Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   

Mieć a przeczytać to dwie różne sprawy :rolleyes: sam to wiem z autopsji..

Gregski Podoba się? Proszę, fee cofam, ja Żądam! relacji jeżeli knigę skonsumowałeś ! :)

Pozdr.

B.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Już dosyć dawno ja czytałem ale coś jeszcze pamiętam. Szczerze polecam. Rozjaśniło mi sie w głowie na temat nocnych nalotów. No i dowiedziałem się, ze Alianci mieli w czasie wojny centymetrowy radar. Wcześniej nie miałem o tym pojęcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Przeczytałem "Dania i Norwegia 1940. Front skandynawski" z serii "Wielkie Bitwy II Wojny Światowej" i wrażenie książka na mnie zrobiła dobre. Były chyba 2 lub 3 jakieś drobne potknięcia tłumacza - np zamiast "armat 25 funtowa" napisane było bodaj "armata [lub działo] 25-pdr" i coś tam jeszcze.

W każdym razie staram się nabywać obie serie polskich Ospreyów AmerComu i po lekturze pierwszych trzech wrażenia są pozytywne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

"I wojna w Zatoce Perskiej" z serii "Wielkie Bitwy Historii". Niestety już na pierwszych stronach jest o miłujących wolność i pokój Stanach Zjednoczonych i dobrej demokracji. Poprzednie czytało się bardzo fajnie, ale tu obawiam się, że dostanę propagandę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maxgall   

Romuald Romański: Książę Jeremi Wisniowiecki

Bardzo miła, lekka, łatwa i przyjmna, wręcz gawędziarska narracja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

A ja w końcu może przeczytam w całości t. 2 Najnowszej historii politycznej Polski Pobóg-Malinowskiego, obejmujący lata 1914-1939.

Co prawda ponad 800 ss. tekstu trochę odstrasza, no i te przypisy, ale chyba jednak warto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   
Poprzednie czytało się bardzo fajnie, ale tu obawiam się, że dostanę propagandę.

No i dostałem propagandę. Kilka razy było porównanie do Wietnamu i tej radości, że tym razem wygrali itp. Nie mniej jednak pozycja o tyle wartościowa, że po polsku nie wiele napisano na ten temat.

Teraz na tapecie "Francja 1940" z serii "Wielkie Bitwy II Wojny światowej". No i generał Moser, którego wciąż męczę - jeszcze tylko 30 stron zostało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A ja dostałem i czytam na raz dwie książki dr Zygmunta Kubraka z Lubaczowa.

Monografię:

"Od Pszczyny do Narola 6 Dywizja Piechoty w kampanii 1939"

oraz biografię

"Generał Józef Kustroń 1892-1939"

Obie tegoroczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

''Iwo Jima. Pejzaż bitwy.'' E. Hammel

Już na pobieżnym przeglądzie książki autor rozczarował mnie pominięciem nazwisk żołnierzy stawiających sztandar na Mt. Suribachi (nawet nie podał nazwisk tych, co wieszali drugą flagę: sierż. M. Stranka, Harlona Blocka, Johna Bradleya, Rene Gagnona, Franklina Sousley'a i najsłynniejszego z nich-Iry Hayesa).

Autor dość oględnie pisze o całej bitwie, sama bitwa zaczyna się dopiero od połowy książki, nie ma praktycznie ani jednej wypowiedzi weteranów bitwy, samo spojrzenie jest jednostronne-tylko od strony Amerykanów. Brakuje też niektórych epizodów-np. desantu japońskiego, a raczej jego próby.

Ale za to wielkimi atutami książki, jest dziennik bitwy, wielka ilość zdjęć(niektóre aż zapierają dech w piersiach) i akty nadania wszystkich 27 Medali Honoru dla każdego żołnierza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja nie tyle książkę co artykuł - Andrzej A. Majewski, Liczebność polowej armii polsko-litewsko-kozackiej podczas wyprawy moskiewskiej królewicza Władysława w latach 1617-1618 [w:] Studia i Materiały do historii wojskowości, t. XLV. Jak ja kocham ODBy :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.