Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Jaka przyszłość polskiej lewicy?

Rekomendowane odpowiedzi

1234   
Co ciekawe - o tym, że w KRUS-ie źle się dzieje, NIE pisalo od lat,

Sory, ale można jakieś szczegóły na temat tego, że źle się działo? Znaczy co się działo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

1. O ile mnie pamięć nie myli, to w Polsce obowiązuje pewna forma rozdziału Kościoła od Państwa. Jest to nazwane bodajże autonomia, o ile mnie pamięć nie myli. Uważam, według mnie słusznie, że księża mogą mówić z ambony, jak się powinien zachowywać dobry chrześcijanin [n.p. katolik], na jakich zasadach powinien podejmować wybory takie a nie inne. Nie powinien natomiast mówić głosujcie na pana X.Y. Tak w czasie samej kampanii jak i w czasie ciszy wyborczej. O ile pamiętam, można namawiać w jej trakcie na sam akt glosowania [ale to brzmi...] ale nie namawiać na głosowanie na konkretną osobę.

Jeżeli ktoś założy Katolicką Partię Polski, i jej przewodniczącym będzie ksiądz, to w tym momencie występuje przed kamerami nie jako osoba duchowna, ale jako działacz partyjny. A to jest delikatną różnicą.

2. Rolnictwo w Polsce i zasady dopłat oraz KRUS: http://www.nie.com.pl/art23032.htm , http://www.nie.com.pl/art20632.htm [KRUS od środka] ; i jeszcze wreyfikacja danych: http://www.nie.com.pl/art20229.htm . Do tego cała lista artykulów bodajże od '97 r.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

1. O ile mnie pamięć nie myli, to w Polsce obowiązuje pewna forma rozdziału Kościoła od Państwa. Jest to nazwane bodajże autonomia, o ile mnie pamięć nie myli. Uważam, według mnie słusznie, że księża mogą mówić z ambony, jak się powinien zachowywać dobry chrześcijanin [n.p. katolik], na jakich zasadach powinien podejmować wybory takie a nie inne. Nie powinien natomiast mówić głosujcie na pana X.Y. Tak w czasie samej kampanii jak i w czasie ciszy wyborczej. O ile pamiętam, można namawiać w jej trakcie na sam akt glosowania [ale to brzmi...] ale nie namawiać na głosowanie na konkretną osobę.

Jeżeli ktoś założy Katolicką Partię Polski, i jej przewodniczącym będzie ksiądz, to w tym momencie występuje przed kamerami nie jako osoba duchowna, ale jako działacz partyjny. A to jest delikatną różnicą.

2. Rolnictwo w Polsce i zasady dopłat oraz KRUS: http://www.nie.com.pl/art23032.htm , http://www.nie.com.pl/art20632.htm [KRUS od środka] ; i jeszcze wreyfikacja danych: http://www.nie.com.pl/art20229.htm . Do tego cała lista artykulów bodajże od '97 r.

pozdr

Coś Ci się poplątało w kwestii rozdziału Kościoła i państwa, albo nie rozumiesz ducha tej zasady.

Żadną miarą nie odbiera to prawa mówienia księdzu jak winni jego zdaniem głosować parafianie, szef w swojej firmie też może mówić pracownikom jak powinni jego zdaniem głosować, ja w swojej rodzinie, barman w pubie.

To co?

Niby tylko politycy mogą mówić jak głosować, czy może wszyscy za wyjątkiem księży?

Innymi słowy kolega FSO nawołuje do ograniczenia praw obywatelskich pewnej grupy, z tytułu tego, że są członkami kościoła.

Noo... noo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Jaka przyszłośc polskiej lewicy ? A żadna ! :) Lewica tak pasuje do Polski, jak pięść do nosa ... To se ne vrati ... PRL is death ...Może dożyję wreszcie czasu lustracji i całkowitej (a nie symbolicznej) deubekizacji ? Zakazu pełnienia funkcji publicznych (wzorem braci Czechów) przez aparatczyków PRL-u ? Precz z bolszewikami !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie w czymś się zgadzamy. Na pohybel lewakom !

Nie powinien natomiast mówić głosujcie na pana X.Y. Tak w czasie samej kampanii jak i w czasie ciszy wyborczej. O ile pamiętam, można namawiać w jej trakcie na sam akt glosowania [ale to brzmi...] ale nie namawiać na głosowanie na konkretną osobę.

