Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
intervojager

Traktat lizboński, czyli utrata suwerenności przez Polskę

Rekomendowane odpowiedzi

Ano zupełnie normalnie, każda osoba odczuwająca pociąg seksualny (niezależnie do kogo, czy czego) jest w stanie pozostawać w abstynencji, w zakresie pedofilii też (nie wnikam czy do tego potrzebne są środki obniżające libido, praca terapeuty, czy wystarczy samokontrola - zresztą w to ostatnie nie wierzę).

Jeśli osoba nie molestuje dzieci, nie kolekcjonuje materiałów zabronionych to przecież nie przestała być pedofilem, ale nie podlega penalizacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Traktat lizboński, czyli utrata suwerenności przez Polskę, Zdrada stanu czy historyczna konieczność

Odpowiadając autorowi tekstu: wszystkie państwa zrzeszone w UE w mniejszym lub większym stopniu utraciły swą suwerenność, a o ich gospodarkach i wspólnych stanowiskach politycznych (np. polityka prowadzona przez MSZ) decyduje w większym stopniu ogół członków (PE), niż one same - jest to "oczywistą oczywistością" :) Ponadto prawo UE jest prawem NADRZĘDNYM dla członków wspólnoty, i prawo krajów tejże nie może być sprzeczne z prawem UE. Reasumując: kazdy kraj wstępując w szeregi wspólnoty UE ma wkalkulowane (i się godzi) na pewne ograniczenie swej suwerenności - dlatego nie bardzo wiem, co autor tego wątku miał na myśli ? Czyżby we wszystkich krajach członkowskich pachniało zdradą stanu ? :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

W takim rozumieniu to ja jestem zdeklarowanym zwolennikiem SLD (tylko pozostaję w abstynencji).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak wydumany problem interesuje mnie pod względem formalnym, miałby szansę przy odwoływaniu się, czy nie.

I widzisz - jak zdrowy tryb życia (:abstynencja) przynosi duże pożytki. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Mam taką zagadkę: kilkadziesiąt lat temu pewien sławny (skądinąd) człek wypowiedział znamienne, proprocze słowa: ... "Przekształcenie Polski w państwo odpowiadające standartom europejskim wymagałoby 50, a może 100 lat wytężonej pracy" Pytanie brzmi: kiedy i w jakich okolicznościach słowa te zostały wypowiedziane, i kim był ów dżentelmen ? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: kościół katolicki, z racji tego że jest instytucją "formalnie" pozostająca poza związkami małżeńskimi a i w wielu wypadkach poza kontaktami damsko - męskimi, oznacza tyle, że osoby które są w nim jako kapłani, mnisi i td, muszą coś zrobić ze swym popędem. Albo tabletki, albo rączki do Bozi, albo "do it yourself"... albo korzystanie z tego co jest - wewnątrz.

Dla mnie szkoła katolicka miała by prawo odrzucić homoseksualistę jako nauczyciela, jedynie w wypadku, gdyby sam katolicyzm jako hierarchia by sobie z tym radził a sobie z tym nie radzi. Co widać gdyż co i rusz wybuchają jakieś afery. Dokładnie z tego powodu przypomina to podwójną moralność.

Osobną sprawą jest fakt, że polskie prawo winno spełniać pewne standardy i założenia prawa unijnego, także w kwestii praw takich czy innych mniejszości [w tym i seksualnych].

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie masz racji, z racji tego, że pośród lekarzy znaczący jest odsetek osób z problemem alkoholowym lekarz nie powinien pouczać pacjenta względem skutków nadużywania.

Z racji tego, że policja nie radzi sobie z danym rodzajem przestępstwa nie powinna go ścigać, a już tym bardziej aresztować odpowiedniego delikwenta.

Rozumiem, że gdyby kościół radziłby sobie z problemami homoseksualizmu w swych szeregach to wtedy ma prawo odmówić?

