Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
intervojager

Traktat lizboński, czyli utrata suwerenności przez Polskę

Rekomendowane odpowiedzi

kolega intervojager napisał:

A co do tego wątku, nie ma sensu go dalej kontynuwać, bo i tak ZOSTANIE OCENZUROWANY za kilka lat

Nie zdążą - koniec świata przecież nastąpi w 2012.

Atoli gdyby nie nastąpił to kolega będzie w opałach, jak nic ABW już prewencyjnie namierza kolegę i wciąga na swą listę proskrypcyjną.

A wy cieszcie się i radujcie w nowej totalitarnej Europie z pełną michą przed nosem.....

A to na pewno nie o mnie, jestem na diecie a przede mną jeno kefirek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

dobra jest Twoje źródło w kwestii liczby głosów jest mniej więcej tak samo wiarygodne jak stary radziecki jeszcze szmonces o tym, że rozdają samochody w Moskwie. Już wyjaśniam. Dane liczbowe w niewielkim przybliżeniu ze stron PKW [zaokrąglone do 1000 osób].

Liczba uprawnionych do głosowania w całej Polsce to 30,609 mln osób. Czyli nieco ponad 30 mln 600 tysięcy ludzi. Liczba kart wydanych, czyli osób które wzięły udział w głosowaniu to niemal 14 mln 483 tysiące, czyli nieco ponad 47,3%. Nieważność 1,7 mln głosów oznacza, że co 8 głos byłby nie ważny, czyli, że nie ważne byłoby grubo ponad 10% głosów. Idąc do dowolnego obwodu, dowolnej komisji można zobaczyć za stołek kilka a nawet i 7 osób, do tego dochodzą mężowie zaufania wszystkich najważniejszych partii politycznych patrzących sobie wzajemnie na ręce i wszystkim wokół... Takie cuda nie są po prostu możliwe, stąd owe "informacje" są o kant potłuc.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

kolega FSO napisał:

Liczba kart wydanych, czyli osób które wzięły udział w głosowaniu to niemal 14 mln 483 tysiące

Kolega FSO chyba nie zasiadał jednak nigdy w żadnej komisji, wtedy by wiedział, że liczba osób biorących udział w głosowaniu nie jest tożsama z liczbą wydanych kart.

Idąc do dowolnego obwodu, dowolnej komisji można zobaczyć za stołek kilka a nawet i 7 osób

Nie wiem co znaczy fraza "za stołek", ale pewnie Senator forum wie lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   
Co do liczby głosów nie waznych myliłem się, bo opieralem się w swojej wypowiedzi na nie zweryfikowane źródło informacji. Głosów nie ważnych było 1700000, ale w skali całego kraju. A co do tego wątku, nie ma sensu go dalej kontynuwać, bo i tak ZOSTANIE OCENZUROWANY za kilka lat( w tej chwili KE chce zmósić do ściślejszej cenzury internetu Google pod pozorem śledztwa w sprawie dyskryminacji konkurencji w wynikach wyszukiwania). Zdrada stanu się dokonala. Teraz trzeba czekać tylko na czs zapłaty. A wy cieszcie się i radujcie w nowej totalitarnej Europie z pełną michą przed nosem.....

Moje zalecenie.

Idź do jakiejś roboty i zajmij się realnymi problemami.

Co do "cudów nad urną" jest to trudne w aktualnych warunkach.

W komisji jest przykładowo 7 osób - każda z prawem zgłoszenia zastrzeżeń do protokołu. Mężowie zaufania również mają prawo zgłosić zastrzeżenia do protokołu. Karty do głosowania są oglądane przez wszystkich, wszyscy oceniają czy oddana karta spełnia wymogi głosu nieważnego.

Komisja musiałaby być w całości obsadzona przez ludzi skorumpowanych albo maksymalnie zastraszona, by można mówić o oszustwie.

Można by jeszcze uznać, że jeśli przewodniczący komisji i tylko paru członków jest skorumpowanych, może dojść do fałszerstwa, ale to mogłoby się gdzieś zwyczajnie wydać.

A cały czas mówię o jednym obwodzie wyborczym. Ilu skorumpowanych lub zastraszonych członków komisji trzeba by żeby sfałszować wyniki głosowania w kilku gminach, powiatach czy województwie?

