Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

to jest autentyk, bo tak brzmiała mniej więcej odpowiedź, udzielona przez prawniczkę, na moje wyjaśnienia w kwestii tego jak wygląda realny stan faktyczny w kwestii praw własności i tego co to oznacza.

"Ja wiem że masz rację i że twoje wywody są logiczne, lecz prawo w tym kraju jest inne".

To nie był dowcip.... niestety

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

że twoje wywody są logiczne

Naprawdę to Ci powiedziała ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

dziwne co? Bo jak to w Polsce kochanej - jest ileś ustaw, ileś z nich się "gryzie wzajemnie" a państwo w postaci sądu stosuje jeszcze swoją wykładnię "zgodnie z zasadą" [nie zawartą nigdzie, zapisaną n.p. na pojedynczym egzemplarzu, nie do wglądu...]

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Autentyk z dnia dzisiejszego:

- A w szkole ci się podobało?

- Nie.

- A babci mówiłeś że było fajnie.

- Fajnie bo krótko.

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Rozmawia dwóch myśliwych.

- Stary mam nową metodę na schwytanie lisa. Sto procent skuteczności.

- Jaką?

- Na chomika!

- Na chomika?

- No. Bierzesz chomika. Wsadzasz mu w łapki pół litra i wpuszczasz do lisiej nory.

- No i co?

- Piętnaście minut później chomik wychodzi z lisem żeby zajarać.

:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Autentyk z rannej rozmowy z niemieckim sąsiadem przez plot ,

Uwaga niepoprawny politycznie osoby wrażliwe proszone o nie czytanie tego co poniżej :

> Co to jest ? jeden Wietnamczyk w kosmosie ?

< no nie wiem :unsure:

> to oczywiste , to jeden Wietnamczyk w kosmosie

> co to jest stu Wietnamczyków w kosmosie ?

< no ,...stu Wietnamczyków w kosmosie :unsure:

> bardzo dobrze , a co to jest wszyscy Wietnamczycy w kosmosie ?

< nie mam pojęcia Christian ? :huh:

> Ostateczne rozwiązanie , ha , ha , ha .....

Po usłyszeniu tego wiza śmiałem się , ale uwiadomiwszy sobie ze w miejsce Wietnamczyków w originale mógł być inny naród nieco mniej , zresztą ten kawal opowiadany był po niemiecku a słowo - Endlösung zabrzmiało groźnie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Po usłyszeniu tego wiza śmiałem się...

A ja uśmiałem się czytając o sąsiedzie Niemcu, co opowiada o "wizach", a przecież jesteśmy w strefie Schengen.

;)

Lepiej aby mówił o "witzu", a jeszcze lepiej o: "wicu".

:P

Bez urazy lancasterze, ale nie mogłem powstrzymać zgryźliwej natury.

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

no problem , niemiecki nie jest dla mnie językiem ojczystym :)

a polszczyzna sąsiada mimo ze już trzy lata w naszym pięknym kraju pomieszkuje wciąż uboga <_<

Co do Niemców , dedykuje następny witz pewnemu wielbicielowi Adolfa i Kriegsmarine

.> Co to jest , tysiąc Niemców na dnie Atlantyku ?

.< no , nie wiem

.> Pancernik Bismarck ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ostatnio śmieję się jak głupi właśnie z tego. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby dać przykład czegoś takiego, no, ale tak to jest, jak się ma takie niezbyt duże osiągnięcia.

Komentarz Weszło! też na miejscu:

- Naszym gościem jest dzisiaj były trener Manchesteru United, Alex Ferguson.

- Zdobywca dwunastu mistrzostw, pięciu pucharów, czterech Pucharów Ligi Angielskiej, dziewięciu Tarcz Dobroczynności, dwóch Pucharów Mistrzów, jednego Pucharu Zdobywców Pucharów, jednego Superpucharu Europy i jednego Pucharu Interkontynentalnego. Dzień dobry!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu o Wacusiu:

Mówi się, że wszyscy mężczyźni to durnie.

Nic podobnego.

Są przecież jeszcze kawalerowie.

/"Przekrój" z 1967 r./

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

No cóż, może wzbogacimy repertuar FSO:

Pewnemu księdzu ukradli rower i podczas wizyty u biskupa poskarżył się o tym. Na to biskup, że on jak był jeszcze proboszczem miał na to sprawdzoną metodę. Na najbliższej mszy mówił kazanie o dziesięciorgu przykazań i jak dochodził do siódmego, to mówił z takim specjalnym akcentem, z żalem, wyrzutem, pretensją, patrząc równocześnie po obecnych i zawsze to co zginęło wracało, a po minie wiedział kto.

- Wiesz co to może ja będę u ciebie na wizytacji i spróbujesz tej metody ?

Biskup przyjechał, ksiądz odprawia mszę, zaczyna kazanie i tak idzie po dekalogu, dochodzi do siódmego i szok dla biskupa, bo gładko i szybko przeszedł do kolejnych i zakończył.

Po mszy biskup wpada do zakrystii z żalem:

- Nic nie robiłeś jak ci mówiłem! Przecież to miał być akcent na to siódme, a ty tak gładko i nic.

- Bo jak doszedłem do szóstego, to sobie przypomniałem gdzie go zostawiłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Na plaży.

Dorastająca córka krzyczy z wody:

-Mamo, mamo! Dałam nurka!

Na to matka cedząc przez zęby:

-Po pierwsze, nie mówi się "dałam nurka" tylko "dałam nurkowi".

-A po drugie, żeby mi to było ostatni raz!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Autentyki

Gościu siedzi na infolinii bankowej z powodu niedziałającej karty płatniczej...Pracownik stukając w klawisze komputera, mówi:

- W celu uwiarygodnienia poproszę o serię i numer dowodu.

Klient ''inteligentnie'' pyta...

- Mojego?

No i trafił na mistrza ciętej riposty...

- Jak pan da radę, może być mojego. :B):

Rozmowa pięciu osób przy kawie w pracy.Trzech facetów i dwie babki, z tym że IQ tej drugiej mieści się w granicach normy długości noworodków w centymetrach.Dyskusja zeszła na Japonię i wszystkie tragedię które, które nawiedziły ten kraj.Jeden z facetów mówi: -"Najpierw to trzęsienie, potem ta elektrownia , a teraz kolejna elektrownia się sypie...". I na to ta druga:"No i to tiramisu jeszcze...".Konsternacja.W końcu jeden z kumpli odważył się zapytać: "Jakie tiramisu?". Odpowiedz brzmiała : "No ta fala po trzęsieniu". :blink::lol:

Pewien mężczyzna dostał listę pracowników, którzy zostali zwolnieni i jako pracownik działu informatycznego miał im odciąć dostęp do sieci.Jego nazwisko było na liście i ostatnim zadaniem jakie miał wykonać w firmie było odcięcie sobie samemu dostępu do sieci ze względów bezpieczeństwa.. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.