I na takiej zasadzie kolega widzi rozwiązania prawne?

Nienawiść do kościoła zaślepia kolegę tak - że jego opinie pozbawione są wszelkiej logiki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Trybunał Konstytucyjny odrzucił wniosek Pana Maciarewicza o zbadanie zgodności Traktatu lidzbońskiego z konstytucją z przyczyn "formalnych". Więcej na:

http://www.prokapitalizm.pl/artur-gorski-p...kalkulowal.html .

Tylko ten nie dostrzega negatywnych skutków utraty suwerenności przez Polskę na rzecz UE, kto odnosi z tego korzyści materialne. A ja z tego tytułu korzyści nie osiągam, mało tego ponoszę straty i dostrzega niekorzystne dla Polski przemiany ekonomiczne(narody świadczące usługi-to ubogie narody) . Dyskusja na ten temat będzie się nadal odbywać, a każdy kto chce przedstawić swój punkt widzenia ma do tego prawo. Ale błagam, niech nie których z Was lewicowe poglądy nie zwalniają od logicznego myślenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Trybunał Konstytucyjny odrzucił wniosek Pana Maciarewicza o zbadanie zgodności Traktatu lidzbońskiego z konstytucją z przyczyn "formalnych".

Pan Maciarewicz znany jest od co najmniej kilkunastu lat ze swej "radosnej twórczości", w związku z czym mało kto traktuje go poważnie :)

Tylko ten nie dostrzega negatywnych skutków utraty suwerenności przez Polskę na rzecz UE, kto odnosi z tego korzyści materialne. A ja z tego tytułu korzyści nie osiągam.

I wszystko jasne, dlaczego nie lubimy UE - Kali jeszcze nie ukradł krowy :(

Ale błagam, niech nie których z Was lewicowe poglądy nie zwalniają od logicznego myślenia.

Posądzać mnie o lewicowe poglądy ????? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
I wszystko jasne, dlaczego nie lubimy UE - Kali jeszcze nie ukradł krowy

Możesz to rozwinąć, czy też tylko na tyle Ciebie stać? Czy uważasz iż ratyfikacja umowy między Polską a Rosją przez urzędników w Brukseli jest rzeczą normalną(bo w świetle unijnego prawodawstwa-tak, ale z punktu widzenia interesów eurokołchozu-Polski, nie tak bardzo)? Jakimi kryteriami posługują się urzędnicy, by ta umowa mogła obowiązywać? Czy chodzi o interesy UE(czytaj Niemiec), czy też Polski?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Kilka spraw:

1) Cała Europa się jednoczy (jest taki trend), z wyjątkiem niektórych krajów byłej WNP - czy mamy w/g ciebie zjednoczyć się z Bialorusią ? A może z FR ? W opcji są też Chiny, Korea Północna, lub Kuba :)

2) Nie jesteśmy potęgą gospodarczą ani militarną. Musimy wreszcie wyjść z naszej megalomanii, i uświadomić sobie (czasami boleśnie), iż są inni, potężniejsi tego świata, którzy pociągają za sznurki. Mamy do wyboru: albo pomagać im te sznurki ciągnąć (czasami mając nawet wpływ na kierunek i siłę tych pociągnięć), albo stać z boku, jako bierny obserwator ....

3) Kasa, którą czerpiemy z UE jakoś nie śmierdzi nawet największym eurosceptykom (w przeciwieństwie do instytucji, która ją serwuje ...) :(

4) Żyjemy w wolnym społeczeństwie, jeżeli cos się komuś nie podoba - zawsze można wyemigrować do wolnego od EU kraju (patrz: pkt.1), gdzie nie sięgają wstrętne, eurożydomasońskie brukselskie macki, usiłujące zniewolić Nasz Naród .... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Kilka spraw:

1) Cała Europa się jednoczy (jest taki trend), z wyjątkiem niektórych krajów byłej WNP - czy mamy w/g ciebie zjednoczyć się z Bialorusią ? A może z FR ? W opcji są też Chiny, Korea Północna, lub Kuba :)

Dokładnie. Polska nie jest żadnym gospodarczym cudem by pozwolic sobie na pozostawanie poza UE, tak jak Norwegia (odrzucenie w referendum) czy Szwajcaria.

