Skocz do zawartości

Gryfon

Użytkownicy
 • Zawartość

  58
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Gryfon

 • Tytuł
  Ranga: Licencjat

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Epoka napoleońska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Bonapartyści- znani i nieznani

  Józef Piłsudski.
 2. Poszukuję wszelkich informacji o tym jak wyglądały Indie pod panowaniem Brytyjskim
 3. Wkład Francuzów w wyzwolenie Francji

  To mój błąd powinien był napisać 1944
 4. Sens obrony Tunezji

  I mieli pełną rację !
 5. Jaki był wkład samych Francuzów w wyzwolenie ich ojczyzny w roku 1945 z pod okupacji Hitlerowskiej? Z tego co dowiedziałem się do tej pory to ,,Wolni Francuzi,, wystawili jedynie dwie dywizje które zresztą i tak w pewnym momencie samowolnie opuściły front.
 6. Gdybyście mieli taka możliwość wskrzesić na kila godzin jedną dowolnie wybraną postać historyczna i przeprowadzić z nią wywiad to kto by to był i o co byście chcieli go zapytać ? Zakładam oczywiście że dana postać dysponuje wiedzą z całego swojego życia i na wszystkie pytania chętnie odpowie. Ja wybrał bym Juliusza Cezara i spytał go: -Czy naprawdę dążył do tego żeby zostać monarchą -Co czuł do Kleopatry -Jakie krainy palował jeszcze podbić i wizji sposób -Czy przebacza tym który go zasztyletowali
 7. Stosunki polsko-rumuńskie

  Ale z formalnego punktu widzenia to była zdrada nie rozumiem dlaczego skoro w świadomości Polaków WB i Francja do dziś są uważani za zdrajców mimo że wypowiedzieli III Rzeszy wojnę to dlaczego do tego grona nie jest zaliczana Rumunia która zachowała się o wiele gorzej?
 8. Stosunki polsko-rumuńskie

  Ja nie rozumiem jednej rzeczy: skoro Rumunia była sojusznikiem Polski to dlaczego Internowała Polski rząd i żołnierzy uchodzących w jej granic? Moim zdaniem zamiast tego powinna była ich wysłać przez swoje porty nad Morzem Czarnym prosto do Francji.
 9. Uważacie Sanacje za dyktaturę Lewicową czy prawicową ? Odnoszę niewrażenie że w powszechnej świadomości Piłsudski funkcjonuje dziś jako dyktator Prawicowy . Na ile jednak jest to pogląd prawdziwy? Przecież ten człowiek swoją młodość spędził w PPS-ie a o sukcesu przewrotu majowego też w znaczniej mierze zdecydowało poparcie siły lewicy na których wezwanie kolejarze rozkręcili tory uniemożliwiając dotarcie na czas wojskom wiernych Sejmowi jadących z Wielkopolski. Co zaś najważniejsze to Sanacja w gospodarce zawsze skłaniała się ku rozwiązaniom oparty na etatyzmie czego wyrazem była choćby budowa COP-u. Dlatego ja skalaniem się do określenia ją jako dyktaturę lewicową.
 10. Powojenna Turcja

  Ale dlaczego Pastwa Ententy nie dopilnowały jego wykonania?
 11. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  W cale nie o to mi chodzi w tym temacie. Raczej o to co się stanie jeśli Polacy będą bronić się na tyle skutecznie i długo aż Car będzie zmuszony prosić o pomoc Króla Prus. Prawda jest taka całe nieszczęście Polaków W XIX wieku polegało na tym że mieli aż trzech zaborców: bo gdyby I Rzeczpospolitą została wchłonięta w całości przez Rosję / Prusy /Austrię to myślę że przy najbliższej okazja dali by radzę przegonić najeźdźce tak jak poradzili sobie ze Szwedami podczas potopu. Jednak w sytuacji gdy istniał trzech wzajemnie wspierających się zaborców po prostu nie mieli na coś takiego wystarczających sił
 12. Zastanawiam się dlaczego alianci tak łagodnie potraktowali pokonaną Turcję? Przecież równie dobre marzan by dokonać jej rozbioru pomiędzy Wielką Brytanię, Francję, Włochy, i Grecję.
 13. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  Przepraszam ale zostałem źle zrozumiany ja nie pisałem że oni wygrali właśnie te bitwy bo jak sam zauważyłeś po wygraniu bitwy pod Grochowem historia musiała by się potoczyć inaczej.
 14. Zakładam że Hannibalowi udało się pokonać wojska Scypiona Starszego. Czy to wystarczyło by żeby odwrócić losy wojny na korzyść Kartaginy?
 15. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  W tym temacie zakładam że Polacy odnieśli w tedy serię błyskotliwych zwycięstw militarnych.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.