Dlaczego Ci to przeszkadza, mi przeszkadza że organizacja przestępcza taka jak SLD istnieje jako partia polityczna i jej członkowie śmią namawiać do głosowania na tą partię. Tymczasem w świetle prawa propagowanie komunizmu jest w Polsce zakazane, a nikt nie zaprzeczy że SLD to partia komunistyczna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie w czymś się zgadzamy. Na pohybel lewakom !

Dlaczego Ci to przeszkadza, mi przeszkadza że organizacja przestępcza taka jak SLD istnieje jako partia polityczna i jej członkowie śmią namawiać do głosowania na tą partię. Tymczasem w świetle prawa propagowanie komunizmu jest w Polsce zakazane, a nikt nie zaprzeczy że SLD to partia komunistyczna.

a nikt nie zaprzeczy że SLD to partia komunistyczna

Ja zaprzeczę :)

W ich programie i statucie nie widzę nawiązania do komunizmu, takoż i w praktyce politycznej, możesz to wskazać?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Nie jestem fanem SLD, ale pisanie o tej partii, że jest komunistyczna to jednak lekka przesada. Moim zdaniem nie ma przesłanek do rzucania takich oskarżeń.

Fakt, że powstała za moskiewskie pieniądze to trochę mało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie w czymś się zgadzamy. Na pohybel lewakom !

Dlaczego Ci to przeszkadza, mi przeszkadza że organizacja przestępcza taka jak SLD istnieje jako partia polityczna i jej członkowie śmią namawiać do głosowania na tą partię. Tymczasem w świetle prawa propagowanie komunizmu jest w Polsce zakazane, a nikt nie zaprzeczy że SLD to partia komunistyczna.

Romanie i ja wzorem Kolegów zaprzeczę , to partia kolesiów , konformistów , postkomuchow itp , a czy aby nawet lewicowa , w okresie jej panowania tzn. Klasa Pracująca zawsze dostawała w duxpe , rożnymi aktami prawnymi i reformami jak za rządów Millera , To juz PiS jest bardziej socjalistyczny w swoich programach ekonomicznych . Kto glosuje na SLD , poza geyami i lesbijkami ( antymoherowe emeryctwo z sentymentu ) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Romanie i ja wzorem Kolegów zaprzeczę , to partia kolesiów , konformistów , postkomuchow itp , a czy aby nawet lewicowa , w okresie jej panowania tzn. Klasa Pracująca zawsze dostawała w duxpe , rożnymi aktami prawnymi i reformami jak za rządów Millera , To juz PiS jest bardziej socjalistyczny w swoich programach ekonomicznych . Kto glosuje na SLD , poza geyami i lesbijkami ( antymoherowe emeryctwo z sentymentu ) ?

Znacząco się mylisz lancasterze...

Zależnie od przyjętych kryteriów liczba osób homoseksualnych w danej populacji szacowana jest na:

od 2% do 13%

Przyjmijmy zachowawcze 7%

Liczba uprawnionych do głosowania w ostatnich wyborach:

37 810 793 osób

zatem liczba głosów oddanych na przedstawiciela SLD twym zdaniem winna wynieść ok.

2 646 756 - jako ogół osób homoseksualnych

Zaś Napieralski dostał głosów:

2 299 870

Na kogo głosowała reszta ludzi homoseksualnych?

Noo i wreszcie... jak to napisałeś: "antymoherowe emeryctwo" liczy w Polsce zaledwie jakąś:

liczbę ujemną przedstawicieli... :)

Zapewniam, że są inne środowiska głosujące na SLD i jej kandydatów.

Gdyby znów policzyć środowisko "antymoherowe emeryctwo", ich liczebność i skonfrontować to z liczbą głosów na Napieralskiego to z takiego rachunku wynikałoby, że wszyscy geje i lesbijki musieli głosować na inne ugrupowania... :)

Oczywiście są to tylko zabawowe szacunki, ale jasno wskazują iż opinia lancastera mocno jest przesadzona i nietrafiona.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Secesjonisto , przegapiłeś mały znak ? na końcu mojej wypowiedzi , wiec było to pytanie , nie kategoryczne stwierdzenie , faktem jest ze SLD stara sie zdobyć " nowe rynki " eksponując liberalizm obyczajowy , podobnie jak wszelkiej maści nelewactwo w zapadnej jewropie .Fenomen SLD polega na jej ciągłej obecności w parlamencie , mimo afer , neoliberalnej polityki gospodarczej i odwoływaniu sie do tradycji PRL , kto na to Dziadoxxxwstwo glosuje ? Jeśli możesz to odpowiedz , proszę .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Secesjonisto , przegapiłeś mały znak ? na końcu mojej wypowiedzi , wiec było to pytanie , nie kategoryczne stwierdzenie , faktem jest ze SLD stara sie zdobyć " nowe rynki " eksponując liberalizm obyczajowy , podobnie jak wszelkiej maści nelewactwo w zapadnej jewropie .Fenomen SLD polega na jej ciągłej obecności w parlamencie , mimo afer , neoliberalnej polityki gospodarczej i odwoływaniu sie do tradycji PRL , kto na to Dziadoxxxwstwo glosuje ? Jeśli możesz to odpowiedz , proszę .