A nie jesteśmy na litość boską na Białorusi, czy Ukrainie, gdzie takie cuda by uszły.

Poza tym, ja siedziałem jako "mąż" przy jednej komisji obwodowej we wsi gdzie psy d.. szczekają.

Wśród oddanych kart do głosowania do Sejmiku ponad 10 % było nieważnych. Ludzie zwyczajnie nie czytają instrukcji obsługi karty do głosowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałes Smardz mojego sprostosowania? Wyrazy współczucia za umiejetność czytania ze zrozumieniem tekstu. Moje miejsce pracy zlikwidowali ci wszyscy, co pozli kupować w hipermarketach i sieciach dyskotowych. I nie moge teraz przystosować się do nowych [warunków] rynku pracy-od trzech lat nie mogę pracować fizycznie bez prawa do świadczeń rentowych. Oto [wymarzone] przez was pojęcie państwa prawa! Oto [wymarzona] przez was UE! I takich jak ja są tysiące, co koją swój ból w [alkoholu], o ile nie posiadają znajomości i nie wyjechali za granicę. Popierajcie dalej obecne elity polityczne-[ciach], wrogowie demokracji i swobód obywatelski. Będzie wam ciepło i milo, [dopuki] nie nadejdzie czas zapłaty....

P.S. Kolego Secesjonista popraw moją ortografię w moim poscie jak przystalo na trola(do kolegi Smardza za błędy klawiaturowe się nie przyczepiłeś)-bo do tej pory tylko dwie osoby zwróciły uwagę w internecie na moją pisownie, ale w przeciwieństwie do Ciebie szanuję je-za wiedzę. Jak kto mi nie wieży, niech wpisze w Google intervojager, a co CBS-przywykłem(więcej na forum korwin-mikke.pl).....

P.S.Przepraszam za błędy w pisowni i dziękuję za pomoc w ich poprawienia moderatora. Nie jestem w stanie pisać normalnie w nie normalnym kraju.

Edytowane przez intervojager
Pisownia, argumentacja ad personam, nader dyskusyjne forma oskarżeń. Następny post w tym stylu będzie równoznaczny z ostrzeżeniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: za moją klawiaturę przepraszam bardzo. Zbyt dużo śniadań i obiadokolacji czy pizzy przy komputerze. Miało być oczywiście za stołem.

Smardz: to, że na wsi ludzie oddają 10% głosów nieważnych, nie oznacza, że tak dzieje się w każdej komisji wyborczej. Aby owe naście procent było aktualne w całym kraju [patrz owe ilości w teorii nieważnych acz ukrytych kart], to zgodnie z tzw. rozkładem normalnym, powinny być komisje i to wcale liczne gdzie liczba nieważnych kart sięga i 20%... Byłoby to chyba rewelacją na skalę ogólnopolską, a na pewno załapałoby się do głównego wydania dziennika... Wystarczy rzucić okiem na to co dzieje się we Wałbrzychu, gdzie nieważnych kart na całe miasto było coś ponad trzy setki...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie czytałes Smardz mojego sprostosowania? Wyrazy współczucia za umiejetność czytania ze zrozumieniem tekstu. Moje miejsce pracy zlikwidowali ci wszyscy, co pozli kupować w hipermarketach i sieciach dyskotowych. I nie moge teraz przystosować się do nowych [warónków] rynku pracy-od trzech lat nie mogę pracować fizycznie bez prawa do świadczeń rentowych. Oto [wymażone] przez was pojęcie państwa prawa! Oto [wymażona] przez was UE! I takich jak ja są tysiące, co koją swój ból w [alkocholu], o ile nie posiadają znajomości i nie wyjechali za granicę. Popierajcie dalej obecne elity polityczne-[ciach], wrogowie demokracji i swobód obywatelski. Będzie wam ciepło i milo, [dopuki] nie nadejdzie czas zapłaty....

P.S. Kolego Secesjonista popraw moją ortografię w moim poscie jak przystalo na trola(do kolegi Smardza za błędy klawiaturowe się nie przyczepiłeś)-bo do tej pory tylko dwie osoby zwróciły uwagę w internecie na moją pisownie, ale w przeciwieństwie do Ciebie szanuję je-za wiedzę. Jak kto mi nie wieży, niech wpisze w Google intervojager, a co CBS-przywykłem(więcej na forum korwin-mikke.pl).....

