Skocz do zawartości

Gryfon

Użytkownicy
 • Zawartość

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Gryfon

 • Tytuł
  Ranga: Licencjat

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Epoka napoleońska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Czy znacie jakieś piosenki w których Francuzi sławili Napoleona I już po zakończeniu jego panowania? Ja pamiętam że wspominał o nich Alfred Liebfeld w książce ,,Napoleon III,, ale niestety podał tam tylko ich tytuły a nie całe teksty.
 2. Dlaczego Bułgaria nie posłała swojego wojska do walki z ZSRR ? Znając Hitlera można by się spodziewać że ten naciskał by na nią drogą dyplomatyczną żeby to zrobiła...
 3. Indie Brytyjskie

  Oczywiście w języku Polskim. Przy tym szczególnie chodzi mi tutaj o takie rzeczy za które mieszkańcy Indii mogli by być Brytyjczykom wdzięczni.
 4. Bonapartyści- znani i nieznani

  Józef Piłsudski.
 5. Poszukuję wszelkich informacji o tym jak wyglądały Indie pod panowaniem Brytyjskim
 6. Wkład Francuzów w wyzwolenie Francji

  To mój błąd powinien był napisać 1944
 7. Sens obrony Tunezji

  I mieli pełną rację !
 8. Jaki był wkład samych Francuzów w wyzwolenie ich ojczyzny w roku 1945 z pod okupacji Hitlerowskiej? Z tego co dowiedziałem się do tej pory to ,,Wolni Francuzi,, wystawili jedynie dwie dywizje które zresztą i tak w pewnym momencie samowolnie opuściły front.
 9. Gdybyście mieli taka możliwość wskrzesić na kila godzin jedną dowolnie wybraną postać historyczna i przeprowadzić z nią wywiad to kto by to był i o co byście chcieli go zapytać ? Zakładam oczywiście że dana postać dysponuje wiedzą z całego swojego życia i na wszystkie pytania chętnie odpowie. Ja wybrał bym Juliusza Cezara i spytał go: -Czy naprawdę dążył do tego żeby zostać monarchą -Co czuł do Kleopatry -Jakie krainy palował jeszcze podbić i wizji sposób -Czy przebacza tym który go zasztyletowali
 10. Stosunki polsko-rumuńskie

  Ale z formalnego punktu widzenia to była zdrada nie rozumiem dlaczego skoro w świadomości Polaków WB i Francja do dziś są uważani za zdrajców mimo że wypowiedzieli III Rzeszy wojnę to dlaczego do tego grona nie jest zaliczana Rumunia która zachowała się o wiele gorzej?
 11. Stosunki polsko-rumuńskie

  Ja nie rozumiem jednej rzeczy: skoro Rumunia była sojusznikiem Polski to dlaczego Internowała Polski rząd i żołnierzy uchodzących w jej granic? Moim zdaniem zamiast tego powinna była ich wysłać przez swoje porty nad Morzem Czarnym prosto do Francji.
 12. Uważacie Sanacje za dyktaturę Lewicową czy prawicową ? Odnoszę niewrażenie że w powszechnej świadomości Piłsudski funkcjonuje dziś jako dyktator Prawicowy . Na ile jednak jest to pogląd prawdziwy? Przecież ten człowiek swoją młodość spędził w PPS-ie a o sukcesu przewrotu majowego też w znaczniej mierze zdecydowało poparcie siły lewicy na których wezwanie kolejarze rozkręcili tory uniemożliwiając dotarcie na czas wojskom wiernych Sejmowi jadących z Wielkopolski. Co zaś najważniejsze to Sanacja w gospodarce zawsze skłaniała się ku rozwiązaniom oparty na etatyzmie czego wyrazem była choćby budowa COP-u. Dlatego ja skalaniem się do określenia ją jako dyktaturę lewicową.
 13. Powojenna Turcja

  Ale dlaczego Pastwa Ententy nie dopilnowały jego wykonania?
 14. Powstanie listopadowe trwa dłużej

  W cale nie o to mi chodzi w tym temacie. Raczej o to co się stanie jeśli Polacy będą bronić się na tyle skutecznie i długo aż Car będzie zmuszony prosić o pomoc Króla Prus. Prawda jest taka całe nieszczęście Polaków W XIX wieku polegało na tym że mieli aż trzech zaborców: bo gdyby I Rzeczpospolitą została wchłonięta w całości przez Rosję / Prusy /Austrię to myślę że przy najbliższej okazja dali by radzę przegonić najeźdźce tak jak poradzili sobie ze Szwedami podczas potopu. Jednak w sytuacji gdy istniał trzech wzajemnie wspierających się zaborców po prostu nie mieli na coś takiego wystarczających sił
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.