Skocz do zawartości

intervojager

Użytkownicy
 • Zawartość

  227
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O intervojager

 • Tytuł
  Ranga: Starszy wykładowca

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Inna

Kontakt

 • AIM
  9287076
 • Strona WWW
  http://www.mojageneracja.pl/9287076/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lipsk
 • Zainteresowania
  historia ekonomia polityka prawo informatyka
 1. Sprawa się rypła. Teraz rządzi zasada: "znajdź człowieka, a paragraf się sam znajdzie". Nie mam zaufania do państwa, w którym wymiar sprawiedliwości jest podporządkowany ściśle politykom. Owszem, mogłem w tym przeszkodzić. Ale PO tak zawzięcie zwalczało wykluczenie cyfrowe, iż zostałem bez internetu. Gdzieś u mnie w teczce leży jeszcze certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu reklamy internetowej, oraz odpowiedź od Rzecznika Praw Obywatelskich z 2008 roku w sprawie ACTA. Ale nie ma o czym mówić. Bo liczy się to, co zrobiłem, a nie to, czego nie zrobiłem.
 2. PO i PiS są partiami lewicowymi, z uwagi iż mamy w naszym państwie rozbudowany system socjalny. Problem polega na tym, iż o ile PO popierały interesy Niemiec w Polsce, tak PiS popiera interesy USA, co biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną i polityczną w Europie jest rzeczą słuszną. Obserwując scenę polityczną od 1993 roku dostrzegam totalną amatorszczyznę na scenie polityczne kolejnych partii rządzących, których pierwszym krokiem po objęciu władzy było formowanie nowych urzędów państwowych w miejsce istniejących, nazywaną szumnie "reformą administracji", za co płaciliśmy, i dalej płacić będziemy my wszyscy podatnicy, z uwagi, iż nic się w tej kwestii przez ze mnie poruszanej się nie zmieni. Takie działania miały za zadanie jako nagroda zapewnienie wysokopłatnych miejsc pracy dla osób popierających daną opcję polityczną, która akurat przejęła władzę. Tym czasem takie działania są niezgodne z zasadami socjologii, socjotechniki i cybernetyki społecznej, z uwagi iż taniej dla funkcjonowania państwa by było usuwać nie wykonujących sumiennie swoich obowiązków urzędników państwowych, urzędnikami z "nadania politycznego"(ja tego nie wymyśliłem, poczytajcie Makiawellego ze zrozumieniem tekstu) . Grzebanie PiS-u przy systemie wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest niebezpieczne dla naszego systemu demokracji z uwagi, iż tworzy precedens do tego, by inne ugrupowania polityczne które obejmą władzę w Polsce w przyszłości po PiS-ie.....muszę kończyć urzędnicy przyszli do pracy
 3. Szybciej otrzymałem odpowiedź z wiadomości z radia Maryja, niż od was. Bo zamiast odpowiedzieć na moje pytanie, zastawiacie się czy Monteskiusz, o którym uczyłem się na historii w ogólniaku jest trolem czy nie. To mój ostatni post. W biblotece dostałem zakaz korzystania z internetu. Nie każdy administrator sieci komuputerowej w instytucjach publicznych ma zielone pojęcie o zabezpieczeniach sieci LAN, o rozróżniniu myszki od klawiatury nie wspominając. Boję się po za tym pisać cokolwiek na waszym forum, z uwagi, iż tym razem odpowiedź na moje pytanie uzyskam szybciej z telewizji Trwam, niż od was:)
 4. Jak ma się Moteskiuszowski podział władzy polegający na oddzieleniu od siebie władzy sądowniczej, wykonawczej i ustawodawczej do reform sądownictwa przeprowadzanego obecnie przez sejm? Trzeba pamiętać o tym iż PiS nie utrzyma się, i wcześniej, czy później odda władzę innym ugrupowaniom politycznym.
 5. Brexit i jego przyczyny

  Znalazłem: http://www.bankier.pl/wiadomosc/UE-daje-czas-Londynowi-Zwarcie-o-przyczyny-Brexitu-3551935.html http://wyborcza.pl/1,75399,20322444,brexit-ma-wiele-przyczyn-nawet-gdyby-ue-byla-doskonala-wyspiarzom.html Tylko iż podziękowałem wujkowi Google korzystałem z wyszukiwarki na jednym z portali. Tekst opublikowany w internecie przez "Gazetę Wyborczą" zaszokował mnie wysokim poziomem dziennikarstwa jego autora. Szkoda iż w tej chwili nie mam czasu na analizę znalezionych treści.
 6. Brexit i jego przyczyny

