Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
intervojager

Traktat lizboński, czyli utrata suwerenności przez Polskę

Recommended Posts

Doigraliśmy się! PiS dokoptował sędziów do trybunału konstytucyjnego, a już eurokratom cieknie po nogawkach. Na wniosek PO wprowadzono nadzór nad Polską! Działania PO w tym wypadku śmiało mogę porównać do działania konfederacji Targowickiej przed zaborami. A mój ulubiony historyk Waldemar Łysiak zawsze powtarzał iż "Historia dostaje czkawki". Mamy analogię do działań PO w europarlamencie zdominowanym przez pseudoliberałów? Mamy. Nasza Pani premier pojechała do Brukseli bronić naszych interesów i dobrze wypadła. Co prawda ludzie wyszli na ulicę w Brukseli, ale to byli jak określiła dziennikarka RMFF liberalni urzędnicy europarlamentu, bo tak naprawdę zwykłego Hansa, Belmonda, czy Huareza czy innego Sanczo Pansy losy Polski nic nie obchodzą w przeciwieństwie do sprawujących władzę w Niemczech, Francji, i Anglii, którzy nagle poczuli iż ich interesy w Polsce w wyniku działań polityków PiS -u zostały zagrożone. Schengen też się sypie za sprawą emigrantów z bliskiego wschodu. Oto na granicy Szwedzko - Duńskiej wprowadzono kontrole graniczne. Francuzi ogłosili półroczny antyterrorystyczny stan wyjątkowy, i jakoś nie dostała nadzoru ze strony przywódców eurokołchozu po za popiskiwaniami z Brukseli o łamaniu praw czlowieka i tego typu bzdurach. Mam wrażenie iż niedługo ta UE rozwali sie w wyniku nierównego traktowania swoich członków. Tylko pozostaje pytanie kto na tym zyska a kto straci. Z uwagi na wykluczenie cyfrowe nie będę brał udziału w tej dyskusji, ale będę się starał obserwować jej przebieg, więc więcej spodziewam się w niej trolingu niż merytorycznych odpowiedzi. Z góry przepraszam za ortografię. Nie będę miał możliwości jej edycji z uwagi na wykluczenie cyfrowe tak samo jak na udział w dyskusji, którą sam kilka lat temu rozpętałem.

Na prawdę? A gdzie daty i miejsca? Zabrakło tego w tym poście, szczególnie iż piszę na forum portalu historycznym. A wiadomo powszechnie iż kolejne pokolenia które przyjdą po nas będą taką miały historię, jaką im zostawimy. Rzeczy, o których nie napiszemy, w ich świadomości nie będą istnieć. Z internetu korzystam od święta w bibliotece i nie mam wtedy czasu na uzupełnienie tego co piszę hipertekstem i nie zawsze trafnie argumentuję postawione przez siebie tezy. A więc po kolei: Tu nie chodzi eurokratom w tej sprawie o łamanie prawa konstytucyjnego przez PiS, ale o pieniądze, które nie trafią do ich kieszeni w wyniku działań PiS -u: www.wprost.pl/ar/529129/Gra-o-miliardy-euro-czyli-kulisy-nadzoru-nad-Polska/ Nie wspominam już iż kto ma media ten ma władze, mogąc dowolnie manipulować opinią publiczną. Zdecydowana większość komercjalnych mediów informacyjnych należą do firm z kapitałem Niemieckim. O wystąpienie Pani premier Beaty Szydło w europarlamencie:

wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Eksperci-oceniaja-przemowienie-Beaty-Szydlo-w-Parlamencie-Europejskim,wid,18113092,wiadomosc.html

jancet   

Doigraliśmy się! PiS dokoptował sędziów do trybunału konstytucyjnego, a już eurokratom cieknie po nogawkach. Na wniosek PO wprowadzono nadzór nad Polską!

Podobno nie wprowadzono. Przynajmniej Pani Premier Beata Szydło i Pan Minister Witold Waszczykowski zapewniali mnie o tym z ekranu telewizora podczas emisji programu TVP, kierowanej przez Pana Dyrektora Jacka Kurskiego, który z prawdomówności jest znany, więc niemożliwe, żeby to była nieprawda. Choć Intervojager zdaje się być bliżej władzy, niż zwykły oglądacz TVP, więc może wie lepiej.

Zapewne wie coś o jakimś "wniosku PO", o którym w TVP nie znalazłem informacji. Jaki to wniosek? Kiedy i przez kogo złożony?

Działania PO w tym wypadku śmiało mogę porównać do działania konfederacji Targowickiej przed zaborami.

A ja śmiało mogę porównać do Targowicy działania PiS z lat 2011-2014, które usiłowało zaangażować obce (choć sojusznicze) mocarstwo w śledztwo w sprawie wypadku lotniczego, a potem podważyć wybory samorządowe w 2014 roku, gdyż nr 1 miał wraży PSL i ludzie się mylili i niebacznie głosowali na PSL, choć chcieli na PiS. Jak w 2015 nr 1 miało PiS, to już fałszerstwem nie było.

No i jeszcze przypomnę, że w 1792 to zwolennicy Konstytucji 3 Maja mówili o postępie, Europie, demokracji, a targowiczanie w obronie tradycyjnych wartości walczyli, mając ryngraf z Maryją na piersiach i hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" na ustach? O tym Łysiak nie pisał, czy tylko czytałeś wybrane fragmenty?

Edited by jancet

Przejęzyczyłem się. Nadzór jest obecnie wprowadzany, o czym nie ma za dużo w internecie informacji, i zapewne, tak myślę zostanie z czasem krok po kroku wprowadzony. A to iż jestem, a raczej byłem bliżej władzy niż zwykły zjadacz chleba jest określeniem właściwym, ale nie będę przechwalał się efektami moich działań z zakresu psychologii, socjologii i cybernetyki społecznej. Czy ktoś jeszcze pamięta 21 tez przeciw cenzurze internetu? Humorystycznie tylko stwierdzę, iż być może to ja doprowadziłem do awarii samolotu prezydenta Kwaśniewskiego w Korei :) A teraz zadam ci iacet proste pytanie: do jakiej frakcji należy PO w europarlamencie? Z kolei Twoje porównanie PiS-u do targowicy jest w pełni jak na razie nietrafione, bo nie niosło za sobą tyle negatywnych dla nas konsekwencji, co działania PO ze stycznia tego roku. A teraz zagadka na którą nie oczekuję odpowiedzi: Czyje interesy reprezentuje PSL, i dla czego wypadło w ostatnich latach z areny politycznej? PiS skończy z resztą podobnie, bo łamie podstawowe zasady niezbędne do utrzymania się u władzy, wszystkie swoje niepowodzenia zwalając na PO, czym nie przekona do siebie większości elektoratu w następnych wyborach. Proszę mnie więcej nie pytać, co napisał Łysiak, czy też nie napisał, ale zacząć myśleć i rozumieć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_targowicka

Przywódcy ludzi stojąc po przeciwnych stronach barykady nie raz posługiwali się pojęciami Boga, Honoru i Ojczyzny by osiągnąć swoje cele.

Edited by intervojager