Jump to content

intervojager

Użytkownicy
 • Content count

  235
 • Joined

 • Last visited

About intervojager

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • Strona WWW
  http://intervojager.blogspot.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lipsk
 • Zainteresowania
  historia ekonomia polityka prawo informatyka
 1. Odowiem lepiej późno niż wcale. Zdecydowana większość Białorusinów opuściła Podlasie po roku 1945 i wróciło do ojczyzny, ale wielu też zostało przywiązanych do mieszanki kulturowej Polsko-Białoruskiej bardziej przywiązanych do ziemi i otoczki kulturowej niż do narodowości, posługujących się na codzień dialektem chełchackim stanowiącym zlepkiem językowym Białorusko -Rosyjskp -Polskim -pamiętajmy iż obecnie nie język Białoruski jest użędowym językiem Białorusi, ale Rosyjski. Owszem raz doszło do czystki etnicznej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Zaleszanach . IPN do tej pory nie przeprowadził postępowania w tej sprawie, za to Bury jest uznawany za bohatera Polski, ale przez te wydażenie nie na Białorusi. Polska za bardzo nastawała za nauczaniem o nim w Polskich szkołach na Białorusi, ale Łukaszence raczej to się nie spodobało , co doprowadziło do napięcia stosunków dyplomatycznych Polski z Białorusią, w efekcie to co się dzieje obecnie na granicy Polsko-Białoruskiej tylko dla tego, iż w dyplomocji zabrakło miejsca na kompromis. Łukaszenko od ponad 20 lat straszy Białorusinów straszy Polską i NATO zapominająć iż Rosja i ponadnarodowe korporacje stanowią o wiele większe zagrożenie dla Białorusinów..
 2. Historia prześladowań homoseksualistów

  Nie mam już takiego wzroku by ślędczyć nad książkami. Znam lokalnych homoseksualistów -ich losy są trochę pochrzanione ale to nie qynika z ich popędu seksualnego ale raczej pociągu do alkocholu choć są i pozytywne wyjątki wśród nich. Nie są otoczeni ostracyzmem społecznym z prostej przyczyny -nikt się nie interesuje w mojej małej społeczności lokalnej jak sobie radzą z zaspokajaniem popędu seksulanego -w przeciwieństwie do środowisk LGBT które rozdmuchują problem na forum publicznym który jest bardziej sferą prywatną każdego z nas niż publiczną i w żadnym razie nie reprezentują interesów większości kochających inaczej -po prostu pewni ludzie usiłują zbudować na tym kapitał polityczny, co jest abstrakcją gdy zdecydowana większąść społeczństwa jest hetero.
 3. Komunizm i faszyzm. Cele, różnica i podobieństwa

  Ale bicie piany. Totalitaryzm zawsze zostanie totalitaryzmem:
 4. Wywaleni z Facebooka

  Nie tylko Donald Tramp dostał bana na Facebooku zresztą większąść z nas wie dokładnie za co. Dotknęło to też mnie i kolegi pofachu. Teraz FB rząda od nas skanu dowodu osobistego. A przecież to dane sa bardziej wrażliwe niż numer telofonu -a 2 000 000 nómerów telefonów wyciekło im z bazy danych z winy człowieka. Więc jakie zaufanie mamy dażyć tak dużą firmę, iż nie jest w stanie upilnować lojalności swoich pracowników jeśli ch odzi o przetważanie danych osobowych swoich klientów? Okazuje się iż klucza którym posługuje się FB przy zamykaniu kont nie którym użytkownikom to za mało -muszą posługiwać się jakimś innym kluczem niż łamanie netykiety, czy też nie przestrzeganie regulaminu bo w znanych mi przypadkach do tego nie doszło. A więc w co z nami zaczyna grać Facebook? W bingo dla nie dorozwojów? Przypominam iż dane ze skanu dowodu osobistego mogą posłóżyć do kradzieży tożsamości.
 5. Brexit i jego przyczyny

  W sumie dyskusja nie dokończona GENIUSZE OD HISTORII z Wąchocka.
 6. Leszek Balcerowicz

