiej jak np. zdechły wróbelek, szczątki małego jeża, zużyte środki higieny osobistej... Witam ;*
 15. Zwierzaki

  Tak, biszkoptowy kolor (tak jak i 2 pozostałe) robi ogromne wrażenie w połączeniu z wielkością i masą. Witam ;*
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.