Skocz do zawartości

Gryfon

Użytkownicy
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Gryfon

 • Tytuł
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Epoka napoleońska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Świat Kolumba

  Przyjmijmy założenie zupełnie nierealne że oba kontynenty Amerykańskie nie istnieją A wyobrażenia Kolumba o rozmiarach Kuli Ziemskiej są prawidłowe Jak potoczą się losy ludzkości po tym jak jemu uda się rzeczywiście płynąc na zachód dotrzeć do Azji? Zastanawiam się zwłaszcza czy z narodami zamieszkującymi daleki Wschodu stanie się to samo co w rzeczywistości stało się Z Aztekami i Inkami?
 2. W książce Roberta Grawesa ,,Ja Klaudiusz,, natrafiłem na tekst przepowiedni odnoszącej sie do panowania Cesarzy z dynastii pierwszej dynastii panującej w Rzymie. Zastawiam się czy jest ona autentyczna czy tylko autor ja wymyślił ? ,,Kiedy wiek minie od punickiej klątwy, Rzym się ukorzy przed czuprynnym mężem, Ten mąż czuprynny o rzadkiej czuprynie Będzie kobietom mężem, mężom żoną. Koń jego palce będzie miał miast kopyt. Śmierć jego z ręki syna, co nie–synem, Śmierć nie wśród walki. Czuprynny drugi, co owładnie państwem, Będzie synem–niesynem swego poprzednika. A głowę bujne skryją mu kędziory. Rzym z ceglanego zrobi marmurowym, Ujmie go w pęta, chociaż niewidoczne, I umrze z ręki żony, co nie–żoną, Z radością syna–niesyna. Czuprynny trzeci, co owładnie państwem, Będzie synem–niesynem swego poprzednika. A ulepiony będzie z posoki i błota, Ten mąż czuprynny o rzadkiej czuprynie Rzymowi klęski i triumfy zyska, A śmierci jego będzie rad syn–niesyn. Zginie od pierza. Czuprynny czwarty, co owładnie państwem, Będzie synem–niesynem swego poprzednika. Ten mąż czuprynny o rzadkiej czuprynie Bluźnierstwo da Rzymowi i truciznę. Umrze kopnięty przez starego konia. Na którym dzieckiem jeździł. Czuprynny piąty, co owładnie państwem, Owładnie państwem pomimo swej woli. Będzie idiotą, którym każdy gardzi. A głowę bujne skryją mu kędziory. Nakarmi wodą Rzym i w zimie chlebem, A umrze z ręki żony, co nie–żoną, Z radością syna–niesyna. Czuprynny szósty, co owładnie państwem, Będzie synem–niesynem swego poprzednika. Rzym odeń weźmie grajków, grozę, pożar, Na jego rękach krewnych krew czerwona, A czuprynnego zbraknie mu następcy. Krew z jego grobu wytryśnie.,,
 3. Ale przecież Piotr I wcale nie musiał tej machiny w ogóle uruchamiać i mógł spokojnie poczekać aż Ryga dostanie się pod jego władzę . A poza tym takie rozwiązanie miało by również tą zaletę że ściślej związało by Inflanty z Rosją.
 4. Piotr Stołypin

  Jak go oceniacie? Ja spotkałem się z ciekawą tezą że gdyby nie zginął w zamachu to był by w stanie stłumiń rewolucję w roku 1917 tak jak zrobił to piętnaście lat wcześniej i doprowadzić do tego że Carska Rosja znalazła by się w gronie zwycięzców I wojny światowej.
 5. Chodzi mi tutaj o przykłady Cytatów które choć funkcjonują w zbiorowej świadomości to tak naprawdę nigdy nie zostały wypowiedziane Np przypisane Mari Antoninie ,,S’ils n’ont pas de pain, qu’ils mangent de la brioche!,, ,,Nie mają chleba? To niech jedzą ciastka! ,,
 6. Kwestia Anschlussu

  Zastawiam się dlaczego Austriacy tak entuzjastycznie popierali włączenie swojego kraju do Niemiec (99,7% głosów na tak w referendum)? Czy oni nie zdawali sobie sprawy z tego że to oznacza że będą żyć w państwie totalitarnym?
 7. Zakładam że Polakom udało się osiągnąć o wiele większy sukces i wygrać więcej bitew. Car Mikołaj I nie mogąc złamać oporu krnąbrnych poddanych zawiera układ z królem Prus w zamian za pomoc jego wojsk w stłumieniu powstania Listopadowego obiecuje mu odstąpić wszystkie ziemie na zachód od Wisły. Co dalej?
 8. Mam pytanie: dlaczego Stolicą RFN zostało Bonn? Mnie o wie bardziej naturalnym kandydatem do pełnienia tej roli wydaje się być Frankfurt nad Menem bo przecież tam podczas Wiosny Ludów obradował pierwszy demokratyczny parlament o charakterze ogólnoniemieckim.
 9. Dlaczego mieszkańcy Kanady nie przyłączyli się do buntu 13 Koloni przeciwko Wielkiej Brytami?
 10. Zakładam że Rosjanie mimo poniesionych klęsk będą dalej stawić opór. Do czego to doprowadzi ? Moim zdaniem w tedy do wojny przyłączy Się w Szwecja w celu odzyskanie Wielkiego Księstwa Finlandia a to oznacza powstanie drugiego frontu nad Bałtykiem.
 11. Jakie jest wasze zdanie czy decyzja o budowie Petersburga była uzasadniona pod względem ekonomicznym? Ja na Miejscu Piotra Wielkiego zamiast tego rozbudował bym Rygę i tam przeniósł swoją Stolicę.
 12. https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Aureliusz Czy wiecie coś więcej na ten temat?
 13. Testament Augusta

  To po co w takim razie Klaudiusz podbił Brytanię?
 14. Testament Augusta

  Ale Germanie odważyli się zadać Rzymowi klęskę ! Ja na miejscu Augusta uznał bym że muszą za to ponieść karę i zostać podbici ze względów prestiżowych.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.