Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
abramowicz

Czy polskie społeczeństwo jest tolerancyjne?

Rekomendowane odpowiedzi

Coś jak premiera tylko w druga stronę.

Jeśli dla kogoś polski jest językiem ojczystym a nie wyuczonym to takie terminy jak "gendery", "premierzyca", "obskórantyzm", "bladawiec", "cyberownica" beda dla niego zrozumiałe. Gendera np. to wiedźma płci obojga zajmująca się genderem.

Język jest narzędziem patriarchalizmu i samczej dominacji to raz a dwa ja tu rozszerzam horyzonty kolektywu w odróżnieniu od osób uprawiających obstrukcję.

EDIT: Aby jeszcze bardziej odróżnić się na plus pod względem merytoryki postawię podstawowe zagadnienia które powinny być poruszone w tym wątku:

(...)

Może "beda" a może jednak: nie będą, tak przy okazji - polskie słowniki nie są jeszcze tak bardzo zrewoltowane i terminu: "merytoryka" nie odnotowują.

Polska to taki dziwny kraj...

dzięki wspaniałemu wynalazkowi w postaci pilota telewizyjnego możemy się o tym przekonać. W tej samej minucie możemy się dowiedzieć, że żyjemy w kraju gdzie kobiety nie mają pełni praw, geje żyją w podziemiu a życie społeczne regulują duchowni katoliccy. Pstryk... i już możemy się dowiedzieć, że jest to kraj gdzie ludzie o tradycjonalistycznym światopoglądzie są zaszczuci przez ideologów gender i środowiska LGBT/LGBTQ; a kościół rzymskokatolicki czuje się jak za pierwszych (prześladowanych) chrześcijan.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jakober   

... a jak wejdziesz w internet, to się dowiadujesz, że w kwestii prośby o szanowanie zasad kultury języka

Jest to spojrzenie ciasne, niepluralistyczne a nawet ksenofobiczne.

, że "bycie za gender" = "bycie za Legią" (lub na odwrót) a w warstwach wyżej uświadomionego społeczeństwa wyrażanie własnych poglądów zastępują odsyłacze do "jutuba" tudzież do stosownych paneli.

Wniosek: polskie społeczeństwo jest nietolerancyjne w oczach tych, którzy tolerancji się domagają, bycie tolerancyjnym jest wielkością odwrotnie proporcjonalną do bycia tolerowanym, a nietolerowanie tolerancji wobec nietolerancji, przeciwnie niż nietolerancji wobec tolerancji, wykracza poza ramy tolerancji.

Edytowane przez jakober

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do źródeł, a umiejętność korzystania ze źródeł jest niezwykle ważna.

A tu jeszcze jedno:

http://debaty.tezeusz.pl/blog/201769.html

z cytatem:

Tolerancja religijna i światopoglądowa

Rozważania te rozpocząć czas od definicji. Słownik PWN podaję taką definicję:1. «poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych»

Czyli mamy tu prosty algorytm:

1. Jest pogląd.

2. Sprawdź, czy inny niż Twój.

3. Jeśli TAK – toleruj go.

Który to algorytm osoba aspirująca do miana tolerancyjnej powinna stosować. Nie ma tu pola na żadne manewry. Czy czołowi przedstawiciele ideologii tolerancyjności stosują się do niego, czy może nie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

/...../

dzięki wspaniałemu wynalazkowi w postaci pilota telewizyjnego możemy się o tym przekonać. W tej samej minucie możemy się dowiedzieć, że żyjemy w kraju gdzie kobiety nie mają pełni praw, geje żyją w podziemiu a życie społeczne regulują duchowni katoliccy. Pstryk... i już możemy się dowiedzieć, że jest to kraj gdzie ludzie o tradycjonalistycznym światopoglądzie są zaszczuci przez ideologów gender i środowiska LGBT/LGBTQ; a kościół rzymskokatolicki czuje się jak za pierwszych (prześladowanych) chrześcijan.

