Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   

Marynarz krzyczy z pokładu odcumowującegostatku do żegnającej go "mewki": - Dolaros falsifikatos! Odpowiedździewczyny: - Syfilis autentikos!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie językowych lapsusów, student socjologii zadaje mi pytanie:

z jakiego szczepu byli "Jankesi"... bo mu się to skojarzyło z Irokezami.

Padłem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A propos nazistów z Księżyca: na film czekam już dwa lata, wreszcie się to spełni. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem, czy to powód do śmiechu, ale koleżanka na lekcji polskiego stwierdziła dzisiaj, że niejaki Janusz Radziwiłł był królem Polski... Właśnie przerabiamy "Potop".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem, czy to powód do śmiechu, ale koleżanka na lekcji polskiego stwierdziła dzisiaj, że niejaki Janusz Radziwiłł był królem Polski... Właśnie przerabiamy "Potop".

No popatrz Waćpan , jak czlowiek się może pomylić , ja na ten przykład miałem Cie Panie Skrzetuski na podstawie merytoryki postów osobę w sile wieku a Waść gimnazjalista czy licealista :) ? Wszystko jedno gratuluje , mimo młodego wieku sporej wiedzy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Kolega na forum GIS zapodał taką oto ciekawostkę do uskutecznienia we własnym zakresie:

W celu rozproszenia nudy w samolocie postępujemy według poniższej instrukcji

1. Wyjmujemy laptopa z torby i kładziemy na kolanach

2. Powoli i spokojnie otwieramy go

3. Włączamy i upewniamy się, że osoby obok patrzą

4. Włączamy internet

5. Zamykamy oczy, wznosimy głowę do góry, poruszamy bezgłośnie wargami...

6. Głeboki wdech i wklepujemy ten link

www.thecleverest.com/countdown.swf

...

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

No popatrz Waćpan , jak czlowiek się może pomylić , ja na ten przykład miałem Cie Panie Skrzetuski na podstawie merytoryki postów osobę w sile wieku a Waść gimnazjalista czy licealista :) ? Wszystko jedno gratuluje , mimo młodego wieku sporej wiedzy :)

Dziękuję, miło mi - druga klasa LO :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Studentowi trafiła się czarna seria. Oblał sesję, laptopa mu podprowadzili, dziewczyna go zdradziła. W tej ostatniej materii przeprowadził śledztwo, które przyniosło oczekiwane rezultaty - kumpel z roku! Pobiegł na inne piętro w akademiku, zapukał a drzwi otworzył mu sprawca pięknego poroża na głowie. Nie namyślając się dużo strzelił go z piąchy, aż gość się nogami zakrył. Po chwili wstał, starł krew z wargi i zapytał: kto Ci wyklepał o laptopie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Autentyk

Na urodzinach szwagra kolega do swojej małżonki pokazując na jeden z półmisków.

"Majka, czy ja lubię tą sałatkę?"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

- Synu! Znalazłem wczoraj w twoim pokoju prezerwatywę!

- To możliwe, dziadku!

- Jak to "dziadku"?

- Bo ja jej wczoraj nie znalazłem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Dzisiaj kiedy człowiek próbuje w domu skupić się na czymś tudzież odpocząć, to nie raz nie dwa musi radzić sobie z sąsiadem robiącym remont, dzieciarnią latającą za oknem za piłką, czy też innym sąsiadem, który postanowił urządzić imprezę w swoim mieszkaniu. Cóż, uroki cywilizacji. A z czym musiał sobie radzić niejaki Aleksander Głowacki, znany jako Bolesław Prus?

Wyszlijże mnie, kto w Boga wierzysz, na lato za granicę, bo albo się powieszę, albo zacznę pisywać tak nudne kroniki, że aptekarze zbankrutują na emetyku (...). Do pisania felietonów potrzeba wrażeń: jakich zaś wrażeń dostarcza nam życie miejskie, posłuchajcie.

Godzina 7 rano. Spoczywam na krwawo zapracowanych laurach i "śnię", jak mówią nasze początkujące poetki. (...) Zrywam się na równe nogi... pot okrywa całe ciało... Spoglądam na termometr, 23 stopnie Reaumura...

Godzina 9. Katarynka gra mazura Lewandowskiego. (...)

Godzina 10. Moja sąsiadka z góry poczyna wyśpiewywać godziny: A... a... a... a... a... (...)

Godzina 11. Gamy trwają.

Godzina 12. Gamy nie ustają.

Godzina 1. Gamy się potęgują.

Godzina 2. Gamy, psy i dzieci starają się zagłuszyć katarynkę, bęben i fujarkę grające razem coś z "Trubadura". (...)

Godzina 10. Kuchenna i przedpokojowa młodzież płci obojej rozpoczyna na schodach, schodkach i chodnikach odwieczny szept i miłości.

Godzina 11. Z dachów, piwnic i wszelkiego rodzaju zaułków dolatuje miauczenie kotów (...)

Godzina 12. Siadamy do pisania kroniki, jeżeli nam jej nie przerwie burza połączona z grzmotami, błyskawicami i wszelkim innym skandalem.