  @ przed pseudonimem oznacza, iż piszę na forum specjalnie do posiadacza pseudonimu. Kto jeszcze pamięta co to kanał IRC, to wie o co chodzi. Dziękuję za szybką odpowiedź a o przyczynach wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. Informacji poszukam na innym forum. Spamować każdy może, lepiej lub gorzej.....
 7. Próby nowlizacji ustawy antyaborcyjnej

  Korzystam z usług bibliotek publicznych. To nic nie kosztuje
 8. Brexit i jego konsekwencje

  Dobra, dalej gdybajcie, co by było gdyby było. Tym czasem rozpoczęła się misterna gra o kasę między rozgrywającymi z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Bo czy w ogóle Wielka Brytania wyjdzie ze struktur UE i na jakich warunkach, czas pokarze.
 9. Brexit i jego przyczyny

  @TyberiusClaudius Z nie zwykle prostej przyczyny. Zacytuj mi choć jeden post z tamtego wątku o przyczynach wyjścia Wielkiej Brytanii z struktur UE. Założyłem ten wątek bo poszukuję więcej informacji na ten temat, niż wujek Google oferuje. Może ma ktoś lik do ciekawej strony na ten temat. Mnie jako pasjonata historii interesują nie tylko skutki, ale też przyczyny pewnych wydarzeń.
 10. Zastanawiam się dla czego obywatele Wielkiej Brytanii zadecydowali o wystąpieniu ze struktur UE. Przeglądając przez 20 minut zawartość śmietnika informacyjnego zwanego potocznie internetem, nie znalazłem na ten temat zbyt dużo informacji. Lęk przez napływem emigrantów, nadrzędność prawa unijnego nad prawem krajowym, niemożność wynegocjowania przez Brytyjskich polityków lepszych dla nich warunków członkostwa w UE, to główne przyczyny tego, iż obywatele Brytyjscy postanowili w referendum o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ale czy to wszystkie?
 11. Próby nowlizacji ustawy antyaborcyjnej

  Nowelizacja. Za dużo ton dziś przewaliłem, wiec świntuszę swoją znajomością ortografii. Mam nadzieję, iż admin poprawi.
 12. Próby nowlizacji ustawy antyaborcyjnej

  To mi zostają podatki bo nie mam telewizora i internetu:)
 13. Ocena rządów PiS

  Rozmawiałem z kilkoma pracodawcami, którzy stwierdzili, iż wprowadzenie 500+ spowoduje wzrost kosztów pozyskania pracowników z uwagi na zmniejszenie się na rynku pracy ludzi gotowych do podjęcia pracy. Innym aspektem są prowadzone obecnie rozmowy o podniesienie w przyszłym roku pensji minimalnej do 15 złotych za godzinę pracy, czego skutki są do przywidzenia. Co do świadczeń socjalnych w Polsce stwierdzam iż Niemiecki bezrobotny ma wyższe świadczenia socjalne, niż polak pracując po 8 godzin zarabia. Zastanawiam się, z kod obecnie sprawujący władzę w Polsce wezmą na to pieniądze, i czy to nie napędzi inflacji, na czym stracą posiadacze kredytów bankowych.
 14. Dziś przez przypadek usłyszałem informację iż pewna grupa ludzi chce zaostrzenia prawa antyaborcyjnego w Polsce powołując się na poparcie kościoła Katolickiego. I nagle druga grupa ludzi z Danutą Wałęsą(jej wystąpienie publiczne w związku z problemami współpracy z UB jej męża są usprawiedliwione, bo jeśli o kimś media nie mówią -tej osoby w świadomości społecznej nie ma) na czele opowiada się przeciw temu. Jeśli prawo było do tej pory dobre(od 1993 roku), to po co je zmieniać? I kto na tej zmianie zarobi, a kto straci na arenie politycznej?
 15. Manipulacje w mediach

  Wchodzę na forum historia.org.pl a tu niespodzianka. Komunikat o zagrożeniu parschingiem, który ignoruję i obchodzę. Loguję się jednak bez problemu. Czyżby treści przez nas publikowane stały się w jakiś sposób zagrożeniem dla obecnie sprawujących władzę w Polsce? Bo hakerzy bawiąc się w tak pracochłonną podmianką tak na prawdę nic by nie zyskali.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.