Czy w Polsce rząd obowiązkowo szkoli urzędników z:

1. Gendera?

2. Katolicyzmu?

2. W tej sekundzie przeczytałem:

Wszystko, co jest mówione na głos, w wypadku polskiej lewicy i salonów jest tak naprawdę tylko wtórnym racjonalizowaniem odruchu nienawiści do Polaka-katolika, Kościoła, romantyczno-powstańczej tradycji. Co tu długo gadać, kiedy narzuca się parafraza słów Horodniczego z Gogola: nie żadnych nazistów czy ksenoforbów, tylko siebie samych nienawidzicie, i to jest wasz nierozwiązywalny problem.

http://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/id,7118/Siebie-samych-nienawidzicie.html

3. Jak ktoś jest tolerancyjny to wszyscy widzą że jest tolerancyjny i wiadomo, ze jest. A jak ktoś nie jest to musi drzeć ryja, jako to z niego jest toleracjonista.

Dlatego ka szukacie tolerancji to nie znajdziecie jej we Wyborczej a jakąś tam otwartość na inne poglądy znajdziecie wśród pisiorów.

Edytowane przez Smok Eustachy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Odsyłam do źródeł, a umiejętność korzystania ze źródeł jest niezwykle ważna.

A tu jeszcze jedno:

http://debaty.tezeusz.pl/blog/201769.html

z cytatem:

Nie bardzo rozumiem określenie "źródła" w tym kontekście, ale to drobiazg. Ważniejsze dla mnie jest to, że jestem bardzo nietolerancyjny dla odsyłania w dyskusji na forum to innych tekstów i autorów.

Nie interesuje mnie dyskusja z Wojciechem Soplem (a może Sopelem) tak długo, dopóki nie zarejestruje się na forum. Jeśli zaś Smok Eustachy ma podobne poglądy, jak Wojciech Sopel, niech je sformułuje. A przynajmniej zacytuje:

Czyli mamy tu prosty algorytm:

1. Jest pogląd.

2. Sprawdź, czy inny niż Twój.

3. Jeśli TAK – toleruj go.

Gdybym nie był tak tolerancyjny, za jakiego się uważam, wyśmiałbym ten algorytm za brak opcji "Jeśli NIE", z czego by wynikało, że poglądów takich samych, jak Twój tolerować nie należy :).

Ale jednak zwrócę uwagę na znaczenie słowa "tolerować":

1. «odnosić się z pobłażaniem do nagannych zachowań lub zjawisk»

2. «godzić się na obecność jakiejś osoby mimo braku aprobaty dla niej»

Za SJP PWN. Pominąłem znaczenie medyczne.

Zatem "tolerowanie" to coś innego niż "tolerancja": «poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych». Tolerancja łączy się z szacunkiem dla poglądu, którego nie podzielam oraz osoby, która go głosi, tolerowanie zaś to tylko zgoda na brak wyroku śmierci za głoszenie innych poglądów, którą znakomicie można łączyć z pogardą. (Wiem, że Lu Tzy o tym 6 lat temu w tym wątku pisał, choć opisu samej różnicy nie sformułował).

Wydaje mi się, że pogląd Smoka Eustachego:

Jeśli dla kogoś polski jest językiem ojczystym a nie wyuczonym to takie terminy jak "gendery", "premierzyca", "obskórantyzm", "bladawiec", "cyberownica" beda dla niego zrozumiałe. Gendera np. to wiedźma płci obojga zajmująca się genderem.

wskazuje, na - co najawyżej - tolerowanie innych poglądów, na pewno nie na tolerancję.

Przyznam, że te terminy są dla mnie zupełnie niezrozumiałe, to jakiś slang środowiskowy. Zapewne Smok Eustachy uzna zatem, że nie należę do osób, dla których "polski jest językiem ojczystym a nie wyuczonym". W końcu już kiedyś pisałem na forum, że jeden z moich dziadków wychował się na Nalewkach (a może Stawkach?) i biegle mówił jidisz, zaś drugiego w ogóle nie znałem, więc wszystko jasne.

Co do poglądu na gender, to moim zdaniem jest to zjawisko, polegające na tym, że poszczególnym płciom, oprócz cech fizjologicznych, przypisujemy pewne cechy kulturowe. Fizjologicznie mężczyźni są więksi i silniejsi od kobiet, więc lepiej nadają się do wykonywania zawodu górnika (mam na myśli tych "na dole"). To jest wynik płci w znaczeniu "sex".

Natomiast istnieje też powszechne przekonanie, że kobiety lepiej nadają się do gotowania. Żadne fizjologiczne różnice o tym nie świadczą, jest to przekonanie oparte wyłącznie na tradycji kulturowej. To jest wynik płci w znaczeniu "gender".