Sam nie wiem co gorsze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W roku 1917 rzesze ludzi emocjonowały się kwestiami politycznymi i myślami o niepodległości, w tymże samym roku polscy filolodzy debatowali nad reformą języka polskiego. I trzeba przyznać, że spory w tejże materii nie były mniej żarliwe i rozogniające głowy (zwłaszcza o to jak pisać: Marya czy Marja); wreszcie na ogół spokojnych i szacownych naukowców; niż te dzielące środowisko endecji i piłsudczyków.

Stanisław Estreicher, który zaangażował się w pisanie wielu płomiennych artykułów o charakterze politycznym, zwrócił się do Jana Rozwadowskiego z przytykiem, że nie rozumie jak w takim czasie, kiedy są świadkami spraw dziejowych, kiedy w zasięgu marzeń jest niepodległość można zajmować się takimi przyziemnymi sprawami jak gramatyka i ortografia.

Ten ostatni rzekł mu na to:

"Ha, nawet w uroczystej chwili trzeba sobie czasem nos wytrzeć".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Polska 2054 r. ZUS kolejny raz podnosi emerytalną poprzeczkę.

Rodzina Pyziołów:

Wacek Pyzioł, nestor rodu, lat 104, operator koparki, dorabia do pensji rozwożąc butle gazowe. Czasem zapomina do czego służy koparka, ale to nic.

Zeszyt z opisem nosi przy sobie, nie widzi na jedno oko, a drugie ma o 40% osłabione, ale życzliwi przechodnie zawsze poczytają, o co biega.

Żona Wacka Krystyna Pyzioł, lat 101, księgowa. Kochane prawnuczki dowożą ją do roboty, na zmiany przeliczają słupki liczb, co przy czterdziestu prawnuczkach przebiega dosyć sprawnie i pozycja Krystyny w firmie jest nie do zakwestionowania.

Antoni Pyzioł, syn Wacka i Krystyny, lat 80, leśniczy z zaawansowanym Alzheimerem. Okrutny Austriak rzuca Antonim po całym powiecie. GPS wszyty w portki informuje wnusie o miejscu pobytu dziadka. ZUS oddala tysiąc czternaste podanie o rentę.

Małżonka Antoniego, Marianna, lat 78, laborantka w zakładach chemicznych. Jest po sześciu wybuchach i dwóch wyciekach trucizn. Okopcona, lecz pełna

wigoru.

Drugi syn Wacka, Leszek Pyzioł, lat 78. Murarz i tytan pracy. Jeden poziom budynku w rewelacyjnym czasie ośmiu lat. Dwóch pomocników, obaj po 70 lat, kryją Lesia jak mogą.

Żona Leszka, Józefa, lat 74, fryzjerka. Z konieczności strzyże owce. Im jest wszystko jedno, jak wyglądają po robocie Józefy.

Kolejny syn Wacka, Marian Pyzioł, lat 76, operator dźwigu żurawia. Mieszka na stałe w kabinie. Nie opłaca się schodzić, bo trochę to trwa. Wnusie dowożą prowiant i DVD ze zrzędzeniem żony, Teofili Pyzioł, lat75, położnej z Parkinsonem czasowo zawieszonej w czynnościach zawodowych po trzech upuszczeniach noworodków.

Kolejne dziecko Wacka i Krystyny Pyziołów córka Stefania Krążol, lat 82, pilotka wycieczek zagranicznych, której i tak nikt nie słucha, gdyż często

angielskie słowa miesza z rumuńskimi i rosyjskimi. U Stefci historia potrafi wyglądać nieco dziwnie i bywa, że Jaćwięgowie leją Krzyżaków pod Koronowem a Henryk Pobożny zostaje małżonką księcia Witolda, przez co wzmacnia się przymierze Sasów i Hetytów. Na marginesie, mąż Stefanii, Leon Krążol, lat 95, chirurg na rencie inwalidzkiej, bo ZUS sprytnie przeliczył wydatki na Krążola i wydatki na ofiary jego trzęsących się dłoni. Krążol wygrał. Może zwiedzać świat za 1600 zł renty.

Ostatni syn Wacka i Krystyny, Wiesław, lat 69, policjant z wydziału kryminalnego na rok przed emeryturą. Ostatni sukces - wielogodzinny pościg i

aresztowanie dziewięćdziesięcioletniego złodzieja batoników.

Wśród przedstawicieli trzeciej generacji na uwagę zasługuje Jeremiasz Pyzioł, syn Antoniego i Marianny Pyziołów, lat 58, po przeszczepie nerki i

dwóch zawałach nadal lata helikopterem GOPR-u. ZUS uzależnia prawo do renty od trzeciego zawału.

Uwaga:

Wszelkie podobieństwa do ewentualnych rzeczywistych Pyziołówi Krążolów są całkowicie przypadkowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Czuję się tak, jakbym czytał scenariusz do jednego z filmów Barei: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34864,11400413,_Powitanie_sasiada__na_moscie__Zobacz_program_otwarcia.html

Godz. 17.30: dwie grupy "uczestników zabawy" zbierają się na obu końcach mostu. Po czym zbliżają się do siebie i dochodzi do symbolicznego połączenia dwóch brzegów Wisły.

Godz. 17.45: Akcja "Powitanie sąsiada", następuje cały ciąg gestów powitania mieszkańców dwóch brzegów Wisły

Pytanie tylko kto po całej akcji posprząta fajerwerki i butelki (no jak powitanie, to powitanie). Mieszkańcy? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.