Moje miejsce pracy zlikwidowali ci wszyscy, co pozli kupować w hipermarketach i sieciach dyskotowych.

W dyskontach największa grupa klientów to ludzie nisko uposażeni, stąd niech kolega się zastanowi do kogo kieruje swój żal.

a co CBS-przywykłem(więcej na forum korwin-mikke.pl)

Kolega pomimo tak kiepskiej kondycji finansowej ogląda programy ze stajni CBS Broadcasting Inc.? :mellow:

od trzech lat nie mogę pracować fizycznie bez prawa do świadczeń rentowych

i

I takich jak ja są tysiące, co koją swój ból w [alkocholu]

i

a co CBS-przywykłem

/rozumiem, że tłumaczenie brzmi: a co do CBŚ to przywykłem/

Mogę współczuć, ale kolega jakoś mnie nie przekonał by tego typu osobami interesowało się szczególnie CBŚ, mają nadto poważniejszej roboty, jeśli już to raczej PARPA.

Nie za dużo w tym megalomaństwa?

Centralne Biuro Śledcze (CBŚ), jest komórką organizacyjną polskiej Komendy Głównej Policji, mającą za zadanie zwalczanie przestępczości zorganizowanej, transgranicznej, narkotykowej i ekonomicznej oraz rozpoznawanie i rozpracowywanie szczególnie groźnych grup przestępczych

/za Wiki/

To z racji jakiej działalności kolegi intervojagera ma on takie doświadczenie w kontaktach z CBŚ?

kolega intervojager napisał wcześniej:

Symbol krzyża wiszącego w klasie symbolizuje, iż w tym miejscu nauka odbywa się zgodnie z normami etycznymi i moralnymi wywodzącymi się z religii chrześcijańskiej,

Symbol z definicji symbolizuje, za to tego nie gwarantuje.

To że kolega pisuje na forum JKM nie implikuje tego, że jest świadomym zwolennikiem gospodarki wolnorynkowej.

Z ustawą o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie będzie tak, iż zaraz po wejściu w życie urzędnicy z gminnych zespołów interdyscyplinarnych będą starali się udowodnić swoją przydatność za wszelką i dojdzie do nadużyć.

Nikt nie zaobserwował takich zjawisk.

Moja codzienna ekonomia: jak utrzymać 5-osobową rodzinę za równowartość pracy minimalnej(960 zł), gdy tymczasem pracując na czarno w Niemczech za mniejsze pieniądze przywoziłem do Polski równowartość 3000 zł miesięcznie za 18 dni roboczych pracy?

i

I nie moge teraz przystosować się do nowych [warónków] rynku pracy-od trzech lat nie mogę pracować fizycznie

Obie wypowiedzi brzmią dość sprzecznie.

więcej na forum korwin-mikke.pl

Kolega tym co pisze i jak pisze przynosi ujmę wszystkim, którzy się odnoszą do pewnego toposu wartości konserwatywnych w życiu społecznym, jak również dla zwolenników liberalnego oblicza gospodarki. Nie wystarczy ziać nienawiścią, czy resentymentem do UE by przekonać kogoś do swych racji.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuję nikogo do własnych poglądów, ale je przedstawiam . Albo coś jest racjonalne, albo coś nie. Albo ktoś się z nimi zgadza, albo nie-to zależy od jego doświadczeń życiowych, wiedzy o świecie i doświadczeń życiowych. Byłem, jestem i będę w zainteresowaniu służb specjalnych. Tym bardziej iż kupiłem tydzień temu domenę i usługi hostingowe, a moje dane znalazły się w bazach danych stosownych instytucji w USA i Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

intervojager: tak między nami - hipermarkety, i inne takie wielkie powierzchnie także mają rację bytu. Mniejsze firmy i sklepy mogą uderzyć tam gdzie wielkie powierzchnie nie wchodzą. Plus kilka słów: proszę, dziękuję, do widzenia. Ja też nie mam wielkiej firmy, a jak na razie daję sobie radę, o wiele bardziej dostając w kość z powodu braku fachowców niż wielkich powierzchni, o wiele bardziej dostaję w kość z powodu żądań pracowników, i tak dalej. Nie miałem jednak doświadczeń z CBŚ, choć z głupotą polskiego prawa spotykam się na co dzień.

