Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

J.Przymanowski ''Czterej pancerni i pies''

Jak skończysz to podziel się z nami wrażeniami.

Aktualnie czytam NIEWYJAŚNIONE FAKTY II WOJNY ŚWIATOWEJ autorstwa Stanisława Zasady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Właśnie skończyłem 2 tomy.Tak, oni całą wojnę wygrali sami- ten ch czołg to wszystko wytrzymuje i taki połatany- nową wieże mu wstawili, nową lufę, nowy silnik, z 5 razy gąsienice wymieniali.Janek to wszystko niszczy, zestrzelil Stukasa, zatopił barkę, załatwił desant spadochronowy, zniszczył 3 ''Pantery'' samemu i tylko jeden przypadek, inne to z Tygrysami walczył, wjechali na minę i wszyscy przeżyli.Ale film i książka są dobre, o tyle, o ile dzieje sie tam akcja, a nie jaki w innych.Oprócz tego czytam ''Ostatnią bitwę'' Corneliusa Ryana.Polecam wszystkim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Aktualnie to "Cierpienia młodego Wertera". No co, lepiej późno niż wcale. xD

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Andrzej Ainenkiel "Od rządów ludowych do przewrotu majowego" (t.1),

Jak oceniasz tą książkę? Warta polecenia?

Ja aktualnie w wolnych chwilach przygotowuję się na "Losy...", chociaż jest to bardzo przyjemne ;)

Niedawno skończyłem "Historię Polski 1914-1939" autorstwa H. Zieleńskiego, lecz niezbyt mi się podobała, zbyt dużo kwestii politycznych, gospodarczych i klasowych (jak dla mnie) w początkach II RP...

Pozdrawiam :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Niedawno skończyłem "Historię Polski 1914-1939" autorstwa H. Zieleńskiego, lecz niezbyt mi się podobała, zbyt dużo kwestii politycznych, gospodarczych i klasowych (jak dla mnie) w początkach II RP...

No to polecam Historię Polski 1918-1945, Cz. Brzoza, A.L. Sowa (naprawdę świetny podręcznik).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Ja niestety odłożyłam Herodota- ale wrócę do "Dziejów"- mam nadzieję, że już niedługo. Szkoła się zaczęła, a żałuje, że dopiero w ostatnie dni ferii, kiedy jeszcze inne rzeczy było trzeba robić, sięgnęłam po Herodota. Jest to lektura fascynująca.

Teraz jednak poczytam sobie Whartona "W księżycową jasną noc"- książka lżejsza od Herodota- do szkoły można zabrać, nie trzeba dźwigać za bardzo. Czytałam tą książkę już dwa razy, ale jest to jedna z moich ulubionych książek, więc chętnie do niej wracam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Zarys historii gospodarczej Polski 1918-1939 - Landau Zbigniew, Tomaszewski Jerzy

Może kiedyś zdobędę się na przeczytanie Gospodarki Polski Międzywojennej I-IV T., ale to dopiero przyszłość, na razie małe wprowadzenie do tej tematyki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Dziś późnym wieczorem- czyli zaraz ;) zacznę "Pana Tadeusza". Powinna mnie zainteresować ta lektura. Zobaczymy ile czasu mi zajmie przeczytanie tego dzieła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

I jak książka? Bo film był cudowny, żałuje, że najpierw jej nie przeczytałam...

No nie chcę Cię zniechęcać ale ja nie umiem jak dokończyć i już ją oddaję do Biblioteki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Skończyłem Suleję (trochę wymęczyłem, ale wcześniej trochę uczyłem się do konkursu). Sądziłem, że wrażenia będą gorsze, co prawda styl autora trochę mi nie pasował, ale da się przeczytać. Dla mnie - laika - całkiem niezła książka.

Będę czytał sobie "Krzyżaków" i żeby się zbytnio nie przeciążać to wezmę do ręki kronikę Galla Anonima (przekład Grodeckiego, opracowanie Plezi). Muszę trochę odświeżyć informacje o tej kronice.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Będę czytał sobie "Krzyżaków" i żeby się zbytnio nie przeciążać to wezmę do ręki kronikę Galla Anonima (przekład Grodeckiego, opracowanie Plezi). Muszę trochę odświeżyć informacje o tej kronice.

Che na pierwszym rocku na WBH pisałem recenzję wstępu to niej i nawet się pochwalę dostałem 5 :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Skończyłem ostatnio "Wojnę w Afryce 1940-43" Janusza Piekałkiewicza oraz fantastycznego, prześwietnego "Szachinszacha" Ryszarda Kapuścińskiego, opowiadającego o rewolucji w Iranie z przełomu lat 70-80', o dyktaturach, które ciemiężyły naród. Książka piękna a zarazem przerażająca... i tak dająca do myślenia.

A dzisiaj dostałem od taty książkę Stanleya Newcourt-Nowodworskiego, Polaka, harcerza działającego w konspiracji podczas IIWŚ pod tytułem "Czarna Propaganda. Polska, Niemcy, Wielka Brytania". Zapowiada się bardzo ciekawa lektura, autor szczególnie dużo miejsca poświęca akcji "N" w Polsce jako, że sam w niej uczestniczył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Aktualnie próbuję przebrnąć przez "trojaczki" autorstwa Jaczynowskiej, Musiał i Stępnia, a konkretnie przez historię starożytnego Wschodu Stępnia. Czyta się całkiem dobrze, jednak ilość dat, władców, wydarzeń, pojęć, które trzeba ogarnąć, jest całkiem spora, tak więc muszę poświęcić sporo czasu na ogarnięcie całości.

Jeszcze raz wziąłem się za biografię "Radosława". Ciągle coś mnie ciągnie ku niej, i nie potrafię za nic oprzeć. Czyta się naprawdę świetnie. Do tego cały czas poczytuję "Powstanie Warszawskie 1944 w dokumentach z archiwów służb specjalnych".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
Aktualnie próbuję przebrnąć przez "trojaczki" autorstwa Jaczynowskiej, Musiał i Stępnia, a konkretnie przez historię starożytnego Wschodu Stępnia. Czyta się całkiem dobrze, jednak ilość dat, władców, wydarzeń, pojęć, które trzeba ogarnąć, jest całkiem spora, tak więc muszę poświęcić sporo czasu na ogarnięcie całości.

Przygotowanie do egzaminu czy też dla przyjemności?

Teraz Dobrzyński Wiesław i jego Historia stosunków międzynarodowych w czasach nowożytnych 1815 - 1945 . O wiele lepiej się to czyta niż Batowskiego więc chyba nie będzie tak źle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

"Historia filozofii" Tatarkiewicza. Tom I. Tej lektury to raczej nie zaliczę do przyjemnych, trzeba trochę się postarać, aby zrozumieć treść. ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.