2) Nie jesteśmy potęgą gospodarczą ani militarną. Musimy wreszcie wyjść z naszej megalomanii, i uświadomić sobie (czasami boleśnie), iż są inni, potężniejsi tego świata, którzy pociągają za sznurki. Mamy do wyboru: albo pomagać im te sznurki ciągnąć (czasami mając nawet wpływ na kierunek i siłę tych pociągnięć), albo stać z boku, jako bierny obserwator ....

Dodam, że na "stanie i patrzenie" jako bierny obserwator, to mogłaby sobie pozwolić Szwajcaria, a nie kraj leżący tutaj.

3) Kasa, którą czerpiemy z UE jakoś nie śmierdzi nawet największym eurosceptykom (w przeciwieństwie do instytucji, która ją serwuje ...) smile.gif

Też prawda.

Jakoś nie widać wśród nich ascetycznego Ghandiego walczącego z tyranią.

Możesz to rozwinąć, czy też tylko na tyle Ciebie stać? Czy uważasz iż ratyfikacja umowy między Polską a Rosją przez urzędników w Brukseli jest rzeczą normalną(bo w świetle unijnego prawodawstwa-tak, ale z punktu widzenia interesów eurokołchozu-Polski, nie tak bardzo)? Jakimi kryteriami posługują się urzędnicy, by ta umowa mogła obowiązywać? Czy chodzi o interesy UE(czytaj Niemiec), czy też Polski?

UE powiększa szanse zwykłych zjadaczy chleba jak ja w stosunku do tego co zapewnia samo Państwo Polskie. Coś finansuje, coś dokłada, a mój znajomy dostał owe 40 tyś na rozpoczęcie działalności gospodarczej (mało znana firma ogrodnicza).

Co do działań przeciwko polskim interesom państwowym, jak narazie największa inwestycja w tej kategorii - gazociąg północny - powstała wyłącznie z głupoty naszych włodarzy, nie UE.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad1) Cała Europa się jednoczy, ale odgórnie(przypomnij sobie wyniki referendów w poszczególnych państwach dotyczących kwestii traktatu lidzbońskiego). Owszem są ludzie-zwolennicy zjednoczonej Europy, ale nie na takich warunkach, jakie w wyniku zjednoczenia zostały narzucone.

ad2) Mamy potężny kapitał ludzki, który w wyniku braku lustracji i dekomunizacji, oraz reform gospodarczych jest nie wykorzystany-kto nie ma "układów" musi kombinować by zapewnić swojej rodzinie minimum socjalne, bo i tak większość dochodów wypracowanych przez niego zabiera państwo w postaci podatków oferując w zamian iluzję pomocy społecznej, szkolnictwa i służby zdrowia. Na szczęście kto tylko może, pracuje za granicą(A dla czego nie w Polsce?). Cała prawda o naszej ekonomii:

http://finanse.wp.pl/kat,104762,title,Nie-...1&_ticrsn=5

ad3) A co mają robić rolnicy? Przy takich kosztach produkcji żywnośći i cenach zbytu bez dotacji(na które też płacimy podatki) unijnych by się nie utrzymali. Wyobraź sobie iż zostałem po 14 latach od złożenia pierwszego wniosku o szkolenie komputerowe trafiłem na szkolenie grafiki komputerowej i tworzenia stron internetowych i to za "pieniądze unijne"(program rozwoju kapitału ludzkiego). Dobór osób na te szkolenie to totalny przypadek. Wykłady dotyczące CSS-ów były tak wykładane, iż już dwa tygodnie walczę z diw-ami samodzielnie, i dopiero dochodzę o co w tym wszystkim chodzi, a osiągnięciach pozostałych osób wolę się nie wypowiadać-tylko jedna osoba wie coś o budowie stron internetowych i tylko wykłady z grafiki komputerowej zwiększą u części tych osób szanse na rynku pracy. W tym czasie ukończyłem jednodniowe szkolenie z zakresu Google AdWords dla zaawansowanych w Warszawie i to nie za pieniądze unijne, ale pochodzące od Google, Webchosting i Performans Media, i z nim wiążę pewne nadzieje poprawy sytuacji na rynku pracy. Ale na pieniądze unijne nie mam szans-nie mam znajomości i poręczycieli . A oto przykład na niedoróbkę pod względem wykonania(brak stylów CSS, pliki wideo nie zostały umieszczone na tym samym serwerze, co strona):

http://www.pokrzywdzeni.gov.pl/

ad4) Chętnie bym skorzystał z Twojej rady jak to zrobiło ponad milion Polaków, ale stan zdrowia mi na to nie pozwala. A co to za eufemizmy na końcu Twojej wypowiedzi?

wstrętne, eurożydomasońskie brukselskie macki, usiłujące zniewolić Nasz Naród ....
Przypominają mi pod względem stylu wypowiedzi socjalistyczną dialektykę z czasów realnego socjalizmu....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Trybunał Konstytucyjny odrzucił wniosek Pana Maciarewicza o zbadanie zgodności Traktatu lidzbońskiego z konstytucją z przyczyn "formalnych". Więcej na:

http://www.prokapitalizm.pl/artur-gorski-p...kalkulowal.html .

Tylko ten nie dostrzega negatywnych skutków utraty suwerenności przez Polskę na rzecz UE, kto odnosi z tego korzyści materialne. A ja z tego tytułu korzyści nie osiągam, mało tego ponoszę straty i dostrzega niekorzystne dla Polski przemiany ekonomiczne(narody świadczące usługi-to ubogie narody) . Dyskusja na ten temat będzie się nadal odbywać, a każdy kto chce przedstawić swój punkt widzenia ma do tego prawo. Ale błagam, niech nie których z Was lewicowe poglądy nie zwalniają od logicznego myślenia.

A to pech.

Kolega intervojager niech wspomoże moją pamięć, czy to nie ten sam pan, który jest członkiem partii, w której prezesem jest osoba odpowiedzialna za utratę suwerenności przez Polskę?

Patrząc przez pryzmat innej wypowiedzi kolegi:

Przeglądając ostatnie sondaże przedwyborcze wskazują na popularność Tuska i Kaczyńskiego, czyli osób odpowiedzialnych za utratę suwerenności Polski na rzecz UE. Czyżby społeczeństwo było nie doinformowane o tym fakcie przez media

Czyżby Macierewicz buł niedoinformowany w kwestii kto jest jego prezesem?

I wreszcie panie patrioto, on ma na nazwisko Macierewicz, a nie Maciarewicz[/b]. :):(

Jaki temat tacy patrioci...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1) Cała Europa się jednoczy (jest taki trend), z wyjątkiem niektórych krajów byłej WNP - czy mamy w/g ciebie zjednoczyć się z Bialorusią ? A może z FR ? W opcji są też Chiny, Korea Północna, lub Kuba

Dokładnie to samo mówili komuniści wpychając Polskę do UE.

Pamiętasz slogan: "Jak nie unia, to Białoruś"

Dokładnie. Polska nie jest żadnym gospodarczym cudem by pozwolic sobie na pozostawanie poza UE, tak jak Norwegia (odrzucenie w referendum) czy Szwajcaria.

Za to leży w środku Europy i dlatego mogłaby spokojnie pozostać poza unią, ciężko ominąć prowadzące przez Polskę trasy handlowe, wchodząc zaś do uni tracimy zyski z cła na granicach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.