Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Tatar   

Liczyłem, że JKM w tych wyborach dobije do 5%, lecz się nie udało.

Irytująca jest ta telewizja publiczna gdzie praktycznie ani razu nie pokazywano spotów Korwina, a Pawlaka było pełno - a z JKM przegrał ;)  W ogóle żadko wspominano o nim.

Najbardziej boli to, że 99% społeczeństwa nie zna się na polityce i głosują na tych, których "faworyzuje" telewizja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
a Pawlaka było pełno
Płacił za spoty, to i był.

Co innego relacje z kampanii, konferencji prasowych, spotkań z wyborcami. Pod tym względem telewizje udawały, ze jest 2, no może 3 kandydatów. Zabrakło debat z kandydatami, czy programów, w których każdy przeszedłby przez sito pytań dziennikarzy. Była powódź, inne tematy były ważniejsze. Zresztą ludzie na wałach telewizorni nie mieli. Powinien być ogłoszony stan klęski, a wybory przesunięte. Takie moje zdanie, ale Bronkowi tak dramatycznie słupek spadał, że choćby trzeba było dowozić wyborców łódkami to i tak wybory musiały się odbyć już teraz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jarpen, czy PO juz ma nowe instrukcje propagandowe na II turę, a ten wpis to pierwsze ukłony do SLD ?

Jeśli zadałbyś trochę trudu i przejrzał tematy na forum zobaczyłbyś, że takie poglądy prezentuję od lat. Ja się zmieniać nie muszę. Złośliwości sobie daruj, bo ja chcę rozmawiać merytorycznie.

Ot wyolbrzymianie problemu.

Powiedz to ofiarom księży.

Okropne, chcą zakazu zabijania innych ludzi. Co za wredna mafia

Człowieka mamy dopiero, gdy płód jest wstanie samodzielnie żyć po za organizmem matki. Wcześniej nie można mówić o zabijaniu ludzi.

Początek życia człowieka upatrywać należy w osiągnięciu przez dziecko poczęte zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki, ze względu na zachodzącą w tym momencie znaczną zmianę jakościową w rozwoju życia ludzkiego.

A to nie wolno już byc przeciw? Wszyscy muszą stosować ?

To jest typowy argument zwolenników ideologii KK. Podkreślę kolejny raz, KK może mówić, co chce, ale na przykładzie in-vitro widać, że hierarchowie chcą zakazać in-vitro wszystkim pod groźbą kary. Oni nie chcą zapisy "Kto będą członkiem KK dokona zabiegu in-vitro..." tylko zakazać tego WSZYSTKIM. Dostrzegasz różnicę, w nauczaniu, a dążeniu do ustawowego zakazu?

Kończąc i podsumowując, resztę trudno skomentować, bo to partyjne bełkot i propaganda, a nie samodzielna wypowiedź ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

jeżeli dotknęliśmy już stosunków państwo - kościól [KK], to tak naprawdę to co robią przedstawiciele kleru wola o pomstę do nieba. Gdzieś już byla dyskusja przy okazji wyliczanki do tego co zająl kościol [i zakony] w ramach Komisji Majątkowej, gdzieś byla dyskusja o krzyżach w szkole [państwowej, neutralnej [!] światopoglądowo, szkole w której są przerwy wielkanocne dla jednego wyznania, szkole w której nikt etyki nie widzial poza malymi wyjątkami, szkole gdzie jest religia..., gdzie oskarża się publicznie niewierzących o morderstwa, gdzie zakazuje się wolnościw wypowiedzi i tak dalej... Detal. Dla mnie nie i z tego powodu Kaczyński jest katolickim "oszolomem", a z racji innych poglądów - także nacjonalistą...

Tak naprawdę trąbienie o bezrobociu, czy braku pracy w Polsce jest glupotą, podobnie jak ubogość kraju. Roboty jest multum, tylko poziom pomocy państwa [wymuszany przez ustawy, przez prawo] sprawia, że nie oplaca się legalnie pracować, zaś im mniej państwa w przedsiębiorstwie [jakimkolwiek] tym lepiej, tym mniej nominatów partyjnych na ważne funkcje państwowe i tak dalej. Tym więcej ekonomii w życiu, tym mniejsza szansa na kolejną bańkę w stylu amerykańskim. Przy okazji - brak pompowania pieniędzy w polską gospodarkę, wzorem innych krajów, wcale się na niej źle nie odbil. To tak na bardzo szerokim marginesie...