  Balcerowicz był nadany z Banku Światowego. Inaczej Polska by nie dostała wówczas kredytu. I tak za "powodzenie" jego plan zapłacili słono wówczas wszyscy z nas, co mieli gotówkę, lokaty i kredyty w złotówkach. Co prawda dzięki temu zmniejszono inflację, ale jakim olbrzymim kosztem. Najlepiej porozmawiaj na ten temat z prowadzącymi działalność gospodarczą w ówczesnym czasie.
 7. To tak jak by ująć słowa Ferdynanda Kiepskiego "(..)Są takie rzeczy na świecie, które nawet fizjonomom się nie śniły.(...), a tak moje życie dawno przerosło kabaret. A morze by tak ktoś sprawdził, jak to w praktyce jakie ma znaczenie konieczność złożenia oświadczenia, iż petent nie będzie się odwoływał od decyzji urzędowej(stosowane między innymi w ośrodkach opieki społecznej), oraz niemożność złożenia odwołania od postanowień sądu? Radzę zaznajomić się z treścią Konstytucji RP oraz Powszechną Deklaracją Praw Człowieka i to ze zrozumieniem tekstu. A co powiecie o odmowę świadczeń medycznych, mimo posiadanego ubezpieczenia, czy też konsekwencje wyciągane wobec organizatorów ostatnich protestów rolniczych? To dzieje się na prawdę obok was, tu i teraz w Polsce, a nie Kolumbii, czy Birmie i proszę bez dygresji, iż za tym stoi PO, czy też PiS bo stoją za tym ludzie uchwalający i wykonujący prawo. A trolować na mój temat każdy może. Powiem wam w tajemnicy, iż podobno podwyższa to poziom merytoryczny dyskusji. Tej dyskusji....
 8. Sprawa się rypła. Teraz rządzi zasada: "znajdź człowieka, a paragraf się sam znajdzie". Nie mam zaufania do państwa, w którym wymiar sprawiedliwości jest podporządkowany ściśle politykom. Owszem, mogłem w tym przeszkodzić. Ale PO tak zawzięcie zwalczało wykluczenie cyfrowe, iż zostałem bez internetu. Gdzieś u mnie w teczce leży jeszcze certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu reklamy internetowej, oraz odpowiedź od Rzecznika Praw Obywatelskich z 2008 roku w sprawie ACTA. Ale nie ma o czym mówić. Bo liczy się to, co zrobiłem, a nie to, czego nie zrobiłem.
 9. PO i PiS są partiami lewicowymi, z uwagi iż mamy w naszym państwie rozbudowany system socjalny. Problem polega na tym, iż o ile PO popierały interesy Niemiec w Polsce, tak PiS popiera interesy USA, co biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną i polityczną w Europie jest rzeczą słuszną. Obserwując scenę polityczną od 1993 roku dostrzegam totalną amatorszczyznę na scenie polityczne kolejnych partii rządzących, których pierwszym krokiem po objęciu władzy było formowanie nowych urzędów państwowych w miejsce istniejących, nazywaną szumnie "reformą administracji", za co płaciliśmy, i dalej płacić będziemy my wszyscy podatnicy, z uwagi, iż nic się w tej kwestii przez ze mnie poruszanej się nie zmieni. Takie działania miały za zadanie jako nagroda zapewnienie wysokopłatnych miejsc pracy dla osób popierających daną opcję polityczną, która akurat przejęła władzę. Tym czasem takie działania są niezgodne z zasadami socjologii, socjotechniki i cybernetyki społecznej, z uwagi iż taniej dla funkcjonowania państwa by było usuwać nie wykonujących sumiennie swoich obowiązków urzędników państwowych, urzędnikami z "nadania politycznego"(ja tego nie wymyśliłem, poczytajcie Makiawellego ze zrozumieniem tekstu) . Grzebanie PiS-u przy systemie wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest niebezpieczne dla naszego systemu demokracji z uwagi, iż tworzy precedens do tego, by inne ugrupowania polityczne które obejmą władzę w Polsce w przyszłości po PiS-ie.....muszę kończyć urzędnicy przyszli do pracy
 10. Szybciej otrzymałem odpowiedź z wiadomości z radia Maryja, niż od was. Bo zamiast odpowiedzieć na moje pytanie, zastawiacie się czy Monteskiusz, o którym uczyłem się na historii w ogólniaku jest trolem czy nie. To mój ostatni post. W biblotece dostałem zakaz korzystania z internetu. Nie każdy administrator sieci komuputerowej w instytucjach publicznych ma zielone pojęcie o zabezpieczeniach sieci LAN, o rozróżniniu myszki od klawiatury nie wspominając. Boję się po za tym pisać cokolwiek na waszym forum, z uwagi, iż tym razem odpowiedź na moje pytanie uzyskam szybciej z telewizji Trwam, niż od was:)
 11. Jak ma się Moteskiuszowski podział władzy polegający na oddzieleniu od siebie władzy sądowniczej, wykonawczej i ustawodawczej do reform sądownictwa przeprowadzanego obecnie przez sejm? Trzeba pamiętać o tym iż PiS nie utrzyma się, i wcześniej, czy później odda władzę innym ugrupowaniom politycznym.
 12. Brexit i jego przyczyny

  Znalazłem: http://www.bankier.pl/wiadomosc/UE-daje-czas-Londynowi-Zwarcie-o-przyczyny-Brexitu-3551935.html http://wyborcza.pl/1,75399,20322444,brexit-ma-wiele-przyczyn-nawet-gdyby-ue-byla-doskonala-wyspiarzom.html Tylko iż podziękowałem wujkowi Google korzystałem z wyszukiwarki na jednym z portali. Tekst opublikowany w internecie przez "Gazetę Wyborczą" zaszokował mnie wysokim poziomem dziennikarstwa jego autora. Szkoda iż w tej chwili nie mam czasu na analizę znalezionych treści.
 13. Brexit i jego przyczyny

  @ przed pseudonimem oznacza, iż piszę na forum specjalnie do posiadacza pseudonimu. Kto jeszcze pamięta co to kanał IRC, to wie o co chodzi. Dziękuję za szybką odpowiedź a o przyczynach wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. Informacji poszukam na innym forum. Spamować każdy może, lepiej lub gorzej.....
 14. Próby nowlizacji ustawy antyaborcyjnej

  Korzystam z usług bibliotek publicznych. To nic nie kosztuje
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.