Zważywszy, że bardzo lubię gotować (w sensie: przygotowywać potrawy, bo akurat gotowanie jest rzadko stosowaną przeze mnie metodą) i robię to lepiej, niż żona, trudno mi nie podzielać poglądu, że umiejętność gotowania nie jest związana z płcią fizjologiczną w znaczeniu "sex". Tym bardziej, że syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom zbudowałem (w pewnym sensie), więc jako mężczyzna mogę czuć się spełniony.

Edytowane przez jancet

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Czyli mamy tu prosty algorytm:<br style="color: rgb(56, 56, 56); font-size: 11.6999998092651px; line-height: 19.5px;">1. Jest pogląd.<br style="color: rgb(56, 56, 56); font-size: 11.6999998092651px; line-height: 19.5px;">2. Sprawdź, czy inny niż Twój.<br style="color: rgb(56, 56, 56); font-size: 11.6999998092651px; line-height: 19.5px;">3. Jeśli TAK – toleruj go.<br style="color: rgb(56, 56, 56); font-size: 11.6999998092651px; line-height: 19.5px;">Który to algorytm osoba aspirująca do miana tolerancyjnej powinna stosować. Nie ma tu pola na żadne manewry. Czy czołowi przedstawiciele ideologii tolerancyjności stosują się do niego, czy może nie?

Przepraszam ale moim zdaniem ten "algorytm" debilny jest.

Jeśli miałby on świadczyć o czyjejś tolerancyjności lub nie to z dumą stwierdzam, że nie jestem tolerancyjny i nie zamierzam nim być.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale moim zdaniem ten "algorytm" debilny jest.

Jeśli miałby on świadczyć o czyjejś tolerancyjności lub nie to z dumą stwierdzam, że nie jestem tolerancyjny i nie zamierzam nim być.

No to wracamy do punktu wyjścia i ustalamy, o czym mówimy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Smoku Eustachy, dzień dobry. odpowiedz mi proszę na pytanie - czy społeczeństwo polskie musi być tolerancyjne? A jeżeli tak, to dlaczego?

Ja osobiście JESTEM NIETOLERANCYJNA, wiesz dlaczego?

Bo jestem:

- tolerancyjna ledwo ciut ciut w rozumieniu, że mam tolerować wieszczących, że wszystko co ze świata zachodniego jest dla mnie idealne, a Polska jest zaściankiem Europy. Nauczyłam się ostatnio mówić wprost znajomym wstydzącym się zaściankowości Polski, by jak najszybciej zmienili obywatelstwo, bo po co mają się męczyć będąc Polakiem

- nielubiąca tradycji, irytuje mnie pozorność zachowań.

- niezgadzająca się na obrażanie mojego kraju lub umniejszanie jego wartości przez mających problem z wyższością, pouczających nas Niemców, czy Francuzów, jak również jęczących o materialnej niedoli potomków ofiar Niemców, Ukraińców i Austriaków, którzy żądają wciąż złota/dolarów/kamienic od mojego kraju

- zgadzająca się z K. Marksem, że religia to opium des Volkes.

- nieznosząca narzucania mi swoich pomysłów, poglądów przez kogokolwiek, a już nie daj Boże przez udających cnotliwych i pobożnych. Brzydzę się dwulicowością

- mająca w nosie, czy ktoś się ze mną zgadza czy nie.

Pewnie wielu jest takich jak ja, może bardziej religijnych lub zakochanych w polskiej tradycji, albo mniej szczerych, bardziej zastraszonych przez mainstreamowe media. I jesteśmy nietolerancyjni. Taki lajf. Po prostu trzeba nas kochać i z nami żyć. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, bo zająłem się sprawami bieżącymi. A kolejny text o genderze powinien powstać. Np. pisanie "text" jest zgodna z pluralizmem.

Problemem jest, że tamci całej prawdy nie mówią:

Mówią tolerancja a chodzi i m o tolerancję dla siebie.

Mówią swoboda wyrażania poglądów a chodzi im o taka swobodę dla siebie.

etc etc.

Kto ma jakieś inne przemyślenia dotyczące owych terminów?

Stosowny fragment mojego textu:

http://smocze.opary.salon24.pl/672073,doktryna-ale

Jak proboszcz powiedział, żeby głosować na uczciwych to wg Wyborczej cały Kościół nawoływał do głosowania na pisiorów i zaangażował się w politykę. ALE jak jakiś imam zapowiedział wprowadzenie w Polsce szariatu to jest to pojedynczy wyskok niereprezentatywny.