Kluczowym problemem jest naprawdę postawa lewicy. Już można przeczytać, że ewentualne zerkanie Napieralskiego w stronę PiS [czyli tivi] może skończyć się źle dla tego ostateniego. Oznaczaloby to zeszmacenie się tej partii do końca, sprawienie, że nikt nie będzie go bral na serio. Zbliżenie do PiS-u w kwestiach innych niż pojedyncze [a i tak krytykowane i wewnątrz partii] oznacza tak naprawdę albo wysiudanie Napieralskiego z przywództwa albo rozpad partii. Oznacza to tylko tyle, że będzie musial umieć dogadać się z Komorowskim. Mimo tego że jest on liberalnym konserwatystą, mimo tego że w wielu sprawach ma zupelnie inne poglądy. Pozostawanie "poza" walką, oznacza też tak naprawdę zostanie poza marginesem życia politycznego, pozwolenie na to by rozeszlo się to co zebral. Owe naście procent. Tak naprawdę, wedlug mnie lewica "pod Napieralskim" nie ma większych szans na większy procent. Czym innym jest po takich wynikach jakie uzyskal, próba rozmów, cichych i spokojnych a czym innym jarmark pod nazwą: mam potrzebne wszystkim 13% glosów. Co mi za to dacie. Oto moja lista... Może jestem niedzisiejszy ale...

Osobną sprawą pozostaje fakt, że być może mimo wszelkich przeliczeń, kolejna tura będzie glosowaniem negatywnym, tym bardziej, że tak naprawdę nowe deklaracje Kaczyńskiego pachną niemal tak samo jak targ Napieralskiego, z tym że o ile Napieralski handluje tym w czym można mu wierzyć, to Kaczyński - handluje zupelnie nowymi haslami, do tego skrajnymi od tego co mówil wcześniej... Nie podejrzewam by zbyt wiele osób w owe hasla uwierzyla. Mówię o lewicy.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Jarppen, nie wydaje Ci się, że trzeba by było skrócić tą ankietę o osiem pozycji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Jarpen:

Powiedz to ofiarom księży.
Wiele z tych "ofiar" po 20-30 latach sobie przypomniała, zę ksiądz ich dotknał i chca odszkodowanie. Jak by to nie dotyczyło ksiedza to nikt by się chyba nie przejmował takimi oskarżeniami.
Człowieka mamy dopiero, gdy płód jest wstanie samodzielnie żyć po za organizmem matki. Wcześniej nie można mówić o zabijaniu ludzi.
W ciekawy sposób chcesz usprawiedliwiac zabijanie ludzi. Z tego wynika, ze nawet wcześniaki w inkubatorach nie są ludzmi ? Czy mozę po prostu to kiedy stajemy się czlowiekiem zależy od postępów medycyny ? Tak swoją droga,, jak by cie wyskrobali zanim stałes się "samodzielny" to by Cie nie było człowieku.
To jest typowy argument zwolenników ideologii KK.
To była wypowiedź na zupełnie inny temat i tak po prawdzie nie ma nic wspólnego z "ideologią KK". Nie wiem dlaczego przekleiłeś to do innej kwestii...wygodniej się tak dyskutuje ?
zakazać tego WSZYSTKIM. Dostrzegasz różnicę, w nauczaniu, a dążeniu do ustawowego zakazu?
Oczywiście, ze dostrzegam. Nie mam nic przeciwko by ustawowy zakaz zabijania ludzi dotyczył wszystkich. Chyba nie proponujesz by radykalne grupy, które nie uważają Cyganów za ludzi mogły ich zabijać według własnego uznania? Wszak to jest państwowa ingerencja w ideologie niektórych osób...

Kończąc i podsumowując, resztę trudno skomentować, bo to partyjne bełkot i propaganda, a nie samodzielna wypowiedź; )

Odbieram to jako obraźliwe miganie sie od odpowiedzi na argumenty. Jest to też dla mnie kolejne potwierdzenie, ze "szacunek dla wszystkich" to nic więcej jak propagandowy bełkot.

