Jump to content

gizmo1967

Użytkownicy
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

About gizmo1967

 • Rank
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Mi to wygląda na Australijski , krotka wersja do karabinku S.M.L.E. , oaz wersji pistoletu maszynowego Owen , wzór 1944.Wnioskuje po wybrzuszeniu na rękojeści i dość typowym jelcu. Gdyby jeszcze pochwa była skórzana to na bank ten wzór. Jedynie głownia, za mocno wyszlifowana , ale może ktoś, za bardzo przesadził i chciał faktycznie mieć finkę.Pytanie mam czy bagnet jest ostrzony ? Tak bagnet Australijski , L1A2 , w jelcu p[powinien być otwór .
 2. 3 Bagnety

  Witam , połamany to wczesny kałasznikow tak jak stwierdzono wyżej ,głownia przypuszczalnie pochodzi od starej szabelki , a trzeci to skrobak narzędziowy ślusarza . ,
 3. Prośba o identyfikację szabli

  Witam, potwierdzam słowa przedmówcy , szabelka pamiątkowa z Indii , przywożone do chwili obecnej , wartość do 70 zł .
 4. Prośba o identyfikację bagnetu

  A, całkiem możliwe , ale wzorek ciekawy .
 5. Prośba o identyfikację bagnetu

  Zastanawiałem się tylko co do oznaczeń. Bo z tymi kropkami spotkałem się po raz pierwszy .Znalazłem go na rynku w Anglii , w/g P.Królikiewicza z przekroju poprzecznego można typować Francję lub USA, ale wykroje blokowania się nie zgadzają , wiec ponownie w kropce .Na kryzie widoczna literka V, być możne jakiś zdobyczny i Anglicy oznaczyli z czasów Vitorii. nie mam pojęcia . Dziękuje za poświęcony czas.
 6. Prośba o identyfikację bagnetu

  P.Tomaszu , fajnie jest coś odkryć , ale jeszcze fajniej wiedzieć co to jest . Jeszcze raz dziękuję za okazaną pomoc .Ten bagnet belgijski znalazłem na targu w Anglii , wiec przypuszczam ze to import , bo jak przeczytałem to Armia Brytyjska również posiada tego typu karabinki , dziękuję i miłego dnia .
 7. Prośba o identyfikację bagnetu

  Do Pana Leoś, w tekście P.secesjonisty , nie widzę żadnej chęci pomocy , a co do koleżeństwa , to uważam to za zwykłą formę grzecznościowa i tyle .A Pan to chyba musi się strasznie nudzić , bo ja tu jestem w celu ustalenia konkretnej rzeczy ,a nie do oceniania jak kto pisze , Dziękuję Panie Tomaszu , bardzo mi Pan pomógł, co prawda zasięgnąłem języka , w luźnych kręgach handlarzy , ale widzę, ze trafili jak kula w plot.mam jeszcze jeden ciekawy egzemplarz , ze szczególnymi oznaczeniami , kolejne kolejne i ostatnie
 8. Prośba o identyfikację bagnetu

  długo by pisać , po prostu przechodziły mi przez ręce.A kolega to pytanie zadał w jakim celu , bo związku z identyfikacja , nie widzę .
 9. Prośba o identyfikację bagnetu

  Kształt pochwy tak , ale wielkości i wkładki mocujące absolutnie odbiegają od wzorca.poza tym jestem absolutnie pewien że to nie Mauser . Nic na nim nie było robione , nawet te widełki są oryginalne . Dzięki za zaangażowanie .
 10. Pieczątka na banknocie.

  Pamiętam ze , jak w Polsce były dolary pod pewexami , to na niektórych były robione pieczątki dla ich potwierdzenia oryginalności , głównie przez ludzi ze wschodu , przypuszczam ze to możne być tez taka forma autoryzacji . po [prostu osobliwa pamiątka i tyle .
 11. Prośba o identyfikację bagnetu

  Przepraszam , ale wiem ze to nie Mauser, głownia krótka jak do amerykańskich M, jelec ma coś na kształt widelca , nie mam pojęcia do czego to służyło , być możne mocowanie miedzy celownikiem na lufie, sam zatrzask bagnetu umiejscowiony na tyle rękojeści ...na bagnecie tylko nr porządkowy,
 12. Proszę o identyfikację bagnetu , nigdy się z takim nie spotkałem.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.