Czym innym jest umiejętność pisania i dyskusji, logicznej, z przeciwnikami, lub osobami mającymi odmienne zdanie, a czym innym jest spójność wyznawanych poglądów. Czym innymi jest umiejętność formowania swych myśli a czym innym pisanie ortograficznie.

Poglądy J K-M są nazwijmy to w wielu wypadkach kontrowersyjne, skrajne. Kilka innych przymiotników także można dodać. Mimo to, należy mieć umiejętność dyskusji z tymi, którzy wykazują luki w rozumowaniu. Ja o sobie mówię że jestem liberałem [ktoś to dosadniej określił] w kwestiach gospodarczych, acz mocno lewicowy w kwestiach światopoglądów. Tak, są osoby mające inne zdanie, ale staram się by moje wypowiedzi były w miarę spójnie logicznie, dodatkowo pisane bez błędów ortograficznych.

Fakt nie lubienia [nienawiści?] do UE i tego co jest z nią związane, nie oznacza, że wszystko co ona czyni jest be... Poza tym, staram się zwykle patrzeć na owe pomysły przez pryzmat tego co już jest w kraju i zdarza się że swoim małym rozumkiem nie potrafię objąć, spraw, które są dobre w kraju, i złe w Unii...

Fakt kupna domen w USA nie oznacza bycia w zainteresowaniu, co najwyżej może się okazać że dane gdzieś w świecie krążą sprzedawane z tą czy inną bazą danych.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie przekonuję nikogo do własnych poglądów, ale je przedstawiam . Albo coś jest racjonalne, albo coś nie. Albo ktoś się z nimi zgadza, albo nie-to zależy od jego doświadczeń życiowych, wiedzy o świecie i doświadczeń życiowych. Byłem, jestem i będę w zainteresowaniu służb specjalnych. Tym bardziej iż kupiłem tydzień temu domenę i usługi hostingowe, a moje dane znalazły się w bazach danych stosownych instytucji w USA i Polski.

To zupełnie nie przystaje do:

Moja codzienna ekonomia: jak utrzymać 5-osobową rodzinę za równowartość pracy minimalnej(960 zł)

Zapewniam, że nie będzie kolega w sferze działań CBŚ - jeśli już to zupełnie innej służby, kolega powinien znać lepiej zakres i sferę zainteresowań poszczególnych służb w Polsce. Może to być na przykład MK?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

kolega intervojager w podanym linku przekierował do takiej oto własnej informacji:

Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie.

To proszę ich wskazać pośród pierwszej dziesiątki:

Carlos Slim Helu

Bill Gates

Warren Buffet

Mukesh Ambani

Lakshmi Mittal

Larry Ellison

Bernard Arnault

Eike Batista

Amancio Ortega

Karl Albrecht

... jest tylko jeden, na końcu stawki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

intervojager: między nami, to czy coś jest lepsze czy gorsze, tańsze czy droższe i co z tego wybierze klient zależy także od Ciebie, jako właściciela sklepu czy szerzej: firmy. Są towary które kupuje w hipermarkecie [czy innym wielkopowierzchniowym], są takie których tam nie ma i nawet nie ma ich po co szukać. Cały dowcip polega na tym by właśnie mieć to czego brakuje. To czego chcą klienci i czego szukają. Choćby świeży chleb który nie jest z gumy i mięso, które jest naprawdę świetne, wędliny nie dmuchane dobrej jakości, marki których nie ma w hipermarkecie. Poza tym - nie wszystko tam jest "najtańsze". Ja także mam konkurencję iluś hipermarketów budowlanych iluś wielkich firm i jak na razie jakoś daję sobie radę.

Zakazy czy nakazy nie dadzą nic, wystarczy spojrzeć to co działo się w PRL-u ze słynnym po 13 w kwestii alkoholu... Zakazy nic nie dają, ludzie uczą się je omijać.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

witam;

intervojager: między nami - tak naprawdę to, że Chrystus urodził się tego a nie innego dnia ustalono chyba w IV czy V wieku, mogę się machnąć o jakieś kilka lat. To który był to rok - podobnie. Dziś niestety jest nieco więcej problemów z tym kiedy i jak. Nawet ewangelie nie są zgodne co do roku, o dniu nie wspominając...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.