Nie mam tez pojecia dlaczego moja wypowiedź uważasz za niesamodzielną. Tym bardziej że odwołuję się do wystapienia Bronka, które tylko widziałem w TV. Nie mogę go nigdzie znaleźć w necie (w formie przerobionej przez jakąś partię lub chocby pierwotnej), a chetnie bym tu wkelił. Jedyne dostepne materiały z Olsztyna, z piątku są zamieszczone przez jakis zwolenników PO i okrojone z najbardziej obraźliwego zakończenia.

FSO:

Tak naprawdę trąbienie o bezrobociu, czy braku pracy w Polsce jest glupotą, podobnie jak ubogość kraju. Roboty jest multum, tylko poziom pomocy państwa [wymuszany przez ustawy, przez prawo] sprawia, że nie oplaca się legalnie pracować

Przeczytaj co piszesz! Uważasz, że ludzie będą pracować skoro jest to nieopłacalne? Pomyśl 2 razy zanim komuś głupotę zarzucisz.

Przy okazji - brak pompowania pieniędzy w polską gospodarkę, wzorem innych krajów, wcale się na niej źle nie odbil. To tak na bardzo szerokim marginesie

Tak na szerokim marginesie to sugerowałem, zeby zrezygnować z pomysłu odsysania pieniędzy z gospodarki na rzecz jakiś fanaberii.

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Hauer: a teraz będziemy [kręcili] rypleja - jak to gdzieś u Mleczki napisali. Trochę podstaw ekonomii: czlowiek jest zwierzęciem ekonomicznym, co oznacza, że jeżeli poziom placy jaki oferują mu w pracy jest za niski nie będzie pracować. To jest jasne. Podobnie jasne jest to że roboty jest dość - wystarczy przejść się po pierwszym mieście - zatrudnię, dam pracę, miejsce dla... Ogloszeń jest dość. Oznacza to, że jest praca. Pytanie czemu ludzie nie chcą i odpowiedź jest prosta - państwa da i pomaga. Znam osoby, które jak się dobrze zakręcily to mają wszystko zwroty i dodatki, a źle im się naprawdę nie powodzi. Poza tym taka rozpusta państwa oznacza kilka spraw:

1. Skądś owe pieniądze trzeba ściągnąć - co oznacza, że placą ci co pracują i to coraz więcej. Obciążenie plac kosztami rzędu 40% należy chyba do najwyższych w świecie

2. Niechęć do pracy [lub praca na lewo] oznacza że rośnie ilość gęb do wyżywienia przez państwo, co powoduje konieczność wzrostu obciążeń i wzrost kosztów pracy, co bardzo szybko przeklada się na wysokość placy "na rekę".

3. Świadczenia państwowe [ustawowe i in.] powodują brak odpowiedzialności ze strony ludzi za swoje życie. Ktoś da i dawać będzie, a więc po co się wysilać?

4. Powszechność ubezpieczeń od "...." jest zupelnie czymś innym od przymusu ubezpieczania się u jednego ubezpieczyciela. To pierwsze sprawia, że ktoś nas zmusza aby zabezpieczyć się na przyszość, od choroby etc, to drugie sprawia że istnieje konkurencja...

Różnica pomiędzy SLD a PiS em jest taka, że o ile Ci pierwsi rozumieją pewne podstawowe powiązania ekonomiczne, o tyle Ci drudzy tak naprawdę z ekonomii rozumieją tyle, że skarb państwa to studnia bez dna, z której można oblaskawić wszystkich i nadal będzie pelna, a te miliardy to takie jakieś wirtualne są...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

FSO:

Trochę podstaw ekonomii: czlowiek jest zwierzęciem ekonomicznym, co oznacza, że jeżeli poziom placy jaki oferują mu w pracy jest za niski nie będzie pracować.

Dzięki za oswiecenie. Weź jeszcze pod uwagę jeden element: jesli obciązenia finansowe na pracodawcę sa zbyt duże to nie opłaca mu się zatrudniać ludzi.

Podobnie jasne jest to że roboty jest dość - wystarczy przejść się po pierwszym mieście - zatrudnię, dam pracę, miejsce dla... Ogloszeń jest dość.
Twoje uogólnienia ze spaceru po jakims mieście maja się nijak do statystyki.
Znam osoby, które jak się dobrze zakręcily to mają wszystko zwroty i dodatki, a źle im się naprawdę nie powodzi.
Żeby "dobrze zakręcić" najczęsciej trzeba mieć jakis niepachnący układzik. Jak dobrze popatrzeć to pewnie też takich znam.

