Skocz do zawartości

Gryfon

Użytkownicy
 • Zawartość

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Gryfon

 • Tytuł
  Ranga: Licealista

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Epoka napoleońska

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Klęska polska pod Grunwaldem

  Zakładam że po Ucieczce podziałów Litewskich walczące z nimi wojska Krzyżackie zamiast ruszyć za nimi w pościg atakują skrzydło armii Polskiej. Co dalej?
 2. Josip Broz Tito

  Z kolei Serbowie mają mu do zarzucenia głównie to że był dla nich zbyt łagodny ze względu pochodzenie jego rodziców - ojciec był Chorwatem, a matka Słowenką.
 3. Ja myślę że odebrał Rosji ziemie wszystkich trzech zaborów A poza tym z Kurlandii i Inflant otworzył by odrębna królestwo Louisem Nicolasem Davoutem na tronie żeby ten pilnował przestrzegania blokady kontynentalnej na Bałtyku. Nie wiem tylko czy ziemie dawnej Rzeczpospolitej zostały bu\y po prostu wcielone do Księstwa Warszawskiego czy też Napoleon zdecydował by się raczej odtworzyć Wielkie Księstwo Litewskie?
 4. Elba - malutkie cesarstwo Napoleona

  https://szukajacnapoleona.com/2017/03/03/nim-nastapilo-100-dni-czyli-wizyta-na-elbie/ Ja myślę że gdyby Ludwik XVIII wywiązał się ze spłatą tej objechanej Napoleonowi pensji to ten wcale by nie opuścił by Elby...
 5. Dnia 22 Sierpnia 1798 r. 2000 żołnierzy francuskich wylądowało w County Mayo. Dzięki pomocy Francuzów około 5000 powstańców pokonało Brytyjczyków w bitwie pod Castlebar. Po zwycięstwie Irlandczycy proklamowali niepodległość. Moje pytanie jest następujące: dlaczego Francuzi przysłali Irlandczykom na pomoc tak skromne siły ?
 6. Nie ma cudu nad Marną

  Myślę że nic: decyzja o przekazaniu dwóch korpusów na front wschodni miała ogromne znaczenie dla przebiegu bitwy pod Marną ale żadnego na sytuację w Prusach Wschodnich, bo zgodnie z przewidywaniami gen. Ludendorffa one nawet nie zdążyły wziąć udziału w bitwie tannenberskiej.
 7. https://szukajacnapoleona.com/2015/06/17/napoleon-i-goethe-w-jednym-siedzieli-domu/
 8. Polacy wygrywają bitwę pod Legnicą

  Tyko czy znaleźli by na to czas i środki? Przecież ich głównym wrogiem były Węgry a Polskę zakatowali tylko dlatego że postrzegli ją jako ich sojusznika. Poza tym tylko na wieś o śmierci Ugadeja natychmiast zarządzili odwrót.
 9. Zakładam że Niemcy nie zdecydowali się wysłać z frontu zachodniego ani jednego żołnierza uznając że nawet czasowa utrata Prus Wschodnich nie stanowi dla nich dużego zagrożenia w związku z tym wygrywają bitwę nad Marną i zdobywają Paryż. Czy w tej sytuacji Francja skapituluje?
 10. Idealny traktat wersalski

  Jaki waszym zdaniem powinien być traktat wersalski żeby nie dopuścić do wybuchu następnej wojny światowej? Moim zdaniem jeśli w Europie ma panować pokój to niemożna całej winy za I Wojnę światową przerzucać tylko na ciemny a zasada samostanowienia narodów powinna być w pełni respektowana dlatego - Obywatele Austrii powiń mieć prawo zdecydować w referendum czy chcą własnego państwa czy włączenia do Niemiec. -Mieszkańcy Sudetów powinni mieć prawo w plebiscycie zdecydować czy wolą żyć w Niemczech czy W Czechosłowacji. - O przebiegu Granicy Węgiersko-Czechosłowackiej, Węgiersko-Jugosłowiańskiej i Węgiersko-Rumuńskiej również powinny zadecydować plebiscyty. Co sądzicie o tych pomysłach?
 11. Zakładam że Polakom udało się wytrać bitwę pod Legnicą, albo przynajmniej Henryk II Pobożny umknął by śmierci z rąk Mongołów to czy miał by szansę zna Koronę króla Polski? Polska szybciej wyszła by w tedy z okresu rozbicia dzielnicowego a jej stolica być możne przeniosła by się do Wrocławia.jak to wpłynęło by na dalszy bieg dziejów? Proponuję zacząć zwracać uwagę na pisownię. secesjonista
 12. Ja myślałem że w Egipcie nazywano Napoleona ,,Sułtanem Ognia,,
 13. Zastanowiła mnie taka prawidłowość: od czasów Mieszka I zawsze po śmierci panującego władcy dochodziło do czegoś w rodzaju wojny domowej pomiędzy jego synami . Jak myślicie czym było to spowodowane?
 14. Przecież w Rosi sytuacja była początków identyczna bo tam też bolszewicy byli z początku tylko nielicznymi ekstremistami.
×