Podobnie znaleźli jakiegoś leszcza co popełnił paszkwil w Tygodniku Powszechnym i to już jest głos całego Watykanu itp.

A wypowiedzi x. Sowy to nie jest mieszanie się do polityki?

Rasizm jest niedobry ALE antypolonizm jest OK. Wyraźnie trzeba powiedzieć, że nasz rząd jest polski i dlatego się zajmuje antypolonizmem. Antysemityzmowi możemy poświęcić tyle uwagi, co oni poświęcają antypolonizmowi. Na zasadzie wzajemności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, bo zająłem się sprawami bieżącymi.

W sumie - to ja nie odczułem braku Smoka.

Jak inni?

A kolejny text o genderze powinien powstać. Np. pisanie "text" jest zgodna z pluralizmem.

To nie jest temat o "genderze", ma Smok kłopoty ze zrozumieniem tematu i czytaniem?

A jakiż to pluralizm wymusza pisanie: "text" a nie: "tekst"?

Problemem jest, że tamci całej prawdy nie mówią:

Mówią tolerancja a chodzi i m o tolerancję dla siebie.

Mówią swoboda wyrażania poglądów a chodzi im o taka swobodę dla siebie.

etc etc.

Zabrakło kropki, ale co tam, trzeba być tolerancyjnym.

Owi "tamci" - to: Kto?

Kto ma jakieś inne przemyślenia dotyczące owych terminów?

Stosowny fragment mojego textu:

http://smocze.opary.salon24.pl/672073,doktryna-ale

Jak proboszcz powiedział, żeby głosować na uczciwych to wg Wyborczej cały Kościół nawoływał do głosowania na pisiorów i zaangażował się w politykę. ALE jak jakiś imam zapowiedział wprowadzenie w Polsce szariatu to jest to pojedynczy wyskok niereprezentatywny.

(...)

Jak czytam takie teksty to czuję wstyd za to, że identyfikuję się z prawicą konserwatywną. Smok Eustachy wierzy, czy ma jakieś informacje co do tego, że posłowie zafundują nam szariat? Bo innej drogi nie widzę.

Tyle samo uwagi poświęcam myśli o szariacie w Polsce, co stwierdzeniom Tyberiusza o polskich kapitalistach i jak to widział zombie kapitalizmu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W sumie - to ja nie odczułem braku Smoka.

Jak inni?

To nie jest temat o "genderze", ma Smok kłopoty ze zrozumieniem tematu i czytaniem?

A jakiż to pluralizm wymusza pisanie: "text" a nie: "tekst"?

Pluralizm nie wymusza a umożliwia.

Zabrakło kropki, ale co tam, trzeba być tolerancyjnym.

Owi "tamci" - to: Kto?

Obóz po(d)stępu.

Jak czytam takie teksty to czuję wstyd za to, że identyfikuję się z prawicą konserwatywną. Smok Eustachy wierzy, czy ma jakieś informacje co do tego, że posłowie zafundują nam szariat? Bo innej drogi nie widzę.

Tyle samo uwagi poświęcam myśli o szariacie w Polsce, co stwierdzeniom Tyberiusza o polskich kapitalistach i jak to widział zombie kapitalizmu.

Widzę tu manipulacje. Gdzie ja pisałem o posłach wprowadzających szariat?

Na dziś gender się zazębia z tolerancją. Funkcyjni marksizmu kulturowego są podobnie tolerancyjni jak Breżniew, który nie tylko dążył do tolerowania komuchów na całym świecie, ale i afirmacji. Ile się musiało zmienić, żeby nic się nie zmieniło.

Edytowane przez Smok Eustachy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Pluralizm nie wymusza a umożliwia".

A wedle jakiej normy językowej?

Możemy poznać szczegóły?

"Widzę tu manipulacje. Gdzie ja pisałem o posłach wprowadzających szariat?".

A ja widzę tu znaczące braki w wiedzy o stanowieniu prawa w naszym kraju. Jak wprowadzić można szariat jako obowiązujące prawo w Polsce bez udziału Parlamentu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pluralizm nie wymusza a umożliwia.

Chyli pluralizm umożliwi mi pisanie bez zwracania uwagi na polską ortografię... Ciekawe chy sprawdzache na maturze uznają to jako pshejaw pluralizmu chy niedouchenia?

Postawią piątkę czy uwalą głąba...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.