Jarpenie... linkami mamy się przerzucać ?

W pozostałych kwestiach też cos podlinkujesz ;) ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Ja zaś głosowałem na Jurka i straszna wizja nietolerancji dla zabijania ludzi mnie nie odstraszyła. W drugiej turze Kaczyński. Komorowskiemu jednak podziękuję. Poza poglądami, nie podoba mi się wykorzystywanie stanowiska w kampanii.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Człowieka mamy dopiero, gdy płód jest wstanie samodzielnie żyć po za organizmem matki. Wcześniej nie można mówić o zabijaniu ludzi.

Więc o zabijaniu kosmitów czy zwierząt, czy może krasnali ?

I czy noworodek jest w stanie samodzielnie żyć poza organizmem matki ?

Ja nie byłem w stanie, Ty może tak skoro tak piszesz, ale w takim razie jesteś ewenementem na skalę światową i powinieneś to zgłosić do księgi Guinesa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Przejrzalem tylko pobieznie ten temat. Znalazlem, czego sie spodziewalem :P .

Nie chce mi sie pienic wraz z Wami, szanowni wspolforumici ;) , wiec wezme przyklad z przedmowcy.

W pierwszej turze wyborow udzialu nie wzialem. Zaden z liczacych sie kandydatow mego poparcia nie ma, na plankton uwagi nie zwracam. Zreszta tam tez nic ciekawego sie nie trzepocze.

W drugiej turze zaglosuje na PO, ale tylko dlatego, ze PiS mi nie odpowiada, i to duzo bardziej.

Celowo pomijam nazwiska kandydatow, bo one w polskim systemie politycznym sa nieistotne.

Z wigorem i szczerym zaangazowaniem oddalbym glos na opcje "kasujemy urzad prezydenta RP".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Lu Tzy nie trzeba go kasować tylko przy jego kompetencjach niech wybiera go Zgromadzenie Narodowe będzie przynajmniej taniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   
Ja zaś głosowałem na Jurka i straszna wizja nietolerancji dla zabijania ludzi mnie nie odstraszyła.

Nauka nie daje odpowiedzi na pytanie, od którego momentu od zapłodnienia można mówić o istocie ludzkiej, pozostaje to kwestią wiary. Społeczeństwo jest podzielone w kwestii aborcji, a obecny kompromis, chociaż nie optymalny, pozwolił na wygaszenie sporów religijnych. Wybór Jurka na prezydenta, momentalnie by ten spór odgrzał i zamiast dyskusji, co prawda czasem kulawych, o gospodarce mielibyśmy pięcioletnią operę mydlaną pt. "Aborcja a Sprawa Polska". Już ją widziałem, dziękuję.

W drugiej turze Kaczyński.

Kaczuszek-kłamczuszek, znowu przegrał proces!

Komorowskiemu jednak podziękuję. Poza poglądami, nie podoba mi się wykorzystywanie stanowiska w kampanii.

Osobiście dziwie się, że jej nie wykorzystuje, a wystarczyło by parę ruchów personalnych, a 'dorżnął by watahę'. Takie postępowanie szybko się mści. W polityce to (parafrazując Talleyranda) nie zbrodnia, a błąd.

Kampania Komorowskiego była słaba, żeby nie powiedzieć fatalna. Niekompetentny sztab, brak jakiejś idei, zerowe wsparcie ze strony Tuska. Wynik mówi sam za siebie. Dwa tygodnie jakie pozostały do dogrywki mogą nie wystarczyć aby się odbić, a szkoda. Ciekawe czym rząd PO tłumaczył by potem (mając 'swojego' prezydenta) swoje niepowodzenia? A tak, po czterech latach najgorszej w dziejach Polski prezydentury, społeczeństwo wybierze sobie brata, który 'będzie kontynuował dzieło bliźniaka'. No cóż, społeczeństwo też musi na kogoś zwalać swoje porażki. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Lu Tzy nie trzeba go kasować tylko przy jego kompetencjach niech wybiera go Zgromadzenie Narodowe będzie przynajmniej taniej.
Nawet wybrany przez zebrany Sejm i Senat nadal pozostaje operetkowa glowa panstwa.

Po cholere mi urzedas, ciagnacy ciezkie pieniadze na siebie i rozliczne prezydenckie urzedy, dublujace rzad wlasciwy, jezeli jedyne jego rzeczywiste uprawnienia to weto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.