Ja - nie głosuję, jak widać z mych innych postów, kolega prosi o: analizę elektoratu SLD pod względem wieku, płci, wykształcenia, pozycji, innych parametrów...

To trochę mi zajmie. :)

Tak czy siak kolegi sugestie o elektoracie SLD nie do końca są trafione, a ja na ten przykład znam geja który stworzył całkiem prężne koło PiS-u... :)

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
a nikt nie zaprzeczy że SLD to partia komunistyczna

Ja zaprzeczę (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif)

W ich programie i statucie nie widzę nawiązania do komunizmu, takoż i w praktyce politycznej, możesz to wskazać?

Nie myślałem tu o programie czy statucie który ze względów prawnych do komunizmu nawiązywać nie może tylko rolę SLD jako kontynuację PZPR, w końcu to członkowie tamtej parti zmienili nazwę na SdPl, potem na SLD. Lustracji przecież nie było i stare komuchy mają się dobrze.

a ja na ten przykład znam geja który stworzył całkiem prężne koło PiS-u...

Ja bym się do takiej znajomości nie przyznawał :)

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie myślałem tu o programie czy statucie który ze względów prawnych do komunizmu nawiązywać nie może tylko rolę SLD jako kontynuację PZPR, w końcu to członkowie tamtej parti zmienili nazwę na SdPl, potem na SLD. Lustracji przecież nie było i stare komuchy mają się dobrze.

Ja bym się do takiej znajomości nie przyznawał :)

Ja tam nie wiem do czego kolega chciałby lub musiałby się przyznawać, znajomy który ma poglądy konserwatywne i podobny ogląd na gospodarkę jest mi bliski, ja mu pod kołdrę nie zamierzam zaglądać.

Tak jak i nie zamierzam klasyfikować ludzi heteroseksualnych ze względu na ich stosunek do seksu przedmałżeńskiego, czy analnego.

Ja bym się do takiej znajomości nie przyznawał :)

To ja kolegę zmartwię, pomimo mych konserwatywnych opinii o świecie, bywam jako jedyny heteryk na spotkaniach gejów, którzy wiedzą, że nie akceptuję ich stylu życia, ale jakoś nie ma z tym problemu.

Kolegę zmartwię jeszcze bardziej jest kilku gejów w PiS-ie i w UPR.

Nie myślałem tu o programie czy statucie który ze względów prawnych do komunizmu nawiązywać nie może tylko rolę SLD jako kontynuację PZPR, w końcu to członkowie tamtej partii zmienili nazwę na SdPl...

Jakoś kolegi argumentacja do mnie nie trafia, to może kolega złoży wniosek o delegalizację, wreszcie jest przekonany o charakterze kryminalnym tego ugrupowania.

Brak argumentów czy niewiara w skuteczność tych...

Czy brak obywatelskiej postawy?

Ja bym się do takiej znajomości nie przyznawał

Do znajomości z członkiem PiSu?

Czy z homoseksualistą?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jakoś kolegi argumentacja do mnie nie trafia, to może kolega złoży wniosek o delegalizację, wreszcie jest przekonany o charakterze kryminalnym tego ugrupowania.

Wiem również że dekomunizację należałoby przeprowadzić najpierw w sądach, dlatego taki wniosek nie ma szans bytu. Jestem realistą, wiem że mogę ponarzekać ale bez prawa do posiadania i nabywania broni na dowód osobisty nie ma szans na uzdrowienie sytuacji w tym kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

secesjonista:

Ja zaprzeczę   
W ich programie i statucie nie widzę nawiązania do komunizmu, takoż i w praktyce politycznej, możesz to wskazać?

Przez jakiś czas w skład SLD wchodziła Komunistyczna Partia Polski oraz PPS odwołująca się nieraz do komunizmu. Jak będziesz miał okazje to przejdź się kiedyś na spotkanie SLD, to zobaczysz tam sporo dziadków gardłujących, że w Polsce powinno być jak w PRL.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.